Cena / kvalita

Recenze Xiaomi Redmi Note 4

Čínská společnost Xiaomi u svých produktů nabízí většinou velmi dobrý poměr cena/výkon a Redmi Note 4 není výjimka. Za své peníze dostanete nadprůměrný hardware, krásný Full HD displej a velmi dobrou výdrž baterie. Největšího vylepšení oproti svému předchůdci se dočkal telefon po stránce designu, který je opravdu krásný a dílenské zpracování je také výjimečné. Pokud se zaměříme na nedostatky, tak zmíníme průměrný fotoaparát, chybějící NFC a pozor si dejte na koupi telefonu ze zahraničí, protože můžete mít problémy s čínským softwarem.

Nicméně největší nevýhodou je chybějí podpora 800 MHz frekvence u 4G sítí. To je pro českého zákazníka velký nedostatek, a pokud chcete využít naplno rychlého LTE internetu, tak doporučuji počkat na globální verzi nebo můžete sáhnout po Xiaomi Redmi Note 3 Pro Global, které je velmi podobné a plně podporuje české LTE.

KLADY:
 • Krásný design
 • Prvotřídní kvalita zpracování
 • Výdrž baterie
 • Povedený displej
 • Nadprůměrný hardware
 • Poměr cena/výkon

ZÁPORY:
 • Neuplná podpora „českého“ LTE
 • Možné koplikace se softwarem
 • Průměrný fotoaprát
 • Pouze hybridní slot
 • Nemá USB-C konektor
 • Absence NFC

Recenze na chinadevices.net – 8,1/10

Xiaomi Redmi Note 4 by měl být rozhodně začleněn do top výběru letošního roku. Jedná se o jeden z nejdostupnějších mobilní telefonů s Helio X20 a bonusem je prémiový design. Výdrž baterie je úžasná a výkon také. Ale nekupujte verzi s 2GB RAM, kterou jsme dostali na testování. Redmi Note 4 s 3 GB RAM si vede o hodně lépe.

Klady: Skvělý design a kvalita zpracování, dobrý displej, specifikace (kromě 2GB RAM verze), dobrá čtečka otisků prstů, skvělý poměr cena/výkon, dlouhá výdrž baterie, dobrá kvalita příchozích hovorů.

Zápory: Displej není odolný proti škrábancům, chybí NFC, komplikovaná situace se softwarem, není plná podpora LTE.

Recenze na fonyzciny.startitup.sk – 8,5/10

Smartphone, který se prodává pod hranicí 200 euro (11/2016), nabízí vynikají dílenské zpracování, na kterém jen velmi těžko budete hledat jakékoliv nedokonalosti. Skvělý je i displej, který svému majitele nabídne nespočet hodin zábavy. Výkon je nastavený na rozumnou střední hodnotu a díky skvělé optimalizaci, není nutné nahánět nějaké vysoké hodnoty v benchmarkech. Systém nabízí mnoho užitečných funkcí, širokou nabídku předinstalovaných aplikací a pravidelnou týdenní aktualizaci. Fotoaparát za dobrých světelných podmínek rozhodně neurazí ani náročnější oko, ale vzhledem k ceně se musíme smířit s větší dávkou šumu při nočních fotkách. Zklame konektivita, protože Xiaomi Redmi Note 4 nepodporuje plně „českou ani slovenskou“ LTE síť.

Klady: Pevná konstrukce, výdrž baterie, kvalitní displej, nádherný a symetrický design, kvalita MIUI 8.

Zápory: Pomalé nabíjení, Absence 800 MHz LTE pásma, pomalejší čtečka otisků prstů.

Recenze na androidworld.it – 8,5/10

Redmi Note 4 je další povedený mobil od čínského Xiaomi. Vylepšení se dočkal hardware i software, přestože neřeší problém čínského firmwaru a telefon potřebuje trochu péče, aby jste si software upravili. Nápadná je také podobnost s Redmi Pro, které také vyrábí společnost Xiaomi.

Klady: Velmi dobrá kvalita zpracování, dobrá výdrž bateri, dobrý hardware, povedený displej.

Zápory: Nepodporuje 800 MHz LTE, software podřebuje trochu pozornosti, musíte si vybrat mezi dual SIM a rozšířením paměti, liší se jen trochu od Redmi Pro.

Recenze na androidcentral.com 

Redmi Note 4 je za danou cenu velmi dobrý smartphone. Telefon má dostatečný výkon a pořídí slušné snímky, ale není na něm nic opravdu výjimečného. Tedy kromě ceny, samozřejmě.

Klady: Kovové zpracování s 2,5D displejem, krásný Full HD displej, dlouhá výdrž baterie, skvělá cena.

Zápory: Průměrný fotoaparát, nepodporuje USB-C konektor.

Recenze na pcadvisor.co.uk – 8/10

Redmi Note 4 není velký upgrade oproti Redmi Note 3, pokud se zaměříme hlavně na hardware. Procesor je o něco rychlejší a zvětšila se velikost vnitřního úložistě, žádné velké změny.  Nicméně velkého zlepšení se dočkal design a tady je u Note 4 vidět velký posun, oproti jeho úspěšnému předchůdci. Pokud vám nejde přiliš o vzhled a spokojíte se s menší vnitřní pamětí, tak může velmi dobře posloužit levnější Redmi Note 3 (které v globální verzi podporuje i „české“ LTE. Nové Xiaomi Redmi Note 4 zůstává dobrým nákupem, ale zákazníci 02 a Giffgaff musí počítat s omezenou podporou LTE, protože telefon nepodporuje 800MHz u sítí 4G.

8.3 Celkové hodnocení
Vynikající

Xiaomi Redmi Note 4 pokračuje v tradici svých předchůdců a opět nabízí vynikající poměr ceny a výkonu. Hardware je nadprůměrný, Full HD displej se povedl, tradičně potěší výdrž baterie a nově telefon ohromí i krásným designem. Bohužel telefon opět nepodporuje plně "české" LTE. V tomto případě doporučuji počkat na globální verzi, případně zvolit velmi podobné Xiaomi Redmi Note 3 Pro Global.

chinadevices.net
8.1
fonyzciny.startitup.sk
8.5
androidworld.it
8.5
pcadvisor.co.uk
8
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Profesně se věnuji online marketingu a vždy mě zajímaly nové technologie. Pravidelně radím lidem ve svém okolí s výběrem všemožné elektroniky a doufám, že mé rady někomu pomůžou i tady. Nejvíce se zajímám o mobilní telefony. A abych vysvětlil svoji profilovou fotku, tak si občas rád zajdu na ryby.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte