Recenze Sony Xperia X Compact

Menších telefonů s dobrou výbavou a výkonem není mnoho a Sony Xperia X Compact se to snaží napravit. Telefon nabízí dostatečný výkon, dobrou výdrž baterie a povedený 4,6 palcový displej. Design rozhodně není všední a rozděluje lidi na dva tábory. Jedni si vzhled telefonu nemůžou vynachválit a druhým připadá naopak tato Xperie ošklivá. Nicméně dílenské zpracování je na vysoké úrovni, a pokud vám nevadí si za tento mobilní telefon trochu připlatit, tak se určitě jedná o zajímavý kompaktní telefon.

KLADY:
 • Výdrž baterie
 • Jasný displej
 • Kompaktní rozměry
 • USB-C konektor
 • Fotoaparát

ZÁPORY:
 • Prémiová cena
 • Chybí odolnost proti vodě a prachu
 • Pomalejší fotoaparát

Recenze na cnet.com – 7,5/10

Sony Xperia X Compact je malý telefon s excelentním fotoaparátem, ale postrádá pár funkcí, jako je voděodolnost a v USA také čtečku otisků prstů (v ČR je čtečku otisků na telefonu najdeme).

Klady: Sony Xperia X Compact je malý telefon s 4,6 palcovým displejem, krásným displejem, excelentním fotoaparátem a dobrou výdrží baterie.

Zápory: Voděodolnost najdeme jen u modelu prodávaném v Japonsku a v USA chybí čtečka otisků prstů. Trochu se zasekává při editaci fotek, nebo při pořizování fotek za horšího světla.

Recenze na trustedreviews.com – 6/10

Není tak dobrá jako předchozí telefony z řady Sony Compact. Jedná se o slušný telefon střední třídy, který shazuje dolů ošklivý design.

Klady: Dobrá životnost baterie, kompaktní rozměry, klapka fotoaparátu.

Zápory: Hnusný design, pomalý a nespolehlivý fotoaparát, není voděodolná, drahá vzhledem k tomu, co dostanete. 

Recenze na techradar.com – 6/10

Nová Sony X Compact je nejlépe vypadající telefon této kompatní řady, jaký byl dosud vyroben. Bohužel důraz na design, si vyžádal přiliš mnoho obětí v ostatních kategoriích. Ve srovnání s Xperii Z5 Compact je tento mobilní telefon trochu poddimenzovaný a nabídka není tolik zajímavá.

Klady: Parádní design a telefon je možné bez problémů ovládat jednou rukou. 3 GB RAM a USB-C konektor potěší.

Zápory: Není voděodolná, příliš drahá, v US chybí čtečká otisků prstů, nedostatečný výkon CPU.

Recenze na notebookcheck.net – 8,7/10

Xperia X Compact je nyní mainstreamový mobilní telefon. Nicméně nabízí kompaktní rozměry bez žádných velkých nedostatků. Výkon je v praxi také více než dostačující, ale konkurence je v tomto cenovém segmentu velmi silná.

Klady: Velmi dobrá kvalita zpracování, dobrý výkon, v realitě velmi dlouhá výdrž, USB-C konektor, slušné reproduktory, dobrý fotoaparát, rozšiřitelné úložiště pomocí microSD karty, jasný displej.

Zápory: Citlivý lesklý povrch, pouze USB 2.0, pomalejší než předchozí modely v některých případech, chybí certifikace IP, nepodporuje nahrávaní ve 4K.

Recenze na androidauthority.com – 8,4/10

Nová Sony Xperia X Compact byla vytvořena pro lidi, kteří chtějí malý telefon bez kompromisů. A toto zadání plní tato Xperia velmi dobře, bohužel tomu odpovídá i prémiová cena, kterou asi nebude mnoho lidí ochotno zaplatit.

Klady: Kompaktní rozměry, jasný displej, dobrá výdrž baterie, skvělý fotoaparát, přední reproduktory, možnost rozšíření vnitřního úložiště, rychlý výkon.

Zápory: Není odolná proti prachu a vodě, premiová cena.

7.3 Celkové hodnocení
Velmi dobré

Sony Xperia X Compact je zajímavý telefon s kompaktními rozměry, který se jednoduše ovládá v jedné ruce. Výkon je dostačují, fotoaparát dobrý a bonusem je v praxi velmi solidní výdrž baterie. Design lidi rozděluje, ale pokud se vám osobně libí, tak poslední překážkou je cena, která je trochu vyšší než bychom si přáli (11/2016).

cnet.com
7.5
trustedreviews.com
6
techradar.com
6
notebookcheck.net
8.7
androidauthority.com
8.4
Uživatelské hodnocení: Be the first one!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Profesně se věnuji online marketingu a vždy mě zajímaly nové technologie. Pravidelně radím lidem ve svém okolí s výběrem všemožné elektroniky a doufám, že mé rady někomu pomůžou i tady. Nejvíce se zajímám o mobilní telefony. A abych vysvětlil svoji profilovou fotku, tak si občas rád zajdu na ryby.

Podělte se s námi o váš názor:

   Okomentujte