Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší teploměry na maso 2024 – Recenze a průvodce výběrem

26. 6. 2023 aktualizováno

Chcete si vychutnávat šťavnaté steaky nebo křupavá, křehká žebírka z grilu? Pečené kuřátko či jehněčí hřbet z trouby? Voňavé klobásky nebo šunku z domácí udírny? Kdo by nechtěl. Ale docílit dokonalého výsledku není až tak snadné. Jedním ze společných jmenovatelů úspěchu je však rozhodně teploměr na maso. Bez něj docílíte dokonalosti jen obtížně. Jak tedy správný teploměr vybrat? V redakci jsme otestovali bezdrátový teploměr na maso Meater+ a můžeme ho jen doporučit.

Nejlepší teploměr do masa

Parádní a stylový bezdrátový teploměr ovládaný přes mobilní aplikaci. Špičkové zpracování, univerzální použití.

Nejlepší cena/kvalita

Velmi kvalitní celokovový digitální teploměr z nerezové oceli.  Díky vysokému rozsahu teplot vhodný na pečení, smažení, vaření i jiné účely.

Nejlepší levný teploměr

Teploměr do masa za pár korun. Analogový, vyznačené teplotní zóny pro různé druhy mas. Vhodné pro nenáročné použití.

Nejlepší teploměry na maso

Recenze Meater+ – Bezdrátový teploměr na maso pro nejnáročnější zájemce

Vpichový teploměr Meater+ Pro náročné

Použití: Gril, udírna, trouba | Typ: Vpichový, digitální | Bezdrátový: Ano | Max. teplota: 100 °C (vnitřní), 275 °C (vnější) | Cena: 3 499 Kč

Klady
  • Špičkové a stylové zpracování
  • Bezdrátový, dosah 50 m
  • Na gril, do udírny i trouby
  • Snadné použití
  • Velmi přesný
  • Ideální pro náročné zájemce
Zápory
  • Cenově náročný
  • Větší průměr vpichu

Považujete se za zkušené znalce nebo rovnou profesionály, pokud jde o různé způsoby přípravy masa? Pak vás stoprocentně zaujme tento parádní teploměr do masa pro fajnšmekry. Meater+ není jen funkční, ale i dokonale stylový kousek. Má elegantní tvar a je vyrobený ze špičkové ušlechtilé oceli.

Nedílnou součástí samotné vpichové sondy je taky dřevěné pouzdro. To funguje zároveň jako dobíjecí stanice. Tuto stanici napájí pouhá jedna malá tužková baterie (AAA) a z ní se sonda nabije až 100krát. Na každé nabití přitom vydrží až 24 hodin soustavného používání.

Jistě si taky hned všimnete, že samotná sonda ani box nemají displej či jiné ovládací prvky. Ovládání totiž probíhá přes mobilní aplikaci. Sonda komunikuje bezdrátově prostřednictvím Bluetooth s dosahem až 50 m. Aplikace je v češtině, velmi přehledná a příjemná, dostupná pro Android i iOS. Sledovat můžete aktuální teplotu, nastavit tu cílovou, případně zaznamenávat teplotu okolí. Využít můžete i řadu dalších funkcí a možností nastavení. Aplikaci lze přes Wi-Fi připojit i k Meater Cloudu a získat tak kontrolu s neomezeným dosahem.

Teplotní sonda je velmi ostrá a snadno pronikne do masa. Jistou drobnější nevýhodou je tlustší průměr. Veškerá elektronika se totiž skrývá uvnitř sondy, která je vodotěsná. Snese přitom teploty až 275 °C. Vnitřní teplotu měří do hodnoty 100 °C. Při překročení teplotních limitů, dostanete upozornění. Stejně tak, když se teplota přiblíží cílové hodnotě.

Tento skvělý teploměr můžete použít v jakémkoli druhu grilu, ale stejně tak i v domácí udírně nebo běžné troubě. Jde o opravdu krásný high-tech kousek, který příliš nepotěší snad jen opravdu dost vysokou cenou.

Recenze Rösle Goumet – Jednoduchý a elegantní vpichový teploměr na maso

Gourmet digitální teploměr do masa Zlatý střed

Použití: Univerzální | Typ: Vpichový, digitální | Bezdrátový: Ne | Max. teplota: 200 °C (vnitřní) | Cena: 1 223 Kč

Klady
  • Celoocelové zpracování
  • Univerzální použití nejen na maso
  • Teplotní rozsah – 40 °C až 200 °C
  • Podsvícený displej
  • Snadné ovládání
Zápory
  • Nic

Jednoduchý, mimořádně přesný, odolný a univerzální. Vpichový teploměr Rösle Gourmet patří mezi osvědčené a velmi dobře hodnocené modely. Tvoří ho pouze velmi tenká jehla a rukojeť s drobným digitálním displejem. Na konci rukojeti je poutko pro zavěšení teploměru. Celokovové zpracování z nerezové 18/10 oceli slibuje velmi vysokou odolnost a životnost i při častém používání.

Tato teplotní sonda do masa i na jiné účely potěší také snadným ovládáním. Na rukojeti jsou pouze dvě tlačítka. Tlačítko pro zapnutí/vypnutí a tlačítko, kterým se přepínají jednotky (Celsius/Fahrenheit). Naměřené hodnoty se zobrazí na podsvíceném displeji do cca 5 až 10 vteřin. Sonda se napájí běžnými tužkovými bateriemi – 2 × LR44 nebo AG13.

Kvůli úspoře baterie červené podsvícení displeje vždy po 10 vteřinách zobrazování teploty zhasne. Při 15 minutách nepoužívání se teploměr automaticky vypne. Na jedny baterie tak vydrží velmi dlouho.

Tento vpichový teploměr se logicky hodí nejlépe do masa. Použít ho však lze i mnoha jinými způsoby. Například na měření teploty nápojů, při pečení pečiva, na vaření, smažení, kontrolu kojenecké výživy, ba třeba i do lednice či mrazáku. To vše je možné díky vynikajícímu teplotnímu rozsahu – 40 °C až 200 °C.

Tento 21,5 cm dlouhý a šikovný teploměr bude skvělým pomocníkem u grilu, v udírně i doma v kuchyni. Vzhledem ke kvalitě zpracování lze navíc říct, že cena (ač vyšší) je zcela přiměřená.

Recenze Excellent Teploměr – Levný vpichovací teploměr do masa

Analogový teploměr Excellent Levný základ

Použití: Pečení, gril, uzení | Typ: Vpichový, analogový | Bezdrátový: Ne | Max. teplota: 120°C (vnitřní) | Cena: 149 Kč

Klady
  • Nerezové tělo
  • Vyznačené teploty pro různé druhy mas
  • Velmi dostupná cena
Zápory
  • Pro nenáročné uživatele
  • Orientační kontrola teploty

Teploměr do masa rozhodně nemusí být vždy nutně velmi drahou záležitostí, za kterou utratíte tisíc a víc korun. Vybírat můžete i z celé škály levných pomůcek. Skvělým příkladem je tento vpichový teploměr na maso značky Excellent. Jde o osvědčený a velmi populární model s dobrým hodnocením. Přitom vás vyjde ani ne na sto padesát korun.

Jde o analogový teploměr s kruhovým ciferníkem, na kterém jsou vyznačené teploty od nuly do 120°C. Hodí se tedy na různé druhy přípravy mas. Pečení, uzení, ale třeba i na vaření či přípravu šunky v šunkovaru a podobně.

Tělo teploměru je z odolného nerezu a vydrží i velmi vysoké teploty. Na druhou stranu sklíčko chránící ciferník by nemělo být vystavováno teplotám nad 120°C. Jde tedy o kontrolní teploměr, kterým po vytažení masa, např. z trouby či grilu, zjistíte teplotu a případně ho opět vyjmete. Nejde o sondu, kterou byste mohli ponechat v mase po celou dobu pečení a průběžně sledovat teplotu.

Na ciferníku jsou kromě stupňů vyznačené i vhodné teploty pro různé druhy mas pomocí ikonek. Hovězí, vepřové, drůbež… jde ovšem o opravdu ryze orientační hodnoty – u hovězího nejsou vyznačené stupně propečení ani nic podobného. I celková přesnost teploměru je spíše průměrná. Tento model není určen pro náročné zájemce. Poslouží spíše jako zcela základní pomůcka pro občasné použití. Ostatně vzhledem k ceně ani nemůžeme očekávat více.

Nejprodávanější teploměry do masa na Heurece

Jak vybrat teploměr na maso?

Upéct, vyudit, uvařit nebo třeba i usmažit perfektní maso vyžaduje um, zkušenosti, pečlivost i správné vybavení. Každý recept a každá úprava má své požadavky. Při některých přípravách je přitom velmi důležité dosáhnout konkrétní teploty. Odhad podle času nebo jen tak od oka může někdy stačit, v mnoha případech však selhává.

Chcete-li hovězí steak medium rare, hovězí burger medium s krásně vláčným středem nebo třeba vepřovou panenku, která bude uvnitř šťavnatá a jemně růžová – v těchto a mnoha případech je odhadování velký risk. Daleko přesnější přehled o stavu připravovaného masa vám podá teploměr na maso. Ten by měl být součástí vybavení každého kuchaře či kuchařky a každého milovníka grilování či uzení.

Říznout, nebo píchnout?

Teploměry na maso tvoří typicky vpichová jehla, pomocí které se měří teplota v jádru masa či u kosti. Jedině tato „středová“ teplota vypovídá o stavu propečení masa. Existují různé teploměry měřící povrchovou teplotu – včetně digitálních infračervených teploměrů. Pro přípravu mas na přesně stanovený stupeň propečení jsou však nevhodné. Povrchová teplota má malou výpovědní hodnotu. Takové teploměry lze použít pro jiné účely. Např. pro kontrolu teploty v peci či troubě apod.

Nabízí se však otázka, zda vpich nemůže masu ublížit. Při přípravě steaku či mnoha jiných mas a receptů je důležité snažit se nenarušit jejich strukturu. Proto se do nich nesmí píchat vidličkou ani při obracení apod. Při narušení povrchu může z masa odtéct část šťávy, což není žádoucí.

Použití teploměru představuje svým způsobem „invazivní zásah“ do masa. Nicméně jediný další způsob, jak zjistit, zda je maso správně udělané, je rozříznout ho. Za tímto účelem je nutné odejmout maso z grilu či trouby – tedy přerušit tepelnou úpravu – a nakrojit ho až ke středu. Odtok šťávy je okamžitý a masivní. Není-li maso hotové, musíme ho vrátit rozkrojené na gril. Celkově dochází k degradaci veškerého snažení.

Citlivý vpich teploměrem je proti tomu zcela zanedbatelný problém. Některé sondy je pak možné nechávat v mase po celou dobu přípravy. Teploměr je tedy jako kontrolní nástroj skvělá volba. Snažte se však o jediný, přesný vpich.

Jak na dokonalý hovězí steak?

Aby vznikl dokonalý hovězí steak, je třeba splnit několik podmínek.

  1. Kvalitní maso ideálně z mladého býka z dobrého (nejlépe přímo „steakového) plemene (např. angus, limousine, wagyu apod.). I z obyčejnějšího masa se však dá vykouzlit slušný steak, když dodržíte všechny ostatní zásady. Na steak se používá nejčastěji svíčková, vysoký roštěnec (rib eye), zadní kýta (rump steak), pupek (flank steak), krk (chuck roll), ale i další části zvířete zejména ze zadní a hřbetní oblasti.
  2. Staření. Podmínkou perfektního steaku je uzrálé, neboli stařené, maso. Poznáte ho podle barvy. Ta je spíše už do hněda než sytě červená jako u čerstvých mas. Když do masa dloubnete, nepruží, ale poddá se a důlek v něm chvíli zůstává. Nemá-li být steak jako podešev nebo žvýkačka, musí být maso dobře uzrálé.
  3. Správná tloušťka masa je taky velmi důležitá. Tenký kus masa je řízek nebo filet. Steak musí být silný (cca 2,5 až 3 cm) a rovnoměrně ukrojený.
  4. Rozpálený gril. Maso nějakou dobu před přípravou vyndáme z lednice, aby trochu „zteplalo“. Ať už budeme steak dělat na pánvi, grilu nebo kdekoli jinde, je potřeba, aby plocha byla pořádně rozpálená. Jen tak se steak správně zatáhne. Vytvoří se pevný kůrčička na povrchu a všechny šťávy se stáhnou ke středu.
  5. Správná teplota. Steaky se připravují na určitý přesný stupeň propečení (viz níže). Délka přípravy a teplota uvnitř steaku jsou tudíž zásadní. Přesnou představu o stavu propečení vám dá jedině kvalitní a přesný vpichový teploměr do masa.

Použití teploměru při přípravě hovězích steaků?

Hovězí maso je specifické tím, že se dá (na rozdíl od např. vepřového či drůbeže) připravovat na celou škálu stupňů propečení. Stav propečení je možné kontrolovat právě teploměrem na maso.

vpichová sonda v mase

 

Některé analogové teploměry mají vyznačené (obvykle obrázky či barvami) teplotní zóny pro určitá masa. Ale ty jsou pouze ryze orientační. U pokročilejších digitálních modelů, zejména takových, které je možné bezdrátově propojit s mobilními aplikacemi, je často možné najít mnohem přesnější a jemnější odstupňování pro různé druhy mas i stupně přípravy hovězích steaků. Můžete tak snadno nastavit cílovou teplotu. Pokročilé teploměry mohou na dosažení cílové teploty upozorňovat např. notifikací do mobilu nebo zvukovým signálem apod.

Teploty a stupně propečení

Jaké jsou tedy možnosti propečení steaků? Odvážní fajnšmekři si pochutnají na raw mase, tedy mase bez tepelné úpravy. Příkladem budiž třeba tatarák. Hned poté následuje stupeň blue rare. Jde o zcela minimální úpravu. Maso uvnitř nesmí přesáhnout teplotu 50 °C.

Další v pořadí jsou tři zřejmě nejznámější a nejoblíbenější varianty propečení. V rare úpravě zůstává steak uvnitř rudý, jakoby syrový. Teplota je jen lehce nad 50 °C. Při medium rare rudá lehce zesvětlá. Správná teplota je kolem 56 °C. Všemi milované medium se pohybuje v teplotním rozmezí 56 až cca 62 °C. Pak již následuje medium well – stále pěkně růžový, ale již „bezpečný“ steak, který osloví i méně náruživé a zkušené zájemce.

Od cca 65 do 70 °C už mluvíme o propečeném steaku – tedy well done. Tato úprava se spíše hodí např. pro tenčí steaky (kolem 1-2 cm) a masa průměrnější jakosti. Obecně ale není příliš doporučovaná (zvláště u kvalitních mas je to škoda). Well done steak už není příliš šťavnatý a je méně křehký.

Jak použít teploměr do masa při přípravě vepřového?

Při přípravě vepřových mas se nám může vpichový teploměr rovněž hodit. Vepřové se nepřipravuje medium, natož rare. Důvodem je vysoká rizikovost nedostatečně tepelně opracovaného vepřového masa. Nicméně např. pečené panence sluší úprava ala medium well. Tedy tak, že zůstane uvnitř hezky růžová. Vnitřní teplota na konci tepelné úpravy by měla být cca 66 °C. Zcela bezpečná vnitřní teplota je však teprve 70 °C a více.

Naopak pro dokonale křehké dušené (vepřové i hovězí) maso se doporučuje vnitřní teplota 85 °C. Tehdy už je maso připravené, aby se hezky rozpadalo. Vpichový teploměr do masa tedy můžete využít i při přípravě velkých kusů dušených mas – třeba i při vaření klasické svíčkové na smetaně. A co taková sekaná? U té může být někdy odhad správného stavu propečení uvnitř docela oříšek. Teploměr vám však situaci snadno odhalí, aniž byste museli sekanou vyndávat z trouby a krájet.

Pokud teploměr ukáže 80-85 °C uvnitř masa, je sekaná zcela hotová. Už při 75 °C však můžete vypnout troubu a nechat sekanou dojít. Případě zapnout horní gril, abyste dopekli kůrčičku.

Jaká je ideální teplota drůbežích mas?

Pro drůbeží masa platí totéž co pro vepřové, ale v ještě radikálnější míře. Nic jako medium zde neexistuje. Kuřecí musí být vždy perfektně hotové. Adekvátní vnitřní teplota – ať už pečete steaky, rolády nebo celá kuřata je min. 75 °C. Nad cca 78 °C už se ale maso zbytečně vysušuje a tuhne. Minimální bezpečná teplota je cca 72 °C.

Další možnosti použití teploměru

Vpichový teploměr poslouží při přípravě nejrůznějších druhů mas všelijakými tepelnými úpravami. Použít ho lze i např. na ryby. U těch je cílová teplota typicky nižší – jen cca 50 až 58°C (dle druhu ryby a požadovaného výsledku). Teploměr však můžete využít, i pokud pečete například celé brambory, batáty nebo jinou velkou zeleninu. V případě hlíz by vnitřní teplota měla dosáhnout alespoň 90 °C.

Teploměr do udírny – jak ho vybrat a používat?

Při uzení je správná teplota naprostým základem a podmínkou úspěchu. Pomocí teploměru lze v udírně kontrolovat teplotu prostředí. Teploměry na maso do udírny však mají typicky taky vpichovou sondu, která odhalí i teplotu přímo uvnitř masa.

Nevýhodou zabudovaných teploměrů může být to, že teplota vzduchu se na různých místech udírny může lišit. Cirkulace vzduchu a tepla zde není typicky tak rovnoměrná jako v troubě či grilu. Samostatný teploměr můžete dát přímo k masu nebo ho do něj vpíchnout. Pokročilé teploměry zvládají měřit zároveň okolní teplotu i vnitřní teplotu masa.

Pro použití v udírně však doporučujeme pořídit vpichový teploměr, k němuž je k dispozici oddělená sonda do masa. Bezdrátový teploměr do udírny představuje nejpohodlnější volbu. I drátovou verzi lze ale použít – stačí drát protáhnout komínkem udírny. Udírnu tak kvůli kontrole teploty nebudete muset otevírat. Teploměr v ní necháte položený či zapíchnutý v mase a hodnoty sledujete na externím displeji.

Analogové teploměry do masa

První a takříkajíc vývojově starší variantou vpichových teploměrů představuje analogový teploměr. Typicky ho tvoří kruhová stupnice (ciferník) s ručičkou ukazující aktuální teplotu. U většiny modelů jsou zobrazené i zóny vhodné teploty (viz výše).

Analogový teploměr

Tyto teploměry jsou obvykle bimetalové (využívají roztažnost kovů) a mívají různý rozsah. Typicky měří především mezi cca 40 až 120 °C. Pro přípravu mas přitom obvykle stačí teploty mezi cca 45° až 90 °C. Teploměr s větším rozsahem lze však použít i na jiné účely než na maso.

Analogové teploměry potěší tím, že jsou mimořádně jednoduché, nepotřebují baterie – a navíc jsou velmi levné. Největší výběr najdete do cca 300 Kč. Nevýhodou je ne vždy zvlášť vysoká přesnost. Rozlišení stupnice je max. na jednotky stupňů a odchylka může být poměrně citelná. Při přesné přípravě např. steaků to může být problém.

Analogové teploměry bývají taky poměrně pomalé. Nějakou dobu trvá, než teploměr hodnotu naměří. V případě příprav, kdy jde o vteřiny či desítky vteřin, tudíž nemusí stíhat. Nicméně analogové teploměry jsou stále oblíbené a pro běžné, nepříliš náročné použití i dostačující.

Digitální teploměr do masa

Zatímco analogové modely jsou si vesměs podobné, digitální teploměr na maso může mít různé podoby. Princip je ovšem podobný. Základem je sonda v podobě kovové jehly. Rozdíly jsou pak v podobě a zpracování ovládacího panelu. A taky možnostech a funkcích, které teploměr nabízí.

Teploměry s integrovanou sondou

Základní a v průměru nejlevnější variantu představují teploměry, které mají sondu pevně připojenou k ovládacímu panelu s displejem. Jde tedy o přímou alternativu analogových modelů. Nevýhodou je, že ne vždy je panel dostatečně odolný, aby snesl teploty uvnitř grilu či trouby.

Teploměry se tedy používají pro kontrolu teploty po vyjmutí masa a nenechávají se dlouhodobě v mase při pečení pro soustavné sledování cílové teploty. Samozřejmě existují i odolnější, celokovové modely, které i takové použití zvládnou. Bývají ovšem dražší. Nejlevnější digitální modely naopak pořídíte od cca 250 Kč. Přesnost i odolnost ovšem může být nevalná.

digitální teploměr

Samostatná sonda na maso

Teploměry mohou mít i oddělenou sondu. Sonda je v tomto případě jen jehlice, která je drátem propojena s hlavním panelem. Díky tomu je možné ponechat sondu v mase po celou dobu přípravy a v reálném čase sledovat postup teploty na panelu mimo gril či troubu nebo udírnu.

Zejména digitální teploměr do udírny pak může mít možnost připojení i více sond. Můžete tak měřit teplotu v různých částech udírny nebo ve více kusech masa zároveň.

Bezdrátové teploměry a sondy do masa

Samostatnou kapitolou jsou pak moderní bezdrátové sondy do masa. Ty mohou být propojeny s řídícím panelem nebo i s aplikací v mobilu prostřednictvím Bluetooth (dosah 10 až 50 m) nebo Wi-Fi připojení (neomezený dosah). Jde o velmi pohodlné řešení.

Bezdrátový teploměr do udírny, grilu či trouby umožní dálkovou kontrolu. Typicky nabídne i více funkcí a možností či nastavení. Nevýhodou je ovšem vyšší cena. Kvalitní modely koupíte spíše od 1500 Kč výše.

bezdrátový teploměr

Důležité parametry teploměrů do masa

Co byste měli sledovat při pořizování kvalitního teploměru do masa?

Rozsah teplot

Od kolika do kolika stupňů je teploměr schopný naměřit správné hodnoty? Pokud budete teploměr používat výhradně na maso nebo do udírny, stačí vám plně rozmezí cca 40 až max. 100 °C. Menší rozmezí může zejména u levnějších a analogových teploměrů svědčit ve prospěch lepšího rozlišení a přesnosti v dané zóně.

Teploměry často nabízejí i mnohem větší rozsah. Někdy i – 40 °C až 200 °C i více. Ty už využijete i univerzálněji. Na kontrolu teploty v troubě, grilu. Mohou sloužit jako teploměr na vaření, do lednice či mrazáku, na smažení atd. Rozsah by však neměl být na úkor přesnosti nebo čitelnosti (u analogových ciferníků).

Materiálové zpracování a odolnost

Pro zpracování samotné sondy (jehlice) se využívá nerezová ocel. Zdaleka ne všechny teploměry jsou však určeny pro extrémní teploty nad např. 100 °C nebo pod bodem mrazu. Záleží na konkrétním typu a materiálu panelu – pokud nejde o externí panel.

Důležité je tedy zajímat se o maximální a minimální provozní teploty. Od toho se bude rovněž odvíjet, jakým způsobem můžete teploměr použít. Zda může např. zůstat v mase při pečení. Pozornost byste měli věnovat i vodotěsnosti.

Přesnost a odchylka měření

Při pečení, uzení ani jiných tepelných úpravách obvykle nehrají roli desetiny stupňů. Přesnost a schopnost teploměru co nejrychleji a nejvalidněji podávat informace o aktuální, reálné teplotě je ovšem samozřejmě zásadní. U levných – digitálních i analogových – teploměrů nemusí být přesnost bohužel úplnou samozřejmostí.

Pokud budete chtít teploměr užívat častěji a pro náročnější úkoly a nespokojíte se s orientačními výsledky, vyplatí se poohlédnout po kvalitním modelu a třeba si i připlatit.

Funkční vybavení

Analogové a základní digitální teploměry na maso zpravidla nemívají funkce navíc. Zkrátka jen změří vnitřní teplotu masa. U některých modelů se však můžete setkat i s poněkud pokročilejšími možnostmi. Týká se to zejména dražších digitálních teploměrů a nejvíce pak bezdrátových modelů řízených přes aplikaci.

V aplikaci bývá k dispozici přesný a komplexní přehled doporučených teplotních zón pro různé druhy mas, příprav i konkrétní recepty. Lze nastavit cílovou teplotu a při jejím dosažení vás aplikace upozorní. Možností bývá i více. Další častou funkcí je sledování jak vnitřní teploty masa, tak i vnější (v troubě, grilu, udírně) teploty okolí.

Jak se dají ještě využít teploměry do masa?

Teploměry do masa mohou mít i řadu dalších možností využití. Velmi závisí na zpracování, odolnosti a taky teplotním rozsahu. Pomocí těchto teploměrů můžete měřit například i teplotu v troubě či grilu. Ba i v lednici nebo mrazáku. Můžete taky měřit vnitřní či povrchovou teplotu jiných než masitých pokrmů – třeba pečiva a moučníků.

Teploměry lze využít i při vaření. Typickým příkladem je vaření šunky, kdy je třeba, aby se teplota vody pohybovala těsně pod hranicí 80°C a nepřekračovala ji. Jen tak je možné dosáhnout autentické chuti šunky. V opačném případě získáte jen kus uvařeného masa. Je však důležité používat teploměr vždy v souladu s návodem k použití.

Některé teploměry nemusejí být vodotěsné, a zejména pokud skrývají elektroniku (bezdrátové a digitální modely), může je voda poškodit. Jiné nejsou odolné vůči mrazu nebo vysokým teplotám a nelze je nechávat v grilu či troubě – teplota se zkontroluje po vyjmutí masa.

Náš tip

Kde si připravit dokonalý steak, klobásku nebo pečeni? Samozřejmě na kvalitním grilu – třeba moderním keramickém. Milovníci uzených masných dobrot by zas měli uvažovat o pořízení domácí udírny.

Kde koupit?

Vynikající a osvědčené teploměry do masa můžete pořídit na GrilyKrby.cz či 4Home.cz nebo Tescoma.cz.

Jaké jsou nejoblíbenější značky teploměrů na maso?

Meater

Tato značka nabízí jedny z nejmodernějších, ale taky nejstylovějších teploměrů na maso. Ideální pro nadšence a profesionály. Bezdrátové provedení.

Rösle

Velmi přesné a kvalitní digitální teploměry do masa. Vysoká odolnost i rozsah teplot. Dobrá volba i pro náročné zájemce.

Kolik stojí teploměr na maso?

Cena do 300 Kč

V této relaci pořídíte většinu běžných analogových teploměrů a taky nejjednodušší a nejlevnější digitální modely. Vhodné pro nenáročné, příležitostné použití.

Cena od 300 do 1500 Kč

Tato široká relace zahrnuje velmi kvalitní analogové, ale i digitální teploměry vhodné i pro náročnější použití s větším důrazem na přesnost.

Cena nad 1500 Kč

Bezdrátové a profesionální teploměry do masa na gril i do udíren. Pro velmi náročné či profi použití. Vynikající kvalita zpracování i přesnost.

Oblíbené teploměry na grilování masa

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (10 hlasů)

Autor článku

Petr Jaroněk
Petr Jaroněk

Psaní je můj koníček i práce, které se věnuju už skoro patnáct let. Když zrovna netrápím klávesnici, věnuju se hudbě, sportu, literatuře, historii, vaření, cestování – a lecčemu z toho samozřejmě ideálně s rodinou, která se mi utěšeně rozrůstá. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář