Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze nano roušek nanoSPACE

8. 4. 2021 aktualizováno

test nanoroušek nanoSPACENáš tipTestado.cz

Pokud vám nevyhovují respirátory ani šátky, můžete vyzkoušet nano roušky nanoSPACE. Během testování se ukázaly jako velmi pohodlné, líbivé a účinné. Podrobnosti se dozvíte v naší recenzi.

Obsah balení

Pokud si roušky z nanovlákna od nanoSPACE koupíte, domů vám dorazí praktické ekologické balení. Nano roušky jsou balené v tvz. „doypacku“ ze 100% recyklovatelného materiálu.

Mimo ekologické stránky hodnotím pozitivně uzavíratelné provedení. Použitou roušku můžete hygienicky uskladnit a transportovat. Na zadní straně je k vidění praktický návod, který vás obeznámí se zásadami správného používání roušky.

Design a účinnost antivirové ochrany

Testované nanoroušky nanoSPACE jsou vyrobené z třívrstvého nanovlákenného materiálu NnF MBRANE – BreaSAFE PA6 + Ag s testovaným záchytem bakterií, virů, pylů a jiných submikronových částic. Účinnost ochrany se pohybuje mezi 97–99,9 %. Použitý materiál odpovídá účinnosti ochrany FFP2. Testované nanoroušky jsou tedy vhodné i jako prevence před onemocněním koronavirem. 

Jenom doplním, že je výrobce roušky i membrány členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.

Design a účinnost antivirové ochrany - rouška nanoSPACE

Testované nano roušky od nanoSPACE vás samozřejmě ochrání před nepříjemným prachem, smogem, sporami plísní, infekcemi a agresivními látkami. Přítomný funkční antialergický materiál Coolmax umožňuje použití roušek alergikům, astmatikům a osobám se sníženou imunitou.

Nano roušky s aktivním stříbrem

Uvnitř roušky je všitá membrána s obsahem stříbrných nanočástic Nanosilver. Stříbro se postará o zničení mikroorganismů ve struktuře membrány, ty se v takovém prostředí nemohou množit.

Obrovskou výhodou nano roušky nanoSPACE je možnost opakovaného použití. Roušku lze totiž prát v klasické pračce, případně její povrch ošetřit speciální dezinfekcí. Výrobce ručí za 95% účinnost i po 15 pracích cyklech. Antivirovou nanoroušku z nanovlákna tak můžete prát a nosit opakovaně.

Pohodlnost při nošení

Testované nanoroušky nanoSPACE jsou velmi, ale velmi pohodlné. Pokud bych měl uživatelský komfort srovnat s klasickými rouškami, nanoSPACE se pohybuje o několik úrovní výš.

test nanoroušek nanoSPACE

Ochranná nano rouška také nikde netlačí. Nosním klipem si ji snadno utěsníte kolem nosu, přítomné gumičky za ušima dobře drží a do kůže neřežou. Materiál COOLMAX se prokázal jako vysoce funkční. Pokožka se nemá tendenci nadměrně potit, materiál je chladivý a pohodlný.

NanoSPACE své roušky dodává ve velikosti S, M a L. Na tabulku se můžete podívat níže. Mně osobně a mé polovičce nejvíce seděla velikost M, 4leté dítě ocenilo označení S. A pokud by vám velikost přesně neseděla, nanorouška i tak výborně drží díky klipu a gumičkám.

Velikosti nano roušky nanoSPACE

Velikost Výška od kořene nosu po bradu Šířka od kořene nosu k horní gumičce Rouška vhodná pro
S 12 cm 10 cm Hlavně pro děti a drobný ženský obličej
M 13,5 cm 10 cm Pro ženy i muže
L 15,5 cm 13 cm Převážně pro muže

Zdroj: [nanospace.cz]

Závěrečné hodnocení

Nano roušky nanoSPACE mohu jednoznačně doporučit. Jsou hezké, komfortní, praktické, účinné a pratelné. I přes vyšší pořizovací cenu se tedy vyplatí.

Klady
  • Materiál má testovaný záchyt FFP2
  • Velmi pohodlné nošení
  • Hezký design
  • Spousta barev a vzorů v nabídce
  • Výrobce myslí na muže, ženy i děti
  • Pratelná nanorouška
  • Skvělý poměr cena/kvalita
Zápory
  • Nemáme výhrady

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (4 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář