Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze generátoru ozonu LifeOX-Air Ultra Digital 20

LifeOX-Air Ultra Digital 20 - generátory ozonu

Potřebujete se ve velkém prostoru účinně zbavit virů, bakterií, cigaretového kouře nebo alergenů? Generátor ozonu LifeOX-Air Ultra Digital 20 toto splní na jedničku a ještě k tomu něco přidá. Jedná se o český výrobek, který již na první pohled upoutá moderním designem. Hodí se pro využití v kancelářích, restauracích, školách a podobně. Lze ho přitom využít v prostorách do velikosti až 340 m³.

O výrobci

Generátor ozonu LifeOX-Air Ultra Digital 20 pochází z dílny české společnosti Lifetech, která sídlí v Brně. Se svými výrobky se specializuje na oblast UV technologií, generátorů ozonu a podobně. Výrobky lze využívat k dezinfekci, úpravě vody ale i čištění vzduchu. Za úspěchem společnosti stojí vlastní vývojové centrum a spolupráce se špičkami ve svém oboru. Svá zařízení vyváží společnost do celého světa.

Design a ovládání – 9/10

Buďme k sobě upřímní – design je v případě generátorů ozonu asi to poslední, co vás bude zajímat. Ale je příjemné vědět, že tento model nezklame v žádném ohledu. Protože i jeho elegantní design je dotažen k dokonalosti, stále si však drží jednoduchost. Je z něj zřejmé, že se jedná o moderní přístroj. S hmotností 4,5 kg se navíc jedná o poměrně kompaktní zařízení, bohužel ale chybí madlo na přenášení.

LifeOX-Air Ultra Digital 20 disponuje dvěma režimy ovládání. Na výběr máte mezi manuálním a automatickým, který využívá časovače. Manuální režim využijte v případě, že stojíte o okamžité generování ozonu. Digitální časovač je pak schopen naplánovat práci až na sedm dní dopředu. Časovač lze navíc nastavit tak, aby bylo zařízení v provozu 0 – 24 hodin.

Časovač nastavíte jednoduše na přehledném displeji v horní části zařízení. Dosáhnete toho s využitím jen několika málo fyzických tlačítek. V přední části generátoru ozonu se pak nachází zcela intuitivní tlačítko na zapnutí a vypnutí přístroje.

LifeOX-Air Ultra Digital 20 - design a ovládání

Účinnost – 9/10

Spokojeni budete také s výkonem a účinností tohoto generátoru ozonu. Dezinfikovat a čistit s ním můžete prostory až do velikosti 340 m³. I to je důvod, proč je vhodný pro větší zařízení typu škol, restaurací, nemocnic, tělocvičen a podobně. Za jednu hodinu tedy tento přístroj zpracuje 340 m³ vzduchu. Výstup ozonu pak činí 20 000 mg za jednu hodinu provozu. Příkon se rovná číslu 220 W.

A na co všechno je tedy přístroj vhodný? Kromě možnosti jej využívat v různých typech zařízení se pyšní také svou všestranností v tom, čeho všeho vás dokáže zbavit. Spolehlivě ničí bakterie a viry, včetně těch, které souvisejí s onemocněním covid-19. Rychlou dezinfekci doprovází také účinná dezodorizace. Poradí si tedy s potem, zvířecím zápachem, cigaretovým kouřem a podobně. Působí preventivně proti plísním.

Využití tohoto zařízení jakožto i všech generátorů ozonu je vhodné i pro alergiky a astmatiky.

LifeOX-Air Ultra Digital 20 - účinnost

Orientační doba dezinfekce

Čas potřebný k účinné dezinfekci prostor závisí na jejich velikosti i na řešeném problému. Uvádí se, že abyste spolehlivě zničily koronavirus způsobující onemocnění covid-19, bude zapotřebí ponechat zařízení alespoň 4 hodiny v provozu. Stejná doba je potřebná pro efektivní pohlcení pachů. Generátor ozonu LifeOX-Air Ultra Digital 20 je schopný provozu v délce až 24 hodin.

LifeOX-Air Ultra Digital 20 - orientační doba dezinfekce

Závěrečné hodnocení

9

Perfektní

Účinnost, spolehlivost a elegance – to jsou pojmy, které definují generátor ozonu LifeOX-Air Ultra Digital 20. Do čela našeho žebříčku ho vyšvihlo také jednoduché ovládání, všestrannost a profesionalita výrobce. Nevýhodou je vyšší cena a možná také absence madla, které by zjednodušilo přenášení tohoto jinak skvělého generátoru ozonu.

Design a ovládání
9
Účinnost
9
Klady
  • Vysoký výkon
  • Dva režimy ovládání
  • Přehledný displej
  • Dezinfekce a dezodorizace
  • Pro velké plochy
Zápory
  • Vyšší cena
  • Bez madla

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (40 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář