Cena / kvalita

Recenze Asus Zenfone 2 ZE551ML

Pokud hledáte levný telefon s nadstandardními parametry, Asus Zenfone 2 je tu přesně pro Vás. Tento miláček s 5,5 palce velkým IPS FHD displejem má srdce a vlastnosti schopného pitbula, bohužel však navenek působí levně a slabě, jako míšenec z ulice.

KLADY:
  • RAM
  • Nízká cena
  • Podpora DUAL-SIM
  • Velký displej

ZÁPORY:
  • Jeho design působí levně
  • Baterka je lehce podprůměrná a nelze ji vyměnit
  • Tlumená obrazovka

Recenze na notebookcheck.com – 8,5/10

Všichni jsme věděli, že je to nevyhnutelné… ale konečně je to tady – první telefon se 4GB DDR3 RAM paměti, určený pro širokou veřejnost. Je 5,5 palce velké monstrum dostatečně silné na to, aby odlákalo uživatele od populárních čínských značek jako OnePlus One?

Klady: Atraktivní design, masivní 4GB RAM, rychlý a výkonný, vysoce-kontrastní HD IPS displej, podpora DUAL-SIM, kovové provedení, čistý zvuk

Zápory: Tlustší než konkurenční modely, podprůměrná výdrž baterie, průměrný jas, špatné fotografie, chybí USB 3.0, postrádá možnost výměny baterie

Recenze na pcmag.com – 8/10

Asus ZenFone 2 je jeden z nejlepších smartphonů jaké můžete v této cenové kategorii najít, nicméně po stránce estetické velmi zaostává.

Klady: Dobrý poměr cena/výkon, dobrý fotoaparát, podpora DUAL-SIM, dostatek paměti

Zápory: Velký a těžký, tlumená obrazovka, příliš mnoho bloatware

Recenze na cnet.com – 7/10

Asus ZenFone 2 je na svoje průměrné kvality až příliš drahý. Na druhou stranu, pokud Vám cena vyhovuje, plynulý výkon a nádherné fotografie za nízkého osvětlení určitě nezklamou.

Klady: Plynulý výkon, ohromující fotografie za špatného osvětlení, čisté a bohaté UI, ostrá a jasná obrazovka

Zápory: Působí levně, neintuitivní rozmístění tlačítek, nelze vyměnit baterie, příliš vysoká cena

Recenze na androidauthority.com – 8,5/10

Mimo pár lehkých nedostatků, Asus Zenfone 2 přináší hodně novinek, zejména v oblasti kvalitní konstrukce, specifikací a vlastností. Se svou cenovou dostupností by se mohl ukázat velmi průkopnickým na trhu se smartphony.

Klady: Dobrá konstrukce, jasná a živá obrazovka, technologie rychlého nabíjení, nastavitelné UI, fantastický výkon, možnost rozšíření pomocí microSD, cena, 4GB RAM paměti

Zápory: Lehce podprůměrná baterie, průměrný fotoaparát, špatný reproduktor

Recenze na techradar.com – 6/10

Asus Zenfone 2 je levnou cestou k přechodu na telefon s Androidem 5.0. Má 5.5 palce velký displej a solidní startovní atributy. Nicméně fádní obrazovka, plastový design a chabý fotoaparát ho drží zpátky.

Klady: Cena, prostorný displej, hodně RAM, DUAL-SIM, velké množství úprav

Zápory: Působí levně, utlumená obrazovka, špatná kvalita fotoaparátu, špatné zapínací tlačítko

7.6 Celkové hodnocení
Velmi dobré

Za málo peněz hodně muziky. Pokud tedy vynecháme fádní, levný vzhled, statickou baterii a pár dalších menších nedostatků. Jeho největší plus je zejména nízká pořizovací cena, která ho ve své kategorii řadí k nejlepším v poměru cena/výkon.

notebookcheck.com
8.5
pcmag.com
8
cnet.com
7
androidauthority.com
8.5
techradar.com
6
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

 

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

      Okomentujte