Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze POCO X3 Pro

2. 10. 2021 aktualizováno

POCO X3 Pro recenze

Potřebujete velký a výkonný mobil s dlouhou výdrží a pěknými fotkami? Doporučujeme novinku POCO X3 Pro, která všechna tato kritéria splňuje na výbornou! Proč jsme nový POCO zařadili do TOP mobilů do 7 000 Kč se dočtete v této recenzi.

Hodnocení POCO X3 Pro

8.9

Skvělý

POCO X3 Pro doporučujeme především uživatelům, kteří potřebují mobil s dlouhou výdrží baterie a vysokým výkonem. Pozadu však nezůstává ani 120Hz dotykový displej, pěkné fotky z hlavního objektivu a bohatá konektivita. Tomu říkáme přesný poměr ceny a výkonu!

Design a zpracování
8
Displej
9
Hardware a výkon
9.5
Výdrž baterie
9
Fotoaparát a kamera
8.5
Systém a konektivita
9.5
Klady
  • Špičkový výkon
  • Dvoudenní výdrž baterie
  • Rychlý 120Hz displej
  • Pěkně fotí + videa ve 4K
  • NFC, infraport, notifikační LEDka
  • Působivý poměr cena/výkon
Zápory
  • Velký a těžký mobil
  • Nepodporuje 5G sítě

Design a zpracování – 8/10

Recenzovaný smartphone POCO X3 Pro je opravdu velký a těžký. Dokazují to nemalé rozměry 65,3 × 76,8 × 9,4 mm a hmotnost 215 gramů. Až na vysoce odolné telefony si nepamatuji na takto těžký smartphone.

POCO X3 Pro - test mobilu do 7 000 KčDostupné barevné varianty: černá, bronzová a modrá.

Trošku víc zamrzí chybějící zvýšená odolnost, protože IP53 znamená odolnost maximálně proti lehce stříkající vodě. Alespoň že přední strana byla ochráněna Corning Gorilla Glass 6, záda jsou potom kompletně plastová a nesou velké logo POCO.

O větší proporce se nepochybně zasluhuju obří displej 6,67 palců. Mezi konektory nechybí USB-C a 3,5mm jack. Jistě potěší přítomnost infraportu, stereo reproduktorů a zabudovaná čtečka otisků prstů na pravé straně (hned vedle regulace hlasitosti). Pro odemykání systému lze sáhnout i po méně bezpečném 2D odemykání obličejem.

  • V případě potřeby si můžete 256GB uložiště rozšířit paměťovou kartou až o další 1 TB.

Verdikt: Xiaomi POCO X3 Pro patří mezi velké a těžké mobily, které nemůžeme doporučit křehkým dívčím ručkám. Velkou předností je ovšem rozměrný displej a obří baterie.

POCO X3 Pro zkušenosti

Displej – 9/10

Testovaný chytrý mobil POCO X3 Pro používá k zobrazení dotykový IPS LCD panel o velikosti 6,67 palců. Svými rozměry zabírá 84,6 procent čelní strany v typickém poměru stran 20:9. Rozlišení činí 2 400 × 1 080 pixelů (FHD+), jemnost se zastavila na slušné hodnotě 395 bodů na palec.

Ačkoliv se jedná o LCD panel, tedy nikoliv atraktivnější AMOLED, nový X3 Pro se může pochlubit vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz (a 240 Hz na dotyk) a podporou HDR10. Frekvenci lze dynamicky přepínat (30–120 Hz), takže v případě nutnosti můžete ušetřit energii.

Dle uvedených technických parametrů je tedy displej silnou stránkou této mobilní novinky. A skutečně – přítomný LCD panel je jasný a prezentované barvy jsou živé. Byť nedosáhne takových hodnot jako AMOLED, sázka na vysokou frekvenci (tedy plynulý obraz) se prostě vyplatila.

POCO X3 Pro - test mobilu do 7 000 Kč

Hardware a výkon – 9,5/10

Testovaný model POCO X3 Pro pohání 8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 860 (7 nm), grafický čip Adreno 640 a 8 GB operačních pamětí. Použitý CPU je vylepšený Snapdragon 855, který měla většina vlajkových lodí v roce 2019.

Výkon je srovnatelný s loňským Samsungem Galaxy S20 a s letošním OnePlus 8T (který je ovšem výrazně dražší). Tabulkově si tedy nevede špatně. Také praxe ukázala, že POCO X3 Pro patří mezi naprosto plynulé a rychlé telefony. Velkou roli nepochybně sehrává 8 GB RAM.

Recenzovaný mobil bez potíží rozchodí nejnáročnější hry dneška. V pohodě si zahrajete všechny střílečky nebo náročnější RPG typu Genshin Impact.

  • Geekbench 5: 1 699 bodů.
  • AnTuTu skóre: 564+ tisíc bodů.

Výdrž baterie – 9/10

Kapacita baterie u POCO X3 Pro zastoupila hodnota 5 160 mAh. Telefon díky ní poskytuje vynikající výdrž, která se rovná až dvěma dnům běžného používání. Ani hráčům a náročným uživatelům nezůstanou oči pro pláč, protože i při vysokým vytížení (hraní her, filmy, focení) baterie vydrží celý den.

Nabíjení probíhá přes praktický USB-C konektor. Zařízení podporuje rychlonabíjení o výkonu 33W. Za něco málo přes hodinu bude kapacita hlásit plný stav. Za půl hodiny se baterie dobije na téměř 60 %, což je skvělý výsledek!

Pro pořádek uvedu, že bezdrátové nabíjení Xiaomi POCO X3 Pro nepodporuje. Ale co bychom chtěli od telefonu za 6 tisíc…

Jaká je výdrž baterie POCO X3 Pro

Fotoaparát a kamera – 8,5/10

Nejprve se podíváme, jaké senzory POCO X3 Pro ke své práci využívá:

  • 48 Mpx, f/1.8 – širokoúhlý
  • 8 Mpx, f/2.2, 119˚ – ultraširokoúhlý
  • 2 Mpx, f/2.4 – makro
  • 2 Mpx, f/2.4 – hloubka
  • 20 Mpx, f/2.2 – širokoúhlá selfie

Hlavní objektiv o síle 48 megapixelů fotí skvěle. Líbí se nám jeho světelnost (f/1,8), která dokáže během dne nebo slušného světla vykouzlit výborné fotky. Co chybí je optická stabilizace obrazu, takže si dávejte pozor na třas v rukou.

První nedostatky se objevují při nižším osvětlení, kde se dostaví slabší ostrost a nižší detaily. Pro lepší obrázky doporučuji sáhnout po speciálním nočním režimu, jenž fotky vylepší. Pěkné fotografie umí také selfie kamerka s 20 Mpx. Jak je na tom video?

Pohyblivé záběry můžete natáčet až v 4K rozlišení při 30 snímcích za sekundu. Video bohužel postrádá stabilizaci obrazu. Tuto funkci nemá ani přední kamerka. Jak záběry vypadají se podívejte v podrobném testu.

Sečteno a podtrženo, POCO X3 Pro fotí za slušných světelných podmínek velmi pěkně, s ubývajícím světlem se ale kvalita snižuje. Video potom trpí na stabilizaci.

Fotoaparát a kamera u Poco X3 verze Pro

Systém a konektivita – 9,5/10

Recenzovaný chytrý telefon POCO X3 Pro běží na operačním systému Android 11 a nadstavbě MIUI 12 od Xiaomi. Uživatelské prostředí je graficky povedené a plné barev. Systém je plynulý a načítání aplikací je otázkou sekundy.

POCO využívá ke spojení s okolním světem bezdrátovou technologii Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth verze 5.0, GPS, A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS a praktickou NFC. Součástí zařízení je také infraport a FM rádio. Zájemci mohou využít USB On-The-Go.

Technické parametry

Rozměry: 65,3 × 76,8 × 9,4 mm
Hmotnost: 215 g
Displej: 6,67″; 2 400 × 1 080 px
Fotoaparát: 48 + 8 + 2 + 2 Mpx, selfie 20 Mpx
Baterie: 5 160 mAh
Čipset a RAM: Snapdragon 860 (7 nm), 8 GB
Vhodný na hry:
Systém:  Android 11

Nejlepší mobily dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (26 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář