Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Xiaomi Smart Band 7 Pro

Test a recenze fitness chytrého náramku Xiaomi Smart Band 7 Pro.

Xiaomi Smart Band 7 Pro je hybrid mezi fitness náramkem a chytrými hodinkami. Svým vzhledem mate a chlubí se spoustou sportovních režimů. Chytré hodinky Smart Band 7 Pro jsou ultratenké, lehké a pohodlné. V testu se dozvíte, proč si tuto Pro verzi od Xiaomi určitě pořídit. Napovíme, že si je zamilují zejména ti, kdo preferují pohodlí. 

Design a zpracování – 9/10

Xiaomi Smart Band 7 Pro po designové stránce určitě zaujme nejen přívržence sportu. Hranatý tvar ciferníku působí jako klasické smartwatche. Kovový rámeček dodává kousek luxusu. Vybrat si můžete z celkem 6 barevných provedení řemínků z termoplastického polyuretanu – černý, bílý, světle modrý, růžový, oranžový a tmavě zelený. 

Výdrž a nabíjení Xiaomi Smart Band 7 Pro

Celkové dotvoření vizuálu fit hodinek nabízí výběr ciferníků podle svého uvážení. Na pozadí si dokonce můžete umístit svou vlastní fotografii. Kombinací řemínku s designem ciferníku vám umožní vytvořit vaše unikátní styly. Ty si můžete měnit kdykoliv si budete přát. Třeba za kovový řemínek z nerezové oceli, který sportovnímu designu propůjčí trochu elegance. 

Jde o unisex provedení. Velikostně i vzhledově padne i ženám, a to i pokud máte menší zápěstí. Rozměry pouzdra jsou 44,7 × 28,8 mm, tloušťkou 11 mm se řadí k nejtenčím na trhu. Tělo je zpracováno z plastu, čímž se může těšit z nízké hmotnosti pouhých 31 gramů. Na druhou stranu může plast působit trochu lacině. 

Model Xiaomi Smart Band 7 Pro nemá žádná tlačítka. Veškeré funkce ovládáte pouze pomocí dotykové displeje. O Smart Band 7 Pro jsme napsali v testu chytrých hodinek Xiaomi; a to proto, že jsou nejen skvělou alternativou k chytrým hodinkám, ale svým vzhledem i rozhraním je skutečně napodobují. Potěší voděodolností do 5 ATM. Směle je tedy využijete i při plavání nebo sprchování.

Recenze a test chytrého náramku Xiaomi Smart Band 7 Pro.

Displej a ovládání – 9/10

Displej fit chytrých hodinek Xiaomi Smart Band 7 Pro využívá technologii AMOLED. Překvapí tedy sytými a jasnými barvami s minimální spotřebou energie. Na úhlopříčce 1,64″ si vychutnáte rozlišení 280 × 456 pixelů a jemnost 336 PPI. Displej je opravdu velký, oproti svému předchůdci Xiaomi Mi Band 6 je až o 84,4 % větší. (Testovali jsme také Mi Band 7.)

Pokud byste ocenili funkci Always On (vždycky zapnutého displeje), tak vás potěšíme. Navíc díky možnosti inteligentního nastavení se funkce deaktivuje vždy, když spíte. Ovládání náramku je beztlačítkové, vše tedy probíhá pomocí dotyku na displej. 

Xiaomi Smart Band 7 Pro test

Hodnotíme Xiaomi Smart Band 7 Pro z hlediska funkcí a technologií (ukázka senzorů).Hardware a funkce – 9/10

Smartwatche Xiaomi Smart Band 7 Pro využívají technologii Bluetooth 5.2 BLE. Přijímají signály satelitních systémů GPS, BDS, GLONASS, Galileo a QZSS. Pro kontrolování výdrže a motivaci k pohybu pro každodenní sportovce jsou jako stvořené. Sledovat můžete svůj aktuální zdravotní stav. Pokud dojde k naměření špatných hodnot, hodinky vás na to upozorní.

Monitorovat lze saturaci krve kyslíkem, srdeční tep, spánek, stres a ženy zajisté ocení sledování menstruačního cyklu. Spánkový monitoring je podrobný. Měřit si můžete jednotlivé fáze spánku – lehký, hluboký a REM. Přesné hodnoty sice nezjistíte přímo v hodinkách, nýbrž v aplikaci.

Ze sportovních funkcí nabízí měření kroků, vzdálenosti nebo spálených kalorií. Pro precizní vyhodnocení si zvolíte z celkem 110 sportovních režimů. Díky podpoře pozičních satelitních systémů máte přesné sportovní výsledky. Jestliže milujete běh, zajisté budete rádi za 10 běžeckých lekcí, které si můžete vybírat podle náročnosti.

Po ruce máte i další užitečné funkce, jako kalendář, odpočítávání, časovač, budík, stopky, připomínky nebo svítilnu. Ovládat můžete hudbu z telefonu nebo dálkovou spoušť fotoaparátu. Dění v mobilním telefonu vám neujde. Můžete si nastavit, jaké notifikace se vám budou na hodinkách zobrazovat. Hodinky Xiaomi sice volání nepodporují, ale při propojení s mobilním telefonem s Androidem můžete příchozí hovory odmítat a odesílat předdefinované zprávy (jako OK, Ozvu se později…).

Testované Xiaomi Smart Band 7 Pro jsou kompatibilní s operačními systémy Android 6.0 nebo iOS 12.0 a novějšími verzemi. Samotné hodinky pracují s vlastním operačním systémem, který je uzavřený k aplikacím třetích stran. 

Testado radí

Ocenili byste spíše Smart hodinky Xiaomi s voláním? Zkuste se podívata na Xiaomi Watch S1 Active.

Výdrž a nabíjení – 9,5/10

Baterie s kapacitou 235 mAh sice nepatří v aktuální generaci chytrých hodinek a náramků Xiaomi k nejlepším, pesto poskytuje velmi uspokojivou životnost baterie na jedno nabití, a to až na 12 dní.

Nabíjení je super rychlé. Trvá necelou hodinu. Pokud vám stačí nabít na 8hodinový provoz, máte nabito za pouhých 5 minut. Nabíjí se pomocí magnetické nabíječky. Dva piny se přichytí ke spodní straně těla náramku.

Závěrečné hodnocení

9.1

Perfektní

V recenzi Xiaomi Smart Band 7 Pro jsme se podívali na všechny oblasti. Jaký bude tedy závěr? Za cenovku mezi 1 700 a 2 500 Kč jde o solidního společníka. Potěší pestrým výběrem sportovních aktivit včetně kurzu běhání. V zástupu je i ucházející počet zdravotních funkcí. Díky podpoře navigačních systémů si své sportovní výkony měříte ještě efektivněji. Líbí se nám možnost jednoduché změny designu ciferníku nebo řemínku. Ten si můžete kromě nabízeného termoplastického polyuretanu pořídit i z jiných materiálů (kůže, nerezová ocel). 

Super je také rychlé nabíjení. Pokud si zapomenete náramek náhodou nabít a jdete do práce, ještě to stihnete. Zajisté musíme zmínit nízkou hmotnost a velké pohodlí na ruce – Band 7 Pro jsou lehké jako peříčko. Pokud tedy hledáte nenápadné, ale přesto přehledné chytré hodinky, tyto vám udělají radost.

Design a zpracování
9
Displej a ovládání
9
Hardware a funkce
9
Výdrž a nabíjení
9.5
Klady
 • Slušná cena
 • Dobrá funkční výbava včetně GPS
 • Krásný a přehledný displej
 • Více než 100 ciferníků na výběr
 • Snadná výměna řemínku
 • Rychlé nabíjení
 • Super výdrž baterie
 • Pohodlné a lehké
 • Voděodolnost 5 ATM
Zápory
 • Nejde volat
 • Bez podpory bezkontaktních plateb
 • Uzavřený systém

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (22 hlasů)

Autor recenze

Zuzana Pitříková
Zuzana Pitříková

Zuzka je pisálek s kreativním srdcem, miluje výzvy a hlavně svou rodinu. Ta je především náplní jejího denního rozvrhu. Pokud nějaká ta chvilka času zůstane, ráda se pustí do grafického designu, čtení odborné publikace, různých ručních prací nebo řádí v kuchyni. Nejraději tvoří články o domácnosti, dětech, zdravém životním stylu, tvorbě, vzdělávání a vaření. Facebook Zuzky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář