Recenze Apple iPhone 5C

Jedním z aktuálně prodávaných telefonů je iPhone 5C. Jedná se o další výrobek z dílny společnosti Apple, který je na trhu od října 2013. To, co by vás na něm mělo zaujmout hned na začátku, je skvělý design, který je typický pro všechny produkty této firmy. Navíc má vysoký výkon a 8MPx fotoaparát, který pořídí velmi dobré a kvalitní fotografie. Na druhou stranu oproti minulým verzím nepřináší mnoho novinek, a navíc zde není možnost zvýšit kapacitu paměti použitím paměťové karty.

Testado radí: Přečtěte si náš pravidelně aktualizovaný výběr nejlepších mobilních telefonů v různých cenových kategoriích, poradíme i s výběrem nejlepšího telefonu pro seniora nebo pro dítě.
KLADY:
 • Na pohled pěkný design
 • Displej s vysokým rozlišením
 • Kvalitní fotoaparát
 • Výkonný systém

ZÁPORY:
 • Starý hardware
 • Málo novinek
 • Chybí paměťové karty
 • Malá kapacita baterie

Recenze na techradar.com – 8/10

Přestože se jedná o kvalitní iPhone, neliší se příliš od zařízení z roku 2012, a je to v zásadě stejný telefon, jen schovaný v plastovém pouzdře.

Klady: Telefon je na pohled příjemný, navíc má řadu barevných variant, příjemný operační systém, a výdrž baterie je také celkem solidní.

Zápory: Je bohužel příliš podobný předchozímu iPhone 5, přičemž nepřináší nic moc nového a zvláštního, navíc jeho cena je stále poměrně vysoká.

Recenze na cnet.com – 8/10

Telefon iPhone 5C je technicky novým produktem, který je nabízen v řadě barevných variant, nicméně bohužel moc se neliší od předchozího iPhone 5.

Klady: Příjemná a přijatelná cena, navíc se vyskytuje v pěti pěkných barvách, oproti předchozímu modelu má vylepšenou přední kameru, a také baterii, která vydrží o něco víc.

Zápory: Telefon bohužel nepřináší nic moc nového proti předchozímu modelu, navíc čtyřpalcový displej je ve srovnání s dalšími telefony malý.

Recenze na trustedreviews.com – 8/10

Telefon iPhone 5C je levnější verzí iPhone 5S, přičemž samozřejmě obsahuje méně vylepšení. Na druhou stranu, tím, že firma Apple vydala dva telefony najednou, u toho levnějšího se samozřejmě drží velmi blízko nižších verzí.

Klady: Telefon má kvalitní obrazovku, velmi příjemný a jednoduchý operační systém, a zároveň kvalitní fotoaparát vepředu i vzadu.

Zápory: Trochu jej sráží, že není příliš odlišný od iPhone 5, a nepřináší ani moc vylepšení, na druhou stranu cena je za tak málo nového poměrně vysoká.

Recenze na pcadvisor.co.uk – 6/10

Mezi iPhone 5 a iPhone 6 se vklínila ještě verze iPhone 5C, který se prodává jako levnější varianta iPhonů. Nicméně rozhodně nepřináší mnoho nového.

Klady: V telefonu nalezneme především jednoduchý a příjemný operační systém, stejně jako velmi kvalitní fotoaparát s kvalitním rozlišením.

Zápory: Telefon sráží především vysoká cena, stejně jako absence většího počtu vylepšení proti předchozí verzi, navíc čtyřpalcový displej taky není zrovna největší.

Recenze na digitalportal.sk – 9/10

Telefon iPhone 5 od společnosti Apple přichází na trh po verzi iPhone 5. Najdeme jej v několika barevných kombinacích, přičemž pro každou z nich spolu ladí kromě krytu i tapeta či pozadí. Ovšem jak hardware, tak software nepřináší nic nového.

Klady: Telefon přináší zákazníkům spoustu navenek příjemných věcí – příjemné rozměry, design, jednoduché ovládání i řadu barevných variant, ve kterých se dá koupit.

Zápory: Bohužel, velmi jej sráží přítomnost starého hardware, slabá výdrž baterie, stejně jako absence paměťových karet, přičemž cena příliš neodpovídá kvalitě.

7.8 Celkové hodnocení
Skvělý

Popsaný iPhone 5C je na trhu od roku 2013. Přinesl velmi esteticky příjemné změny - lépe vypadá, má příjemné uživatelské prostředí, je pohodlný do ruky, a můžeme si být jistí, že všechno na něm bude barevně krásně ladit. Na druhou stranu však postrádá větší vylepšení oproti předchozím verzím, a za cenu, za kterou se prodává, nám nedává až tolik kvality.

techradar.com
8
cnet.com
8
trustedreviews.com
8
pcadvisor.co.uk
6
digitalportal.sk
9
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

Podělte se s námi o váš názor:

   Okomentujte