Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze bezdrátového teploměru na maso Meater+

1. 3. 2022 aktualizováno

test bezdrátového teploměru na maso Meater+Náš tipTestado.cz

Teploměr na maso by neměl chybět žádnému nadšenci vaření, natož profesionálovi. Já patřím do první skupiny; a když se mi do ruky dostal bezdrátový teploměr Meater+, měl jsem velikou radost. Zdali mi prvotní nadšení vydrželo vám prozradím v této recenzi.

Případně mrkněte na model TESLA Cook BBQ100.

Obsah balení

Po otevření balení uvidíte hned jako první bezdrátový teploměr zasazený v dřevěném skladovacím boxu. Box slouží jako nabíječka a nabíjí teploměr pomocí AAA baterie, která je taktéž součástí balení. Když vyndáte skladovací box z krabičky, tak na vás ještě vykoukne manuál o jednom listu. Co si budeme povídat, použití teploměru není nijak složité.

Design a zpracování – 9,5/10 

Recenzovaná teplotní sonda Meater+ včetně skladovacího boxu jsou vyrobeny velmi kvalitně. Sonda je vyrobena z nerezové oceli, takže se snadno umyje a něco vydrží. Tělo sondy je uzavřené, takže voda elektronice v sondě nemá jak ublížit. Meater+ je sice trochu silnější než jiné sondy, které se mi dostaly do ruky, ale ty ani zdaleka nenabízely tolik funkcí, kterými Meater+ disponuje.

Skladovací box je vyrobený ze dřeva. Vypadá velmi pohledně a rozhodně také něco vydrží. Navíc je vybaven dvěma magnety na zadní straně, díky nimž můžete box snadno připevnit třeba na ledničku, aby vám v kuchyni nepřekážel a mohli jste jej mít v blízkosti teplotní sondy.

Manipulace a ovládání – 10/10 

Manipulace s teplotní sondou je naprosto jednoduchá. Stačí ji vyjmout ze skladovacího boxu a zapíchnout do masa. Při zapichování musíte dát pozor, abyste ji nezastrčili dál než za vyznačenou rysku. Pak by totiž hodnoty měřených teplot nemusely být přesné. Použít tuto sondu můžete v troubě, na grilu nebo v udírně.

Testovaná sonda Meater+ je dostatečně špičatá, takže její zapíchnutí do masa je snadné. To platí jak v syrovém, tak i propečeném stavu. V mase ji pak můžete nechat po celou dobu pečení či uzení. Sonda vydrží velmi vysoké teploty do 275 °C. Pokud by se teplota okolo sondy blížila této hranici, tak dostanete upozornění do vašeho mobilního telefonu.

“Meater+ lze použít v troubě, udírně a na grilu.”

Opětovné vložení do skladovacího boxu je také snadné jako veškerá manipulace s touto sondou. Pro kontrolu nabití stačí stisknout černé tlačítko. V případě, že je sonda nabitá, tak se LED dioda vedle tlačítka rozsvítí zeleně. Pokud bude potřeba Meater+ nechat nabít, tak červeně. Nabití z jedné AAA baterie můžete dle výrobce provést více než stokrát.

Tato dioda zároveň indikuje i to, zda je sonda připojená k vašemu telefonu. Na odpojení vás samozřejmě upozorní i aplikace Meater, kterou je potřeba mít nainstalovanou ve vašem telefonu. Pokud dojde k odpojení sondy od zařízení, stačí dát skladovací box blíže k teplotní sondě a ta se znovu připojí.

Ke spárování teplotní sondy s vaším mobilem dochází od prvotního nastavení automaticky. Sondu Meater+ stačí vyndat ze skladovacího boxu a zapnout aplikaci Meater. O víc se starat nemusíte. Po vložení sondy do masa začne sama měřit a vy průběh úpravy masa budete moci sledovat ve vašem zařízení. Opravdu jednoduché.

Funkce a konektivita – 9,5/10

 Základní funkcí teploměru Meater+ je měření teploty uvnitř a vně masa. To funguje bezvadně a je to podstatně pohodlnější, než jsem tomu byl zvyklý u analogových teploměrů. K ostatním funkcím teploměru už potřebujete mobil a již zmíněnou aplikaci Meater. Ta je v češtině a poběží uživatelům iPhonů i Androidu.

hodnocení bezdrátového teploměru na maso Meater+

Její používání je snadné a přehledné. Po připojení k teplotní sondě stačí vybrat druh masa, který chcete tepelně upravit, a také si vybrat jeho úpravu. Tím mám samozřejmě na mysli, jak moc chcete maso mít propečené. Druhů masa i propečení je tu nespočetné množství, takže vždy naleznete maso, ze kterého máte v plánu připravit lahodný pokrm.

Sledovat přípravu masa můžete po celou dobu na vašem zařízení. Meater+ se spáruje přes Bluetooth a její signál má dosah až 50 metrů. Pro co nejlepší signál je potřeba mít skladovací box blízko teplotní sondě. Právě ten zařídí takto daleký dosah signálu. Doporučuji udržet vzdálenost boxu od sondy do metru a půl. Když jsem box umístil dál, tak se občas přerušil signál. K opětovnému připojení došlo po jeho přiblížení k sondě.

test a recenze bezdrátového teploměru na maso Meater+

Průběh přípravy pokrmu lze sledovat na vašem telefonu i mimo domov. Aplikace nabízí cloudové řešení, takže dosah pro sledování přípravy je neomezený. Recenzovanou sondu Meater+ můžete spárovat s více zařízeními najednou.

Jakmile se teplota naměřená uvnitř masa přiblíží požadované teplotě dle vámi zvoleného propečení, tak vám do telefonu přijde obrazová i zvuková notifikace. Mě chodila s dostatečným předstihem, takže se mi nestalo, že bych maso přepekl. Respektive jsem vždy dorazil k hotovému a mohl rovnou servírovat.

Uzení jsem bohužel neměl možnost otestovat, ale líbí se mi, že sonda Meater+ vydrží nepřetržitý provoz po dobu 24 hodin. Taková výdrž dle mého názoru pro tento druh úpravy bohatě stačí.

Závěrečné hodnocení

9.7

Perfektní

Co dodat, Meater+ mě opravdu nadchnul. Díky němu se mé vaření stalo podstatně jednodušším a nemusel jsem odhadovat, kdy je připravovaný pokrm hotový. Měl jsem možnost vyzkoušet obyčejné teploměry na maso, ale takový komfort mi žádný z nich nepřinesl. Pořizovací cena se může zdát vyšší, ale tím byste se neměli nechat odradit.

Design a zpracování
9.5
Manipulace a ovládání
10
Funkce a konektivita
9.5
Klady
  • Snadné použití
  • Na gril i do udírny
  • Omyvatelná a bytelná teplotní sonda
  • Dlouhá výdrž baterie
  • V aplikaci naleznete mnoho druhů mas i teplotních úprav
  • Spárování s mobilem prakticky bez omezení vzdálenosti
  • Přehledná aplikace v češtině
Zápory
  • Občas se sonda odpojí od mobilu
  • Taková kvalita už něco stojí

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (46 hlasů)

Autor recenze

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář