Recenze Lenovo G50-80

Tento levný notebook od Lenova nabízí především dobrý výkon při nízké ceně. G50-80 se hodí pro běžné domácí použití a zvládne i průměrnou hru, cena je nízko a tak tu je přeci jenom několik kompromisů. Displej je sotva průměrný, kvalita zpracování odpovídá ceně a někteří uživatelé si stěžují na touchpad. Přesto je poměr ceny a výkonu u tohoto modelu dobrý.

KLADY:
  • Výkon
  • Cena
  • Kontrola teploty
  • Hlučnost větráku

ZÁPORY:
  • Jasnost displeje
  • Touchpad
  • Kvalita zpracování

Recenze na notebookcheck.net – 7,8/10

Notebook disponuje kvalitním výkonem, G50 zvládne bez problému běžné každodenní úkoly a komponenty mají stále nějakou sílu nazbyt. Emise jsou vynikající a výdrž baterie je solidní. Znovu platí, že Medion Akoya překonává touto nabídkou předchozí modely Lenova.

Klady: Výkon systému, kontrola teploty, hlučnost větráku

Zápory: Při práci na baterii klesá výkon, trochu přiškrcený, jasnost displeje, kvalita zpracování

Recenze na amazon.co.uk – 7,4/10

AlaTest shromáždil celkově 37 uživatelských recenzí na tento levný notebook. Průměrné hodnocení bylo 3,7/5 a můžeme ho srovnat s průměrným hodnocením notebooků na Amazonu, které je 4/5. Kladně byl hodnocen výkon, nízká cena, odolnost a kompaktnost. Naopak někteří uživatelé si stěžovali na touchpad a jiní měli problém se spolehlivostí.

Klady: Výkon, nízká cena, použitelnost, odolnost, kompaknost

Zápory: Touchpad, spolehlivost

Recenze na techforpennies.com – 9/10

Lenovo G50-80 má několik silných stránek, například při konfiguraci 80E5033BCK rychlý procesor Core i5 a 8GM RAM. Většina programů a dokonce i dost her by měl tento notebook bez problémů zvládnout. Jsou tu i některá negativa jako například klasický disk o velikosti 500GB, chybí tedy SSD disk a změna by vás stále dost peněz. Přesto pozitiva převažují a pro normální domácí použití se jedná o dostupné a výkonné řešení.

Klady: Výkon, cena

Zápory: Konektivita pouze průměrná, malá kapacita pevného disku

8.1 Celkové hodnocení
Skvělé

Hledáte-li cenově dostupný a výkonný notebook pro běžné domácí použití, tak se určitě na tento Lenovo G50-80 podívejte pořádně zblízka. Výkon je opravdu při dané ceně nadstandardní, větrák je tichý a při běžném použití nehrozí ani přehřívání. Kompromisy najdeme na displeji a kvalitě zpracování. Model G50 můžeme hodnotit jako povedený nízkorozpočtový notebook.

notebookcheck.net
7.8
amazon.co.uk
7.4
techforpennies.com
9
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější notebooky dle heureka.cz

Právě zlevněné notebooky

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

      Okomentujte