Hoverboard, gyroboard, dvoukolka, kolonožka… Takhle různě se časují balanční vozítka, jejichž obliba za poslední rok neuvěřitelně stoupla. V rámci testů jsme vybrali 3 nejlepší hoverboardy všech cenových kategorií. Za sebe doporučuji špičkový stroj Ninebot Segway S s velkými koly, skvělým dojezdem a snadnou obsluhou. Vhodný i pro začínající jezdce (od 14 let).
- Zájemci se mohou podívat na náš výběr nejlepších elektrovozítek.
Vítěz testu! Luxusní design a špičkové jízdní parametry.
Hoverboard disponující extravagantním designem a dlouhou vydrží.
Nejlevnější hoverboard vhodný pro začátečníky. Bezpečná a jednoduchá obsluha.
Nejlepší hoverboardy a jejich recenze
Recenze Ninebot Segway S
Typ: hoverboard | Maximální rychlost: 16 km/h | Dojezd: 22 km | Hmotnost zařízení: 12,8 kg | Maximální hmotnost jezdce: 85 kg | Doba nabíjení: 3 h | Rozměry: 59,5 × 54,8 × 26 cm | Barva: bílá/černá | Cena: od 13 990 Kč
- Snadné ovládání
- I pro začátečníky
- Velká kola
- Nadstandardní dojezd
- Lehký a skladný
- Menší nosnost (do 85 kg)
Hoverboard, se kterým vzbudíte pozornost! Futuristický design a LED osvětlení přitahují pohledy. Zároveň je lehký, skladný a snadno ovladatelný. Pokud máte doma teenagery, rozhodně je vytáhne na čerstvý vzduch. Podle výrobce je vhodný už od 14 let. Nevýhodou je celkem malá nosnost s maximem 85 kg.
Testovaný hoverboard Ninebot Segway S doporučujeme především začátečníkům, kteří si jízdu na něm velmi rychle osvojí, ale i zkušenějším jezdcům. Oceňujeme slušnou rychlost až 16 km/h a nadstandardní dojezdovou vzdálenost kolem 22 km (s ohledem na cenu). Ovládací kolenní tyč potažená měkkou PU usnadňuje řízení i přenášení. Samozřejmostí je řada promyšlených bezpečnostních prvků. Je voděodolný a poradí si s různými typy povrchů.
Toto chytré jezdítko lze ovládat na dálku pomocí mobilu. Stáhněte si aplikaci Ninebot, s níž není problém sledovat aktuální rychlost, stav baterie či spravovat heslo pro uzamknutí. Můžete si v ní navíc přizpůsobit styl LED osvětlení, rychlostní režimy či citlivost řízení. Nejlepší hoverboard roku a celkový vítěz testu.
Recenze Kolonožka Offroad GRAFFITI
Typ: hoverboard | Maximální rychlost: 16 km/h | Dojezd: 20 km | Hmotnost zařízení: 14 kg | Maximální hmotnost jezdce: 120 kg | Doba nabíjení: až 2 h | Maximální úhel stoupání: 15° | Rozměry: 69 × 29 × 28 cm | Barva: grafiti | Cena: 7 500 Kč
- Extravagantní design
- Zvládne i terén
- Slušná výdrž
- Vyšší hmotnost
- Menší maximální úhel stoupání
Tohle je Kolonožka Graffiti Offroad, která se od ostatních kousků liší některými zásadními prvky. Především vyzdvihněme neotřelé designové zpracování, jež upoutá pozornost nejednoho kolemjdoucího. Pestrobarevné prvky jsou zkrátka velmi nápadité a oproti ostatní vozítkům byl v tomto případě kladen důraz na elegantní proporce. Ostatně posuďte sami, jak se postranní nerezová kola hezky vyjímají.
Další příjemnou odlišností je možnost zabrázdit mimo uhlazený asfalt rovnou do terénu. Lesní cesty nebo mírný prašan zvládne Graffiti Offroad se vztyčenou hlavou. Elektroboard přitom nic neutrpěl na rychlosti a výdrži. Dvoukolka je schopna vyvinout rychlostní maximum až 16 km/h, přičemž zvládne na jeden zátah ujet až 20 kilometrů. O výkonností stránku se starají dva motory o 350 Wattech.
Nabíjení baterie trvá z úplného vyšťavení na maximální hodnotu kolem 2 hodin. Kolonožka Graffiti Offroad váží 14 kilogramů a uveze řidiče o hmotnosti 120 kilogramů. Během používání oceníte dvojici LED světel z přední strany prkna, které signalizují na jakou stranu zrovna zatáčíte. Na horní straně je pak k vidění světelný indikátor stavu baterie.
Recenze Kolonožka Standard
Typ: hoverboard | Maximální rychlost: 12 km/h | Dojezd: až 20 km | Hmotnost zařízení: 12 kg | Maximální hmotnost jezdce: 120 kg | Doba nabíjení: až 2 h | Maximální úhel stoupání: 25° | Rozměry: 58,4 × 18,6 × 17,4 cm | Barva: černá | Cena: 5–6 000 Kč
- Vhodná pro začátečníky
- Hoverboard pro děti
- Jednoduchá obsluha
- Lze zamykat
- Poměr cena/výkon
- Za takovou cenu nic
Nejlevnějším hoverboardem je Kolonožka Standard, který je ideální volbou pro začínající jezdce. Odvážlivé nezkušence zaujme jak cenově, tak svými proporcemi. Jedná se o konstrukčně jednoduché zařízení, s jehož pomocí se naučíte snáze ovládat držení těla a rovnováhu. V žádném případě to ale neznamená, že tohle prkénko postrádá výkon a sílu.
Kolonožka Standard je schopna vyvinout rychlost až 12 km/h (hoverboard pro děti), na čemž má zásluhu dvojice odolných Changhong elektromotorů o výkonu 350 Wattů. Přítomná kombinace gyroskopů a mikročipů pilotovi dovolí pohyb vpřed, vzad a otáčení na místě. Pod pedály se pak skrývají pohotové senzory, které zařízení automaticky vybalancují.
Jezdcovi přijde dále vhod indikátor nabití. Svítit ale bude jenom občas, protože tahle hračka dokáže na jeden zátah ukrojit až 20 kilometrovou vzdálenost. Návštěvě nabíjecí stanice se ale ani tak čas od času nevyhnete. Nabití z úplného vybití trvá kolem 2 hodin. Pro samou úplnost připišme, že přístroj váží 12 kilogramů a uveze rovný desetinásobek vlastní hmotnosti. Přístroj lze dokonce zamykat.
Nejprodávanější hoverboady
Jak vybrat hoverboard
Před samotnou koupí prvního hoverboardu si nejprve odpovězte na otázku, k jakým účelům a jakým způsobem budete budoucí kolonožku vlastně používat. Pokud dáte přednost asfaltovým cestám, na pevnost a úhel stoupání není potřeba vůbec hledět. Máte-li ovšem v plánu brázdit prašné cesty a lesní stezky, dbejte pozornost na kvalitu zpracování a zmíněný úhel.
Dojezd
Maximální dojezd se přímo odvíjí od použité baterie. Čím je kapacita baterie vyšší, tím hoverboard ujede delší vzdálenost. Na zdolaných kilometrech se ale přímo podílí také terén. Náročnější podloží, kamínky a prohlubně udělají své a účinný dojezd se rapidně poníží. Obecně se standardní dvoukolky chlubí maximálním dojezdem 20 kilometrů.
Pro hravé odreagování a svižnou cestu do práce nebo školy dobře poslouží také elektrokoloběžky nebo segway.
Rychlost
Maximální rychlost zajímá spíše pokročilé uživatele, kteří výkon a sílu gyroboardu využijí naplno. Námi vybraná jezdecká prkénka jsou schopna dosáhnout přibližně 16 kilometrového maxima, což je už slušná rychlost.
Je hoverboard pro každého?
Ruku na srdce, pro každého dvoukolka vhodná určitě není. Nejde ani tak o limity věkové, nýbrž zdravotní. Člověk zkrátka musí mít zdravé nohy, kolena a celkově klouby, které jsou pro ovládání elektroboardu nezbytné.
Pokud jste na něčem takovém nikdy v životě nestáli, nemusíte mít ale obavy z toho, že byste se na gyroboardu nenaučili jezdit. Stačí skutečně jenom několik minut pro osvojení základních jezdeckých prvků a brzy budete jezdit jako zkušení jezdci.
Klady a zápory hoverboardů
- Elegantní jezdecký stroj
- Vhodný na asfalt i terén
- Slušný dojezd a rychlost
- Ekologický provoz
- Uveze pouze jednu osobu
- Nutné pravidelní nabíjení
- Horší kompaktnost
Diskuse u článku