Recenze Sony Xperia M4 Aqua

Sony Xperia M4 Aqua je slušný telefon střední třídy, který vyniká svým prvotřídním vzhledem a vodotěsností. Trochu z lesku z něho však stírá průměrný fotoaparát a malé vnitřní úložiště.

KLADY:
  • Krásný design
  • Voděodolný
  • Dobrý výkon

ZÁPORY:
  • Průměrný fotoaparát
  • Jen 8GB vnitřní paměti

Porovnat ceny Sony Xperia M4 Aqua

Recenze na notebookcheck.com – 8/10

Pokud hledáte levný mainstreamový smartphone s IP certifikací a dokážete žít s pár drobnými nedostatky, Sony Xperia M4 Aqua byste měli jistě zvážit.

Klady: Dobrý jasný IPS HD displej, tělo s IP68 certifikací (odolné vůči vodě a prachu), jasná konstrukční kvalita, LTE kat. 4, Bluetooth 4.1, Android 5.0 Lollipop, rychlá SoC a spousta RAM, rozšířitelné úložiště až na 128 GB, slušný provoz na baterii, dobrá kvalita hovoru

Zápory: Malé vnitřní úložiště, neodjímatelná baterie, dlouhé nabíjení, nízký kontrast a příliš vysoká hodnota černé, při zátěži se přehřívá, spousta bloatware, plast náchylný k poškrábání, horší výkon fotoaparátu při nízkém světle

Recenze na cnet.com – 6.2/10

M4 Aqua začíná dobře se svým svůdným vzhledem a přijatelnou cenou, ale otřesný fotoaparát a trápení s úložištěm stírá lesk z jinak slušného přístroje.

Klady: Elegantní a minimalistický vzhled Sony Xperia M4 Aqua je velmi podobný špičkové Xperia Z3. Jeho voděodolné tělo je použitelné ve sprše a jeho schopný procesor zvládá všechno podstatné.

Zápory: Fotoaparát je opravdu hrozný, což z něho činí špatnou volbu pro každého se zájmem o fotografování. K dispozici je žalostně málo úložného prostoru a soňácké trvání na svazování aplikací a widgetů zaplní telefon hned po vybalení z krabice.

Recenze na pocket-lint.com – 8/10

Milujeme vzhled M4 Aqua a to jak, přestože je převážně plastový, nabízí téměř stejný design jako vlajkové lodi od Sony Xperia. Jedná se o okouzlující smartphone, a to zejména v korálové barvě, který vás  díky kovovému nátěru přiměje si myslet, že patří mezi vlajkové lodě. Celkově se jedná o dobrý telefon střední třídy, který vyniká svou vodotěsností.

Klady: Krásný design, dobrý výkon, skvělá výdrž baterie, známý software, podpora microSD, vodotěsný

Zápory: Průměrný fotoaparát, displej není brilantní, reproduktor není úžasný, max 8GB vnitřní paměti (ve skutečnosti méně než 4GB)

Recenze na techradar.com – 6/10

Slušný malý telefon, který žije v kalných vodách střední třídy – ale vypadá jako vlajková loď.

Klady: Skvělá vodotěsná konstrukce, jasný displej, velmi dobrá výdrž baterie

Zápory: Špatný výkon v některých oblastech, pouze 8GB vnitřní úložiště, chybí některé funkce

Recenze na trustedreviews.com – 8/10

Sony Xperia M4 Aqua je atraktivní, dobře fungujících 4G androidí smartphone, který – i když není nejlepší ve své třídě – nezklameme fanoušky této značky.

Klady: Atraktivní konstrukce, voděodolný, schopný fotoaparát

Zápory: Pouze 8GB prostoru, nekonzistentní výdrž baterie, kluzký zadní kryt

7.2 Celkové hodnocení
Velmi dobrý

Sony Xperia M4 Aqua je slušný telefon střední třídy, který vyniká svým vzhledem a vodotěsností. Trochu z lesku z něho však stírá průměrný fotoaparát a malé vnitřní úložiště.

notebookcheck.com
8
cnet.com
6.2
pocket-lint.com
8
techradar.com
6
trustedreviews.com
8
Uživatelské hodnocení: 4.9 (1 hlasů)

Nakupujte na spolehlivém a důvěryhodném obchodě

Sony Xperia M4 Aqua

Žhavá novinka, na kterou netrpělivě čekal nejeden fanda společnosti Sony. Ano, opravdu se vám dnes dostává do rukou zbrusu nový, vodotěsný telefon Sony Xperia M4 Aqua. V tomto zařízení se povedlo snoubit precizně zpracovaný hardware s vynikajícím softwarem a to vše za příjemnou cenu snad pro každého.

TOP 3 produkty v kategorii mobilů dle heureka.cz

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

      Okomentujte