Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Michelin Alpin 6

21. 9. 2020 aktualizováno

Recenze Michelin Alpin 6Vítěz testuTestado.cz

Michelin Alpin 6 205/55 R16 91H patří mezi prémiové zimní pneumatiky, které díky krátké brzdné dráze, dobré ovladatelnosti a spolehlivému odvádění vody získaly první místo v našem testu. Tento model výborně zvládá náročné zimní podmínky a nabízí dlouhou životnost bez snižování jízdních vlastností, díky postupnému odkrývání dezénu.

Hodnocení Michelin Alpin 6 205/55 R16 91H

9.1

Perfektní

Michelin Alpin 6 205/55 R16 91H se staly vítězem našeho testu zimních pneumatik a rozhodně můžeme tento prémiový model doporučit i do toho nejnáročnějšího terénu. Nejvíce na něm oceňujeme životnost dezénu díky postupnému otevírání. Velkým kladem je i tichost a v neposlední řadě mimořádná bezpečností díky chytrému tvarování vzoru.

Chování na mokru
8.5
Chování na sněhu
9.5
Chování na ledu
9
Chování na suchu
9
Úspora paliva
8.5
Tichost
9.5
Uživatelské hodnocení
10

Prémiová kvalita

Značka Michelin je známým výrobcem pneumatik s vysokým standardem. Jinak tomu není ani u modelu Alpin 6. Spolu s vysokou kvalitou je předem nutné počítat i s vyšší cenou – za ni však získáte doslova jedničku na trhu, která vás nezklame ani v nejnáročnějších podmínkách, jako je sníh, mokro či náledí. Michelin Alpin 6 205/55 R16 91H se vyznačují vysokou mírou bezpečnosti. Mají krátkou brzdnou dráhu a mimořádnou přilnavost k vozovce. Hodí se do hor, ale i na ježdění ve městě pro běžné uživatele s náročnými požadavky.

Funkční rozložení vzoru

Dezén těchto pneumatik se skládá ze tří vzorkovaných řad, jež jsou vzájemně propletené do sebe. Rýhy spolehlivě odvádějí vodu, aby se nehromadila pod kolem a nezhoršovala ovladatelnost vozu. Michelin Alpin 6 205/55 R16 91H jsou vyrobené z pryže, která v zimě podává skvělý výkon. Díky použití více vrstev ve středové a krajní části lépe sedí na vozovce. Hlavními vlastnostmi, kterými v testech tento model vyniká, je perfektní ovladatelnost, schopnost rychle reagovat i při jízdě do kopce nebo v prudkých zatáčkách a v porovnání s ostatními pokročilými modely i zkrácení brzdné dráhy.

Maximálně dlouhá životnost

Michelin Alpin 6 205/55 R16 91H se dokáží v konkurenci prosadit, co se týká kvality a bezpečnosti na mokru, sněhu i na ledu. Hlavní věcí, kterou však v našem testu oceňujeme, je neměnnost těchto jízdních vlastností. Zatímco většina pneumatik ztrácí ojetím výraznost vzoru, a tak přichází o své schopnosti, Michelin Alpin 6 mají v dezénu specializované drobné drážky, které se opotřebením rozevírají. Ojetí tak nemá za následek ztrátu vzoru, jen přeskupování pryžové směsi se zachováním vlastností po dlouhou dobu.

Tiché s dobrou spotřebou

Dalším plusovým bodem, který je pro mnoho generací pneumatik této značky typický, je nízká hlučnost. V porovnání s konkurencí jsou Michelin Alpin 6 205/55 R16 91H se svými 69 dB mimořádně tiché. Spotřebou paliva se řadí do kategorie C, což je s ohledem to, že se jedná o zimní typ, dobrý výsledek. Vnitřní průměr tohoto modelu je R16, profil 55 a šířka 205. Maximální rychlost činí 210 km/h.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 205
Profil 55
Vnitřní průměr R16
Index nosnosti 91
Index rychlosti 210 km/h
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra B
Hlučnost 69 dB
Náš tip

Více modelů najdete v článku nejlepší zimní pneumatiky, kde se rovněž dozvíte jaké zimní pneu vybrat.

Nejprodávanější zimní pneumatiky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář