Recenze Microsoft Lumia 950

Dalším telefonem z dílny společnosti Microsoft (navazující, jak mnozí zaregistrovali, na modely Nokia) Microsoft Lumia 950, se od ostatních odlišuje především použitým operačním systémem. Tím je Windows 10 Mobile, respektive počítačový systém převlečený do mobilu. Kromě operačního systému vyniká telefon také pěkným displejem a dobrým fotoaparátem. Na druhou stranu, dojem trochu kazí malé množství aplikací, které windows podporuje, a také určité softwarové chyby a nedostatky v systému.

Náš tip: Přečtěte si náš pravidelně aktualizovaný výběr nejlepších mobilních telefonů do 10 000 Kč.
KLADY:
  • Dobrý fotoaparát
  • Pěkný displej
  • Režim Continuum
  • Operační systém Windows 10 Mobile
  • Vyjímatelná baterie

ZÁPORY:
  • Malé množství aplikací
  • Nepříliš zajímavý design telefonu
  • Softwarové chyby
  • Systém není plynulý

Recenze na notebookcheck.net – 8,7/10

S modelem Lumia 950 pokračuje Microsoft ve výrobě svých chytrých telefonů. Obsahuje nejnovější systém Windows 10 v jeho mobilní verzi, a přestože jeho vzhled  není příliš zajímavý, je zařízení na úrovni jiných špičkových modelů. Bohužel to pořád není dost na to, aby překonal modely jiných značek.

Klady: Rozšířitelné úložiště, vyjímatelná baterie, USB 3.1, silný přijímač WiFi, operační systém Windows 10 Mobile, jasný a kontrastní displej, vysoký výkon.

Zápory: Příliš obyčejná konstrukce, ne úplně vysoká životnost baterie, jen omezené množství aplikací, dostupných v obchodě s aplikacemi.

Recenze na techradar.com – 7/10

Lumia 950 dokazuje, že se systémem Windows 10 Mobile toho přichází opravdu hodně, přestože je potřeba udělat ještě hodně práce. Přináší sice funkci Continuum, ale také nutně potřebuje aplikace, které by si uživatelé mohli stahovat.

Klady: Snadný systém Windows 10 Mobile, odemykání obrazovky skenováním, Continuum.

Zápory: Aplikací je velmi málo, Microsoft Maps jsou jen špatnou verzí Apple Maps, a kvalita hovorů je na pováženou.

Recenze na digitalportal.sk – 7/10

Fanoušci Windows Phone čekali dlouhých 20 měsíců, než Microsoft vytvořil nový model. Nakonec se, spolu s novým systémem Windows 10 Mobile dostavily i nové dvě vlajkové lodě společnosti – Lumia 950 a Lumia 950 XL. Otázkou však je, jak si povedou na trhu.

Klady: Vynikající displej, jemné rozlišení, bezdrátové napájení, kvalitní fotoaparát, funkce Continuum, výkon.

Zápory: Systém obsahuje množství chyb, obyčejná plastová konstrukce, časté výpadky WiFi, nedostatek aplikací, problémy při nahrávání 4K videa.

Recenze na engadget.com – 6,8/10

Po mnoha pokusech firmy Microsoft o výrobu mobilů je zde nová snaha, přicházející s Windows 10 Mobile. Díky němu je možné k telefonu připojit počítačový hardware a dosáhnout tak vyšší produktivity v mnoha ohledech. Microsoft se snaží vytvořit z Lumie 950 víc než jen telefon, a třeba se to podaří, přestože to vyžaduje ještě hodně práce.

Klady: Windows 10 Mobile má potenciál, foťák je silný a výkonný, funkce Continuum a Hello jsou opravdu skvělé.

Zápory: Telefon je poměrně drahý vzhledem k tomu, co nabízí, konstrukce není nijak dobrá na vlajkovou loď, a chybí podpora aplikací.

Recenze na cnet.com – 7,2/10

Lumia 950 je průměrný smartphone, takže uživatelé iPhone nebo Android nemají žádný důvod něco měnit, a sám o sobě nabízí jen velmi málo i zatvrzelým příznivcům Windows Phone.

Klady: Telefon dělá dobré fotky, má jasný displej, vyměnitelnou baterii, a navíc možnost hlasové asistence či offline map.

Zápory: Obrovský deficit v oblasti aplikací ve srovnání s iPhone nebo s Androidem, funkce Continuum je těžkopádná, zasekává se, a vyžaduje samostatný hardware, navíc design telefonu není zrovna nejlepší.

7.3 Celkové hodnocení
Velmi dobré

Microsoft Lumia 950 je aktuálně vlajkovou lodí společnosti Microsoft na poli chytrých telefonů. Má pěkný a jasný displej, a vyniká nad ostatními především operačním systémem Windows 10 Mobile, který je velmi dobrý a příjemný. Bohužel, celou snahu brzdí v rozletu naprostý nedostatek aplikací, určitá těžkopádnost počítačového systému v mobilu, a také ne úplně atraktivní vzhled telefonu, který by si zasloužil více snahy a práce.

notebookcheck.net
8.7
techradar.com
7
digitalportal.sk
7
engadget.com
6.8
cnet.com
7.2
Uživatelské hodnocení: 4.7 (3 hlasů)

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte