Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze smoothie mixéru G21 Perfect smoothie Vitality

26. 10. 2017 aktualizováno

G21 Perfect smoothie Vitality recenze smoothie maker

Nejdražším modelem, který jsme měli možnost vyzkoušet během podzimního testu smoothie mixérů, je G21 Perfect smoothie Vitality s cenovkou kolem 6 000 Kč. Za tuto částku pořídíte velmi kvalitní mobilní telefon nebo levnou pračku. Co je na tomto mixéru tak speciálního, že by si měl zasloužit pozornost Vás i Vaší peněženky? Dozvíte se níže.

Obsah balení

Po otevření krabice na vás vykoukne hned několik součástek. Tou nejdůležitější je tělo přístroje, následované dvoulitrovou mixovací nádobou, dvěma víky, pěchovadlem, náhradním těsněním a manuálem. Ten má podobu hezké knížečky s barevným přebalem a kromě návodu, jak s přístrojem zacházet, obsahuje i několik receptů a rad.

G21 Perfect smoothie Vitality

Design a kvalita zpracování – 8/10

G21 Perfect smoothie Vitality je pětikilový mazlík, vyráběný v několika barevných variacích. Kromě testované černé, je k mání červená, bílá, béžová či hnědá varianta. Jedná se opravdu o mohutný stroj, samotné tělo přístroje měří zhruba 25 × 20 × 20 cm. S nasazenou nádobou pak povyroste na více než půl metru. Rozhodně tak na kuchyňské lince zabere pořádný kus místa.

Vzhledově nás přístroj nijak nenadchl. Není to sice žádný ošklivec, ale pozornost na sebe poutá spíše mohutností nežli krásou. Možná je to ale dáno jen ponurou černou barvou našeho modelu.

Tělo přístroje je vyrobeno z bytelného plastu. Veškeré díly k sobě sedí jako přibité, pouze ochranné samolepky loga a čelního panelu se poněkud odlepují. Mluvíme-li o přední straně, tak zde najdete trojici tlačítek – hlavní vypínač, pulzní spínač a regulaci rychlosti. Všechna z nich jsou jasně označena a fungují spolehlivě.

Na spodní straně se nacházejí protiskluzové nožky a je odtud vyveden 1,4 metru dlouhý elektrický kabel. U něho musíme pochválit, že lze snadno svinou do spodku přístroje a při uložení do skříně téměř nepřekáží. Rovněž jeho délka patří k nadstandardu.

Na vršek těla se nasazuje mixovací nádoba, která je vyrobena z pevného, zdravotně nezávadného plastu lehce namodralé barvy. Nádoba má rovnou dvě víčka – velké černé, které zabraňuje vystříknutí obsahu po celé kuchyni, a menší průhledné, po jehož vyndání je možné doplňovat mixér i po částečném rozmixování surovin. Případně lze malým otvorem prostrčit pěchovadlo a promíchat potraviny, pokud se je nedaří rovnoměrně promixovat.

U nádoby musíme pochválit velké držadlo, díky kterému je manipulace s ní snadná a pohodlná, a velký vkládací otvor. Veškerou zeleninu a ovoce je tak možné vkládat bez krájení. Praktické jsou i rysky na bocích ukazující aktuální naplněnost nádoby.

Veškeré díly jsou zpracovány kvalitně. Prvotřídnost použitých materiálů navíc výrobce dokládá 4letou zárukou na tělo přístroje, včetně motoru.

Výkon a mixování  – 9/10

Šest ostrých nožů si ve spolupráci s 1680 W výkonem hravě poradí se vším. Test pukem, kterým se výrobce chlubí, jsme sice neopakovali, ale například s ledem nebyl žádný problém a přístroj ho přeměnil na krásný sníh. Stejně tak na jemno rozdrtil dávku ořechů. Oproti tvrzení výrobce se nám však následné ořechové máslo vyrobit nepodařilo. Ořechy se lepily na stěnu nádoby, kam nože nedosáhly, a i po několikanásobném sklepání bylo k vytouženému výsledku stále daleko.

G21 Perfect smoothie Vitality disponuje regulací rychlosti (od 10 000 do 32 000 otáček), takže je jen na vás, jak na jemno či hrubo namixované suroviny chcete. Dle našeho názoru jde však spíše o vychytávku pro fajnšmekry než praktickou funkci. Mixéry bez regulace rychlosti zvládnou namixovat smoothie stejně kvalitně.

Náš tip


S čím si poradí: ovocné a zeleninové smoothie, zmrzlina, omáčky, polévky, marmelády, rostlinná mléka, ořechy.

Pochválit musíme tepelnou odolnost nádoby (-40 až +120°C), díky které je možné bez obav zpracovávat i horké suroviny.

Hlučností přístroj nijak nevybočuje z řady. Pohybuje se kolem 80 decibelů. Stabilita je naopak špičková. Přístroj se během mixování ani nehne.

Ovládání, údržba a bezpečnost – 8,5/10

Ovládací prvky jsou na přístroji tři – tlačítku zapnutí/vypnutí, kolečko regulující rychlost a pulzní tlačítko, které využijete například při drcení ledu či jiných tvrdých surovin. Ovládání je tedy velmi snadné. Náročné uživatele může ale zamrzet absence displeje.

G21 Perfect smoothie Vitality

Jednoduché je i čištění přístroje. Nádobu stačí naplnit vodu, stisknout pulzní chod na 10 vteřin a propláchnout pod kohoutkem. Zde je třeba upozornit, že nádoba je skutečně vysoká, takže je třeba mít kohoutek nad dřezem dostatečně vysoko.

Pokud jde o bezpečnost, přístroj je vybaven několika pojistkami – proti přeplnění, proti přehřátí a proti nesprávnému sestavení. Paradoxně je ale nutné být při používání tohoto modelu opatrnější než u přístrojů s jediným tlačítkem. Snadno se totiž může stát, že se vám přístroj během sestavování samovolně spustí. A to v případě, když při nasazování nádoby na tělo budete mít omylem zapnuté tlačítko Power. Ne že by se to běžně stávalo, ale je možné o něho například zavadit při přemísťování. Ocenili bychom proto, kdyby na to konstruktéři u takto drahého přístroje předem mysleli a nespoléhali jen na opatrnost uživatelů.

Příslušenství a multifunkčnost – 7 /10

Jak jsme již řekli, balení obsahuje pouze jednu nádobu. Ta se sice honosí objemem 2,5 litrů, nicméně v praxi je ryska maximálního objemu surovin pro mixování umístěna na hranici 2 litrů. I to je ale zcela dostatečný objem pro přípravu pokrmů pro celou rodinu.

G21 Perfect smoothie Vitality

Pokud by vám nádoba přišla zbytečně veliká, je možné za 999 Kč dokoupit i menší 0,9 litrovou. Cena náhradní velké nádoby je pak 1 399 Kč. Ani jedna z nich není určená pro pití. Picí lahve je opět třeba dokoupit zvlášť, čímž nemalá původní investice ještě naroste. Kdyby výrobce jednu nebo dvě picí nádoby přibalil, vůbec bychom se nezlobili.

Díky silnému výkonu a regulaci rychlosti zvládne G21 Perfect smoothie Vitality připravit spoustu pochutin. Je však třeba upozornit, že to samé zvládne i řada levnějších přístrojů.

Testado radí

Tipy jak správně vybrat smoothie maker se dozvíte ve spodní sekci našeho testu.

Závěrečné hodnocení

8.1

Skvělý

Pokud připravujete smoothie každý den ve velkém, je G21 Perfect smoothie Vitalityvynikající volba. Může se pochlubit skvělým výkonem, velkou a odolnou mixovací nádobou a 4letou zárukou. Na druhou stranu jeho cena rozhodně není malá, stejně jako rozměry a hmotnost.

Design a kvalita zpracování
8
rozměry a hmotnost. Design a kvalita zpracování 8 Výkon a mixování
9
Ovládání, údržba a bezpečnost
8.5
Příslušenství a multifunkčnost
7
Klady
 • Skvělý výkon
 • Kvalitní zpracování
 • Možnost regulace rychlosti
 • 4 roky záruka na tělo mixéru
 • Hezký návod
 • Velká nádoba s držadlem
 • Možné zpracovávat i horké suroviny
 • Kabel delší než obvykle (1,4 m)
Zápory
 • Nevýrazný design
 • Picí nádoby třeba dokoupit zvlášť
 • Absence displeje
 • Velké rozměry
 • Bezpečnost by mohla být lepší

Nejprodávanější mixéry dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Václav Hrnčíř
Václav Hrnčíř

Fanda do elektroniky a nejrůznějších spotřebičů. Vím, že vybrat správný produkt není vždycky snadné, a tak bych Vám rád pomohl alespoň v základní orientaci. Konečná volba bude vždycky na Vás, nicméně doufám, že mé rady a tipy Vaše rozhodování co nejvíce ulehčí. Můj Facebook, Osobní stránky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Olča (27. 10. 2017 07:10)

Vám se nepodařilo vyrobit v tomto mixéru ořechové máslo? To musíte být hodně nešikovný.... Víte ten černý kolík co jste měl u toho mixéru přibalený neslouží k erotickým hrátkám, nýbrž jako stěrka, kterou při mixování, tedy za běhu vracíte ořechy zpět na nože dokud se z ořechů nestane vláčná hmota. Zaráží mne, že jste si postup výroby alespoň nevygooglil, když už testujete něco, čemu nerozumíte :)

Odpovědět
Uživatel
Václav Hrnčíř (27. 10. 2017 13:10)

Dobrý den, děkujeme za komentář. Přibalené pěchovadlo jsme používali, ale při menším množství ořechů ani ono není všemohoucí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář