Recenze Sony Xperia Z2

Pokud Vás příliš netrápí cena a poohlížíte se po novém telefonu, Sony Xperia Z2 by mohl  být Váš nový přírůstek do rodiny. Nabízí nejen vynikající obrazovku, voděodolnost a vysoký výkon, nýbrž i nečekaně dlouhou výdrž baterie, která jistě nadchne každého, kdo nechce být neustále připojený na síti. Na druhou stranu telefon chvílemi působí lehce zpomaleně a neoslní ani natáčení ve 4k.

Testado radí: Přečtěte si náš pravidelně aktualizovaný výběr nejlepších mobilních telefonů v různých cenových kategoriích, poradíme i s výběrem nejlepšího telefonu pro seniory nebo pro děti.
KLADY:
  • Vysoký výkon
  • Vynikající obrazovka
  • Poměrně dlouhá výdrž baterie
  • Příjemný vzhled
  • Voděodolnost

ZÁPORY:
  • Špatné natáčení ve 4K
  • Nedotažený software fotoaparátu
  • Chvílemi lehce zpomalený
  • Cena

Recenze na techradar.com  – 9/10

Přestože Xperia Z3 je aktuální vlajkovou lodí firmy Sony, nemusí to nutně znamenat že Xperia Z2 patří historii.

Postavena na konstrukci svého předchůdce, Sony Xperia Z1, ovšem s vylepšenou obrazovkou, větším výkonem a na první pohled kvalitnějším šasi, má Z2 stále co nabídnout. A to i po uplynutí víc než roku od jejího vydání.

Klady: Kvalitní obrazovka, slušná výdrž baterie, fotoaparát nabízí velké množství funkcí

Zápory: Chvílemi působí “loudavě”, plastový a těžký design, který ničím nenadchne, nahrávání ve 4K působí problémy

Recenze na trustedreviews.com – 8/10

Vydána jako nova vlajková loď firmy Sony, Xperia Z2 přichází na trh už 6 měsíců po svém předchůdci, Xperii Z1.

Jako první vlajková loď od Sony v roce 2014, musí Xperia Z2 čelit ostatním špičkovým modelům dalších známých značek, kupříkladu modelům Galaxy S5, HTC One M8, LG G3, nebo iPhone 6.

Může navzdory této tvrdé konkurenci uspět?  Má sice nedostatky, jako design a hardware, na druhou stranu ho však dlouhá výdrž baterie, solidní obrazovka a kvalitní fotoaparát činí skvělou volbou pro ty, kteří se poohlížejí po špičkovém, voděodolném telefonu.

Klady: Kvalitní fotoaparát, výborný kontrast a pozorovací úhly displeje, skvěle umístěné tlačítko  zamykání, nejlepší voděodolnost ze všech dostupných telefonů (IP55 a IP 58)

Zápory: Telefon se čas od času přehřívá, tvar telefonu je snad až trapný, špatně sedí v ruce, neustálá potřeba odstraňovat gumové ucpávky před každým nabíjením

Recenze na cnet.com – 9/10

Sony Xperia Z2 stojí sice fůru peněz, ale má všechno co můžete očekávat u špičkového telefonu. Jeho impozantní výkon konkuruje Samsungu Galaxy S5, ale jeho úhledné sklo a kovové provedení triumfuje nad plastovým tělem S5-ky. Pokud hledáte oboje, styl i výbavu, jste se Z2 na správném místě.

Klady: Velmi dobrá obrazovka , vysoký výkon,  kvalitní fotoaparát, nádherný design, voděodolnost

Zápory: Cena, automatické ostření občas kazí video, při použití plně automatického módu je 4K rozlišení fotoaparátu omezené

Recenze na techspot.com – 8/10

Sony Xperia Z2 je vyvrcholením řady vylepšení základního konstruktu firmy Sony. Nijak významně se neliší od svého předchůdce Z1, ale každé vylepšení originálního modelu Xperia Z bylo na místě. Jako třetí vydaná vlajková loď Xperia od roku 2013, Z2 ukazuje dlouhotrvající zájem společnosti na tvorbě vzhledných, hezky zaoblených zařízení.

Klady: Dosud nejlepší obrazovka, dlouhá výdrž baterie, vysoký výkon, nový fotoaparát ještě vylepšil už dost kvalitní vybavení předchůdce, nenašli jsme jedinou věc kterou by Sony Xperia Z2 nezvládla

Zápory: Software fotoaparátu by stále potřeboval lehce doladit, pár chyb v designu a softwaru, u konkurence nalezneme podobně zaoblené telefony

Recenze na techtree.com – 7/10

Sony Xperia Z2, poslední vlajková loď Sony, je rozhodně to nejlepší co nám tato společnost může nabídnout.

Klady: Nádherná Full HD obrazovka, výborný herní výkon, voděodolnost, slušné reproduktory, dodávána se SmartBand zdarma

Zápory: Zvuk ve sluchátkách zní tlumeně, 4K natáčení není úplně doladěné, obrazovka má lehce červený nádech, fotoaparát není tak kvalitní jak by měl

8.2 Celkové hodnocení
Skvělé

Voděodolná Sony Xperia Z2 je jasnou volbou všech, kteří lační po špičkové technice a nebojí se připlatit si. Kladně hodnotíme její vysoký výkon, nádherný display, voděodolnost a výdrž baterie. Bohužel však Sony zatím nedokázalo úplně vyladit software fotoaparátu a ani natáčení ve 4K není to co jsme očekávali.

techradar.com
9
trustedreviews.com
8
cnet.com
9
techspot.com
8
techtree.com
7
Uživatelské hodnocení: 4.3 (1 hlasů)

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

 

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte