Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Decathlon.cz – recenze e-shopu, vrácení zboží, letáky, slevy

5. 6. 2019 aktualizováno

Společnost Decathlon vznikla již v roce 1976 ve Francii. Postupně se vypracovala k vysoké prosperitě a rozmachu. V současné době má v různých koutech světa přes 1 400 poboček se sportovním zbožím, ve kterých pracuje přes 92 000 zaměstnanců.

Společnost Decathlon se však nezabývá pouze prodejem sportovního zboží, ale také vývojem a výrobou vlastního sportovního vybavení. Na jejím výzkumu se podílí přes 50 odborníků, kteří každoročně vytvoří několik desítek unikátních patentů. Tomu se říká skutečně velká přidaná hodnota.

Od roku 2010 se rozrůstá i v České republice, kde má nyní otevřeno 19 prodejen Decathlon. Kamennou pobočku najdete v Brně, Praze, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci či Třebíči. Na všechny prodejny Decathlon se můžete podívat tady. Otevírací doba se většinou pohybuje od 9. do 20. – 21. hod. V rámci naší recenze jsme se ale zaměřili na eshop Decathlon, který je dostupný i z pohodlí našich domovů.

Náš tip

Chcete na eshopu Decathlon ušetřit? Zkuste Decathlon akční letáky, zákaznickou kartu a slevy.

Co e-shop Decathlon prodává

Nabídka e-shopu Decathlon je skutečně pestrá. Na jednom místě můžete rychle a pohodlně nakoupit sportovní vybavení, oblečení a obuv. Přes polovinu nabízeného zboží pochází z vlastní výroby Decathlon. Tímto způsobem se od konkurence výrazně odlišuje, a to vlastní kvalitou a nízkou cenou některých produktů. Decathlon je ostatně dobře znám tím, že cenu sportovního zboží drží na nízké úrovni – zkrátka nepatří mezi drahé obchody.  

Decathlon - e-shop

Nabízený sortiment je skutečně nesmírně pestrý. Člověk by až nevěřil, co všechno může takový e-shop nabízet. K výběru jsou horská kola pro muže, ženy a děti, stany, plážové stany, spacáky, krosny, jednoduché zahradní stolky a židle, matrace, běžecké pásy a rotopedy.

Hledáte něco na sebe? Vybírat si můžete z široké nabídky oblečení, která zahrnuje šortky, leginy, sportovní podprsenky, kalhoty a softshellové bundy. Zapálení běžci si pak vyberou z běžecké obuvi, sportovního prádla a běžeckého oblečení, kde prodejce pamatuje i na ponožky, čepice a kšiltovky. Uspokojí požadavky dokonce i atletů nebo vyznavačům trailu. Nechybí ani boty do vody, plavky, brusle či dokonce paddleboardy.

Samostatnou kategorii pak tvoří koloběžky, kolečkové brusle, skateboardy a ochranné prvky v podobě přileb a chráničů. Pro fotbalisty se zase najedou kopačky, speciální trička nebo fotbalové míče. Zbožím překypuje také turistické oddělení, kde Decathlon nabízí batohy, bundy, kalhoty a kvalitní turistické boty.

Mezi doplňky najdete ledvinky, taštičky, proteiny, suplementy, instantní jídla, lahve a mnohé další praktičnosti. Nabídka zahrnuje dokonce i brýle, dalekohledy, hodinky, chytré hodinky, kompasy, powerbanky a jinou elektroniku.

Mezi značkami je hojně zastoupena Quechua, Columbia, Kalenji, New Balance, Mizuno, Nike, Adidas, Puma, Domyos a jiné. Jak vidíte, eshop Decathlon uspokojí přání snad všech sportovních nadšenců a výletníků. Vybere si prostě každý.

Přehlednost e-shopu – 9,5/10

Internetový obchod Decathlonu je skutečně přehledný, což platí pro stolní počítače i mobilní telefony. Své zastoupení zde mají obrázky a jednoduché popisky, které spolu bezvadně ladí. Zboží bylo na e-shopu rozřazeno do několika kategorií: cyklistika, kemping, fitness a kardio, turistika, běh, koloběžky, skateboardy a brusle, cvičení a pilates včetně samostatného oddělení s fotbalovým vybavením.

Rozřazení dává skutečně smysl. Například v kategorii „běh“ se obujete, oblečete a vybavíte praktickými doplňky. Kategorie „turistika“ vám nabídne pěkný batoh, bundu, kalhoty a pevné boty. Z každé kategorie tak de facto odejdete plně vybaveni pro daný typ sportu. Na vrchní části stránky se nachází vyhledávač, do něhož můžete název zboží dokonce i namluvit. Vyhledávání funguje dobře a vždy najde to, co přesně hledáte.

Pod vyhledáváním jsou rozřazeny ženy, muži a děti. Zajímavá je také položka se všemi sporty, která vám nabídne vybavení třeba pro basketball, box či brazilské Ju-jitsu. Koupit si můžete i kimono nebo chrániče na zuby. Moc se mi líbí, že každá kategorie a položka má i svůj malý obrázek. Člověk tak nemusí nic luštit nebo číst, ale klidně se jenom dívat a podle fotografií vybírat.

Praktický příklad si ukážeme například na stanech. Pokud si chci v Decathlonu koupit stan, zavítám do sekce s kempingovým vybavením. Dejme tomu, že stanům vůbec nerozumím. V levém sloupci se mi zobrazí základní rozdělení stanů: tedy počet osob, pro který bude stan určen. Dále typ skládání, počet ložnic, úložný prostor a posléze značka. Níže si mohu zadat i cenové rozpětí nebo zakliknout vyhledání podle hodnocení zákazníků. To je spousta parametrů, podle nichž mohu produkty filtrovat.

Největší část zabírají samotné stany. Na vrchní straně je k vidění stan za nejnižší cenu, nejprodávanější model, nebo stan, který doporučuje prodejce Decathlon. Nabídka stanů je velmi pestrá. Mohu nakoupit levný stan od 600 Kč pro 2 osoby, až model za 20 000 Kč do něhož se vleze celá rodina, a ještě několik kamarádů. Stanů je momentálně k výběru téměř 40.

Pokud si vyberu například stan STAN 2 SECONDS PRO 3 MODRÝ QUECHUA, zobrazí se fotografie a informace. Fotek je skutečně hodně a vynechán není ani sebemenší detail, o kterém bych měl před koupí vědět (uchycení, síťka na mapy atd…). Kromě stručných informací je k výběru petrolejová nebo zelenošedá barva. Dále jsem vyčetl informaci, že je daný stan momentálně na skladě a v případě objednání mi do 2 a více dní dorazí domů. Kousek níže se dočtu něco o náročnosti montáže, prostoru v centimetrech, odolnosti nebo nepromokavosti.

Daný stan bych tedy složil i já, také vím, že bych se v něm nepostavil vzpřímeně a že stan odolá větru o rychlosti 50 km/h. To je spousta informací, které je dobré před nákupem znát. Pod informacemi je dokonce krátké instruktážní video, díky němuž vidím, jak stan vypadá složený a jakým způsobem se staví. Aby toho nebylo málo, úplně dole jsou k dispozici použité materiály, informace o praní a rady pro skladování. Nechybí ani hodnocení nebo komentáře zákazníků.

Nutno říci, že s informacemi o mnou vybraném zboží jsem byl nadmíru spokojen. Dozvěděl jsem se úplně všechno, co o stanu potřebuji před koupí vědět. Jedinou výtku bych udělil za informace o doručení. Namísto „2 a více dní” bych raději viděl přesné datum. Takhle jsem nucen na objednávku neustále myslet a případně zajistit, aby byl po celou dobu (min. během 2 dní) někdo doma.

Před doručením budu samozřejmě s předstihem informován o konkrétním doručení dopravcem, ovšem to je již pozdě a zrovna mně tenhle způsob nevyhovuje. 

Jak probíhá objednání zboží – 8/10

Abyste si mohli na eshopu Decathlonu objednat zboží, je nutné si vytvořit účet. Bez registrace si nic objednat nelze. Stránka z vás kromě e-mailové adresy vyláká osobní údaje včetně data narození, bydliště a telefonu. To mi nepřijde příliš korektní, zejména pro zákazníky, kteří chtějí jednorázově objednat dárek na Vánoce někomu blízkému.

Po registraci, kterou jsem vyřešil během minuty, pokračuje objednání dál. Způsob doručení objednaného zboží může být buď na některou z prodejen, kam by bylo odhadem doručeno do 2 dnů (v případě mého stanu), případně rovnou domů, kde je doba doručení stejná jako na prodejnu. Proces objednání je jednoduchý a přehledný.

Výsledek testu:

 • Na eshopu jsme provedli testovací objednávku – platbu jsme zvolili kartou a dopravu PPL (jiná možnost není). Na e-mail mi ihned přišla zpráva o autorizaci platby a informace s odhadovaným datem doručení 19.4.19 – 24.4.19. Zboží jsem ihned zaplatil kartou a druhý den, tj. 18.4.2019, mi v 18:06 hod. přišel e-mail s potvrzením, že byl balíček předán dopravci. Po pár minutách mi byla na e-mail zaslána i faktura. 

Doprava a platba – 7,5/10

Pokud nechcete za poštovné nic platit, doprava je u objednávky nad 2 000 Kč zdarma (neplatí pro nadrozměrné zásilky).

Způsob dopravy Cena Doba dodání
PPL – platba kartou 89 Kč 2 dny a déle (včetně víkendu)
PPL – dobírka 119 Kč 2 dny a déle (včetně víkendu)
Osobní odběr 0 Kč Skladem nebo 2 dny a déle

Jestliže si necháte zboží doručit na vámi vybranou prodejnu, je nutné zboží zaplatit kartou předem. Jiný způsob není možný – bez platby nelze objednávku dokončit. V případě, že zvolíte doručení domů, máte k výběru platbu kartou online nebo dobírku. Platba kartou online stojí 89 Kč, platba na dobírku vyjde na 119 Kč.

Dopravce si není možné zvolit. Decathlon spolupracuje pouze s PPL, tudíž k vám domů nepřijede váš oblíbený kurýr nebo pošťák. Vybrat si lze také PPL odběrné místo za cenu 99 Kč, nadrozměrné zásilky pak doručuje rovněž PPL od 226 Kč. Nabízí se také možnost rezervace zboží na prodejně, což je služba zcela zdarma.

Výsledek testu:

 • Objednávka byla provedena 17.4.2019 kolem 07:00 hod. PPL mi zboží přivezlo 24.4.2019 v 11:00 hod. (19.4. a 22.4. byl státní svátek). Ve stejný den mi Decathlon poslal e-mail o doručení zásilky, ve kterém žádal o potvrzení doručení. Balíček dorazil v pořádku. Zabalen byl do plastové fólie, ve které se nacházely objednané rukavice. Kromě letáčku na infolinku ale balíček neobsahoval fakturu, dodací list ani rady, jak mám postupovat v případě výměny, vrácení nebo reklamaci zboží. 

Výměna a vrácení zboží – 9/10

Zakoupené zboží lze Decathlonu vrátit nebo vyměnit na jakékoliv prodejně do 90 dní, což platí i pro zboží koupené na e-shopu. Pozor ale na produkty, které podléhají zkáze, jako jsou potraviny a nápoje. Za ně vám prodejce peníze logicky nevrátí.vrácení zboží DecathlonPři vrácení zboží musíte mít u sebe doklad o koupi nebo věrnostní kartu, s níž byl nákup daného zboží proveden. Nadrozměrné zásilky lze vracet pouze do Decathlon prodejny. Pokud vrátíte zboží na prodejnu, peníze vám budou vráceny ihned. Jestliže odešlete nechtěné zboží poštou nebo nějakým přepravcem, peníze vám přijdou na účet do 14 dnů.

Veškeré informace o výměně a vrácení zboží se dočtete na eshopu Decathlonu. Není nám ale jasné, proč je vše sepsáno tak malým písmem.

Výsledek testu:

 • Objednávku jsme vrátili ve 14denní lhůtu formou zaslání balíku na požadovanou adresu. Zboží bylo odesláno 10.5.2019 Českou poštou, přičemž peníze byly na původní účet vráceny 19.5.2019. Doba vrácení peněz tedy není nijak dlouhá. 

Zákaznická podpora – 9,5/10

Zákaznická podpora nabízí několik možností. V prvé řadě můžete využít přečtení 10 nejčastějších dotazů, mezi nimiž jsou informace o objednávce, platbách, poštovném a další. Pro svůj dotaz můžete využít online kontaktní formulář, do něhož vypíšete aktuální problém. Dále se nabízí také Facebooková stránka Decathlonu nebo telefonické spojení, které je asi nejrychlejší.

Výsledek testu:

 • Na zákaznickou linku jsme zavolali a byli jsme s operátorkou spojeni asi do 20 sekund. I když je taková rychlost skvělá, osobně bych uvítal komunikaci prostřednictvím online chatu. Je to přece jenom anonymnější a pohodlnější možnost.

Doplňkové služby

Decathlon svým zákazníkům nabízí údržbu, opravu nebo potisk produktů. Za pár korun vám na tričko vytisknou vámi vybrané logo nebo nápis. Co se týče například jízdních kol, není problém si zakoupit jeho servis. Řeč je o výměně pneumatik nebo středového uložení, seřízení brzd a jiných úkonech. To stejné se týká i lyží, snowboardů, kolečkových bruslí či tenisových raket.

decathlon - recenze a test eshopu

Decathlon akční letáky, zákaznická karta, slevy

 • Pokud chcete s Decathlonem ušetřit, doporučujeme sledovat akční leták, kde máte jako na dlani aktuální slevy.
 • Výhodné je si pořídit také zákaznickou kartu, díky čemuž budete mít všechny účtenky na jednom místě. Mezi výhody karty patří sbírání bodů, kdy za 600 bodů získáte 100 Kč k dalšímu nákupu. Potěší také rezervace zboží na obchodě do 1 hodiny. Stačí se zaregistrovat. Informace o věrnostním programu jsou k přečtení přímo na eshopu Decathlon.
 • Skvělá je také dárková karta, kterou je možné pořídit od 200 do 4 000 Kč. Platí na všechny produkty a služby, přičemž lze uskutečnit i více transakcí.
 • Sledujte slevy a doprodeje na eshopu Decathlon a nakupte zboží zase o něco levněji.
 • Ať jsme hledali jak chtěli, akční kod decathlon jsme bohužel nenalezli.

Zkušenosti a hodnocení e-shopu Decathlon

Na srovnávacím portálu Heureka není e-shop Decathlon zatím ověřen zákazníky a na Zboží.cz není zákazníky hodnocen vůbec. Nedávno ale společnost Decathlon vyhrála cenu Mastercard Obchodník se sportovními oděvy a potřebami 2018.

Podobné e-shopy (alternativy k Decathlon.cz)

Pokud hledáte obchod se sportovním oblečením, který má rychlejší dobu dodání, můžeme vřele doporučit Sportobchod nebo Insportline. Druhý uvedený navíc celkově zvítězil v našem srovnání eshopů.

Závěrečné hodnocení

8.7

Skvělý

Recenze e-shopu Decathlon dopadla velmi dobře. Obchod nabízí široký sortiment sportovního zboží, oblečení a obuvi. Nákup můžeme určitě doporučit. Decathlon je zárukou kvality a nízkých cen.

Přehlednost e-shopu
9.5
Jak probíhá objednání zboží
8
Doprava a platba
7.5
Výměna a vrácení zboží
9
Zákaznická podpora
9.5
Klady
 • Široký sortiment sportovního zboží
 • Přehledný e-shop
 • Přehledné objednání
 • Rychlá zákaznická podpora
 • Výměna zboží do 90 dní
 • Informativní popisky u zboží
 • Zákaznická karta
Zápory
 • Informace o době dodání by mohly být lepší
 • Před objednáním nutná registrace

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 2.3 (3 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář