Recenze Huawei Y5

Cenově dostupný model čínského výrobce Huawei Y5 je na pohled zcela obyčejný telefon, jehož hlavním kladem je dobrá konektivita. Podporuje GPS, Wi-Fi a dokonce všechna česká pásma LTE. S úhlopříčkou 4,5 palce nabízí rovněž velmi kompaktní rozměry. Za cenu do 3000 Kč nelze čekat nic extra, a tak je třeba se smířit s horším TNT displejem, pomalým procesorem a nezajímavou dvojicí fotoaparátů.

Uživatelské prostředí upraveného Androidu 5.1 je velmi přívětivé, paměť lze rozšířit a baterie nijak nezaostává za konkurencí. Pro běžné a nenáročné používání jde o zcela dostačující zařízení.

KLADY:
  • Cena
  • Dobrá konektivita
  • Kompaktní rozměry

ZÁPORY:
  • Slabý procesor
  • Nic moc displej
  • Fotoaparáty

Recenze na s21.com – 6/10

Huawei Y5 splňuje všechny požadavky na levný Android smartphone – má dostatečně velkou obrazovku, kompaktní tělo, kvalitní přední a zadní fotoaparáty, čtyřjádrový procesor a 8 GB rozšiřitelné paměti. Na takto levný telefon je baterie skvělá, vše ostatní ale dle očekávání.

Klady: Kompaktní rozměry, slušná a rozšiřitelná paměť, pěkné uživatelské rozhraní, dobrá výdrž baterie

Zápory: Špatná čitelnost displeje na slunci, pomalý procesor

Recenze na phoneworld.com.pk – 8,2/10

Huawei Y5 je stabilní přístroj, který byl představen společně s modelem Y3. Tvarem a displejem jsou oba telefony skoro stejné, přesto se navzájem trošku liší. Po prozkoumání obou smartphonů je dle našeho názoru vítězem Y5, který je ale také o trošku dražší.

Klady: Design a kvalita zpracování, cena

Zápory: Nepodporuje USB OTG, nepodsvícená tlačítka

Recenze na techx.ie – 7,1/10

Huawei Y5 je levný smartphone každým coulem – s mizerným foťákem, špatným displejem a průměrným procesorem. To znamená, že je plně srovnatelný s tím, co můžete očekávat od telefonů této třídy – dostanete to, co si zaplatíte. Pokud hledáte základní telefon za velmi přijatelnou cenu, může být Huawei Y5 pro vás to pravé. Veškeré standardní úkony vykonává dobře. Ale pokud hledáte smartphone, který má říz, nebo chcete-li dobrý fotoaparát, pak sáhněte po některém ze starších prémiových telefonů, jejichž cena již poklesla.

Klady: Dobrý jednoduchý design, slušná baterie

Zápory: Nezajímavý fotoaparát, slabý displej

Recenze na notebooksbilliger.de – bez hodnocení

Huawei Y5 je jediný smartphone pro začátečníky, který má kvalitní zpracování a působí dobrým dojmem. Pro každodenní používání je zcela stabilní. Ačkoli jsou jednotlivé prvky – displej, procesor, grafika, paměť či výdrž baterie – nejnižší třídy, Y5 se dokáže s každodenními úkoly poprat s přehledem.

Klady: Cena, vyjímatelná baterie, LTE

Zápory: Absence NFC a čtečky otisků prstů, slabý zvuk, mizerné fotoaparáty (ale v dané třídě nadprůměr)

7.1 Celkové hodnocení
Velmi dobrý

Čínský Huawei Y5 je naprosto obyčejný telefon do 3000 Kč, který kromě ceny potěší podporou LTE a kompaktními rozměry. Zbytek výbavy (displej, fotoaparáty, procesor) patří k tomu slabšímu, co na trhu naleznete. Nejste-li však nároční uživatelé a hledáte pouze přístroj, který umí volat, smskovat a umožní vám sem tam přístup na internet, neuděláte s tímto modelem chybu.

s21.com
6
phoneworld.com.pk
8.2
techx.ie
7.1
Uživatelské hodnocení: 2 (2 hlasů)

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte