Recenze HP Pavilion x2

HP dodalo na trh povedené hybridní zařízení, které může bez větších problémů sloužit v domácnosti jako základní notebook i tablet. Asi nenajdete v této cenové kategorii luxusněji zpravovaný hybrid než je HP Pavilion x2, který by používal Windows. Displej a klávesnice jsou lepší než by se dalo očekávat a výkon dostačuje na základní operace. Problémem může být málo místa na disku a omezený počet portů.

KLADY:
 • Cenově velmi dostupný
 • Hybrid
 • Kvalita šase a design
 • Výkon adekvátní ceně
 • Displej je při dané ceně nadprůměrný

ZÁPORY:
 • Málo místa na disku
 • Reklamy na pracovní ploše
 • Málo portů

Recenze na techradar.com – 8/10

HP Pavilion x2 je skvělé zařízení s Windows 10 pro multimediální a základní kancelářskou práci.

Klady: Dlouhá výdrž baterie, absurdně cenově dostupný, hlučné reproduktory

Zápory: Pouze 32-bit Windows 10, omezený disk i paměť RAM, vrže kloub

Recenze na cnet.com – 7,8/10

Jednoduše nejlépe vypadající hybrid v této cenové kategorii,  přesto má HP Pavilion x2 pár nedostatků, které ho dělí od úplného vyniknutí.

Klady: Pavilion x2 je možné použít jako notebook i tablet a k tomu ještě dobře vypadá, dobrá klávesnice, silný magnetický kloub, který dokáže udržet obě poloviny dohromady

Zápory: Logo Bang & Olufsen ani velká mřížka pro reproduktor nezabránila horšímu zvuku, pracovní plocha je plná reklamních odkazů, výdrž baterie je kratší než u podobných zařízení

Recenze na trustedreviews.com – 7/10

Rozhodně se jedná o spolehlivé a dostupné hybridní zařízení, přesto bychom na trhu našli pár excelentních alternativ.

Klady: Atraktivní a odolný design, excelentní výdrž baterie, spolehlivý výkon

Zápory: Nízká kvalita displeje, frustrující trackpad, omezený počet portů

Recenze na notebookcheck.net – 7,5/10

Tento Pavilion přibyl na seznam možných alternativ k Chrombookům a tabletů s Androidem. Před koupí zvažte výhody a nevýhody operačního systému Windows pro takové zařízení, protože právě chrombooky a android často nabízejí kvalitní alternativu.

Klady: Dostupné zařízení fungující na Windows 10, chytrá konstrukce dovoluje zařízení používat i jako tablet, IPS dotykový displej nabízí dobrý jas a kontrast, klávesnice je lepší než jsme čekali, výkon je adekvátní pro svojí cenovou třídu

Zápory: Konstrukce a použité materiály nejsou nijak speciální, omezené místo na disku, hlavně při použití Windows, málo portů, výkon jen na základní operace, touchpad mohl být lepší, pro někoho by mohl být lepší Chromebook 

Recenze na tabletsmagazine.nl – 8/10

Jedná se o pravděpodobně nejluxusnější windows-hybrid na trhu v dané cenové třídě. Přestože výkon u podobného zařízení nemůže být nijak ohromující, tak HP nasadilo ostatním výrobcům laťku hodně vysoko a těšíme se na odpověď od společností jako je Acer, Asus a Toshiba.

Klady: Klávesnice, odolné provedení, obrazovka

Zápory: Není příliš výkonný, málo místa na disku, málo portů

7.7 Celkové hodnocení
Velmi dobré

Pokud hledáte hybridní zařízení, patříte mezi méně náročné uživatele a preferuje operační systém Windows, tak by mohl být HP Pavilion x2 právě pro vás. Jedná se o spolehlivý notebook/tablet, který nabízí solidní poměr cena/výkon. Příjemně překvapí design, klávesnice a i displej jsme čekali horší, pozor si dejte hlavně na omezené místo na disku a omezený počet portů.

techradar.com
8
cnet.com
7.8
trustedreviews.com
7
notebookcheck.net
7.5
tabletsmagazine.nl
8
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější notebooky dle heureka.cz

Právě zlevněné notebooky

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

   Okomentujte