Cena / kvalita

Recenze Xiaomi Mi4 LTE

Vlajková loď čínské značky Xiaomi bez debat poráží všechny konkurenty svým vynikajícím poměrem cena/kvalita. Oproti TOP mobilů standardních značek seženete Xiaomi Mi4 za zlomek jejich ceny. Telefon překvapí nádherným 5 palcovým displejem, rychlým chodem a parádními fotoaparáty. Velmi vychvalovaný je také výrazně upravený systém Androidu, který však nemusí být pro každého. Velký pozor je třeba dát také na to, že telefon nepodporuje paměťové karty, takže není možné rozšířit vnitřní paměť. Některé modely rovněž nepodporují LTE.

KLADY:
  • Krásný displej
  • Fotoaparáty
  • Uživatelské rozhraní
  • Vysoký výkon

ZÁPORY:
  • Nemožnost paměťových karet
  • Absence LTE u některých modelů

Recenze na androidauthority.com – 8/10

Tento telefon je dalším dobrým příkladem toho, že čínský mobilní průmysl se snaží světu ukázat, čeho je schopný. A pokud jde o Xiaomi Mi 4, důkaz je úspěšný. S tímto telefonem získáte balíček, který je pěkný na pohled a snadno se používá, a to i díky poněkud kontroverzní přestavbě Androidu zvané MIUI.

Klady: Skvělý design s kovovým rámečkem, živý displej, vysoké rozlišení přední kamery, nadprůměrná výdrž baterie, MIUI je unikátní úprava Androidu, výbava vlajkové lodě

Zápory: Nevýrazný dojem fotoaparátu, MIUI není pro každého

Recenze na cnet.com – 8,7/10

Xiaomi Mi 4 nabízí téměř vše, co chcete od špičkové vlajkové lodě – krásný design, rychlý výkon a cenu, která je příliš dobrá na to, abyste jí odolali.

Klady: Xiaomi Mi 4 přináší pohotový výkon, skvělý fotoaparát a krásný design. To vše za velmi nízkou cenu.

Zápory: Dostupnost je omezená na některé trhy. Nepřítomnost slotu pro microSD může být pro někoho rozhodující faktor.

Recenze na trustedreviews.com – 8/10

Mi4 je bez debat nejlepším produktem, který dosud vzešel z čínské továrny Xiaomi. Nabízí špičkový výkon, poutavý design podobný iPhonu a excelentní verzi systému Android. Pro zákazníky mimo Čínu však může být problematické ho sehnat.

Klady: Chytrý design, velmi rychlý, vynikající kvalita

Zápory: Tato verze nemá 4G, chybí slot pro microSD, problematický import

Recenze na gadgets.ndtv.com – 8/10

Xiaomi Mi 4 je na svou cenu vynikající telefon, ale není tak suverénní, jako byly jeho předchůdci. Samozřejmě není dokonalý, ale potřebám většiny lidí bude vyhovovat zcela v pohodě. Pokud však máte pocit, že by vám nevyhovovalo uživatelské prostředí, malý úložný prostor nebo vzhled, existuje několik podobných alternativ, například od značky OnePlus.

Klady: Dobrý výkon za skvělou cenu, dobrý fotoaparát, skvělá výdrž baterie

Zápory: Nemožnost rozšířit paměť, trochu těžký a neohrabaný

Recenze na phonearena.com – 8,8/10

Originalita možná není nejsilnější stránkou Xiaomi, ale provedení určitě. Zařízení sice nemá dokonalá skóre ve všech testech, ale za přijatelnou cenu nabízí výbornou kvalitu. Oproti tradičním vlajkovým lodím je výrazně levnější.

Klady: Jasný a živý displej, vzhledem k výbavě nízká cena, výjimečná konstrukce, jedna z nejatraktivnějších a nejrychlejších úprav Androidu, kvalitní a schopný fotoaparát, infračervený senzor pro dálkové ovládání elektroniky

Zápory: Vinětace a rozmazání okrajů statických fotografií, nepodporuje LTE, nepodporuje microSD, záznam zvuku při nahrávání videa vyžaduje okamžitou úpravu

8.3 Celkové hodnocení
Skvělý

Xiaomi Mi4 je extrémně levná vlajková loď čínského výrobce. Potěší vynikající Full HD obrazovkou, kvalitními fotoaparáty, vysokým výkonem a plynulým softwarem. Uživatelské prostředí MIUI je velmi zdařilé, ale nemusí vyhovovat každému. Hlavní slabinou je tak absence slotu na microSD a u některých modelů podpora LTE.

androidauthority.com
8
cnet.com
8.7
trustedreviews.com
8
gadgets.ndtv.com
8
phonearena.com
8.8
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte