Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Fitness náramky

Recenze fitness náramku Xiaomi Mi Band 7

26. 7. 2022 aktualizováno

Recenze fitness náramku Xiaomi Mi Band 7Náš tipTestado.cz

Xiaomi Mi Band 7 přichází s větším a jasnějším AMOLED displejem, novými sportovními aktivitami a funkcí VO₂ max. Letos ale zase chybí NFC a GPS. Revoluce se tak bohužel nekoná. Naše recenze nicméně prozrazuje, že nejnovější sportovní náramek od Xiaomi stojí za koupi. Stoprocentně těm, kteří zatím žádný nenosí…

Hodnocení Xiaomi Mi Band 7

8.8

Skvělý

Koupi nového fitness náramku Xiaomi Mi Band 7 doporučuji hlavně těm, kterým dává smysl větší a jasnější AMOLED displej včetně funkce Always-on. Až na pár drobností a nové sportovní aktivity se revoluce nekoná, což ale nemusí být nutně špatně. GPS a NFC ale zase a opět chybí.

Design a zpracování
9
Funkce
9
Displej a ovládání
9
Odolnost a výdrž
8
Klady
 • Větší AMOLED + Always-on
 • Výrazně čitelnější displej na slunci
 • Nové sportovní aktivity
 • Nová funkce VO₂ max
 • Detailnější sledování spánku
 • Čeština
Zápory
 • Stále bez GPS
 • Opět chybí NFC (v Číně ji mají)
 • 4denní výdrž při intenzivním používání

Design a zpracování – 9/10

Nový Mi Band 7 (v Evropě známý také jako Xiaomi Smart Band 7) jakoby z oka vypadl předchozí verzi Mi Band 6. Rozdíl na první pohled nepoznáte, protože “totožný” je design, rozměry 46,5 × 20,7 × 12,25 mm (loni 47,4 × 18,6 × 12,7 mm) a hmotnost 13,5 gramů (loni 12,8 g). Pokud bychom byli přesní, milimetrové proporce jsou o něco menší, zatímco hmotnost se nám nepatrně zvýšila.

Recenze náramku Mi Band 7 - konstrukce, rozměry, odolnost

Stejná však zůstala odolnost 5 ATM a silikonový řemínek včetně způsobu zapínání. A to je vlastně dobře, protože mluvíme o letitém a funkčním řešení.

Náramek (velikost 160 až 224 mm) si můžete jednoduchým způsobem vyměnit za jiný. Na internetu koupíte obrovské množství variací.

Testovaný Mi Band 7 se nosí pohodlně a na displeji zbytečně neulpívají otisky prstů.

Základní technické parametry

Rozměry: 46,5 × 20,7 × 12,25 mm
Hmotnost: 13,5 gramů
Displej: 1,62″; 490 × 192 px
Baterie: 180 mAh
Sportovní funkce: 110+
VO₂ max
SpO2
GPS ×
NFC ×
Odolnost: 5 ATM
Systém:  min. Android 6.0 a vyšší; min. iOS 10 a vyšší

Funkce – 9/10

Nejnovější fitness náramek zahrnuje přes 110 sportovních aktivit. Najdeme mezi nimi klasiku typu kolo, hokej, bruslení, cyklistika, posilování, ale také skateboard, pouštění draka či tanec. Náramek Xiaomi je schopen detekovat až 5 aktivit: venkovní běh, chůze, běžecký pás, veslovací trenažér, eliptický trenažér.

Xiaomi Mi Band 7 - funkce

Mezi nové funkce patří VO₂ max (více o této funkce si přečtěte tady). Ta vám zobrazuje maximální množství kyslíku, které vaše tělo dokáže využít během aktivity (třeba za jednu minutu).

Dále nechybí měření kalorií, sledování srdečního tepu, hladiny okysličení krve (SpO2) a stresu. Pro jeho odbourání je dostupné dechové cvičení. Zapálené sportovce potěší doporučení pro zotavení po výkonu. Všem pak udělá radost detailní sledování spánku, které pamatuje na jednotlivé fáze (hluboký spánek, lehký spánek, REM a zdřímnutí). Ženám umí Mi Band 7 počítat menstruační cyklus.

Recenze náramku Xiaomi Mi Band 7 - funkce, výběr

S novým náramkem od Xiaomi můžete také odpovídat na příchozí notifikace. Nikoliv však v libovolném znění, ale formou několika představených odpovědí.

Vadou na kráse je nicméně chybějící funkce NFC, tedy technologie, s níž můžeme pohodlně platit na pokladně. Snad se jí časem dočkáme stejně jako u Mi Band 6. Hodnocený sportovní náramek také nemá GPS.

Veškeré funkce a podrobnější nastavení probíhá přes aplikaci Zepp App.

Displej a ovládání – 9/10

Letošní Mi Band 7 má o něco větší displej než minulý rok. Zatímco šestá verze vlastnila 1,56palcový panel, nejnovější sedmá využívá plochu 1,62 palců. Mluvíme o AMOLED dotykovém panelu s rozlišením 490 × 192 pixelů.

testy fitness náramku Mi Band 7 - displej

Překvapivá je ovšem vysoká jemnost 326 pixelů na palec, bez přehánění je potom úžasný maximální jas 500 nitů. Co pro vás takový parametr znamená? Minimálně skutečnost, že během používání náramku na přímém slunci budete na displeji vidět všechny potřebné informace. Tady zaznamenávám (oproti Mi Band 6) velký posun dopředu! Za mě jeden z velkých důvodů, proč na nejnovější verzi přejít.

Ovládání probíhá klasickým swajpováním do stran, tlačítko na náramku Xiaomi nenajdete. Menu je kompletně v češtině, nemusíte nic stahovat a řešit (jako tomu bylo u minulé verze).

Mi Band 7 - ciferníky, výběr

Mi Band 7 má také novinku v podobě funkce Always-on – tedy možnost mít neustále zapnutý displej. Funkce je to skvělá, a určitě ji někteří z vás využijí, nicméně musíte počítat s výrazným úbytkem baterie. Každý den si permanentně zapnutý displej z výdrže ukrojí přibližně 25 % kapacity, což není vůbec málo.

V případě potřeby si samozřejmě lze měnit ciferníky, kterých momentálně existuje hrubě přes stovku.

Odolnost a výdrž – 8/10

Odolnost hodnoceného náramku Mi Band 7 nepokročila, ale ani se nesnížila. Konstrukce ustojí zátěž do 5 ATM; umívání rukou a plavání tedy zvládne.

Fitness náramek Mi Band 7 disponuje kapacitou baterie 180 mAh. Oproti 6. verzi (125 mAh) je citelně vyšší. Projevila se vyšší kapacita na výdrži?

Podle všeho nikoliv. Xiaomi sice slibuje výdrž ≥ 14 dní při běžném používání a 9 dní při intenzivnější zátěži, praxe však ukázala nižší hodnoty.

Při využívání funkcí typu sledování spánku, monitoring tepu, stresu a kyslíku v krvi + zapnuté notifikace mluvíme o výdrži kolem 4 dní. Při běžném používání, kdy sice některé funkce zapnuté jsou, ale měření probíhá v delších časových odstupech, vydrží baterie kolem 9 dní.

Odolnost a výdrž náramku Mi Band 7

Xiaomi Mi Band 7 má tedy slabší výdrž než předchozí varianta tohoto populárního náramku. Viníkem je nepochybně větší displej a více „zdravotních“ a sportovních funkcí.

Nabíjení probíhá klasicky přes magnetický konektor (druhý konec USB-A). Doba nabíjení se pohybuje kolem 2 hodin. Tady žádná změna.

 • Oficiální stránku Mi Band 7 můžete navštívit zde.

Xiaomi Mi Band 6 vs. Xiaomi Mi Band 7 – rozdíly

Má smysl upgradovat ze starší verze na nejnovější? Pokusím se vám vyjmenovat nejdůležitější rozdíly, o kterých byste měli před takovým rozhodnutím vědět.

 1. Jako první uvedu smutnou zprávu: Mi Band 7 má větší displej (1,62“ vs. 1,56“) než jeho předchůdce, proto nemůžete použít starší náramky (nejsou kompatibilní).
 2. Mi Band 7 má nově funkci Always-on, kterou šestá verze postrádala.
 3. Mi Band 7 je krapet těžší (13,5 vs. 12,8 gramů) a rozměrnější (46,5 × 20,7 × 12,25 mm vs. 47,4 × 18,6 × 12,7 mm).
 4. Kapacita baterie se u Mi Band 7 zvýšila (180 vs. 125 mAh), samotná výdrž je ale o něco nižší. (Stále však vynikající.)
 5. Nejnovější Mi Band 7 nabízí více sportovních aktivit + funkci VO₂ max. Stále bohužel nemá GPS ani NFC.
 6. Mi Band 6 využíval k přenosu dat Bluetooth verze 5.0, nový Mi Band 7 Bluetooth 5.0 BLE.

Osobně považuji za největší důvod k přechodu z Xiaomi Mi Band 6 na Mi Band 7 vyšší jas displeje, který je tím pádem čitelnější (je ostatně také větší). Kvůli dalším vylepšením bych novou verzi nekupoval. Alespoň pro mé využití nedává smysl.

Nejoblíbenější chytré náramky podle uživatelů

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (42 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář