Recenze Sony Xperia E5

Atraktivní Sony Xperia E5 patří mezi nejlevnější mobily řady Xperia. Nemá sice žádné výrazné rysy, které by ji odlišovali od konkurence, ale rovněž se dokázala vyhnout větším nedostatkům. Jedná se o celkově vyvážený telefon střední třídy s dobrou konektivitou, hezkým displejem a kvalitním zpracováním. Pokud však hledáte fotomobil nebo výkonný stroj, pak raději sáhněte po některém z konkurentů.

KLADY:
  • Design a zpracování
  • Dobrá konektivita
  • Pěkný displej

ZÁPORY:
  • Nepraktické umístění ovladače hlasitosti
  • Průměrné fotoaparáty
  • Slabší výkon

Recenze na phonearena.com – 8/10

Xperia E5 je silnější než kdy dřív, s hardwarem, který je oproti jeho předchůdci výrazně lepší ve všech směrech: design, displej, výkon a dokonce i zobrazení. Potěší rovněž přijatelná cenovka.

Klady: Typický design, dobrý displej, velmi slušný fotoaparát, dobrý výkon, software bez nesmyslů

Zápory: Sluchátka produkují tlumené hlasy, umístění ovladače zvuku není ideální, fotoaparát má občas problémy s vyvážeností

Recenze na recombu.com – 8/10

Sony Xperia E5 je jedním z nejlevnějších telefonů řady Xperia, který si můžete pořídit. Nicméně v porovnání se soupeři si vede pozoruhodně dobře. Atraktivní a kvalitní design, slušný výkon, dobrá baterie a povedený HD displej, dělají z tohoto mobilu dobrou koupi.

Klady: Slušná výdrž baterie, za danou cenu úctyhodný výkon, pevný

Zápory: Velmi základní fotoaparáty

Recenze na techradar.com – 6/10

Nešikovně rozkročený mezi třídou levných a středních telefonů Sony Xperia E5 není dostatečně dobrá, aby si zasloužila doporučení do jakékoli z nich. To samo o sobě není nic špatného, ale za stejnou cenu seženete spoustu lepších smartphonů.

Klady: Atraktivní design, pěkný displej, slušný fotoaparát

Zápory: Pomalý výkon, absence rychlonabíjení, divné umístění ovladače hlasitosti

Recenze na areamobile.de – 8,1/10

Kolem ceny 200 euro existují i jiné smartphony, které nabízejí více než Sony Xperia E5. Často však mají jeden nebo dva háčky. Tento model od Sony však nabízí skvělý balíček, bezproblémový ve všech ohledech. Jediným větším nedostatkem snad může být pomalé zaostřování fotoaparátu.

Klady: Kvalitní tělo, praktické rozměry, poměr cena/kvalita

Zápory: Pomalý autofokus, nudný design

Recenze na androidworld.it – 7,5/10

Xperia E5 je poměrně “standardním” produktem značky Sony. Nemá žádná výrazná pozitiva, ale ani negativa. Za danou cenu najdete výkonnější modely, ale Sony je určen pro ty, kteří chtějí dobrou konektivitu a jednoduchý, ale kompletní software.

Klady: Dobrá konektivita, dobrý displej, pohodlné používání, jednoduchý software

Zápory: Pouze 2 GB RAM, fotoaparát, výdrž neodráží velikost baterie

7.5 Celkové hodnocení
Velmi dobrý

Sony Xperia E5 nabízí zajímavý design, pevné tělo, dobru cenu a pohledný HD displej s úhlopříčkou 5 palců. Žádný z jejích kladů však nijak výrazně nevyčnívá nad zástupy ostatních telefonů střední třídy. Mezi drobné nedostatky naopak patří nepraktická ergonomie tlačítek, slabší výkon či průměrný fotoaparát. Celkově jde ale o dobře vyvážený telefon.

phonearena.com
8
recombu.com
8
techradar.com
6
areamobile.de
8.1
androidworld.it
7.5
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

      Okomentujte