Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší grilovací ohniště 2024 – vyzkoušejte nový trend grilování

Nemůžete se rozhodnout, zda pro vás bude lepší klasický gril nebo ohniště? Proč tyto dvě varianty nezkombinovat? Grilovací ohniště nabízí výhody obou. Navíc také plní funkci topidla při venkovním sezení a nadstandardního prostoru pro přípravu jídla. Pojďte se dozvědět, jak grilovací ohniště funguje a podle čeho vybrat. Jako ideální kompromis ceny, velikosti a hmotnosti jsme v našem testu vybrali Remundi Caesar.

Nejlepší celkově

Opravdu velké grilovací ohniště pro náročné domácí použití i do restaurací. Remundi Carus L výborně akumuluje teplo a v dolní části se nachází praktický zásobník na dřevo.

Nejlepší cena/kvalita

Designově povedený gril s ohništěm v ideální kombinaci velkého prostoru a přijatelné hmotnosti. Má ve své výbavě odkládací pultík, což oceníte při sezení u ohně i při grilování.

Levný TIP

Cenově dostupný a především díky nízké hmotnosti dobře mobilní ohniště s grilem. Velikostně odpovídá většímu grilu a bude dostačující i pro domácí grilování.

Nejlepší grilovací ohniště

Recenze Remundi Carus L – obří gril a ohniště v jednom

recenze Remundi Carus L Pro náročné

Tvar: nádoba se zásobníkem dřeva | Grilovací plocha: 6 650 cm² | Průměr: 102 cm | Materiál grilovací plochy: nerez, ocel | Výška: 87 cm | Hmotnost: 93 kg | Regulace přívodu vzduchu: ano, mechanická | Přibližná cena: 43 000 Kč

Klady
 • Opravdu velký grilovací prostor
 • Úložné místo na dříví
 • Stabilita díky hmotnosti
 • Výborná akumulace tepla
Zápory
 • Vyšší cena
 • Značná hmotnost

Remundi Carus L je jedno z největších grilovacích ohnišť, jaké můžete sehnat. Pokud vám nestačí sebevětší gril, bude tento model správnou volbou. Hodí se nejen pro početné grilovací akce s rodinou a s kamarády, ale také pro venkovní grilování v restauracích s větším počtem hostů. Průměr grilovací plochy 102 cm, respektive plocha 6 650 cm² vás rozhodně nebude nijak omezovat.

Již podle rozměrů každý odhadne, že venkovní gril s ohništěm Remundi Carus L bude mít také pořádnou hmotnost. Váží 93 kg, tudíž se hodí spíše pro trvané umístění na zahradě či na terase. Transport je sice v případě nutnosti možný, ale rozhodně ne snadný. Na pravidelné přenášení to rozhodně není. Díky vysoké hmotnosti má však hodnocené ohniště s grilem Remundi mimořádnou stabilitu a také výborné tepelné vlastnosti. Velká plocha skvěle akumuluje teplo. Remundi Carus L můžete rozpálit až na 300 °C.

Uprostřed přímo nad plamenem se nachází mřížka a po stranách pak grilovací plotna. Ta je vyrobená z pevné a 8 mm silné oceli. Při topení vytváří různě horké zóny pro přípravu více druhů jídel. Střední část lze vyjmout a nechat ohniště otevřené. Také si můžete dokoupit vyvýšený grilovací rošt a rozšířit tak svůj Remundi Carus L o ještě další grilovací plochu.

Remundi má podobu široké nádoby, pod kterou se nachází nosná konstrukce. Tak slouží nejen jako podstavec, ale také jako zásobárna dřeva. Design je celkově povedený a rustikální úprava zrezlého kovu výborně zapadne do venkovních prostorů.

Stejně jako u ostatních grilovacích ohnišť, také u Remundi Carus L se používá k topení dřevo nebo dřevěné uhlí. Na palivo je zde místa opravdu dost. Nastavení teploty je řešené pomocí páčky, která je umístěná zvnějšku grilovacího ohniště. Jako popelník slouží hliníková miska umístěná pod topeništěm. Samozřejmostí je možnost dokoupení mnoha příslušenství.

Recenze Remundi Caesar – šikovný model s odkládacím prostorem

recenze Remundi Carus L Zlatý střed

Tvar: kónický | Grilovací plocha: 3 364 cm² | Průměr: 72 cm | Materiál grilovací plochy: nerez, ocel | Výška: 85 cm | Hmotnost: 62 kg | Regulace přívodu vzduchu: ano, mechanická | Přibližná cena: 35 000 Kč

Klady
 • Dobrý poměr ceny a pokročilosti
 • Povedený design
 • Odkládací prostor
 • Dostatečná velikost
Zápory
 • Žádné zásadní jsme nenašli

Remundi Caesar je ohniště a gril v jednom. Tento model kónického tvaru má ve své výbavě přídavný odkládací prostor. Díky němu grilu můžete přímo jíst nebo si na pultík třeba odkládat nápoje. Zastoupí tak i malý stolek a bude ideální pro sezení kolem ohně s rodinou nebo s přáteli.

Ohniště s grilovacím kamenem má uprostřed vyjímatelnou nerez mřížku. Doplnitelné je také o vyvýšený rošt. V základní sestavě nabídne plochu 3 364 cm² a průměr 72 cm. Tyto rozměry jsou dostatečné i pro přípravu většího množství jídla a rozhodně vás nebudou omezovat. Grilovací plotna vyrobená z 8 mm silné oceli. Má vysokou odolnost proti mechanickému poškození i proti žáru.

Pro topení se používá klasicky dřevo, dřevěné brikety nebo dřevěné uhlí. Ovládání je velice snadné. Přívod vzduchu si upravíte pomocí páčky a tím snížíte nebo naopak zvýšíte intenzitu hoření a také teplotu. Taktéž údržba grilovacího ohniště Remundi Caesar je opravdu jednoduchá a bezproblémová. Po vyhasnutí jen tvorem ve dně smetete popel a je hotovo.

Hmotnost 62 kg není právě malá a zajistí vašemu ohništi s grilem dostatečnou stabilitu a dobré tepelné vlastnosti – nahřátá plocha vydrží bez problémů dlouho topit. Zároveň však lze v případě potřeby Remundi Caesar přestěhovat na jiné místo.

Tento gril s ohništěm má zajímavé tvarování a rustikální vzhled připomínající zrezlý kov. Použitý materiál je pevný a odolný. Díky tomu můžete na Remundi Caesar grilovat nebo jen sedět u ohně za celoročně za každého počasí. Jako ochranu proti povětrnostním vlivům si lze dokoupit obal určený speciálně na tento model. Volitelné je i další příslušenství, jako například grilovací nářadí.

Recenze Remundi Nero S – cenově dostupné přenosné ohniště s grilem

recenze Remundi Carus L Levný základ

Tvar: mísa s podstavcem | Grilovací plocha: 2 567 cm² | Průměr: 62 cm | Materiál grilovací plochy: nerez, ocel | Výška: 75 cm | Hmotnost: 34 kg | Regulace přívodu vzduchu: ano, mechanická | Přibližná cena: 29 000 Kč

Klady
 • Kvalitní zpracování
 • Nízká cena
 • Nízká hmotnost; snadný transport
 • Jednoduché používání
Zápory
 • Menší velikost než ostatní grilovací ohniště

Ohniště s grilem Remundi Nero S patří mezi velké modely této značky k těm úspornějším. Nenechte se však označením „S“ zmást. Menší je jen v porovnání s ostatními zahradními grilovacími ohništi Remundi. S grilovací plochou 2 567 cm² a s průměrem 62 cm může hravě konkurovat velkým grilům klasického typu. Bez problémů zvládne běžné venkovní grilování dobrot pro vaši rodinu i pro návštěvu.

Zatímco pro pořádání opravdu velkých akcí pro mnoho lidí nemusí být venkovní gril s ohništěm Remundi Nero S dostačující, jeho přijatelné rozměry naopak ocení běžně velké domácnosti. Pro instalaci nepotřebujete nutně obří prostor na zahradě. Vejde se dokonce i na terasu či na balkon. Navíc hmotnost 34 kg z něj dělá snadno přenosné ohniště. Ocení ho tudíž každý, kdo bude své grilovací ohniště někdy transportovat. Pokud máte v autě dostatek místa, můžete si ho dokonce vzít s sebou na kempování.

Stejně jako jiná přenosná ohniště pro grilování, i Remundi Nero S používá jako palivo dřevo, brikety nebo dřevěné uhlí. Má regulovatelnou teplotu díky úpravě přívodu vzduchu pomocí jednoduché páčky. Taktéž údržba je zcela bezproblémová. Grilovací ohniště je odolné a vyžaduje jen minimum péče. Základem je vynášet popel. Na něj je připravený dostatečně velký zásobník o objemu 6 l.

Ohniště s grilovacím roštem snadno rozpálíte až na 300 °C. Plotna je zhotovená z pevné oceli s tloušťkou 8 mm. Má schopnost dobře akumulovat teplo a také vytvářet tepelné zóny. Ty využijete pro přípravu různých druhů dobrot.

Vzhledově má Remundi Nero S podobu nádoby na užší nožce. Nemusíte se však bát o jeho stabilitu – dobře drží na svém místě bez rizika převrácení. Povrchová úprava dodá grilovacímu ohništi hezký design, který zapadne do zahrady. Dokoupit můžete různé příslušenství od ochranné plachty až po grilovací náčiní.

Nejprodávanější zahradní grily

Jak vybrat grilovací ohniště

Při výběru byste se měli jako první seznámit s rozdíly mezi grily, ohništi a kombinovanými typy, abyste dokázali určit, jaká varianta bude správná právě pro vás. U grilovacích ohnišť budete vybírat mezi typy s roštem a grilovacím kamenem. Koukat byste rozhodně měli také na velikost grilovací plochy a možnost regulace teploty.

Jak vybrat grilovací ohniště

Klasické ohniště vs. grilovací ohniště

výhody grilovacího ohniště

Jak již z názvu vyplývá, grilovací ohniště je na rozdíl od toho klasického dobře uzpůsobené pro grilování. Ačkoliv i běžné ohniště s roštem poslouží na přípravu jídla, speciální tvarování grilovacích ohnišť má mnoho výhod.

 1. V první řadě jsou tato zařízení mobilní. Přenosné ohniště s grilem snadno v případě potřeby přestěhujete.
 2. Výhodou je rovněž snadné zprovoznění – žádné vratké a provizorní stavění roštů.
 3. S tím také souvisí bezpečnost. Grilovací ohniště má stabilní jak grilovací plochu, tak samotnou konstrukci. Nepřevrhne se a neshodí vám jídlo do ohně, nebo někoho nedej bože někoho nepopálí. Jeho vyvýšení také pomáhá držet plamen dál od země. Neponičíte si tak žárem trávník na zahradě a především udržíte nejmenší děti a domácí mazlíčky dál od plamenů.

Klasické ohniště je v podstatě jen díra v zemi nebo prostor ohraničený kameny. Z toho vyplývá asi jediná výhoda oproti všem specializovaným grilovacím zařízením – téměř nulová pořizovací cena. Platíte jen za rošt a nosnou konstrukci na něj. Avšak pokud plánujete grilovat doma pravidelně, vyplatí se zvážit všechny výhody, které grilovací pomocníci nabízejí.

Gril vs. grilovací ohniště

test grilůOhniště a gril v jednom plní pro přípravu jídla stejnou funkci jako klasický gril. Bude se vám líbit, pokud chcete připravovat dobroty na grilu, a přesto se nechcete vzdát posezení u ohně a krásně plápolajících plamenů. Z toho logicky vyplývá, že kombinovaná ohniště s grilem používají vždy tuhá paliva. Naopak u grilů si můžete vybírat i z elektrických nebo plynových typů.

Grilovací ohniště bývají dražší než klasické grily. Nabídnou ovšem také větší grilovací plochu. Připravíte na nich naráz velké množství jídla, ale také zaberou značný prostor. Zpravidla je nelze složit do kompaktnějších rozměrů. Velikost se podepíše i na zvýšené hmotnosti. Přesto je grilovací ohniště možné přenášet. Jako cestovní modely či pro každodenní manipulaci se však obvykle nehodí. Na rozdíl od grilů mají ohniště s grilem ve své výbavě nejen rošt, ale mnohdy také grilovací plotnu.

Náš tip

Zaujal vás spíše klasický gril? Potom se podívejte na naše velké srovnání grilů ne pevná paliva, plyn, elektřinu i zapékacích modelů. Zajímavou vychytávkou pro náročné zákazníky jsou i keramické grily nebo speciální Big Green Egg.

Konstrukce

Kombinovaný typ může vypadat jako gril s ohništěm uprostřed; zatímco ve středu hoří plamen, po obvodu se nachází rozpálené plotýnky. Druhou možností je umístění grilovacího roštu přímo nad plamenem, popřípadě obě možnosti naráz.

Grilovací ohniště s roštem bývají zpravidla lehčí, levnější a nižší. Modely s plotnou a s ohněm uprostřed jsou výrazně robustnější kousky, což je znát na hmotnosti a také na ceně. Na druhou stranu mají obvykle delší životnost a při používání jsou stabilnější a bezpečnější.

jak vybrat přenosné ohniště

Grilovací plocha

Jak již bylo výše řečeno, grilovací ohniště mohou mít grilovací rošty nebo rovné plotny, které plní funkci grilovacího kamene. Na ně můžete umisťovat i drobné kousky zeleniny či jiných dobrot, aniž by vám propadly mřížkami dolů.

Podle vzdálenosti od ohně mají grilovací plochy různé teploty. Nejvíce je rozdíl znát u velkých grilů s ohništěm uprostřed a plotnami po stranách. Více tepelných zón umožňuje naráz připravovat jídla, která vyžadují různé teploty. Chladnější zóny také využijete pro ohřívání nebo udržení v teple již ugrilovaných dobrot.

Zásadním parametrem grilovací plochy je její velikost. Od ní se odvíjí rozměry celého grilovacího ohniště. Kapacita grilovací plochy se udává zpravidla v centimetrech čtverečních. Pokud má grilovací ohniště kruhový tvar, lze se poměrně přehledně orientovat také podle jeho průměru.

Zatímco u běžných grilů je 2 000 cm² považováno za opravdu nadprůměrný prostor, u grilů s ohništěm se jedná o naprostý základ. Kolikrát seženete i několikanásobně velké modely. Pokud jste tedy do dnešního dne kupovali grily nadprůměrně velké, u grilovacích ohnišť vám pro přípravu jídla pro rodinu a přátelé postačí zpravidla menší až střední modely.

velikost grilovacích ohnišť

Jak používat grilovací ohniště?

Grilovací ohniště využívají pevná paliva. Topit v nich můžete dřevem či dřevěnými briketami. Obě tyto varianty zajistí hezké plamínky. Pokud byste ale raději chtěli pro grilování velký žár bez plamenů, lze do grilovacího ohniště používat také dřevěné uhlí.

Ohniště s grilem často mívají regulační mechanismus pro přívod vzduchu. Menší průduch trošku utlumí hoření a tím také sníží teplotu. Pokud chcete naopak počet stupňů zvýšit, stačí nasávání vzduchu více otevřít. Tento systém ovládání je zcela intuitivní a snadno se s ním naučíte zacházet.

Pokud používáte ohniště s grilovacím roštem, není zapotřebí provádět žádné speciální přípravy. U grilovací plotny se vyplatí povrch jemně potřít olejem, aby se vám jídlo nepřichytávalo. Případně můžete použít speciální grilovací pánev.

Jak udržovat grilovací ohniště?

Péče o kombinované ohniště s grilem není vůbec náročná. Jediný nevyhnutelný úkol, který vás čeká, je pravidelné vynášení popela. Ten je dobré odstraňovat pravidelně. Vmést ho můžete tyčí, koštětem nebo lze použít speciální vysavač na popel. Nezapomeňte však, že ohniště musí nejprve vychladnout, aby v popelu nezůstaly žhavé části.

Grilovací ohniště zpravidla mají robustní provedení s vysokou odolností proti mechanickému poškození. Výrobky od kvalitních značek bývají určené pro celoroční používání. Přesto je dobré je v případě aktuálního nepoužívání překrýt ochrannou plachtou. Ta chrání proti povětrnostním vlivům a pomáhá prodloužit životnost.

Příslušenství

Kromě výše zmíněné ochranné plachty a rozšiřujících roštů nemívají a ani nepotřebují grilovací ohniště příliš jiného příslušenství. Menší nevýhodou oproti grilům, je, absence koleček. Jen minimum opravdu velkých a těžkých modelů nabízí možnost jejich dokoupení.

Téměř jediný velký prvek, který se pojí s ohnišťovými grily, jsou prostory na uskladnění dřeva. Ty najdou uplatnění nejen na palivo, ale také na grilovací náčiní a po odložený různých drobností. Mnohé pokročilé výrobky mají úložné prostory rovnou jako součást balení. V takovém případě pak police slouží také jako podstavec. Pokud byste chtěli, můžete svou sestavu ještě o další regály rozšířit a vytvořit si tak doslova venkovní kuchyni.

velké grilovací ohniště s úložným prostorem

Nejčastějším drobným příslušenstvím jsou grilovací pomůcky na přípravu masa. Setkáte se s vidličkami, obracečkami ale i s redukcemi na pánve wok nebo motorovým mechanismem na otáčení ryb, kuřat a jiných dobrot.

Nejoblíbenější značky grilovacích ohnišť

Remundi

Remundi grily s ohništěm nabídnou ideální poměr přijatelné ceny a vysoké kvality. Vyznačují se kulatým tvarem a středovým prostorem pro plamen s postranními plotnami s možností rozšíření o nadstavbový rošt. Typický je pro tyto výrobky také rustikální vzhled. Celková konstrukce je pevná a má v sobě mechanismus pro regulaci přívodu vzduchu. Vybírat můžete z mnoha velikostí. Vedle hlavních mís s podstavcem najdete u Remundi grilovacích ohnišť také modely atypických tvarů či sestavy s regály na dřevo.

grilovací ohniště remundi

Vulcanus

Vulcanus je dalším výrobcem profi grilů se středovým prostorem pro plamen s roštem a s postranními plotnami. Značka Vulcanus se na rozdíl od Remundi vyznačuje hranatým provedením s ostrými rohy a jednoduchým moderním designem. Také její cena je o něco vyšší. Avšak odpovídá kvalitě. Grilovací ohniště Vulcanus jsou bez-údržbová, mají vysokou odolnost a dlouhou životnost. Nabízí se v mnoha velikostech s podstavcem v podobně úložného prostoru.

grilovací ohniště vulcanus

Blumfeldt

Pokud nehledáte model s ohništěm ve středu a s postranními plotnami a raději byste si pořídili jen přenosné ohniště s roštem, má pro vás velký výběr Blumfeldt. V sortimentu najdete mnoho litinových i kameninových modelů různých velikostí. Všechny mají ve srovnání s výše představenými značkami nižší cenu a ve většině případů i nižší hmotnost. Blumfeldt vyrábí kromě grilovacích ohnišť také spousty dalšího příslušenství do zahrady – zakoupit od této značky můžete například luxusní zahradní lehátko se stříškou, infrazářič nebo třeba fontánu.

grilovací ohniště Blumfeldt

Ceny grilovacích ohnišť

Do 10 000 Kč

Do 10 000 Kč, mnohdy i jen do 5 000 Kč, seženete dobré grilovací ohniště v podobě mísy s roštem (nikoliv varianty s grilovací plotnou). Nejčastěji se jedná o nízké modely. Pozor si dávejte zde především na dostatečnou stabilitu a kvalitu zpracování. Tyto modely se hodí zejména pro méně náročné zákazníky, kteří chtějí především bezpečný prostor pro rozdělávání ohýnku a pro občasné grilování.

Do 40 000 Kč

Pokud hledáte gril s ohništěm uprostřed a s grilovací plochou po obvodu, zaplatíte za něj přes 10 000 Kč. Cena prémiových a spolehlivých značek běžně přesahuje 20 000 Kč i u nejmenších výrobků. Avšak i ty nejlevnější modely od prověřených výrobců mají dobou kvalitu a dlouhou životnost. Při nákupu do 40 000 Kč je velikost je běžné domácnosti dostačující. Výhodou je přijatelná hmotnost.

Nad 40 000 Kč

Více než 40 000 Kč zaplatíte, pokud chcete grilovací ohniště doopravdy obřích rozměrů či byste si ho rádi pořídili s bohatým příslušenstvím v podobě úložných prostorů na dřevo či celé velké venkovní kuchyně. Vysoká kvalita zpracování je zde samozřejmostí, stejně jako povedený design. Nutné je ale počítat s vyšší hmotností velkých výrobků.

Kde koupit grilovací ohniště?

Ohniště s roštem je méně rozšířeným typem, proto není k sehnání tak běžně jako klasické grily. K zakoupení je především ve specializovaných obchodech na grilování, jak jsou GrilyKrby.cz nebo Grilovani.cz. U těchto odborníků máte jistou kvalitních a spolehlivých značek. Dobrá přenosná ohniště mnoha zajímavých designů prodává také Alza – zde ale pozor, zda skutečně disponují i grilem. Pro srovnání cen a vyhledání zajímavých produktů se vám bude hodit Heureka. Pokud chcete ušetřit a nevadí vám ohniště s grilem z druhé ruky, můžete zkusit štěstí v bazaru.

Zdroje informací:

Grilovací ohniště Remundi
Grilovací ohniště Vulcanus

Nejprodávanější zahradní grily podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (34 hlasů)

Autor článku

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář