Recenze Sony Xperia Z5 Compact

Sony Xperia Z5 Compact je skvělý 4,6-palcový smartphone se špičkovými komponenty a dlouhou výdrží. Pochlubit se rovněž může velmi slušným fotoaparátem a odolností proti vodě a prachu. Na druhou stranu má pouze HD displej, při zátěži se občas přehřívá a jeho snímač otisků prstů je náladový. Jako dobrá alternativa tak může být o něco levnější starší model Sony Xperia Z3. Compact.

Náš tip: Přestože se jedná už o trochu starší telefon, tak se stále jedná o jeden z nejlepších smartphonů s malým displejem.
KLADY:
  • Kompaktní rozměry
  • Skvělý fotoaparát
  • Velká výdrž
  • Voděodolný

ZÁPORY:
  • Pouze HD rozlišení
  • Při zátěži se zahřívá
  • Náladový snímač otisků prstů

Recenze na cnet.com – 8,7/10

Vtěsnáním silné specifikace do malého, voděodolného těla si Z5 Compat vyslouží titul nejlepšího „mini“ Android telefonu.

Klady: Díky malým rozměrů se Sony Xperia Z5 Compact dobře používá, přičemž si zachovává sílu a výkon vlajkové lodě. Fotoaparát pořizuje skvělé snímky a telefon neumře, pokud se namočí.

Zápory: Jeho hranatý design postrádá jemnost ostatních vlajkových konkurentů.

Recenze na notebookcheck.net – 8,9/10

Pokud hledáte moderní smartphone se špičkovými komponenty a kompaktními rozměry a neděsí vás vysoká cena, naleznete jen málo alternativ k Sony Xperia Z5 Compact. Levnější zařízení s podobným hardwarovým vybavením jsou stále velmi vzácná. Vylepšení oproti předchůdci Xperia Z3 Compact, který je nyní levný, jsou však malé, tudíž se vlastně jedná jeho o největšího rivala.

Klady: Velký výkon, dlouhá výdrž, dobré stereo reproduktory, jasný a vysoce kontrastní displej, příjemné uživatelské rozhraní, moderní operační systém, řada nastavení, vysoké rozlišení fotoaparátu, nahrávání 4K videí, rychlá AC-WI-Fi a LTE, podpora mnoha frekvencí, sofistikované tělo, vodotěsný a odolný proti prachu, nízký vývoj teplot, streamování her pro PS4, přesná GPS lokalizace

Zápory: Špatná kvalita fotoaparátu ve špatných světelných podmínkách, průměrný přední fotoaparát, lehce modrý nádech displeje, nemá FullHD rozlišení, umístění ovládání hlasitosti není ideální, poměrně vysoká cena

Recenze na techradar.com – 9/10

Nový malý telefon od Sony je skrytý klenot řady Xperia Z5 – jen škoda, že nemá Full HD obrazovku.

Klady: Kompaktní design, působivý fotoaparát, skvělý snímač otisků prstů, dlouhá výdrž baterie

Zápory: Stále jen 720p displej, nemá bezdrátové nabíjené

Recenze na trustedreviews.com – 7/10

Sony Xperia Z5 Compact je v současnosti pravděpodobně nejlepším 4,6palcovým telefonem s Androidem na trhu. Kdyby neměl problémy s výkonem, mohl by na tom být mnohem lépe.

Klady: Skvělý všestranný fotoaparát, slušná jedenapůldenní výdrž baterie, užitečné úsporné režimy

Zápory: Podsaditý vzhled, který vypadá jako hračka, při hraní her se hodně zahřívá, náladový snímač otisků prstů, problémy s citlivostí dotykového displeje

Recenze na theverge.com – 7,7/10

Xperia Z5 Compact je skutečně jedinečný výtvor. Jeho cena je výrazně níže než u typických vlajkových lodí, avšak nabízí lepší výdrž baterie než kterýkoli srovnatelný smartphone a stále má vynikající fotoaparát. S dobrým softwarem by byl jedním z nejlepších telefonů vůbec.

Klady: Bezkonkurenční životnost baterie a kompaktnost, voděodolný, vynikající kvalita fotoaparátu

Zápory: Pomalá a trhaná uživatelská zkušenost, křehká zadní strana, snímač otisků je nekonzistentní, displej je pouze okay

8.3 Celkové hodnocení
Skvělý

Sony Xperia Z5 Compact je parádní malý smartphone se špičkovými komponenty a dlouhou výdrží. Pochlubit se také může velmi dobrým fotoaparátem a odolností proti vodě a prachu. Na druhou stranu má pouze HD displej, při zátěži se občas přehřívá a jeho snímač otisků prstů blbne.

cnet.com
8.7
notebookcheck.net
8.9
techradar.com
9
trustedreviews.com
7
theverge.com
7.7
Uživatelské hodnocení: 3.86 (7 hlasů)

TOP 3 produkty v kategorii mobilů dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte