Náš tip

Recenze HP Spectre X2

HP Spectre x2 je špičkové 2 v 1 zařízení, schopné takřka v plné míře nahradit Váš stolní laptop. Jeho hlavním tahákem je především jeho nízká cena, ve které už je navíc započítána i přídavná klávesnice spolu s krytem. Dále nabídne dvojí USB typu C, sloužící také k nabíjení nebo připojení monitoru, podsvícenou klávesnici, či dvojí fotoaparáty vybavené funkcí RealSense.

KLADY:
 • Cena
 • Klávesnice + kryt v balení
 • 2x USB typu C
 • Fotoaparáty s funkcí RealSense
 • Podsvícení klávesnice
 • Design

ZÁPORY:
 • Pomalejší
 • Průměrná baterie
 • Chybí HDMI

Recenze na notebookcheck.net – 8,6/10

Díky jeho stabilní podpěře a připojené klávesnici, Spectre X2 může plně nahradit notebook položený na stole. Postrádá však pár základních věcí, například čtečku standartních SD karet.

Klady: Napájení pomocí USB C, robustní dok pro připojení klávesnice, pohodlné psaní, podsvícená klávesnice s reproduktory, jasná dotyková obrazovka, RealSense fotoaparát, dobrá kvalita fotografie, skvělý mikrofon, slušný celkový výkon, bezhlučný

Zápory: Pár menších chyb v konstrukci, velmi nízký herní výkon, podprůměrná rychlost CPU

Recenze na cnet.com – 8/10

Štíhlé a atraktivní Spectre x2 pokračuje v cestě, která není ovlivněna Microsoftem, použitím nízkoenergetického procesoru kvůli udržení nízkých cen stejně tak jako nepostradatelný kryt klávesnice.

Klady: Štíhlý a solidní design, tužší klávesnice + kryt klávesnice v ceně

Zápory: S podpěrou se hůře manipuluje, procesory jsou slabší než u jiných konkurenčních prémiových hybridů, baterie je pouze „OK“

Recenze na pcmag.com – 8/10

S jeho solidní odnímatelnou klávesnicí, obrazovkou s vysokým rozlišením a vestavěným 4G LTE, se HP Spectre x2 velmi blíží plnohodnotné náhradě za Váš laptop.

Klady: IPS obrazovka s FHD rozlišením, 2x USB C, 4G LTE, 9 hodinová životnost baterie, podsvícená klávesnice

Zápory: Chybí HDMI, nebo USB 3.0, slabé reproduktory

Recenze na techradar.com – 8/10

HP Spectre X2 je 12 palcový Windows tablet s hromadou funkcí které byste asi neřešili, nicméně jeho cena je příliš nízká na to aby šla přehlédnout.

Klady: Velmi tenký design, solidní výdrž baterie, výjimečný výkon Core M

Zápory: Recesivní podpěra, po zapnutí je chvíli trošku loudavý

Recenze na engadget.com – 8/10

Spectre X2 předbíhá konkurenci s nízkou cenou, která navíc zahrnuje klávesnici s obalem v balení. Nicméně, za víc peněz byste si mohli koupit stejný produkt s větším výkonem, delší výdrží baterie a ostřejší obrazovkou. Z toho vyplývá, že X2 je za své peníze dobrý kup, nicméně rozhodně není nejlepší ve své třídě.

Klady: Levnější než konkurence, komfortní psaní, nastavitelná vzpěra, solidní zvuk, RealSense fotoaparát, podpora tlakových per

Zápory: Přestože má RealSense tak nepodporuje aplikaci Hello, touchpad může být vločkovitý, pomalejší a s menší výdrží baterie než konkurence

8.1 Celkové hodnocení
Skvělý

Prémiový HP Spectre x2 nikoho nezklame. Za relativně nízkou cenu získáte plnohodnotné 2 v 1 zařízení, schopné dostát většině uživatelských požadavků. Trošku horší je pak při hraní, kdy jeho výkon nestačí na novější hry ani na nejnižších detailech. Nicméně jako lehká, nenáročná a lehce přenosná náhrada laptopu je více než dostačující.

notebookcheck.net
8.6
cnet.com
8
pcmag.com
8
techradar.com
8
engadget.com
8
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější notebooky dle heureka.cz

Právě zlevněné notebooky

 

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

   Okomentujte