Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší kurzy italštiny online 2024. Recenze a porovnání

10. 10. 2022 aktualizováno

Ne nadarmo byla italština zvolena jako nejkrásnější jazyk světa. Pokud se i vy chcete naučit italsky, využijte některý z námi doporučených online kurzů. Jaký online kurz italštiny vyhrál v našem srovnání? Dozvíte se níže.

Nejlepší online kurzy italského jazyka pro samouky

Název kurzu Shrnutí
1 OnlineJazyky.cz test OnlineJazyky.cz Nejlepší online kurz italštiny pro samouky Vyzkoušet kurz
2 rocket languages online kurzy Rocket Languages Nejlepší online výuka italštiny v angličtině Vyzkoušet kurz
3 Rosetta Stone recenze kurzu němčiny Duolingo.cz Nejlepší bezplatná výuka italštiny Vyzkoušet kurz

Recenze OnlineJazyky.cz – nejlepší online kurz italštiny s certifikátem

OnlineJazyky.cz test


Klady
 • Velký výběr kurzů
 • Spousta studijního materiálu
 • Zábavné, interaktivní a motivační lekce
 • Certifikát o úspěšném absolvování online kurzu
 • Přístup k zaplacenému kurzu na doživotí
 • Demoverze k vyzkoušení zdarma
 • Přehledné a intuitivní stránky
 • Kvalitní mobilní aplikace
 • Podpora online lektora

Zápory
 • Vyšší cena kurzů
 • Není možné studovat offline

První místo našeho velkého testu online kurzů italštiny obsadila platforma OnlineJazyky.cz. Ta nabízí kromě výuky italštiny ještě online kurzy pro výuku dalších 5 světových jazyků. Můžete se s nimi naučit anglicky, německy, španělsky, francouzsky nebo dokonce rusky.

Pozor

Připravili jsme pro Vás slevu 20% na veškeré kurzy od OnlineJazyky.cz, zadejte kód TESTADO20.

Pro výuku italského jazyka můžete využít online kurz pro začátečníky v levelu A1. V tomto kurzu za 2 490 Kč vás čekají studijní materiály na celé 4 měsíce výuky. Kurz italštiny pro začátečníky je zaměřen, jak už název napovídá, na začátečníky.

italský jazyk onlinejazyky.cz

Po zakoupení kurzu vás čekají 4 hlavní kapitoly rozdělené do několika sekcí. Pomocí nich se naučíte nejenom mluvit o sobě a o lidech ze svého okolí, ale zvládnete i další cestovatelské fráze a věty. Už si sami objednáte jídlo v italské restauraci, sami se ubytujete, zeptáte se na cestu, budete komunikovat o památkách, o počasí nebo o svých cestách. Součástí balíčku je i velká slovní zásoba zaměřená na jídlo, cestování nebo nakupování.

Všechny kapitoly jsou zaměřené na kompletní výuku od slovní zásoby přes gramatiku, čtení, psaní, ale i poslech. Navíc si díky Skype lekcím procvičíte i mluvení, takže se v cizině opravdu nemusíte bát mluvit. Celý kurz je sestaven ze zábavných interaktivních cvičení, které vás rozhodně nebudou nudit. Navíc vás celým kurzem provází i motivační videa.

online výuka italštiny s onlinejazyky.cz

OnlineJazyky patří mezi dražší online kurzy, ale jejich výhodou je opravdová kvalita sestavených kurzů a rychlá podpora online lektorů. Navíc si neplatíte časové předplatné jako u jiných kurzů, ale zaplacením kurzu k němu získáváte doživotní přístup. Ke kurzu se tak můžete kdykoliv vracet a osvěžit si svou znalost italštiny. Pokud nevíte, jestli by vás kurz bavil, můžete si jej zdarma vyzkoušet pomocí demoverze. Ve zkušební verzi vás čeká jedna kapitola na vyzkoušení.

To, že jsou OnlineJazyky.cz kvalitní dokazuje i velice rychlý support a přístup k online lektorovi. Kdykoliv se tam můžete zeptat na danou látku nebo správnost odpovědi. Na konci italského online kurzu navíc máte závěrečný test: pokud jej splníte, získáváte certifikát o úspěšném absolvování tohoto kurzu. Certifikát můžete využít například v pracovní sféře nebo v případě studia v zahraničí.

A pokud hodně cestujete a nemáte přístup ke svému počítači, můžete využít mobilní aplikaci. Ta je kompatibilní se všemi zařízeními s Android nebo iOS. Svou cestu vlakem si tak můžete zpříjemnit výukou italštiny. Výuka však probíhá pouze online, takže potřebujete přístup k Wi-Fi nebo mobilním datům. V offline módu se můžete naučit pouze předem staženou slovní zásobu.

Recenze Rocket Languages – nejlepší online výuka italštiny v angličtině

recenze Rocket Languages


Klady
 • Velký výběr kurzů
 • Spousta studijního materiálu
 • Doživotní přístup ke kurzům
 • Demoverze zdarma k vyzkoušení
 • Přehledná aplikace do mobilu
 • Výuka zaměřená hlavně na komunikaci

Zápory
 • Některé lekce jsou zbytečně dlouhé
 • Občasné chyby v ukládání postupu
 • Zastaralé výukové prostředí
 • Není možné studovat offline
 • Výuka pouze z anglického jazyka

Druhé místo našeho velkého testu online kurzů italštiny obsadila zahraniční výuková platforma Rocket Languages. Ta umožňuje výuku několika dalších světových jazyků, ale my se dnes zaměříme hlavně na výuku italštiny.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zahraniční výukový portál, celé studium probíhá v anglickém jazyce. Pokud tedy anglicky neumíte, doporučuji se porozhlédnout po jiném online kurzu. Pokud však angličtinu ovládáte, můžete se naučit komunikovat v italštině pomocí 60 audio lekcí. Každá z těchto lekcí trvá přibližně 20 minut. Celá výuka je zaměřená hlavně na komunikaci, správnou výslovnost a praktické fráze.

italština online Rocket Languages

Rocket Languages nemá tak zábavnou formu výuky jako například platforma Onlinejazyky.cz, ale za to má spousty studijního materiálu k poslechu i ke čtení. Součástí každé lekce je i slušná zásoba slovíček k naučení, a dokonce i gramatická část.

Bohužel i tato aplikace funguje pouze online – přes Wi-Fi nebo přes mobilní data. Rocket Languages ale nabízí některé studijní materiály ke stažení zdarma pro offline část výuky (bez připojení k internetové síti). Většinou se jedná o slovíčka nebo fráze.

A jaké je nevýhoda kurzu? Poměrně zastaralé výukové prostředí, docela nudný vzhled webu a občas se můžete setkat s tím, že se vám neuloží váš postup ve výuce. Někteří uživatelé si stěžují i na to, že jsou některé lekce zbytečně dlouhé, což můžu ze zkušební verze potvrdit. Audio nahrávky sice mají pouze 20 minut, ale některé věci tam jsou zbytečně dlouho natahované.

Recenze Duolingo – nejlepší bezplatná výuka italštiny

výuka jazyků Duolingo


Klady
 • Nejlepší aplikace zdarma
 • Přehledná a hravá aplikace
 • Kurzy vhodné pro děti
 • Krátké zábavné lekce
 • Motivační výuka

Zápory
 • Pouze pro začátečníky
 • Bez odborného certifikátu
 • Výuka pouze z anglického jazyka

Třetí příčku obsadila hravá a zábavná aplikace na výuku cizích jazyků s názvem Duolingo. Podobně jako u Rocket Languages probíhá výuka v anglickém jazyce, protože se jedná o zahraniční aplikaci. V české modifikaci se můžete naučit pouze anglický jazyk, ale italštinu a dalších 27 jazyků můžete vyzkoušet pouze z anglické verze.

Pokud však anglicky umíte, čeká vás zábavná a hravá výuka italštiny a zadarmo. Teda, pokud vám nevadí vyskakující reklamy po každé splněné lekci. V opačném případě si budete muset zakoupit verzi Duolingo Plus, která je zbavená obtěžujících reklam a zároveň vám umožní offline výuku. Jedná se o jedinou aplikaci, která plnohodnotnou výuku v offline módu umožňuje. Ostatní kurzy mají bez internetu dostupná pouze slovíčka pro zapamatování.

bezplatná výuka italštiny s duolingo

Aplikace Duolingo je navíc vhodná i pro výuku dětí – tedy za předpokladu, že umí anglicky nebo jim budete cvičení a lekce překládat do češtiny. Výuka totiž probíhá pomocí 15minutových lekcí. Ty jsou navíc spíše podobné hře než klasické nudné výuce, takže děti zabaví a budou je motivovat k dalším a dalším úspěchům.

Za špatně zodpovězené otázky se jim strhávají srdíčka, a pokud ztratí všechny své životy, musí celou lekci opakovat znovu. Naopak, pokud se jim v lekci daří, získávají zkušenosti, za které dostávají odměny v podobě odznaků. Navíc mohou šplhat v Duolingo lize a umístit se tak na žebříčku nejlepších studentů.

Vzhledem k tomu, že se jedná o bezplatnou online výuku, nefunguje tu tak dobře podpora. Pokud nechápete, proč je zrovna některá odpověď správná, můžete napsat svůj dotaz do diskuze. Pak vám nezbývá nic jiného než čekat, až vám jiní studenti na váš dotaz odpoví. Většinou se tak stane.

Porovnání kurzů italského jazyka online

OnlineJazyky Rocket Languages Duolingo EasyLingo Babbel
OnlineJazyky.cz test rocket languages online kurzy recenze Duolingo Easylingo.cz - porovnání babbel online kurzy
Cena kurzu za lekci 2 490 Kč / úroveň 2 200 Kč / úroveň zdarma 2 970 Kč / úroveň 1 580 Kč / rok
Studium na počítači
Studium na mobilu
Funguje bez internetu × × / × × ×
Jazyková úroveň A1 A1 A1 A1 A1
Příprava na certifikát × × ×
Poslech
Mluvení ×
Psaní
Čtení
Výuka pro určité profese × × × × ×
Zkušební verze
Výuka v češtině × × ×
Vhodný pro začátečníky
Vhodný pro děti × × ×
Další jazyky
Doživotní licence ×
VYZKOUŠET
ZDARMA
VYZKOUŠET
ZDARMA
VYZKOUŠET
ZDARMA
VYZKOUŠET
ZDARMA
VYZKOUŠET
ZDARMA

Jak vybrat online kurz italského jazyka pro samouky

Italština považována za nejkrásnější světový jazyk a ovládá ji okolo 100 milionu lidí. Jako svůj úřední jazyk si jej vybrala nejenom Itálie, ale také San Marino a některé oblasti Švýcarska. Navíc je to druhý oficiální jazyk v náboženském Vatikánu.

Italsky se domluvíte i v jiných zemích – mezi ně patří například Chorvatsko, Slovinsko, USA, Venezuela, Lucembursko, Brazílie a další země, kde žijí Italové.

Pokud se i vy chcete tento jazyk naučit, můžete navštěvovat večerní školu, zaplatit si individuální výuku s lektorem nebo rodilým mluvčím, půjčit si v knihovně nějakou vzdělávací knížku nebo můžete vyzkoušet online kurz.

naučte se italsky online

Ale bohužel ne všechny formy výuky jsou vhodné pro každého. Nevýhodou večerní školy je například přesný čas vypsaných hodin, a to se vám vždy nemusí hodit. Individuální kurzy jsou většinou velice drahé a biflování z učebnic je nudné. Navíc pokud se učíte doma sami, nemáte takovou motivaci k úspěchu. Určitě to znáte – přijdete domů z práce a řeknete si, že dnes se vám nechce a zítra vám bude stačit, když se naučíte tři slovíčka.

Z tohoto důvodu je nejlepší formou učení italštiny právě výukový online kurz. Ten skloubí výhody individuální výuky, dokáže vás motivovat k další výuce a zároveň vás finančně ani časově nezruinuje. Online kurzů italského jazyka pro samouky najdete v Čechách i na zahraničních webech opravdu hodně. Proto je důležité shrnout si, co od kurzu očekáváte a jaké máte finanční a časové možnosti.

Výuka italského jazyka pro dospělé

Ať už se chcete naučit italsky kvůli cestování, práci nebo jen protože se vám tento jazyk opravdu líbí, vytyčte si cíle a čas. Budete mít na výuku půl hodinku denně nebo raději využijete rychlé 5minutové lekce a slovní zásobu a gramatiku se budete učit zvlášť?

České výukové platformy nabízí výuku italského jazyka na úrovni A1 – což odpovídá úplnému nebo znalému začátečníkovi.

Výuka italského jazyka pro děti

Děti potřebují pro výuku nejenom dobrou motivaci, ale i zábavu. Z tohoto důvodu vybírejte kurz, který bude nejenom určený začátečníkům nebo dětem, ale bude hlavně motivační a hravý. Sami víte, že děti chvíli neposedí, proto je zbytečné vybírat půlhodinové kurzy. Raději vyzkoušejte interaktivní 5minutové kurzy.

Pro výuku italštiny jsou vhodné i barevná pexesa s italskými slovíčky, říkanky nebo básničky. Pro výuku dětí se skvěle hodí například aplikace Duolingo, u které vaše děti určitě vydrží sedět stejně dlouho jako u televize.

výuka italštiny online

Jazykové úrovně italštiny

Italský jazyk je opravdu nádherný, ale v pracovním životě v Čechách ne tolik využívaný. Z tohoto důvodu je většina online kurzů zaměřená spíš na osobní věci, cestování, nakupování a dovolenou. Většina českých i zahraničních platforem nabízí výuku v levelu A1, což odpovídá úplnému začátečníkovi nebo znalému začátečníkovi.

Online kurzy italského jazyka vás naučí základní fráze a slovíčka spojená s vámi a vaší rodinou. Zároveň vás poučí o základních zvyklostech v oblasti pozdravů a rozloučení v daném jazyce. Také vám poradí, jak oslovit muže, ženu nebo slečnu v italštině.

Během online kurzů italského jazyka se také naučíte popisovat místa, památky, objednávat si jídlo nebo nakupovat. Čekají vás základní fráze, které běžně v životě použijete.

Jak se naučit italský jazyk

Chcete se naučit italsky bez nudných učebnic a knih? Výukové online kurzy italštiny využívají kombinaci několika metod pro co nejefektivnější studium:

Metody výuky Popis metod
Slovíčka Základem každého cizího jazyka je dostatečná slovní zásoba, a to platí i u italštiny. Naučte se základní slovíčka a fráze spojená s vaší osobou, vaší rodinou nebo přáteli. Poté pokračujte v dalších tématech jako jsou koníčky, cestování, dovolená, počasí, práce a další témata. Postupně svou slovní zásobu rozšiřujte.
Poslech Italština je velice zvučným jazykem. Ale Italové mluví opravdu rychle, takže si naposlouchejte naučenou slovní zásobu, abyste nebyli při konverzaci překvapeni. Italština online vám pomůže naposlouchat i odlišné přízvuky, což oceníte hlavně při svých cestách.
Mluvení Mnoho studentů umí perfektně slovní zásobu nebo gramatiku, ale bojí se mluvit. Online kurzy zaměřené na italský jazyk jsou navrženy tak, abyste při procvičování nebo i při samotných lekcích mluvili. Opravdu se toho nebojte. I když vaše italština nebude tak rychlá a plynulá jako u rodilého mluvčího, nenechte se zastrašit.
Čtení Italská slova se jinak píšou a jinak vyslovují, proto je také důležité věnovat svůj čas čtení. Tím získáte nejenom větší slovní zásobu, ale i sebevědomí při následné konverzaci. Čtení můžete procvičovat i sami pomocí dvojjazyčných knih, psaných článků v italském jazyce nebo pomocí online výukových kurzů pro samouky.
Psaní Psaná forma italského jazyka se vám bude hodit především během cestování. Dopisy v italštině nejspíše psát nebudete, ale rozhodně vám může psaná forma italského jazyka pomoci při hledání památek, hotelů, toalet nebo restaurací. Navíc se lépe vyznáte v různých dopravních značkách nebo zákazech.

Certifikát z italského jazyka

Odborný certifikát o úspěšném absolvování italského jazyka můžete získat po úspěšném složení závěrečných zkoušek u některých výukových platforem. Tento certifikát vám pomůže k získání lepší práce nebo dobrého pocitu.

Pokud se však rozhodnete studovat na italské vysoké škole, budete potřebovat certifikát CILS (Certificato dell’Italiano come Lingua Straniera), který uděluje Italský kulturní institut v Praze. Jde o jediný uznávaný certifikát o pokročilé znalosti italského jazyka v zahraničí.

odborný certifikát z italského jazyka

Placený nebo neplacený kurz?

Jak už jsme říkali – italských online kurzů je opravdu hodně. Odlišují nejenom svou kvalitou, ale také svou cenou. Kurzy s vyšší cenou mají k dispozici většinou více studijních materiálů, propracovanější podporu a možnost komunikovat s dalšími studenty přes diskuzní fórum nebo Skype.

Placený online kurz italštiny

Během našeho testu italských online kurzů jsme zjistili, že placená výuka je výrazně kvalitnější. Placené online kurzy mají rozhodně větší nabídku studijního materiálu, komplexnější metody výuky, rychlejší a kvalitnější support a také certifikáty po úspěšném složení závěrečné zkoušky.

Nevýhodou placených kurzů je samozřejmě to, že nejsou zdarma. Cena se pohybuje v řádech několika tisíc korun. Nejedná se sice o levnou zábavu, ale většina výukových platforem nabízí bezplatnou demoverzi k vyzkoušení, abyste nekupovali zajíce v pytli. Buď se jedná o pár kapitol zdarma na vyzkoušení nebo jde o časový úsek, kdy si můžete vyzkoušet plnou verzi zcela zdarma. Většinou po dobu 3-7 dní.

Rozdíly u placených kurzů neliší pouze cena, ale také styl předplatného. Některé jazykové kurzy online si můžete zakoupit na doživotí, jiné můžete předplatit na určitý časový úsek (většinou na 3 měsíce, půl roku nebo rok). Pro jakou variantu se rozhodnete záleží pouze na vás.


Klady
 • Kvalitní metody výuky
 • Velký výběr online kurzů
 • Hodně studijního materiálu
 • Rychlá a kvalitní podpora
 • Studium bez reklam
 • Odborný certifikát po ukončení kurzu

Zápory
 • Vyšší cena

Neplacený online kurz italštiny

K dispozici jsou samozřejmě i bezplatné italské online kurzy. Mezi takové patří například aplikace Duolingo, která je vhodná nejenom pro začátečníky, ale i pro děti.

Bezplatné online kurzy italštiny mají méně studijního materiálu, téměř žádnou podporu ze strany lektorů a budou vás obtěžovat reklamy. Pokud s italským jazykem teprve začínáte, budou vám stačit bezplatné lekce, ale pokud to s výukou tohoto jazyka myslíte vážně, zaměřte se spíše na některý z nabízených placených kurzů.


Klady
 • Studium zdarma
 • Vhodné pro začátečníky
 • Vhodné pro děti

Zápory
 • Obtěžující reklamy
 • Méně studijního materiálu
 • Téměř žádná podpora
 • Není vhodné pro pokročilé studenty
 • Bez certifikátu

Kompatibilita na různých zařízeních

Všechny online kurzy italského jazyka jsou primárně určeny pro studium přes webovou stránku. Ale s poptávkou roste i nabídka, proto nyní najdete u většiny výukových platforem i jejich výukovou aplikaci do mobilu nebo tabletu. Tyto appky jsou kompatibilní se systémy Android nebo iOS a jejich stažení je zdarma. Pro spuštění online kurzu však musíte mít zakoupený výukový balíček.

Většina z těchto výukových aplikací však funguje pouze pro online výuku. Takže pokud se chystáte vyrazit na cesty a chcete si zpříjemnit svou cestu výukou cizího jazyka, mějte zařízení s mobilními daty nebo buďte připojeni na Wi-Fi.

Jak můžete vidět, jazykových kurzů pro výuku italského jazyka je opravdu hodně. Je pouze na vás, jaký z nabízených kurzů si vyberete. Doufáme, že vám náš výběr pomohl.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (30 hlasů)

Autor článku

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář