Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Xiaomi Redmi Note 8 Pro

19. 11. 2019 aktualizováno

Xiaomi Redmi Note 8 Pro test

Fanoušci mobilních fotografií, výkonu a výdrže zbystřete! Na trh se dostal vynikající Xiaomi Redmi Note 8 Pro, který vaše očekávání nejen uspokojí, ale v ledasčem i předčí. Čínský výrobce nám znovu ukázal, kdo je králem poměru cena/výkon. Redmi Note 8 Pro totiž koupíte za nějakých 7 000 Kč.

Obsah balení

K testování jsme dostali model Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/128GB. K mání je také o něco levnější varianta s menším uložištěm Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB.

Obsah krabičky nabízí slušný startovní základ. Kromě mobilního telefonu Redmi Note 8 Pro najdete nabíječku, USB-C kabel, silikonový kryt, kovovou jehlu a základní dokumentaci. Sluchátka si musíte dokoupit zvlášť.

*K testování jsme dostali pouze telefon a nabíječku, proto chybí fotografie obsahu balení.

Design a zpracování – 8/10

Smartphony od Xiaomi většinou nepatří mezi designové perly. Nejinak tomu je u recenzovaného modelu Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Leč přístroj nemá žádnou technickou vadu nebo nedodělek, na pohled působí jako obyčejná „placka“. Díky 6,53“ velkému displeji se jedná o velký mobil (161,4 × 76,4 × 8,8 mm), který pomocí jedné ruky jen tak tak neobsloužíte. Velikost je nicméně otázkou subjektivní volby každého z nás.

Co ale vyloženě v negativním slova smyslu poutá pozornost je vyšší hmotnost: 200 gramů je už v ruce cítit. A velká škoda, že mobil nevlastní zvýšenou odolnost. Vždyť předpoklady k tomu má. Konstrukce je totiž vyrobena z pevného hliníku a o zasklení se postarala kvalita v podobě Gorilla Glass 5. Pevnost je tedy zaručena, přístroj neskřípe a všechny části sedí dobře na svém místě.

Čelo kromě velkého displeje okupuje 20Mpx selfie kamerka a senzory pro odemykání systému pomocí tváře. Tato funkce pracuje slušně, v horších světelných podmínkách ale není stoprocentní. Potěším i příznivci notifikací, protože ani na LED diodu se nezapomnělo. Dále chválím menší rámečky po stranách a nevelikou bradu, kde nezbylo téměř žádné místo.

Horní strana slouží infraportu a mikrofonu, přičemž protější spodní část není o nic chudší. Skrývá průduch hlavního reproduktoru, USB-C konektor pro nabíjení a párování včetně 3,5mm audio jacku. Směsici nové i starší konektivity rozhodně s úsměvem vítám. Jinak pravá i levá hrana telefonu se nesou v tradičním duchu. Nechybí regulace hlasitosti, zapínání displeje a hybridní slot pro dvě nanoSIM karty nebo jednu SIM kartu a jednu microSD kartu.

Jak vidíte, Xiaomi Redmi Note 8 Pro se od většiny konkurentů dosud ničím neliší. Záda se však nesou v duchu originálním. V horní části se nachází ostrůvek v podobě semaforu. Ten v sobě ukrývá hned 3 objektivy a čtečku otisků prstů. Čtečka funguje výborně a nikdy jsem s ní neměl sebemenší problém. Na netradiční umístění si je ale potřeba chvíli zvykat. Během prvních dní jsem namísto čtečky spíše špinil čočky fotoaparátů…

Xiaomi Redmi Note 8 Pro recenze

Vystouplý modul hodnotím jako dobré řešení. Mobilu takové umístění celkově sluší a ani po položení na stůl se nemá snahu kymácet ze strany na stranu. Na druhou stranu se kolem jeho obvodu má tendenci shromažďovat prach, takže je potřeba čas od času vytáhnout hadřík. Pro úplnost dopišme, že se hned vedle ostrůvku ještě nachází v pořadí již čtvrtý objektiv a blesk. O tom si ale více povíme v sekci Fotoaparát a kamera.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro působí jako celek velmi dobře. Nepatří sice mezi nejkrásnější elegány a není ani odolný, přesto na mne udělal slušný dojem. Zřejmě za to může obří displej, který se za své kvality stydět nemusí. Jen škoda, že se záda hodně patlají. Svoji roli zřejmě sehrává i šedá barva. Některé obchody nicméně prodávají také zelenou nebo bílou variantu.

Displej – 8/10

Redmi Note 8 Pro vlastní IPS LCD displej o velikosti 6,53 palců. Takové proporce zabírají téměř 85 procent přední části smartphonu. Rozlišení činí slušných 2 340 × 1 080 pixelů a poměr stran byl zachován v tradičním duchu 19,5:9. Jemnost se pohybuje kolem 395 ppi, přičemž nechybí ani HDR.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro recenze

Líbí se mi, jak se displej skvěle chová ve venkovních podmínkách. Všechen text byl totiž vždy dokonale čitelný za jakýchkoliv podmínek. Ani barvy nejsou špatné a celková detailnost obrazovky je adekvátní vůči ceně telefonu. V nastavení máte možnost skrýt výřez, vyladit si kontrast a barvy, zvětšit nebo zmenšit velikost písma a spoustu dalších drobností. Samozřejmostí je čtecí režim.

Kde ale displej kulhá je automatický jas. Během dne se mi opakovaně stávalo, že byl jas příliš nízký. Byl jsem tak nucen úroveň jasu manuálně navyšovat, což bylo někdy otravné. Uvidíme, třeba se tento nešvar časem softwarově vychytá.

Hardware a výkon – 9/10

Testovaný mobil Xiaomi Redmi Note 8 Pro běží na osmijádrovém procesoru Mediatek Helio G90T, kterému vypomáhá 6 GB operačních pamětí. Spolu s grafickým čipem Mali-G76 MC4 se jedná o výkonný herní mobil, jenž nemá problém s těmi nejnovějšími tituly. Jmenovitě zmíním například populární PUBG nebo nedávno vypuštěnou akční FPS Call of Duty.

Ani po delším hraní se telefon příliš nezadýchává a výkon neklesá. Pro ještě lepší výkon se po spuštění hry zapíná režim Game Turbo, který maximum výkonu soustředí právě do herního zápolení.

Recenze Xiaomi Redmi Note 8 Pro - AnTuTu

Zatímco hráči uvítají vysoký výkon, náročnější uživatelé si smlsnou nad multitaskingem. Ani více spuštěných aplikací nebo desítky otevřených webových stránek novému Xiaomi zkrátka nevadí. Důkazem tomu je výsledek AnTuTu testu 282 237 bodů. To je například téměř totožný výsledek jaký měl Huawei P30 Pro. Na výrazně dražší Samsung Galaxy S10 ale nový Redmi stále (logicky) nemá…

Za zmínku ještě stojí interní uložiště. Recenzovaná verze vám nabídne poctivých 128 GB datového prostoru. Kdyby vám bylo reálných 109 GB málo, pomocí microSD karty si lze interní uložiště rozšířit až o dalších 256 GB místa navíc.

Zapomenout nesmíme ani na zvukovou stránku. Mírným zklamáním je absence sterea. Přítomný mono reproduktor ale hraje naštěstí hlasitě a kvalitně. Na párty nicméně doporučuji bezdrátový bluetooth reproduktor.

Výdrž baterie – 9/10

Mobily Xiaomi se kromě nejlepšího poměru cena/výkon mohou pyšnit i dlouho výdrží. Redmi Note 8 Pro drží krok a baterie s kapacitou 4 500 mAh se předvedla jako skvělá bojovnice. Telefon naprosto bez problémů vydrží 2 dny normálního používání. Čili sem tam video, nějaký telefonát, Facebook a surfování na internetu.

Recenze Xiaomi Redmi Note 8 Pro - systém

Pokud přístroji zatopíte v podobě hraní her, počítejte s celým dnem a nějakým zbytkem. Naopak při troše opatrnosti navštívíte nabíječku klidně jednou za 3 dny. Přibalený akumulátor zvládá baterii dobít za zhruba 2 hodiny a nějaké minuty k tomu. Za 30 minut se kapacita vyšvihne na přibližně 35 procent. Rychlost nabíjení se tedy řadí mezi průměr.

Poněkud nepřekvapivě přístroj nepodporuje bezdrátové ani reverzní dobíjení. To se – s ohledem k ceně – dalo očekávat. Podle žebříčku serveru GSMArena aktuálně patří baterie Xiaomi Redmi Note 8 Pro mezi nejlepší dvacítku.

Fotoaparát a kamera – 8,5/10

Velkým lákadlem nového Xiaomi Redmi Note 8 Pro jsou fotoaparáty. Na zadní straně najdete hned 4 objektivy. Největší z nich je širokoúhlý a nabízí vysoké rozlišení 64 Mpx. Ultra širokoúhlý kolega vlastní 8 Mpx, přičemž objektiv pro makro fotografie má stejně jako snímač hloubky ostrosti 2 megapixely.

Během focení vám vypomáhá umělá inteligence, která se snaží o co nejlepší výsledky. Nutno říci, že se jí to daří povětšinou skvěle. Fotky jsou hezky ostré, prosvětlené a barvité. Za naprosto vynikající považuji makro obrázky, jež patří mezi to nejlepší, co jsme letošní rok mohli vidět – viz fotka autíčka a kapky vody.

Při fotografování mezi sebou objektivy plynule přepínají, tudíž se nemusíte absolutně o nic starat. Pokud hodláte využít maximálních 64 Mpx, na tuto variantu je nutné přepnout manuálně. Také noční snímky jsou vesměs povedené: nechybí jim detail a zrnitost je minimální. Hůře si ale nové Xiaomi vede při zatažené obloze, kdy není fotka příliš detailní, což jde vidět zejména po přiblížení.

Selfie výtvory má na starosti 20Mpx objektiv. Výsledné fotografie jsou na dobré úrovni, zde se ale umělá inteligence vyřádila až přespříliš. Hlavně obličeje bývají až moc uhlazené a takové „nelidské“.

Co se týče videí, lze natáčet až ve 4K při 30 snímcích za sekundu. Videa hodnotím jako průměr. Nejsou vyloženě špatná, ale žádné překvapení se nekoná. Také chybějící stabilizace o sobě dává neustále vědět. Natáčet můžete i v horším rozlišení, třeba ve Full HD při 60 FPS.

Uživatelské prostředí fotoaparátů se nese v tradičním duchu. Ve spodní části si přepínáte mezi režimy, kde nechybí ani krátké video nebo zpomalený záběr. Horní část obrazovky nabízí blesk, nastavení HDR, AI, filtry a pomocníky typu časovač. Formát fotografie si není problém upravit do rozměrů 1:1, 3:4 nebo 9:16. Prostřední je plynulé a snadno se v něm orientuje.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro rozhodně patří mezi skvělé fotomobily dané třídy. Mé zážitky jsou však rozporuplné, zejména neposedná stabilizace obrazu mi nedá spát. Právě ta úroveň pohyblivých záběrů výrazně zhoršuje. Na dnešní poměry může někomu chybět i přiblížení: 0,6× optický zoom vlastní pouze ultraširokoúhlá čočka.

Systém a konektivita – 9,5/10

Pokud jste již někdy nějaký mobil od Xiaomi měli, ani Note 8 Pro vás v ničem nepřekvapí. Očekávejte grafické prostředí MIUI Global 10.4.5 a aktualizovaný Android verze 9. Kdoví, třeba se časem dočkáme i verze desáté. Za sebe si myslím, že je aktualizace velmi pravděpodobná.

Systém je obecně plynulý a za žádných okolností se netrhá. Výkon je zde zkrátka znát. Operačnímu prostředí nechybí výsuvná lišta, na které si rychle navolíte třeba čtecí režim, ztlumení, hotspot, vibrace a jiné funkce.

Nový Xiaomi vlastní LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, a dokonce i technologii NFC! Vše jenom podtrhuje FM rádio a již jednou připomínkovaný infraport.

Po prvním spuštění se kromě Google aplikací dočkáte různých nástrojů, jako jsou hodiny, kalkulačka, záznamník, nahrávání obrazovky či kompas. Někteří recenzenti hubují nad zbytečnými aplikacemi typu Netflix či AliExpress. Nevím proč: obě aplikace lze ze systému vymazat za cca 3 sekundy.

Android 9 má v základu šikovný čistič dat, kontrolu zabezpečení a správu aplikací. Nechybí ani galerie, kterou jsem v poslední době u některých telefonů nenašel.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na srovnávači cen Heureka patří recenzovaný Xiaomi Redmi Note 8 Pro k TOP nejprodávanějším mobilům dneška. Spokojení uživatelé si chválí hlavně fotoaparát a výdrž. Ze zahraničních recenzí doporučujeme Firstpost.com, kde vychvalují hlavně výkon a design. Na webu Androidpit.com se mezi klady objevil fotoaparát a výdrž baterie.

Alternativy k Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Pokud chcete něco ušetřit a rádi byste zůstali u vaší oblíbené značky Xiaomi, doporučuji Xiaomi Redmi Note 7 (recenze), který nabízí vše, co byste za takovou cenu mohli vůbec očekávat. Podobně dobrý je také Honor 8X (recenze).

Jako cenově vhodná alternativa je dobrá volba Samsung Galaxy A50 (recenze). Vůbec špatný není ani starší kousek Huawei P30 Lite (recenze).

Závěrečné hodnocení

8.7

Skvělý

Xiaomi Redmi Note 8 Pro  je skvělý mobil, který doporučuji herním maniakům, amatérským fotografům a příznivcům dlouhé výdrže. Za ty peníze se prostě vyplatí.

Design a zpracování
8
Displej
8
Hardware a výkon
9
Výdrž baterie
9
Fotoaparát a kamera
8.5
Systém a konektivita
9.5
Rozměry a hmotnost:161,4 × 76,4 × 8,8 mm, 200 g
Displej a rozlišení:6,53", 2 340 × 1 080 px
Procesor a RAM:Helio G90T, 6 GB RAM
Baterie:4 500 mAh
Fotoaparáty:64 + 8 + 2 + 20 Mpx
Operační systém:Android 9 Pie
Klady
 • Velký displej
 • Vysoký herní výkon
 • 128 GB uložiště, podpora microSD karty
 • Dlouhá výdrž
 • Krásné fotografie
 • USB-C konektor, 3,5mm jack
 • LTE, GPS, NFC, FM rádio
Zápory
 • Spíše obyčejný vzhled
 • Chybí zvýšená odolnost
 • Videa bez stabilizace
 • Záda se patlají

mobil pohotovost

Za zapůjčení telefonu Xiaomi Redmi Note 8 Pro děkujeme společnosti Mobil Pohotovost.

Nejprodávanější mobily

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 3.9 (7 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Xiaomi Redmi 7 4GB/128GB (13. 6. 2020 08:06)

Dobrý den, mám rok starý Xiaomi Redmi 7 4GB/128GB. Telefon fungoval správně necelé dva měsíce. Potom se ztišil zvuk při telefonování tak, že telefonovat lze pouze v tichém prostředí, i když hlasitost je naplno. Display se sám ztlumí na nejnižší jas, i když vypnu automatický jas. Porovnával jsem zvuk při telefonování s kamarádovým stejným mobilem a je zde propastný rozdíl. Kamarád prohlásil, že s tím mým se volat nedá. Musím volající žádat aby počkali až najdu tiché prostředí nebo aby zavolali později. K mému překvapení jsem na internetu našel spoustu stejných závad u této značky. Výměna reproduktoru prý nepomáhá nebo jen částečně. Bude to asi chybou software. Pokud by někdo věděl jak tuto závadu odstranit budu rád za každou radu.

Odpovědět
Uživatel
Tomáš (4. 1. 2021 10:01)

Mám note 8T přestalo fungovat zesilování a zeslabování hovorů. Na displeji se sice zobrazovalo, ale zvuk byl stále stejný. po odinstalaci CUBE ACR, vše OK. Není možné, že ti to nějaká aplikace znásilňuje, jako u mne to CUBE?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (4. 1. 2021 12:01)

Je to možné. Pokud problém přetrvá, zkusil bych tovární nastavení.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (17. 6. 2020 17:06)

Dobrý den, předpokládám, že jste zkoušel tovární nastavení telefonu?

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář