Recenze Microsoft Lumia 550

Vadí-li vám chybový software, pak se Microsoft Lumii 550 a jejímu Windows 10 Mobile raději vyhněte obloukem, neboť systém je momentálně dosti nevyladěný. Pokud však nejste však žádní nároční cimrlici a jde vám spíše o cenu a běžný kancelářský provoz, tak se jedná o dobrý telefon, který nabízí slušný fotoaparát, parádní displej, bezproblémovou kvalitu hovoru a dostatečnou výdrž.

KLADY:
  • Cena (04/2016)
  • Dobrý fotoaparát
  • Slušná kvalita hovoru
  • Skvělý displej
  • Vyměnitelná baterie

ZÁPORY:
  • Nevyladěný software
  • Slabý výkon
  • Křehká konstrukce

Recenze na notebookcheck.net – 7,9/10

Celkově lze říci, že je Lumia 550 slušný smartphone za výhodnou cenu, který je dostatečně rychlý pro běžné používání a který nabízí dobré vybavení v podobě slušného displeje, LTE, slotu na microSD a odnímatelné baterie.

Klady: Nízká cena (02/2016), vyjímatelná baterie, vyměnitelný kryt, dobré fotky, 720p displej, slušná kvalita hovoru, dobrá výdrž pro každodenní používání

Zápory: Dlouhá doba nabíjení, tělo citlivé na tlak, v některých případech spotřebovává spoustu energie, software není absolutně stabilní, některé funkce Win10 nejsou k dispozici, nízké rozlišení předního fotoaparátu

Recenze na techradar.com – 6/10

S dobrým fotoaparátem, pěkným displejem a slušnými reproduktory působí Lumia 550 na první pohled dobrým dojmem. Avšak vzhledem k pomalému výkonu a chybám operačního systému by zájemci o levný telefon měli hledat jinde.

Klady: Skvělý displej, pěkný fotoaparát, nízká cena (02/2016)

Zápory: Slabá výdrž baterie, slabý výkon, chybový operační systém

Recenze na recombu.com – 6/10

Windows 10 má jistě velký potenciál na mobilních zařízeních, ale Microsoft na něm musí ještě hodně pracovat, aby vyladil všechny chyby a učinil z něj skutečného konkurenta iOS a Android. A Lumia 550, ačkoli cenově velmi dostupná, nedává moc podnětů, jak ocenit dobré body systému Windows 10 – zvláště když některé ze zajímavých funkcí, jako je Continuuum, chybí.

Klady: Pohodlné držení, HD displej, slušný levný fotoaparát

Zápory: Sekavý výkon, problémy Win 10, některé prvky Windows chybí

Recenze na digitalportal.sk – 8/10

Celkově považujeme smartphone Microsoft lumia 550 za dobrý levný telefon, alespoň pokud jde o specifikaci. Displej je perfektní, reproduktor poměrně dobrý a kvalita zpracování je na úrovni, ale problémem je Windows 10 Mobile. Ten obsahuje příliš mnoho chyb a při jeho používání jsme se cítili jako při testování beta verze. Uživatelům, kteří hledají chytrý telefon za málo peněz, který nabízí dobré parametry a nevadí jim málo aplikací či chyby systému, nebo pro fanoušky mobilního Windows je Lumia 550 jako stvořená. Ostatním však doporučujeme hledat alternativy u jiných platforem.

Klady: Kvalitní design, vyměnitelná baterie, perfektní displej, nízká cena (02/2016)

Zápory: Neodladěný software, horší fotoaparát

Recenze na gamesite.sk – 8/10

Menší displej, výkon a cena, to vše zahrnuje Lumia 550. Je to typický kancelářský smartphone, s kterým si dokážete přečíst emaily, dlouho telefonovat, vyfotit vše, co je třeba a zároveň ho nebudete muset nabíjet každý den. Nepřehledný systém Windows 10 není pro každého, ale potěší alespoň cena.

Klady: Cena (02/2016), zadní fotoaparát, výdrž baterie

Zápory: Plastová konstrukce, která vrže, nevyladěný operační systém

7.2 Celkové hodnocení
Velmi dobrý

Microsoft Lumia 550 je dobrý telefon, který nadchne zejména nízkou cenou. Potěší též pěkný displej, slušné reproduktory, LTE, slot na microSD, odpovídající fotoaparát a vyjímatelná baterie. Pokud však nejste fanoušci Windows, tak se vzhledem k pomalému výkonu a chybám operačního systému spíše poohlédněte jinde.

notebookcheck.net
7.9
techradar.com
6
recombu.com
6
digitalportal.sk
8
gamesite.sk
8
Uživatelské hodnocení: 3.4 (1 hlasů)

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte