Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Mobilní telefony

Recenze Aligator A900 GPS Senior

19. 7. 2022 aktualizováno

recenze Aligator A900 GPS SeniorNáš tipTestado.cz

Jak již samotný název napovídá, Aligator A900 GPS Senior je určen primárně pro starší osoby. Mezi jeho hlavní přednosti patří jednoduché ovládání, čitelný displej, hlasitý reproduktor a zabudované SOS tlačítko včetně funkce GPS. Více podrobností se dočtete v naší recenzi.

Hodnocení Aligator A900 GPS Senior

6.7

Dobrý

Aligator A900 GPS Senior je cenově dostupný tlačítkový mobil pro starší osoby, který má hlasitý reproduktor, velký a čitelný displej, SOS tlačítko s funkcí GPS, dlouhou výdrž na baterii a spoustu dalších předností. Skvělá volba pro tento rok!

Design a zpracování
9
Displej
6
Hardware a výkon
5.5
Výdrž baterie
9.5
Fotoaparát a kamera
3
Systém a konektivita
7
Klady
  • Přesné určení polohy (GPS)
  • Velká tlačítka a jednoduché ovládání
  • Velký displej (nebudete potřebovat brýle)
  • Zabudovaný krokoměr
  • Dlouhá výdrž na baterii + nabíjecí stojánek
  • Lákavá cena
Zápory
  • Slabý fotoaparát
  • Pro ukládání souborů je třeba paměťovka

Design a zpracování – 9/10

Aligator A900 GPS Senior je malý mobil (133 × 59,6 × 13,5 mm) s velkými tlačítky a rozměrným displejem o velikosti 3,2 palců. Telefon váží příjemných 115 gramů.

Jak si můžete povšimnout, tlačítkům nechybí čitelné číslice, uprostřed zařízení je šikovný joystick pro pohyb v českém menu. Pro ovládání hlasitosti slouží tlačítka na pravé straně, přičemž na zádech se nachází SOS tlačítko, reproduktor a 0,3Mpx fotoaparát včetně LED blesku. Ten lze použít také jako praktickou svítilnu dle potřeby.

Konektor je staršího typu microUSB. Tenhle parametr ale řešit ani nemusíte, protože nabíjet budete (zřejmě) přes šikovný nabíjecí stojánek (viz kategorie Výdrž a nabíjení). Konstrukce dokonce poskytuje prostor pro připojení sluchátek přes 3,5mm audio jack.

Hodnocení Aligator A900 GPS Senior

Aligator A900 vlastní hybridní slot, který pojme buď dvě SIM karty nebo jednu SIM a microSD kartu. S její pomocí si můžete uložiště zvětšit až o 256 GB navíc.

Znovu se ještě vrátíme k SOS tlačítku. Díky tomu, že testovaný mobil Aligator A900 GPS Senior podporuje funkci GPS, po zmáčknutí tlačítka se odešle SMS s přesnou polohou. Počet předvoleb SOS tlačítka je 5, přičemž určování polohy probíhá přes technologie GSM a GPS. Zmatený nebo ztracený senior si tak okamžitě přivolá pomoc.

Telefon má dokonce zabudovaný krokoměr. Nemusíte nic zapínat, počet kroků vidíte okamžitě na obrazovce.

Aligator A900 GPS Senior - funkce SOS tlačítka

Displej – 6/10

Aligator A900 GPS Senior vlastní 3,2palcový nedotykový displej s rozlišením 320 × 240 pixelů. Jak si můžete na okolních fotografiích povšimnout, mluvíme o barevné obrazovce.

Displej je orientovaný na výšku tak, aby se vám pohodlně četl text. Položky v menu jsou přehledné, při psaní zpráv se text zobrazuje na několika řádcích.

K ovládání Aligator A900 GPS Senior nebude potřebovat ani brýle.

Aligator A900 GPS Senior test obrazovky

Hardware a výkon – 5,5/10

Aligator A900 má vlastní operační systém, který se neseká a je stabilní. Interní paměť dokáže uložit až 200 kontaktů a 50 SMS. Systém má vlastní paměť na odeslané SMS a MMS. Zařízení podporuje microSD kartu až o velikosti 256 GB (karta není součástí balení). Koupit si ji můžete zde.

Do zařízení vložíte dvě klasické SIM nebo jednu SIM + paměťovou kartu. Jedná se o tzv. hybridní slot.

Z funkcí zmíníme ještě jednou SOS tlačítko, krokoměr, dále svítilnu, budík, kalkulačku, FM rádio, VGA fotoaparát a bezdrátovou technologii Bluetooth. Aligator dokáže přehrávat hudební soubory a v základu má pět vyzváněcích melodií. Lze si nahrát i vlastní + není problém využít hlasité handsfree. Telefon podporuje vibrace.

Aligator A900 GPS Senior funkce a výbava

Výborné parametry má přítomný reproduktor. Nehraje sice extra kvalitně, ovšem svojí hlasitostí předčí i dražší telefony. Právě tuto vlastnost ocení hlavně hůře slyšící senioři, kterým recenzovaný model značky Aligator doporučujeme v našem srovnávacím testu mobilů pro seniory.

Výdrž baterie – 9,5/10

Kapacita uživatelsky vyměnitelné Li-on baterie hlásí 1 600 mA. Taková hodnota znamená výdrž něco kolem 10 dní používání. Výdrž se nicméně sníží za předpokladu permanentního používání GPS. Aligator A900 vás však po této stránce výrazněji limitovat nebude.

Pro nabíjení můžete sáhnout po praktickém stojánku, který najdete v základním balení. Telefon stačí do stojánku “posadit” a baterie se začne automaticky dobíjet energií. Čili rychlý a bezstarostný postup.

Výdrž baterie Aligator A900 GPS

Fotoaparát a kamera – 3/10

Recenzovaný tlačítkový telefon Aligator A900 vlastní jeden fotoaparát o síle 0,3 Mpx. Objektiv je umístěný na zadní straně, na které má k dispozici také blesk.

Jedná se o základní VGA senzor, jehož výstupní kvalita je mizerná. Pro nafocení poznámek ale vystačí.

Recenze Aligator A900 GPS Senior - test fotoaparátu

Systém a konektivita – 7/10

Jak jsme si již říkali výše, Aligator A900 funguje na vlastním operačním systému. Díky tomu se menu neseká (text je v češtině). Telefon má několik užitečných funkcí: budík, FM rádio, kalendář, krokoměr, kalkulačka a Bluetooth. Potěší GPS pro určení přesné polohy.

Port je typu microUSB, přičemž klasická sluchátka můžete k zařízení připojit pomocí 3,5mm jacku.

Technické parametry

Rozměry: 133 × 59,6 × 13,5 mm
Hmotnost: 115 g
Displej: 3,2″; 320 × 240 px (QVGA)
Fotoaparát: 0,3 Mpx, selfie ×
Baterie: 1 600 mAh
Čipset a RAM:
Vhodný na hry: ×
Systém:  Bez OS

Oblíbené telefony pro seniory

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (50 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář