Náš tip

Recenze Xiaomi Mi Mix

Čínskou společnost Xiaomi už asi není nutné příliš představovat. V minulosti se Xiaomi zaměřovalo především na produkty s vynikajícím poměrem ceny a výkonu, ale nové Xiaomi Mi Mix tento trend trochu mění, protože přináší hlavně inovace. Displej je totiž skoro bez rámečků a setkáme se také s keramickou konstrukcí. Inovací je na telefonu více, například řešení reproduktorů a přední kamerka na dolní straně (jinam by se nevešla) apod. Xiaomi bychom v jeho snaze o inovace měli podpořit, protože to bude vytvářet tlak i na ostatní společnosti jako je Apple, Samsung a Google. A třeba se brzy dočkáme telefonu úplně bez rámečků.

Samotný telefon vyniká krásným designem, kterému pomáhá právě displej bez viditelných rámečků. Jak už je u Xiaomi zvykem, tak problém nebudete mít ani s výkonem a výdrží baterie. Potěší i velikost vnitřního úložiště, která je u základního modelu 128 GB. Ale nemůžeme jenom chválit, například fotoaparát je mizerný a telefon je velký, těžký a díky keramické zadní straně i velmi kluzký. Bohužel se telefon zatím prodává jen v Číně a to ještě v omezeném množství. Jelikož se nejedná o globální verzi, musíme se smířit s neúplnou podporou „českého“ LTE.

KLADY:
 • Obrovský displej bez rámečků
 • Výkon
 • Luxusní keramická konstrukce
 • 128 GB vnitřní úložiště
 • Výdrž baterie
 • Chybí podpora 800 MHz frekvence u LTE

ZÁPORY:
 • Velký, těžký a kluzký
 • Atypický poměr stran 17:9
 • Sotva průměrný fotoaparát
 • Umístění přední kamerky
 • Omezené množství
 • Prodej jen v Číně (11/2016)

Recenze na cnet.com – 8,4/10

Xiaomi Mi Mix ukazuje, jak budou vypadat budoucí displeje smartphonů. Ale Xiaomi potřebuje zlepšit základy jako je fotoaparát a mít na skladě více kusů, než něco začne prodávat.

Klady: Displej bez rámečků je jednoduše úžasný a keramický zadní kryt dodává telefonu na luxusu. Základní model má 128 GB vnitřní úložiště.

Zápory: Smartphone je prodáván pouze v Číně a nabídka je limitovaná (11/2016). Jedná se zatím o nejdražší telefon od Xiaomi. Fotoaparát je maximálně průměrný a focení selfies může být divné (přední kamerka je na dolní straně).

Recenze na androidauthority.com – 8,3/10

Nové Xiaomi Mi Mix dává nahlédnout do budoucnosti smartphonů, ale také ukazuje limity a možná je budoucnost dál než jsme doufali. Přesto je Mix rozhodně nejblíže vysněnému telefonu, který bude úplně bez rámečků.

Klady: Efektní konstrukce, téměř bez rámečků, Snapdragon 821 funguje skvěle, velikost vnitřního úložiště, výborná výdrž baterie a to navzdory obřímu displeji, software obsahuje „západní“ funkce.

Zápory: Efektivní konstrukce, ale design se nebude líbit každému. Poměr stran je 17:9, proto se při prohlížení typického obsahu stejně okolo displeje vytvoří rámeček. MIUI je trochu rozhárané, hlavně kvůli nedostatku místa na aplikace. Fotoaparáty jsou velmi průměrné. Umístění přední kamery není ideální.

Recenze na digit.in – 7,9/10

Mi Mix je vlastně jen takový koncept, který byl vyroben v omezeném množství a prodává se pouze v Číně. Takže opravdu nemůžeme jeho nákup doporučit. Nicméně Xiaomi nám ukazuje budoucnost smartphonů a je to rozhodně inspirující.

Klady: Dobře vypadá a disponuje displejem bez rámečků. Rychlý výkon. Keramická konstrukce dodává telefonu nádech jedinečnosti a výjimečnosti. 

Zápory: Špatný fotoaparát a telefon je těžký, velký a kluzký.

Recenze na rswebsols.com – 8,8/10

Telefon s 6,4 palcovým displejem bez rámečků je po designové stránce excelentní. Navíc Xiaomi Mi Mix disponuje velkým výkonem, množstvím funkcí a skvělou baterii. Určitě to bude „zabiják“ vlajkových lodí.

Videorecenze

Telefon je to rozhodně zajímavý, ale pozor si dejte na jeho velikost, v které předčí i takového velikána jako je Huawei Mate 8. Lepší obrázek o designu a velikosti si uděláte z následujícího videa.

8.4 Celkové hodnocení
Skvělý

Smartphone budoucnosti to je nové Xiaomi Mi Mix! Obrovský displej bez viditelných rámečků, slušná výdrž baterie a výkon. Na druhé straně je podprůměrný fotoaparát, neúplná podpora "českého" LTE a stejná cena jako za top modely třeba Samsungu. Zdůraznil bych také rozměry a váhu telefony, rozhodně to není žádný drobeček. Navíc se zatím telefon prodává jen v Číně, ale inovátoři to nikdy neměli jednoduché.

cnet.com
8.4
androidauthority.com
8.3
digit.in
7.9
rswebsols.com
8.8
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Profesně se věnuji online marketingu a vždy mě zajímaly nové technologie. Pravidelně radím lidem ve svém okolí s výběrem všemožné elektroniky a doufám, že mé rady někomu pomůžou i tady. Nejvíce se zajímám o mobilní telefony. A abych vysvětlil svoji profilovou fotku, tak si občas rád zajdu na ryby.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte