Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze dětského pásu Smart Kid Belt

22. 7. 2020 aktualizováno

dětský pás Smart Kid Belt

Nechce již vaše ratolest jezdit v autosedačce? Potřebujete často měnit auta nebo vaše dítko jezdí na výlety s dědou a babičkou a přemísťování autosedačky vás obtěžuje? Řešením by pro vás mohla být alternativa v podobě dětského pásu do auta Smart Kid Belt.

Co je Smart Kid Belt

Smart Kid Belt (SKB) je přídavný pás, který jednoduše přizpůsobí vedení klasického bezpečnostního pásu ve vašem vozu výšce dítěte. Je menší a skladnější než dětská autosedačka, avšak splňuje potřebné bezpečnostní testy ECE a FMVSS a byla testována nezávislými crash testy.

Recenze dětského pásu Smart Kid Belt

Při případném nárazu je celá hmotnost dítěte absorbována instalovaným bezpečnostním pásem ve vozidle, SKB pouze upravuje polohu pásu tak, aby byl pro dítě co nejbezpečnější. Dítě je také lépe chráněno v případě bočního nárazu, kdy může dojít k aktivaci bočních airbagů. Oproti použití podsedáků je nižší riziko podklouznutí dítěte pod pásem.

Systém je vhodný pro děti od 4 do 12 let, resp. od 15 do 36 kg (nad 36 kg a 150 cm již v ČR nejsou přídavné bezpečnostní prvky nutné). Pomůcka je v celé EU oficiálně schválená a k pásu obdržíte i informační kartičku pro případnou méně informovanou policejní hlídku.

Výhody oproti dětské autosedačce

Hlavní výhodou je skladnost a hmotnost pásu Smart Kid Belt. Váží pouze 120 gramů a vejde se prakticky do dlaně. Můžete ho tak vašemu potomkovi přibalit do batůžku a nemusíte již řešit přesuny a upevňování těžké autosedačky. V situacích, kdy na výlet jedete jednu cestu vlakem, a druhou autem, když si vnouče půjčí babička a děda, když si chcete na dovolené půjčit auto či se svézt taxíkem ze špatně naplánovaného výletu je to velmi praktické řešení.

Recenze dětského pásu Smart Kid Belt

Další nespornou výhodou je snadná manipulace. Oproti připevňování autosedačky je tento systém jednoduchý a intuitivní. Pro velké rodiny či prarodiče s více vnoučaty je velkou výhodou možnost umístění až 3 dětí na zadních sedačkách (pokud máte v automobilu instalovány odpovídající bezpečnostní pásy s ramenním popruhem).

Pohodlí v autě je jistě velmi individuální faktor, ale obecně lze konstatovat, že vašemu dítěti se bude v autě sedět prakticky stejně jako vám a vznikne mu značně větší prostor pro všechny nezbytné hračky a aktivity během jízdy.

Smart Kid Belt je také oproti autosedačce ekologičtější varianta vzhledem k minimu použitých materiálů.

Zkušenost při testování

Smart Kid Belt jsme testovali na 4,5 letém chlapci vážícím 19 kg. Po usazení do automobilu a zapnutí instalovaného bezpečnostního pásu jsme připevnili SKB: nejprve dolní sponu, poté dle výšky dítěte horní. Připínání je intuitivní a rychlé, lehce obtížnější je otevírání plastových spon.

Recenze dětského pásu Smart Kid Belt

Pás lze přizpůsobit výšce dítě běžnou přezkou přímo na pásu. U našeho chlapce byla délka pásu nastavena na minimální možnou a u menších dětí by již popruh byl příliš dlouhý. Pokud tedy vaše dítko splňuje věkové a váhové parametry, ale je spíše drobnější, autosedačku ještě nevyhazujte.

Případně si můžete vaše dítko poměřit – vzdálenost od spony ke sponě při maximálním zkrácení je 35,5 cm. Co se komfortu týká, našemu modelovi se sedělo dobře a pochvaloval si, že má více místa na autíčka, na knihy a že vypadá více jako „dospělák“.

Závěrečné hodnocení

Z našeho pohledu je Smart Kid Belt velmi praktická pomůcka s velkým a pohodlným využitím. Pouze pamatujte, že není vhodná pro děti do 4 let a 15 kg.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (5 hlasů)

Autor recenze

Václav Hrnčíř
Václav Hrnčíř

Fanda do elektroniky a nejrůznějších spotřebičů. Vím, že vybrat správný produkt není vždycky snadné, a tak bych Vám rád pomohl alespoň v základní orientaci. Konečná volba bude vždycky na Vás, nicméně doufám, že mé rady a tipy Vaše rozhodování co nejvíce ulehčí. Můj Facebook, Osobní stránky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář