Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze Raiffeisenbank

8. 9. 2022 aktualizováno

Raiffeisenbank recenze

Raiffeisenbank je stabilní banka s dlouhou historií, která svým klientům zajišťuje velké množství poboček po celé ČR, výběry z bankomatů zdarma doma i v zahraničí a bohaté bankovní produkty a služby. Internetové bankovnictví je přehledné a své finance můžete spravovat přes aplikaci v mobilu. Vedení klasického bankovního účtu je zdarma.

Informace o Raiffeisenbank

Raiffeisenbank má bohatou historii, která sahá až do 19. století. Dnes se řadí mezi silné a stabilní banky, jejíž nabídka zahrnuje kvalitní a moderní služby. V České republice působí Raiffeisenbank od roku 1993. V současné době patří mezi největší banky na tuzemském trhu.

  • Kód banky Raiffeisenbank: 5500

Díky statusu „systémově významné banky“ jsou na Raiffeisenbank kladeny ze strany České národní banky nejvyšší požadavky na finanční sílu a stabilitu. Raiffeisenbank ze 75 % vlastní rakouská finanční skupina Raiffeisen Bank International (RBI) a z 25 % rakouská Raiffeisenlandesbank Oberösterreich.Informace o Raiffeisenbank

Raiffeisenbank se zaměřuje na poskytování služeb soukromé a firemní klientele. Nabídka produktů a služeb je opravdu pestrá. Zahrnuje osobní a podnikatelské účty, spořící, úvěrové a investiční produkty a různé specializované finanční služby. Banka poskytuje také konzultace pro firmy a velké korporace.

Raiffeisenbank ke konci roku 2021 obsluhovala na 1,7 milionu klientů. (K 1. lednu 2022 se totiž stala Equa Bank součástí Raiffeisenbank.) Klientům poskytuje servis v rámci 106 poboček a klientských center.

Běžný účet – 8,5/10

U Raiffeisenbank si můžete založit běžný účet zdarma a bez poplatků. Založení takového účtu (CHYTRÝ účet) vám zabere méně než 10 minut. Nemusíte nikam zbytečně chodit, protože vše vyřídíte pohodlně online.

Pokud máte účet u jiné banky, Raiffeisenbank všechny náležitosti vyřídí s vaší stávající bankou za vás. Bez poplatků. K vyřízení stačí 2 doklady, mobilní telefon a účet v jiné (vaší stávající) české bance.

Účet si mohou založit také cizinci. Ti se však musí zastavit na pobočce Raiffeisenbank, kam je nutné přinést doklad totožnosti a potvrzení o legálním povolení k pobytu v České republice (povolení k pobytu, pracovní poměr, potvrzení o studiu).Raiffeisenbank aplikace

Kromě nulových poplatků za vedení účtu jsou zdarma také výběry z bankomatů. Nulové poplatky platí pro Českou republiku a zahraničí. Počet výběrů je neomezený.

Jaké má výhody běžný účet u Raiffeisenbank? Banka vám poskytne bezúročnou rezervu ve výši 1 000 Kč. Tu můžete využít pro pokrytí nečekaných výdajů. Taktéž myslí na okamžité platby zdarma 24/7 včetně víkendů.

Účet Raiffeisenbank zahrnuje také slevy v programu RG CLUB, díky čemuž můžete nakupovat se slevou na více než 1 900 místech. Stačí platit debetní nebo kreditní kartou RB.

Nevýhodou běžného účtu zdarma u Raiffeisenbank je vlastnění pouze jedné debetní karty. Pokud potřebujete více karet, ideální je AKTIVNÍ účet za 49 Kč měsíčně. Ten mimo jiné zahrnuje převody měn s výhodnými kurzy (až 19 měn). (Využít můžete případně online směnárnu.)

Pro nejnáročnější připravila Raiffeisenbank PRÉMIOVÝ účet za 250 Kč měsíčně. K takovému účtu dostanete navíc kreditní kartu RB PREMIUM, přičemž při příjmu 50 tisíc měsíčně je vedení zdarma. Nároční ocení profesionální finanční poradenství Premium Way.

Na porovnání cen a služeb jednotlivých účtů se můžete podívat tady.

Raiffeisenbank internetové bankovnictví a mobilní aplikace

Internetové bankovnictví a mobilní aplikace Raiffeisenbank patří mezi přehledné a pohodlné služby. Na svém účtu se nebudete ztrácet a vždycky najdete to, co v daný okamžik potřebujete.

Platby mobilem (i hodinkami) lze provádět klasicky přes NFC. V obchodě zaplatíte rychle a bezpečně. Do aplikace si snadno přidáte kartu a můžete začít službu využívat.

Aplikace Raiffeisenbank funguje na Androidech, iOS a zařízeních Huawei v rámci AppGallery.

Pro opravdu pohodlné používání aplikace banka myslí na RB klíč, díky kterému již nemusíte zdlouhavě opisovat kód z SMS zprávy.

Internetové bankovnictví a mobilní aplikace Raiffeisenbank

Dětský a studentský účet – 8,5/10

Raiffeisenbank myslí také na děti a studenty. Účet můžete založit nezletilému dítěti, plnoletý student si vyřídí studentský účet bez poplatků. Vedení takového účtu je zdarma až do 26 let, zdarma jsou výběry z bankomatů v ČR i ve světě.

Karty Raiffeisenbank – 9/10

Banka Raiffeisenbank ke každému účtu dává debetní kartu. V případě účtu zdarma mluvíme o jediné kartě. Naopak u AKTIVNÍHO účtu dostanete 2 debetní karty GOLD base, což platí také u prémiového účtu. Ten navíc zahrnuje kreditní kartu RB PREMIUM.

Mimo klasických debetních karet si lze u Raiffeisenbank vyřídit kreditní kartu EASY, STYLE a RB PREMIUM. Ty zahrnují úvěrové limity (100 000 až 500 000 Kč), slevové programy, odměny za nákup a jiné výhody. Karta EASY je zdarma, u druhé varianty platíte poplatek 50 Kč měsíčně, debetní karta PREMIUM je zdarma k dražšímu účtu.

Ke kartám dostanete také služby navíc, jako jsou splátkové programy, pojištění, SMS kredit info (vždy víte, co se s vaší kartou děje), autoasistenci aj.

Raiffeisenbank dále nabízí partnerské kreditní karty. Momentálně O2 RB kartu a ČSA kreditní kartu.

Karty Raiffeisenbank

Kontokorent – 8,5/10

V rámci bankovního účtu si lze zažádat o povolený debet, jehož limit si lze zvýšit přes internetové bankovnictví. Platíte pouze tehdy, když povolený debet využíváte.

Finanční rezerva se pohybuje od 5 tisíc do 150 tisíc Kč. Splatnost je 1 rok od data čerpání. Debet můžete čerpat výběrem hotovosti, kartou nebo příkazem k úhradě. Debet si lze sjednat online, pokud již máte u Raiffeisenbank účet.

Úrokové sazby se dělí podle toho, zda jste fyzická osoba nebo firma.

O kontokorentní úvěr si mohou zažádat také firmy; od 1,5 mil Kč do 50 mil. Kč.

Platby do zahraničí – 9/10

Raiffeisenbank svým klientům poskytuje zpracování příchozích a odchozích úhrad v cizích měnách vůči zahraničí a v rámci ČR. Banka považuje za zahraniční odchozí úhrady také odchozí úhrady v korunách vůči zahraničí. Tuto službu lze využívat klasickou elektronickou cestou nebo na osobně pobočkách Raiffeisenbank.

Podmínkou k uskutečnění úhrady je vyplnění všech předepsaných náležitostí platebního příkazu a dostatek finančních prostředků na účtu.

Zákaznická podpora – 9/10

Banku můžete kontaktovat telefonicky na čísle +420 412 440 000 (7–22 hod.), přes e-mail info@rb.cz nebo formulář. Blokaci karet a autentizační prostředky řeší speciální telefonní linky +420 412 446 402 a 844 112 233. Na webu Rb.cz je také k dispozici přímý online chat s bankéřem.

Zákaznická podpora Raiffeisenbank

Další služby Raiffeisenbank

Raiffeisenbank zajišťuje svým klientům spoustu zajímavých služeb.

Jmenovitě jsou to minutové půjčky, sloučení a převod půjček, úvěr na auto či půjčka na rekonstrukci. Banka vyřizuje také klasickou hypotéku, americkou hypotéku, stavební spoření, úrazové pojištění, cestovní pojištění, životní pojištění a další služby. Myslí také na investování v rámci podílových fondů či pravidelných investic v rámci aplikace RBroker.

Klíčové vlastnosti

Parametry

Poplatek za vedení běžného účtu

Zdarma

Výběr z bankomatu

Zdarma v ČR i Evropě

Kontokorent

Až do výše 150 000 Kč

Bonusové služby a slevy

Telefonická podpora

Každý den od 7:00 do 22:00 hod.

Závěrečné hodnocení

8.8

Skvělá

Hledáte kvalitní a bezpečnou banku, která nabízí rychlé založení klasického bankovního účtu zdarma a bez dalších poplatků? Nejen to splňuje Raiffeisenbank, která se pyšní spoustou poboček a bankomatů po celé republice.

Běžný účet
8.5
Dětský a studentský účet
8.5
Karty Raiffeisenbank
9
Kontokorent
8.5
Platby do zahraničí
9
Zákaznická podpora
9
Klady
  • Banka pro běžné i náročné klienty
  • Silná banka s dlouhou historií
  • Rychlé založení běžného účtu online
  • Vedení účtu zdarma a bez poplatků
  • Spousta kamenných poboček a bankomatů
  • Intuitivní a bezpečná mobilní aplikace
  • Spousta služeb navíc včetně investic
Zápory
  • Některé bankovní účty jsou zpoplatněné
  • Bonusy pouze u zpoplatněných karet

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (47 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář