Recenze Huawei Nova

Huawei Nova je důstojným zástupcem vyšší střední třídy. Všechny parametry jsou na solidní úrovni a telefon zaujme i atraktivním designem. Největší slabinou je fotoaparát a pro někoho trochu matoucí prostředí EMUI. Před rokem by se jednalo o mobil, který by ve své třídě jenom obtížně hledal konkurenci, ale v současnosti už jsou na trhu telefony jako OnaPlus 3 a Nexus 6P. Oba modely jsou přímou konkurencí a ve srovnání vycházejí lépe.

KLADY:
  • Vynikající výdrž baterie
  • Design a kvalita zpracování
  • Ucházející výkon

ZÁPORY:
  • Průměrný fotoaparát
  • Prostředí EMUI
  • Konkurence v OnePlus 3 a Nexus 6P
  • Procesor mohl být lepší

Recenze na androidauthority.com – 8,3/10

3 GB operační paměti, 32 GB vnitřní úložiště, Full HD displej, nahrávání 4K videa, to vše řadí Huawei Nova i Nova Plus do vyšší střední třídy. Největší slabiny tohoto telefonu najdeme v použitém procesoru a ve fotoaparátu.

Klady: 32 GB vnitřní úložiště, nahrávání videa ve 4K, rychlá čtečka otisků prstů, dílenské zpracování, výdrž baterie

Zápory: Fotoaparát mohl být lepší, procesor mohl být lepší, prostředí EMUI není pro každého.

Recenze na itpro.co.uk – 8/10

Nový Huawei Nova dělá hodně věcí dobře, ale bojuje těžkou bitvu s konkurenčním telefonem OnePlus 3 a bohužel prohrává snad ve všech kategoriích.

Klady: Solidní výkon, dobrá výdrž baterie, atraktivní design

Zápory: Hodně předinstalovaných aplikací, Emotion UI stále není tak krásné jako čistý Android, zaostává za konkurenčním OnePlus 3

Recenze na phonearena.com – 7,3/10

Huawei v modelech Nova a Nova Plus vyrobil dva solidní telefony. Sice v ničem úplně neexcelují, ale kombinují slušný výkon (pokud neplánujete hraní náročných her), ucházejí fotoaparát, pěkný design a to vše za dostupnou cenu.

Klady: Zpracování působí velmi dobře, možná lépe než naznačuje cenovka, fantastická výdrž baterie.

Zápory: Fotoaparát zaostal za očekáváním, na EMUI si budou muset nováčci chvíli zvykat,  displej není příliš jasný a ani podání barev není úplně přesné.

Recenze na expertreviews.co.uk – 8/10

Je toho spousta, proč mít rád Huawei Nova. Jeho vibrující displej se zakřivenými hranami, plynulý chod a baterie, která bez problémů vydrží i rušný pracovní den. Nova vám bude sloužit dobře, ale problém je v tvrdé konkurenci v této cenové kategorii. Výhodou můžou být kompaktnější rozměry, ale za podobné peníze můžete koupit OnePlus 3 a to je jednoduše lepší koupě. Pokud chcete lepší kvalitu fotoaparátu, tak se zase nabízí Nexus 6P.

Klady: Skvělý displej, dlouhá výdrž baterie, solidní výkon.

Zápory: Fotoaparát zklamal, Emotion UI.

Recenze na trustedreviews.com – 6,8/10

V mnoha směrech je Nova skvělý telefon. Vypadá skvěle, má slušný displej a výdrž baterie je vynikající. Před rokem bych takový telefon pravděpodobně doporučil jako dobrou volbu ve vyšší střední třídě, navzdory průměrnému fotoaparátu. Ale nyní jsou na trhu telefony jako OnePlus 3 nebo Nexus 6P. OnePlus nabízí mnohem lepší hardware a Nexus 6P je sice o něco větší, ale cena je podobná a má o něco lepší software i hardware.

Klady: Přesný displej, fantastická výdrž baterie, skvělý design.

Zápory: Občasné nedostatky ve výkonu, prostředí EMUI je otřesné.

7.7 Celkové hodnocení
Velmi dobrý

Výbavou se Huawei Nova řadí do vyšší střední třídy a hodně věcí se výrobci povedlo, jenom ten fotoaparát mohl být lepší. Design a kvalita zpracování je na vysoké úrovni, výkon dostačující a výdrž baterie vynikající. Ale telefon také v ničem nevyniká a konkurence v podobě super výkonného OnePlus 3 nebo Nexus P6 je neúprosná.

androidauthority.com
8.3
itpro.co.uk
8
phonearena.com
7.3
expertreviews.co.uk
8
trustedreviews.com
6.8
Uživatelské hodnocení: Be the first one!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Profesně se věnuji online marketingu a vždy mě zajímaly nové technologie. Pravidelně radím lidem ve svém okolí s výběrem všemožné elektroniky a doufám, že mé rady někomu pomůžou i tady. Nejvíce se zajímám o mobilní telefony. A abych vysvětlil svoji profilovou fotku, tak si občas rád zajdu na ryby.

Podělte se s námi o váš názor:

      Okomentujte