fbpx
Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze Michelin Alpin 6

Datum 21.9.2020 Katka Muchová Katka Muchová

Recenze Michelin Alpin 6Vítěz testuTestado.cz

Michelin Alpin 6 205/55 R16 91H patří mezi prémiové zimní pneumatiky, které díky krátké brzdné dráze, dobré ovladatelnosti a spolehlivému odvádění vody získaly první místo v našem testu. Tento model výborně zvládá náročné zimní podmínky a nabízí dlouhou životnost bez snižování jízdních vlastností, díky postupnému odkrývání dezénu.

Hodnocení Michelin Alpin 6 205/55 R16 91H

Hodnocení9.1
Perfektní

Michelin Alpin 6 205/55 R16 91H se staly vítězem našeho testu zimních pneumatik a rozhodně můžeme tento prémiový model doporučit i do toho nejnáročnějšího terénu. Nejvíce na něm oceňujeme životnost dezénu díky postupnému otevírání. Velkým kladem je i tichost a v neposlední řadě mimořádná bezpečností díky chytrému tvarování vzoru.

Chování na mokru
8.5
Chování na sněhu
9.5
Chování na ledu
9
Chování na suchu
9
Úspora paliva
8.5
Tichost
9.5
Uživatelské hodnocení
10

Prémiová kvalita

Značka Michelin je známým výrobcem pneumatik s vysokým standardem. Jinak tomu není ani u modelu Alpin 6. Spolu s vysokou kvalitou je předem nutné počítat i s vyšší cenou – za ni však získáte doslova jedničku na trhu, která vás nezklame ani v nejnáročnějších podmínkách, jako je sníh, mokro či náledí. Michelin Alpin 6 205/55 R16 91H se vyznačují vysokou mírou bezpečnosti. Mají krátkou brzdnou dráhu a mimořádnou přilnavost k vozovce. Hodí se do hor, ale i na ježdění ve městě pro běžné uživatele s náročnými požadavky.

Funkční rozložení vzoru

Dezén těchto pneumatik se skládá ze tří vzorkovaných řad, jež jsou vzájemně propletené do sebe. Rýhy spolehlivě odvádějí vodu, aby se nehromadila pod kolem a nezhoršovala ovladatelnost vozu. Michelin Alpin 6 205/55 R16 91H jsou vyrobené z pryže, která v zimě podává skvělý výkon. Díky použití více vrstev ve středové a krajní části lépe sedí na vozovce. Hlavními vlastnostmi, kterými v testech tento model vyniká, je perfektní ovladatelnost, schopnost rychle reagovat i při jízdě do kopce nebo v prudkých zatáčkách a v porovnání s ostatními pokročilými modely i zkrácení brzdné dráhy.

Maximálně dlouhá životnost

Michelin Alpin 6 205/55 R16 91H se dokáží v konkurenci prosadit, co se týká kvality a bezpečnosti na mokru, sněhu i na ledu. Hlavní věcí, kterou však v našem testu oceňujeme, je neměnnost těchto jízdních vlastností. Zatímco většina pneumatik ztrácí ojetím výraznost vzoru, a tak přichází o své schopnosti, Michelin Alpin 6 mají v dezénu specializované drobné drážky, které se opotřebením rozevírají. Ojetí tak nemá za následek ztrátu vzoru, jen přeskupování pryžové směsi se zachováním vlastností po dlouhou dobu.

Tiché s dobrou spotřebou

Dalším plusovým bodem, který je pro mnoho generací pneumatik této značky typický, je nízká hlučnost. V porovnání s konkurencí jsou Michelin Alpin 6 205/55 R16 91H se svými 69 dB mimořádně tiché. Spotřebou paliva se řadí do kategorie C, což je s ohledem to, že se jedná o zimní typ, dobrý výsledek. Vnitřní průměr tohoto modelu je R16, profil 55 a šířka 205. Maximální rychlost činí 210 km/h.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 205
Profil 55
Vnitřní průměr R16
Index nosnosti 91
Index rychlosti 210 km/h
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra B
Hlučnost 69 dB
Náš tipNáš tip

Více modelů najdete v článku nejlepší zimní pneumatiky, kde se rovněž dozvíte jaké zimní pneu vybrat.

Nejprodávanější zimní pneumatiky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář