Náš tip

Recenze Apple MacBook Pro 13″ Retina (MF839)

Aktualizovaná verze Apple MacBook Pro 13″ z roku 2015 je skvělé pracovní zařízení s dlouhou výdrží, které kombinuje kvalitu, výkon a přenositelnost v jednom. Bezesporu patří mezi absolutní špičku na trhu a nic na tom nezmění ani drobné nedostatky v podobě malé paměti základní verze či lesklý displej. Ohledně nového touchpadu Force Touch panují rozdílné názory.

KLADY:
  • Vynikající retina displej
  • Velmi dlouhá výdrž baterie
  • Vysoký všestranný výkon
  • Skvělý design a kvalita zpracování

ZÁPORY:
  • Základní paměť je pouze 128 GB
  • Lesklý displej

Recenze na cnet.com – 8,5/10

Zatímco blížící se 12″ MacBook si vysluhuje veškerou pozornost, tento 13″ přístroj získal hrstku vylepšení, aby zůstal tou nejlepší volbou za kombinaci výkonu a přenositelnosti.

Klady: Standardnímu 13palcovému MacBooku Pro, který si uchovává svůj bohatý výběr konektorů, přidal Apple nový procesor Intel, rychlejší paměť, delší životnost baterie a nový touchpad Force Touch.

Zápory: Aktualizace roku 2015 téměř nijak výrazně nezlepšuje praktický zážitek s tímto notebookem, ačkoli podobné 13″ notebooky vyšší třídy se stávají stále tenčími a lehčími.

Recenze na laptopmag.com – 9/10

Zuřivá rychlost, inovativní nový touchpad a super dlouhá životnost baterie dělá z aktualizovaného 13palcového MacBooku Pro vlastní třídu.

Klady: Jasný displej, rychlý pevný disk, inovativní touchpad Force Touch, velmi dlouhá výdrž baterie

Zápory: Není tak tenký a lehký jako konkurence, SD karta čouhá ven

Recenze na notebookcheck.net – 8,6/10

Drobné nedostatky nemohou ovlivnit celkový dobrý výkon MacBooku Pro 13″ – tento subnotebook je skvělé pracovní zařízení s dlouhou výdrží, zejména v kombinaci s OS X.

Klady: Skvělé unibody tělo, inovativní touchpad, extrémně rychlá konektivita WLAN, vynikající IPS displej, vysoký výkon aplikací, dlouhá výdrž

Zápory: Vysoká cena a drahé upgrady, lze jen obtížně udržovat, lesklý povrch displeje

Recenze na pcmag.com – 8/10

Ačkoli jsou pátá generace procesoru Intel Core i5 a touchpad Force Touch pouze menšími aktualizacemi, letošní 13palcový Retina Apple MacBook Pro je stále snadná volba mezi top ultrapřenosnými zařízeními.

Klady: Výdrž v našich testech více než 11 hodin. Vynikající Retina displej s rozlišením více než 1080 pixelů. Dva konektory Thunderbolt 2, konektor HDMI. Dodává se se softwarem iLife a iWork.

Zápory: Upgradovatelný pouze v době objednávky. Základní paměť je pouze 128 GB, leský displej. Ethernet vyžaduje adaptér. Na touchpad Force Touch si trvá zvyknout a jeho použití je v současnosti omezené.

Recenze na techradar.com – 9/10

13palcový MacBook Pro z roku 2014 byl pravděpodobně nejlepším notebookem od Applu a model 2015 je ještě lepší. Pokud váš další MacBook musí být spolehlivý, výkonný a praktický, pak je nejnovější MacBook Pro jediná volba.

Klady: Retina displej, rychlejší procesor, vynikající životnost baterie

Zápory: Nerozvinutý touchpad Force Touch, beze změny vzhledu, malá kapacita úložiště

Recenze na trustedreviews.com – 10/10

Jednoduše ta nejlepší volba, pokud chcete kvalitu, výkon a přenositelnost v jednom.

Klady: Skvělý design a kvalita zpracování, nový Force Touch je vynikající, velmi dobrý všestranný výkon, jen o 200g těžší než MacBook Air, ostrý a barevný retina displej

Zápory: Není jich mnoho

8.9 Celkové hodnocení
Vynikající

Aktualizovaná verze Apple MacBook Pro 13" z roku 2015 je skvělé pracovní zařízení s dlouhou výdrží, které kombinuje kvalitu, výkon a přenositelnost v jednom. Bezesporu patří mezi absolutní špičku na trhu a nic na tom nemění ani pár drobných nedostatků.

cnet.com
8.5
laptopmag.com
9
notebookcheck.net
8.6
pcmag.com
8
techradar.com
9
trustedreviews.com
10
Uživatelské hodnocení: 4.13 (2 hlasů)

TOP 3 notebooky dle heureka.cz

Právě zlevněné notebooky

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

      Okomentujte