Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Mobilní telefony

Recenze LG V30 H930

3. 9. 2018 aktualizováno

To je pořád nějaký Samsung, Huawei, Xiaomi, ale na LG jako bychom všichni tak nějak zapomínali. Inu, velká škoda… Nyní jsme totiž v našich rukou potěžkali našlapanou chytrou mašinu LG V30, která za pozornost jednoznačně stojí.

A něco stojí také samotný přístroj, jehož technologických služeb si můžete pořídit v modrém nebo stříbrném vyvedení za nějakých 13 000 Kč. Pojďte se společně s námi podívat, jak se telefon v našem testování pochlapil.

Obsah balení

Uvnitř papírové krabice dohledáte mobilní telefon LG V30, nabíječku s výstupem 1,8A, datový kabel s novou koncovkou USB-C, značková sluchátka Bang & Olufsen, hadřík a uživatelskou příručku.

K nám ovšem dorazila ostrouhaná verze, která zahrnovala pouze telefon, nabíječku a kabel. Nemějte ale obavu, protože vaše originální balení bude obsahovat všechny výše uvedené položky.

LG V30 H930 - obsah balení

Design a zpracování – 9,5/10

Čas od času se v našich myslích dostaví takový ten pocit, že tenhle telefon bude stát asi za to. Něco takového jsme zažili okamžitě po vybavení testovaného LG. Jedná se o brilantně zpracovaný kousek, který představuje naprostou TOP kvalitu mezi chytrými telefony.

Přístroj se svojí velikostí 151,7 × 75,4 × 7,3 mm a nízkou hmotností 158 gramů představuje krásný kus chytré elektroniky, s níž se pracuje jedna báseň. Čelní i zadní strana je potažena na dotyk příjemným skleněným povrchem s ochrannou Gorilla Glass 5, přičemž celou konstrukci pak zoceluje decentně upravený a příhodně zaoblený kovový rámeček.

Se superlativy ale nekončíme. Tahle mašina totiž vlastní odolností certifikaci IP68, která si hravě poradí s vodou a prachem, přičemž k tomu si navíc připočtěte přítomnost vojenského standardu MIL-STD 810G (odolá extrémním podmínkám a pádům). Telefon je tedy nejen krásný, ale také vysoce odolný.

Nyní trošku toho techničtějšího obžerství. Čelní strana byla vyzdobena 6“ P-OLED obrazovkou (zabírá 81,2 % povrchu), na které se kromě veškerého dění promítají navigační tlačítka. Předek je tedy naprosto čistý. Ladné křivky snad mírně ruší přítomnost telefonního reproduktoru, senzoru a selfie kamerky v horní části přístroje. Notifikační LED diodu budete hledat marně, ovšem její práci dobře zastává funkce Always-on, o které si popovídáme v následující kapitolce.

Na spodní straně budete využívat napájecí konektor typu USB-C a mono reproduktor. Levici zabírají samostatná tlačítka pro regulaci hlasitosti, přičemž protější pravá hrana byla přizpůsobena hybridnímu šuplíku. Na horní straně pak ještě našmátráte zdířku pro 3,5 mm jack, k němuž připojíte sluchátka staršího data výroby.

LG V30 H930

Na bedrech pak spatříte logo výrobce a značku sluchátek, ovšem více vás bude zajímat horní soustrojí. V prvé řadě oceňme čtečku otisků prstů. Ta na dotyk reaguje odemknutím, přičemž na zmáčknutí přístroj zamyká. Funguje rychle a spolehlivě. Kousek výše si ještě přisedává dvojice objektivů a blesk.

Modul fotoaparátů sice kousek vyčuhuje, ale jedná se o milimetrový výstupek, který stabilitu zařízení nijak nehorší. Celkově zpracování hodnoceného LG vypadá skutečně parádně a těžko se mu něco vytýká.

Telefon se rovněž moc příjemně drží a garantujeme vám, že okolní kolemjdoucí bude jeho zevní podoba mimořádně lákat. Ostatně víte kolikrát jsme slyšeli větu: „Jéé, co  je to za telefon, ten je pěkný?“ Inu, mockrát…

Displej – 9,5/10

Prověřovaný LG V30 nabízí 6palcový P-OLED displej s maximálním rozlišením 2 880 × 1 440 pixelů. Poměr stran zastává formát 18:9 a jemnost zaštítilo neuvěřitelných 537 ppi! Už jen tenhle výčet dává jasně najevo, že tady půjde laťka hodně nahoru.

LG V30 H930

A skutečně, barvy jsou krásné, ostré a doslova živoucí. Sledování filmu v parádní kvalitě je prostě úžasné a hraní akčních řežeb a mlátiček stejně tak. Člověk si neustále říká, k čemu vlastně vysoké rozlišení na telefonu potřebuje… ovšem jakmile jedinec podobně neznalý uchopí do svých rukou něco kvalitního jako v našem případě, taková slova již asi nikdy nevysloví.

Do popředí se vypasovala také softwarová nabídka. Můžete měnit rozlišení obrazovky, zapínat HDR video efekt, automatický jas, ladit barvy, detailně čechrat filtr modrého světla stejně jako funkci Always-on. Tu lze dokonce nastavit tak, aby se vypínala každý den v nastaveném čase, čímž šetříte baterii.

Slušné jsou i pozorovací úhly a maximální i minimální jas. Okolí displeje je také příjemně zaobleno, což se výrazně projevilo na pohodlném užívání. Ladnému přejetí prstu zkrátka nic nebrání.

Hardware a výkon – 9/10

O výkon se tady strachovat nemusíte. Hlavní sílu zastoupil osmijádrový procesor Snapdragon 835, kterému stojí po boku 4 GB operačních pamětí. Tato směsice dohromady vytváří výkonné a zocelené bratrství, jemuž nedělá problém žádná aktuální hra nebo aplikace.

LG V30 tedy můžeme doporučit náročným hráčům a telefonistům, kteří nemají rádi zdlouhavé načítání a softwarové prodlevy. Přístroj jsme potrápili v AnTuTu testu hardwaru, kde si vypotil slušných 166 046 bodů. Takové číslo je každopádně o nějakých 40 tisíc slabší než v případě HTC U11 nebo Huawei P20 Pro.

LG V30 - AnTuTu hardware

My jsme však na nějaké slabší nedostatky nepřišli. Interní uložiště se z původních 64 GB smrsklo na stále slušných 50,9 GB uživatelského prostoru. Takové místo nemá běžný i náročnější uživatel šanci zaplnit. Pokud byste snad i přesto prahli po větším gigabytovém zázemí, skrze paměťovou kartu máte možnost až o dalších 512 GB.

Hlavní mono reproduktor hraje bezesporu velmi slušně. Také samotná hlasitost je vynikající a repráček nemá problém ozvučit menší místnost. Lehce nám ale vadilo jeho usazení, neboť jsme si při hraní her zakrývali průduch, čímž se hlasitost výrazně snížila.

Náš tip

Zapáleným hráčům doporučujeme návštěvu nabídky nejlepších herních telefonů v poměru cena a výkon.

Výdrž baterie a doba nabíjení – 8/10

Recenzovaný kousek energeticky pohání uživatelsky nevyjímatelná baterie o kapacitě 3 300 mAh. Taková hodnota dokáže přístroj bez potíží udržet celý den. I dva dny jsou samozřejmě možné, ovšem o náročnějším používání se hovořit nedá.

Výdrž se tedy drží „jednodenního standardu“, který bývá u podobných telefonů obvyklý. Vysoký výkon, velká obrazovka a kvalitní rozlišení si svoji daň vybrat prostě musí. Nabíjení trvá z úplného vybití na maximální hodnotu asi 1 hodinu a 20 minut, někdy i o trošku déle.

LG V30 každopádně díky skleněným zádům podporuje bezdrátové nabíjení, což je jistě příjemná zpráva. V žebříčku serveru GSMarena.com se baterie drží mezi horními příčkami, neboť se její průměrná výdrž pohybuje kolem slušných 93 hodin. Obecně ale počítejte s každovečerním dobíjením.

Fotoaparát a kamera – 8,5/10

O výrobu fotografií se stará duální výpomoc v podobě objektivu s 16 Mpx a světelností f/1,6 a sekundant o síle 13 Mpx a světelností f/1,9. Výsledné záběry rozhodně patří mezi ty povedenější a kvalitnější. Nejvíce se nám líbily snímky během slunečného dne, kde telefon dokázal vyprodukovat ostré a detailní obrázky.

Více originálních fotografií najdete na této stránce

Na zhoršující se světelné podmínky ale duální čočky reagovaly skutečně dosti citelně, což se výrazně projevilo na výstupní kvalitě. Některé fotografie tak byly hodně přepálené, přičemž jiným se nevyhnula tmavost a výrazný šum. Překvapivě kvalitní jsou ale noční fotografie a videa, která si hravě poradí s rouškou tmy: objektivy bezvadně využívají přítomnost lamp veřejného osvětlení ve svůj prospěch.

Velkou chválu si zaslouží možnost přepínání mezi menším a širokoúhlým záběrem. Takovou vlastnost využijete například při fotografování rostliny, kdy nepotřebujete zadokumentovat okolí, nýbrž konkrétní objekt. Naopak při zaznamenávání oslav nebo fotbalového utkání oceníte širokoúhlou variantu, která se postará, aby na fotografii nikdo nechyběl. Obřím zklamáním je ale selfie kamera o 5 Mpx, která plodí kvalitu obdobnou jako dosti laciná konkurence.

Fotografický režim toho nabízí víc než dost. Třeba umělá inteligence je krok kupředu, byť ne vždy funguje nejlépe. Kromě automatické volby máte šanci sáhnout po manuálním režimu, lupě, časosběru, panorama a dalších funkcích. Jasná je dále přítomnost HDR, mřížky či skenu QR kódu.

Maximální rozlišení pohyblivých záběrů činí 3 840 × 2 160 pixelů (UHD) při 30 FPS, ovšem není problém natáčet i ve Full HD při 60 snímcích za sekundu. Výsledné záběry jsou moc hezké a mimo kvality chválíme vynikající plynulost, kterou můžete posoudit na níže přiložených videích.

Nutno však dodat, že se výstupní kvalita fotografií ani videí prémiovým telefonům nerovná. I přesto můžeme s klidným recenzentským srdcem LG V30 milovníkům fotografování doporučit.

Systém a konektivita – 8,5/10

Ačkoliv LG V30 opustil výrobníky linky s Androidem 7.0, nyní již operační systém běží na nejnovějším Androidu 8 Oreo. Součástí uživatelského prostředí je také grafická nadstavba od LG. Prostředí je naprosto svižné a maximálně přehledné. Oceňujeme rozdělení jednotlivých kategorií v nastavení, kde jsme nemuseli různé podsložky složitě vyhledávat.

Parádní je dále podpora funkce skenování obličejem, díky níž telefon rychle odemknete. Tato možnost sice moc dobře nepracuje v horších světelných podmínkách, ale během dne je její výpomoc moc fajnová. Také odemykání pomocí hlasu je super nápad, vývojáři by se ale měli zaměřit na lepší funkčnost. Většinou nám totiž nefungovalo.

Příjemná je dále funkce Smart Doctor, která dokáže telefon během chvilky optimalizovat. Nebo plovoucí tlačítko či Smart setting. Telefon si jinak rozumí s Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, NFC, GPS či GLONASS. Infraport ale nezná.

Po prvním spuštění se dočkáte několika předinstalovaných programů, mezi nimiž nechybí Mapy, YouTube, Gmail, kalendář, kalkulačka, FM rádio, Úkoly a mnohé jiné. Přítomnost Fotek, Disku, Dokumentů a dalšího softwaru od Googlu je snad jasná.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Během času česká Heureka zaznamenala 67 uživatelských recenzí, které se shodly na vynikajícím 97 % hodnocení. Většina zákazníků si cení pěkného vzhledu, odolnosti, výkonu a krásných fotografiích zadních duálů. Nejeden majitel LG si ale stěžuje na slabotu přední selfie kamerky, což dokládají i naše psané zkušenosti.

Hodnocení 7/10 si telefon vybojoval na serveru TheVerge.com, kde autor recenze chválí třeba ergonomii, kvalitní sluchátka v balení nebo odolnost. Na stránce Cnet.com si pak libují nad skvělým fotoaparátem, kvalitní obrazovkou nebo bezdrátovém nabíjení.

Alternativy k LG V30

Jako dražší konkurenci musíme zmínit chytrý telefon Huawei Mate 10 Pro Dual SIM (recenze), po jehož koupi vás potěší kvalitní zpracování, elegantní vzhled, parádní výkon, velké interní uložiště a také téměř dvoudenní výdrž baterie. Škoda jen absence bezdrátového nabíjení.

Za obdobné peníze jako testovaný LG můžete ve své kapse nosit bývalou vlajkovou loď společnosti Samsung, kterým byl model Samsung Galaxy S8 (recenze). Tenhle přístroj se totiž stále drží mezi TOP 10 nejprodávanějšími telefony na domácí Heurece, kde se 359 uživatelských hodnocení shodlo na krásných 95 %. Aby také ne, tenhle kousek využívá krásný displej, vysoký výkon a nadstandardní fotoaparáty. Veškeré části jsou navíc vsazeny do pohledného a odolného kabátku.

Závěrečné hodnocení

8.8

Skvělý

LG V30 patří mezi prvotřídní chytré telefony, který doporučíme vyznavačům elegance, kvalitních displejů, herního výkonu a pěkných fotografií. Za pozornost stojí také přítomnost vojenského standardu MIL-STD 810G.

Design a zpracování
9.5
Displej
9.5
Hardware a výkon
9
Výdrž baterie
8
Fotoaparát a kamera
8.5
Systém a konektivita
8.5
Klady
 • Krásné a elegantní zpracování
 • Nadstandardní odolnost
 • Perfektní 6" displej
 • Vysoký výkon
 • Kvalitní zvuková reprodukce
 • Hezké snímky ve dne i v noci
 • Pěkná a plynulá videa
 • Svižný Android 8 Oreo
 • Odemykání obličejem
Zápory
 • (Zatím) problematické odemykání hlasem
 • Nekvalitní selfie fotografie

Nejprodávanější mobilní telefony

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 3.6 (5 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář
Uživatel
Michal Struska (2. 9. 2019 12:09)

Dobrý den, když bych si koupil LG v30 dnes, aktualizoval by se systém na Android 9.0 ? Někde jsem četl, že v ČR se LG neaktualizujou. děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (2. 9. 2019 15:09)

Dobrý den, LG V30 již běží na Androidu 9. V ČR se operační systém aktualizuje také. To, že by se u nás LG neaktualizovalo pravda není. Je to super telefon, ještě dnes si na něj pamatuji. Za mě dobrá volba :)

Odpovědět
Uživatel
Michal Struska (2. 9. 2019 16:09)

A když si chci koupit nějaký odolný telefon, který se nerozbije hned po prvním spadnutí na zem + aby byl na dnešní dobu kvalitní do 10 000 Kč. Doporučil by jste mi pořád tento telefon, i když už je téměř 2 roky starý nebo jiný ? děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (4. 9. 2019 14:09)

Dobrý den, tenhle model má kromě odolnosti vůči vodě a prachu také vojenský certifikát, takže patří mezi ty nejodolnější. Na další varianty se, prosím, podívejte v článku Samsung Galaxy Note10 Nejlepší odolné/outdoorové telefony – léto 2019, který jsem nedávno aktualizoval: https://www.testado.cz/nejlepsi-odolne-outdoorove-smartphony/ V případě dotazů klidně napište :)

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář