Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší elektronické vánoční dárky roku 2017

26. 11. 2017 aktualizováno

Vánoce se nezadržitelným tempem blíží, a tak je nezbytné a vlastně i žádoucí porozhlédnout se po nějakém vhodném dárku pro naše blízké. Trh je ovšem přesycen obrovskou haldou všemožného zboží, mezi níž se člověk jen stěží orientuje.

Vánoční martyrium jsme ale s předstihem prožili za vás a vybrali jsme několik prvotřídních výrobků, které by mohly vaše blízké nebo vás samotné příjemně potěšit.

1) Klávesnice – Genius Scorpion K215

Nedílnou součástí každé počítačové soustavy je klávesnice. Za jednu z těch lepších považujeme prověřený model Genius Scorpion K215. Tento kus hardware koupíte v současné době za částku kolem 300 Kč (11/2017).

Nejprve musíme zmínit, že se jedná o klávesnici určenou primárně hráčům. Konstrukčně je totiž vyhotovena tak, aby splňovala takřka všechna pařanská přání. Kancelářské použití se ale samozřejmě nevylučuje. Klávesnice od Geniusu váží 720 gramů, přičemž počítejte s rozměry 46,7×19 × 2,8 cm. Zařízení je napájeno přes standardní USB rozhraní, přičemž délka kabelu měří asi 1,5 metru.

Samozřejmostí jsou veškeré nezbytné klávesy, přičemž nejpoužívanější šipky a tlačítka W, A, S, D jsou vybarveny modře. Tato viditelná odlišnost hráčům usnadní orientaci a rozhodování. Od běžných klávesnic se model Scorpion K215 liší také podsvícením – a ne ledajakým. Tohle herní zařízení se totiž zabarvuje jako chameleon, neboť zvládá zářit až sedmi barvami. Barevné výjevy jsou nejen hezké na pohled, ale na klávesnici se dá pohodlně hrát také za tmy. Mějte ovšem na paměti, že jednotlivá písmenka podsvícená nejsou.

Neméně užitečnou vlastností je dále voděodolnost. Snad každý hráč při důležitém virtuálním utkání něco pojídá nebo pije. Pokud se vám nad touto klávesnicí stane menší nehoda, nemusíte zoufat. Stačí jídlo nebo nápoj setřít a můžete pokračovat v hraní vesele dál.

Klávesnice od Geniusu podporuje veškeré operační systémy Windows, a tak se případné nekompatibility obávat nemusíte. Hráčské nevýhody jsme hledali marně. Pokud přijde na ty kancelářské, některým by nemusel sednout vyšší zdvih jednotlivých tlačítek.

2) Brýle pro virtuální realitu – VR-X2

Virtuální realita se stává stále populárnější. Pokud si chcete hraní her vychutnat záživněji, zkuste se podívat na tyto virtuální brýle. Stojí kolem 300 – 350 Kč (11/2017), za které na oplátku dostanete spoustu zábavy.

VR brýle jsou vyrobeny z kvalitní paměťové pěny, která vás nebude nikdy tlačit. Ostatně také hmotnost kolem 460 gramů je stále ucházející. A jak můžete sami vidět, výrobci se povedla také designová stránka. Zatímco čelní strana je bílá, zbylá část je černá.

Testado radí

Nezapomeňte nakoupit dárky v předstihu a vyrobit k nim originální vánoční přání.

Model VR BOX VR-X2 je kompatibilní s chytrými telefony o rozměru obrazovky 3,5 – 6 palců. Komunikace probíhá prostřednictvím technologie Bluetooth. Stačí vložit telefon, spustit aplikaci a legrace může začít. Instalace a veškerá manipulace je velmi snadná a zvládne ji úplně každý.

3) Zastřihovač vlasů a vousů – Philips QC5115/15

Ne každému se chce každý měsíc navštěvovat kadeřnictví. Abyste nemuseli ani o svátcích opouštět teplo domova, do výběru jsme zařadili užitečný elektronický nástroj. Jde o zastřihovač vlasů a vousů od světové značky Philips, který si oblíbilo široké spektrum zákazníků. Ačkoliv se cena této pomůcky pohybuje kolem pětistovky (11/2017), svojí výbavou toho nabízí opravdu hodně.

Tělo zastřihovače je aerodynamicky tvarováno, vlivem čehož se pohodlně drží. Součástí strojku je vyjímatelná hlava, která se jednoduchým způsobem čistí od zbytků vlasů a chlupů. Přítomné břity se ani nemusí dodatečně promazávat, tudíž je veškerá údržba snadná a rychlá. Použité břity jsou vyrobeny z nerezové oceli, díky čemu vydrží dlouhou dobu ostré.

Délku zastřihování lze nastavit od 0,5 do 21 mm. Při používání této mašinky není ani potřeba používat hřeben. Spokojení zákazníci si také chválí tichý chod, přesné stříhání a spolehlivý výkon. Před koupí ale mějte na paměti, že Philips QC5115/15 musí být po celou dobu připojen k síti.

4) Powerbanka – Xiaomi NDY-02-AL

Bez našich chytrých zařízení si dnešní život dokážeme představit jen stěží. Častějším používáním ovšem také častěji nabíjíme. Pro předejití energetické nedostatečnosti v nejméně vhodnou chvíli dobře poslouží powerbanka od skvělého čínského výrobce Xiaomi. Líbí se nám stříbrný model NDY-02-AL, jehož cena se pohupuje na částce 750 Kč (11/2017).

Powerbanka vlastní dvojici standardních USB portů s maximálním výstupem 5,1V a 3,6A. Kapacita této zásobárny je slušných 16 000 mAh. Jenom pro představu, s touto bankou nabijete 3× iPad Mini nebo třeba 4× Xiaomi Redmi Note. Ostatně kompatibilita je v tomto případě zaručena, ať už vlastníte jakýkoliv běžně dostupný telefon. Nabíjení samotné powerbanky se provádí pomocí microUSB portu.

Kromě vysoké energetické zásoby výrobce vsadil na hezké zpracování. Powerbanka je vsazena do elegantního hliníkového pouzdra, jehož svrchní část je potažena voděodolnou a dokonce antikorozní vrstvou. Xiaomi NDY-02-AL je i známkou bezpečí. Přítomné ochranné prvky brání přehřívání, zkratu, nadměrným prouděním, přebíjení a dalším destruktivním obavám.

Při výběru berte v úvahu větší rozměrnost 14,5 × 6,04 × 2,2 cm a 350 gramovou hmotnost. Na kapesní nošení to zkrátka není. Velká kapacita si holt vybrala svoji daň.

5)  E-cigareta – iSmoka eLeaf iJust 2

Jako spolehlivého elektronického vapovacího pomocníka jsme vybrali elektronickou cigaretu od výrobce iSmoka-Eleaf. Cena této požitkářské pomůcky se pohybuje kolem 750 Kč (11/2017), za něž budete obdarování schopným přístrojem.

Především se pozastavme nad výdrží. Útroby strojku jsou vybaveny vysokokapacitní baterií o síle 2600 mAh, která zajistí dlouhodobý vapovací chod. Uvnitř iJust 2 tanku, který je součástí sady, se nachází účinná žhavící EC hlava. Díky dvojitým vertikálním spirálkám si budete moci vychutnávat obrovské množství páry a kvalitní chuť použitého e-liquidu.

Délka elektronické cigarety je 6,7 cm, přičemž počítat můžete s objemem 5,5 ml. Vapovací přístroj je vyroben z nerezové oceli. Již podle číselných parametrů je zřejmé, že od tohoto náčiní můžete očekávat vysoký výkon, dýmivost, velký zásobník liquidu a nadstandardní výdrž baterie.

6) Náhlavní sluchátka – Koss Porta Pro

Sluchátka modelové řady Porta Pro doslova patří mezi žijící legendu. O těchto sluchátkách slyšel snad každý. Vynikající svojí hudební kvalitou, jednoduchým zpracováním, životností a cenou. Koss Porta Pro se dají v průměru pořídit za vynikajících 820 Kč (11/2017). Neuvěřitelný poměr cena/výkon je tedy zřejmý.

Náhlavní sluchátka váží pouhých 80 gramů, přičemž délka jejich přívodního kabelu (3,5 mm jack) je asi 125 cm. Vynikající hudební výstup těží z kvalitního akustického měniče, který ručí za dynamické basy a čistý zvuk. Citlivost se pohybuje na hodnotě 101 dB/mW, minimální a maximální kmitočet zase v rozmezí od 15 Hz do 25 000 Hz.

Během používání uvítáte technologii ComfortZone, s jejíž pomocí můžete přepínačem měnit přítlak hlavového mostu mezi sluchátkem a molitanovou opěrkou na spáncích. Kovový most slouží také pro snadné složení, čímž se rozměr sluchátek značně zmenší. Asi největší nevýhodou sluchátek Porta Pro je absence regulace hlasitosti. Ta na přívodním kabelu chybí.

7) Masážní stroj na nohy – Sencor SFM 3838

Naše pracovní nasazení se neustále zvyšuje, a tak je občasný relax naprosto nezbytný. Pro uvolnění a navození pohodové nálady jsme vybrali masážní masážní stroj na nohy Sencor SFM 3838, jehož cena se pohybuje na slušných 900 Kč (11/2017). Před jeho výběrem ale poměřte velikost svých nohou, neboť vnitřní prostor této masážní stanice je veliký 33 cm – pro nohu o velikosti max. 51 (dle EU normy).

Pokud vám masážní přístroj od Sencoru padne, dočkáte se opravdové „nožní balady“. Lázně mají vestavěné topné těleso pro ohřev vody a vibrační masáž pro navození příjemných pocitů. Při pravidelném využívání této pomůcky zlepšíte prokrvení pokožky a krevního oběhu v oblasti chodidel. Pro ještě lepší zážitek pak dobře poslouží bublinkový efekt.

Příkon modelu Sencor SFM 3838 činí 90W, přičemž konstrukce se vyrábí v kombinaci modré a bílé barvy. Snadnému čištění a údržbě jdou naproti odnímatelné válečky. Masážní zařízení je 21,4 cm vysoké, 38,2 cm široké a 43,1 cm hluboké. Váží kolem 2,6 kilogramů. Pro využití všech masážních funkcí je nutné připojení k elektrické síti.

8) Bezdrátový reproduktor – Lamax Beat Sentinel SE-1

Tuto hudební nadílku si můžete pořídit za částku kolem 950 Kč (11/2017). Oblíbenost bezdrátového reproduktoru Lamax Beat Sentinel SE-1 mohla uniknout jen málokomu. Pevnému a odolnému outdoorovému provedení je prostě těžké odolat. Přenosný reproduktor se může pochlubit bytelným zpracováním, jehož bedra zdobí účinné pogumování. Přítomné vlastnosti mají reálné využití, protože si tohle zařízení poradí s prachem a vodou. Kompaktní rozměry 18,7 × 5,6 × 6,2 cm a hmotnost 390 gramů nebudou na obtíž.

Stavebním kamenem jsou stereo reproduktory s výkonem 10 wattů. O jejich dlouhodobý pohon se stará účinná baterie o kapacitě 2200 mAh, která zvládá přístroj pohánět až po dobu 20 hodin. Skvělá je i funkce úspory energie, jež po 10minutové nečinnosti reproduktor automaticky vypne.

O bezproblémový přenos dat se stará technologie Bluetooth 2.1, která je kompatibilní se staršími přístroji. To ovšem nic nemění na 25metrovém dosahu. Reproduktor Lamax Beat Sentinel SE-1 dokonce zvládá roli handsfree, tudíž nemusíte váš telefon pro uskutečnění hovoru nikde složitě lovit. Vaše hudební soubory můžete do přístroje vkládat pomocí microSD karty.

Přenosný reproduktor vlastní také FM rádio a digitální tuner. Není ani problém hudební přístroj využit jako klasický reproduktor. Stačí propojit standardní audio kabel s hostitelským přístrojem a zařízení se o vše automaticky postará.

Písničky můžete přepínat jak pomocí chytrého přístroje, tak tlačítky, která jsou umístěna na horní straně hrající bedny. Tam najdete i regulátor hlasitosti. Na boku je pak připravena dokonce integrovaná LED svítilna. Tenhle hudební pomocník je tedy vhodný nejen na zahradu, ale také do přírody a na různé výlety.

9) Automatický kapslový kávovar – Krups KP100BCE

Chutná káva patří již po staletí mezi nedílnou součást našeho života. Lahodné doušky si vychutnáváme nejen v práci, ale také doma. Tak proč si nepořídit do svého obydlí schopný kávovar. Jedním z těch lepších a cenově dostupnějších je automatický kávovar na kapsle Krups KP100BCE, jehož služby si můžete zprostředkovat za přibližně 1 300 Kč (11/2017).

Kávovar má slušnou tlakovou sílu 15 barů a příkon 1460W. Svými vlastnostmi se řadí do energetické třídy A. Neurazí ani 2,4 kilogramovou hmotností a malými rozměry 16 × 29 × 22 cm. Obsluha stroje je velmi snadná, hygienická a také bezpečná.

Krups KP100BCE je schopen vyrobit lahodné espreso, lungo, Latté Machiatto, Capucino, Cortado a další nápoje. Mimo „dospěláckých“ dobrot zvládne i přípravu dobroty Nesquik, čokolády, Nestea, Tea Latté a mnohých jiných. Vše se samozřejmě odvíjí od zakoupených kapslí.

Zařízení je opatřeno nádržkou na vodu o objemu 0,6 litrů, tudíž na jedno naplnění připravíte hned několik vybraných nápojů.

10) Domácí výrobník sody – SodaStream JET White

Po boku kávovarů se na kuchyňských linkách stále častěji objevují domácí výrobníky sody. Není ani divu, protože obsluha těchto nápojových pomocníků je snadná a výsledek stojí za to. Asi nejvíce nás zaujal model SodaStream JET White za zhruba 1 400 Kč (11/2017).

Tento domácí výrobník perlivé vody vám zajistí spolehlivou distribuci perlivé vody nebo chutné limonády. Příprava je přitom velmi jednoduchá: vodu jedním stlačením namícháte pomocí plynové bombičky CO2. Jediná bombička přitom dokáže vyrobit až 80 litrů nápoje. Tato náplň je vlastně také jediná věc, kterou si budete muset pravidelně dokupovat.

Cena jednoho litru tohoto nápoje se pohybuje od 2,57 Kč. Samotný přístroj totiž funguje zcela mechanicky, bez nutnosti připojení k elektrické síti. Přístroj vlastní láhev o objemu 0,9 litrů.

A pokud byste snad dostali chuť na sladké, perlivou vodu si můžete ochutit o některé z mnoha koncentrovaných příchutí. K mání jsou různé kombinace: s ovocným cukrem, vitamínem, ledové čaje a mnohé další chutě.

11) Domácí gril – Tefal Meat Grill Ultra Compact 600

Grilovací sezóna sice skončila, ovšem domácí grilovačce nemusí odzvonit nikdy. Pokud si v přípravě masa libujete, nemusíte se o tuto kratochvíli ošidit ani během zimních nečasů. Pro přípravu chutných pokrmů doporučujeme kompaktní gril Tefal Meat Grill Ultra Compact 600 za částku kolem 1 600 Kč (11/2017).

Přístroj je nejen dobře skladovatelný, ale i jeho údržba je nadmíru snadná. Gril staří jednoduchými hmaty odstrojit a ušpiněné části vložit třeba do myčky. Grilovací plocha je veliká 600 cm2, přičemž rošt je vyroben z litého hliníku. Během přípravy oceníte zabudovaný plech na odkapávání přebytečného tuku a uniklých šťáv. Díky tukovému odbytišti se z grilování stává zdravější způsob přípravy pokrmů.

Gril od Tefalu je opatřen otočným termostatem, s jehož pomocí si můžete plynule a podle potřeby regulovat požadovanou teplotu. Gril tedy zvládá běžnou přípravu masa, ale také barbecue, které si žádá pomalejší přípravu. Příkon stolního krasavce činí 2000 W.

Tento přístroj si spokojení zákazníci oblíbili především pro jeho praktičnost, výkonnost a snadnou obsluhu včetně údržby. Ostatně ani kombinace chromu a černé nepůsobí vůbec zle.

12) Měřič krevního tlaku – Omron M6

Ideální krevní tlak je známkou lidského zdraví, tak proč si jeho hodnoty neověřit rovnou doma. S měřičem krevního tlaku Omron M6 to není problém. Jeho zdravotní péči si můžete objednat za něco kolem 1 600 Kč (11/2017), za které budete obdarování přesným a spolehlivým měřením.

Tělo přístroje je zbarveno do bíla, přičemž čelní stranu zdobí velká a přehledná obrazovka. Ani starší lidé tak nebudou mít s luštěním svých výsledků problém. Přístroj samotný váží 380 gramů, přičemž hmotnost manžety se pohybuje kolem 210 gramů. Měřič pohání sada čtyř klasických baterií. Pokud pro jeho pohon použijete kvalitní alkalické baterie, výrobce slibuje až 1 000 měření bez nutnosti výměny baterií.

Omron M6 je přístroj určený k měření tlaku přes manžetu utaženou na paži. I při této proceduře je nutné dodržovat určitých zásad, jinak nebudou výsledky přesné. Naštěstí je ale přístroj opatřen barevným LED indikátorem, který v případě nevhodného nebo nedostatečného utažení manžety uživatele světelně upozorní.

Vnitřní strojek vlastní paměť až pro 2 osoby, jejichž měření uchovává jak početně, tak časově – až 100 měření u každé osoby. Přístroj dokonce zvládá i výpočet průměrných hodnot podle posledních 3 měření. Součástí balení je také cestovní pouzdro, ve kterém můžete pomůcku pohodlně a bezpečně přepravovat.

13) Handsfree – Parrot Minikit Neo 2

Automobilovému cestování se většina z nás nevyhne. Každý správný motorista dobře ví, že bezpečnost a pohodlí patří na první místo. Pro jejich zachování můžete sáhnout po přenosném bluetooth handsfree Parrot Minikit Neo 2. Za částku kolem 1 700 Kč (11/2017) se dá pořídit pokročilé zařízení s mnoha funkcemi.

Handsfree váží pouhých 67 gramů, přičemž rozměrově počítejte s 9,5 × 5,4 × 4,5 cm. Na designové stránce výrobce nešetřil, povrch je příjemný na dotek a veškeré ovládání je snadné a rychlé. Vybírat můžete z černé nebo červené barvy. Parrot Minikit Neo 2 je konstrukčně určeno pro přichycení ke stínítku vozidla.

Přístroj využívá baterii o kapacitě 1 000 mAh, která zvládne až 10 hodin nepřetržitého hovoru se zvídavou tchyní. Maximální pohotovostní doba je garantována na 182 dní, v reálných podmínkách ale několik desítek dní uberte. Doba nabíjení se pohybuje kolem 3 hodin. Nabíjet můžete buď přes USB kabel nebo přiloženou 12V autonabíječkou. Dosah tohoto telefonního pomocníka činí 10 metrů, přičemž přítomná paměť uloží až 20 000 kontaktů.

Handsfree Parrot Minikit Neo 2 lze ovládat pomocí hlasu, kterým můžete přijímat nebo ukončovat hovory. Hlasový přenos je velmi čistý a díky podpoře technologie Bluetooth verze 4.0 také spolehlivý. Zařízení zvládá pracovat až se dvěma zařízeními. Není ani problém tenhle přístroj využít pro přehrávání hudby přímo z telefonu. Taková ,,telefonistická empétrojka”.

14) Vinotéka – Philco PW 12

Češi jsou nejen milovníci pivního moku, ale také lahodného vína. Pro pohodlné a správné uložení slouží kvalitní domácí vinotéky. Vybrali jsme za vás jednu z vůbec nejoblíbenějších. Jmenuje se Philco PW 12 a domů vám dorazí již za 2 300 Kč (11/2017). Tahle chladící skříňka je vysoká 64 cm, široká 25,2 a hluboká 51,2 cm. Váží 12 kilogramů a při 35 litrovém objemu zvládne uschovat až 12 lahví (o objemu 0,7 – 1 litr).

Teplotní rozsah se pohybuje od 10 – 18° Celsia, což se přímo promítá na denní spotřebě elektrické energie kolem 0,6 kWh. Roční provozní náklady se tak pohybují kolem 800 Kč. Záleží ovšem na místě provozu, neboť se cena elektřiny liší podle krajů, poskytovatelů aj.

Čelní strana vinotéky je prosklená, přičemž horní část je opatřena LED displejem. Díky jeho službám jednoduchým způsobem ovládáte vnitřní teplotu a celkový servis. Pomocí chytrého způsobu úschovy můžete jednotlivé lahve ukládat horizontálně nebo vertikálně. Nemusíte se ani obávat neposedných dětí, protože je zařízení chráněno dětským zámkem. Hlučnost systému se pohybuje na únosných 26 dB.

15) Čtečka knih – PocketBook 626 Touch Lux 3

Čtení knih je příjemnou relaxační záležitostí a poslední výzkumy dokonce prozradily, že četba prodlužuje život. Klasické knihy ovšem bývají zejména na cestách nepraktické. Příjemnou a kompaktní alternativou jsou elektronické čtečky knih. Nám se moc líbí model PocketBook 626 Touch Lux 3, jehož cena se pohybuje na únosné hranici 3 000 Kč (11/2017).

Tato bezvadná čtečka knih vlastní 6palcový displej s rozlišením 1024 × 758 pixelů, jenž oplývá funkcí E-ink, která šetří citlivý zrak. Obrazovka je kompletně podsvícená, tudíž se můžete vaší zálibě věnovat i při zhasnutém světle. Čtení je velmi pohodlné a nenáročné, protože tato čtečka knih váží pouhých 208 gramů. Ani rozměry na tom nejsou zle: 17,4 × 11,46 × 0,83 cm.

Pohon přístroje zajišťuje baterie o kapacitě 1500 mAh. Za předpokladu plného nabití můžete stránku otočit zhruba 8000krát. Vnitřní kapacita čtečky zabírá 4 GB prostoru, přičemž uložiště lze dodatečně rozšířit pomocí microSD karty o dalších 32 GB. Elektronická knížka podporuje funkci Wi-Fi a internetovou rychlost 3G.

16) Kuchyňský robot – Bosch MUM4880

Ani sebevíc schopnější kuchařka se bez občasné robotické výpomoci neobejde. Není ani divu, složitějších receptů stále přibývá a času nazbyt není nikdy dost. Na vařící přilepšenou jsme vybrali kuchyňský robot Bosch MUM4880, jehož služby stojí 3 200 Kč (11/2017). A pomocník je to vskutku nevídaný, ostatně považte sami, co všechno zvládá.

Mezi kuchyňskými schopnostmi najdete hnětení, šlehání, mixování, strouhání, mlýnek na maso, lis na citrusy a důležité planetární míchání surovin. Stroj váží 6,5 kilogramů a žádá si příkon 600W. Obsluha je zajištěna pomocí knoflíkového ovládání, přičemž přítomný motor zvládá až 4 rychlosti. Výkon si ovládáte sami podle potřeby.

Součástí přístroje je nezbytná nerezová mísa o objemu 3,9 litrů, která nabízí dostatečný prostor pro míchání až 2 kilogramů těsta najednou. V balení toho ale najdete mnohem víc: mlýnek na maso, odšťavnovač, nástavec na míchání a odšťavňování ovoce, nástavec na těstoviny nebo dokonce zmrzlinovač.

Veškerá ušpiněná příslušenství není problém umývat v myčce na nádobí. Výrobce také pamatoval na bezpečnost. Všechny součástky jsou pevné a robotický systém vlastní různé aktivní bezpečnostní prvky.

17) Pomalý hrnec – Bionaire CrockPot SCCPBPP 605

Do pestré vánoční nabídky jsme zahrnuli také pomalý hrnec Bionaire CrockPot SCCPBPP 605, který nás svými vařícími dovednostmi nesmírně zaujal. V současné době stojí kolem 3 300 Kč (11/2017), za něž dostanete základní topnou jednotku, skleněnou poklici, vyjímatelnou keramickou nádobu a odpojitelný přívodní kabel.

Díky použité technologii se dočkáte zdravé přípravy chutných pokrmů. Zásadní totiž je, že se veškeré pokrmy vaří ve vlastní šťávě, což je zdravé a bezobslužné. Žádné promašťování nebo dodatečné podlévání tento hrnec zkrátka nezná. Zaneprázdněné kuchařinky navíc uvítají možnost umytí nádoby a poklice v myčce na nádobí. Nádoba s připraveným pokrmem se také snese s lednicí.

Dokonce i veškerá obslužnost je nadmíru jednoduchá. Zatímco ohřívač disponuje jediným stupněm ohřívání, s vařícím výkonem lze plynule regulovat. Přístroj vlastní také digitální časový spínač pro natavení doby vaření a přehledný displej. Keramická nádoba se ovšem nekamarádí se sporáky. V hrnci o objemu 5,7 litrů dokážete připravit až 7 porcí chutného jídla.

Bionaire CrockPot SCCPBPP 605 váží 6,1 kilogramů, přičemž standardní příkon 250W je stále snesitelný. Zpracování této kuchařské pomůcky je vyvedeno v nerezu.

18) Balanční vozítko – Kolonožka Standard

Moderní a přetechnizovaná doba si žádá odpovídající zábavu. Hračku budoucnosti zastává kolonožka Standard, která vás povozí za zhruba 5 200 Kč (11/2017). Tohle stylové balanční vozítko využívá pro svůj pohon dvojici motorů o výkonu 350W.

Při dobrých jezdeckých podmínkách dokáží oba tahouni vyvinout rychlost až 16 km/h. Hmotnost kolonožky se zastavila na 12 kilogramech, přičemž povozit dokáže osobu vážící do 120 kilogramů.

Dojezd této krasavice činí až 20 kilometrů, přičemž energetickou zásobárnu zajišťuje baterie o kapacitě 4,4 Ah. Její nabití trvá asi 2 hodiny, což je – ve srovnání třeba s mobilními telefony – směšná doba.

Díky gyroskopickému systému je ovládání vozítka zcela jednoduché. Kolonožka obratně reaguje na přenášení vaší váhy na špičky a paty. Podle toho se pohybuje dopředu nebo dozadu. Tento jezdecký stroj je tak vhodný nejen pro dospělé osoby, ale i menší děti.

19) Herní konzole – Sony PlayStation 4 Pro 1TB

Zatímco nadupané stolní počítače musí hráč pravidelně a draze upgradovat, u herních konzolí tohle pravidlo neplatí. Mezi nejoblíbenější konzole patří našlapaný model Sony PlayStation 4 Pro 1TB za 9 000 Kč (11/2017), který se dočkal designového a hardwarového vylepšení. Mimo neskutečného výkonu se jedná například o obří interní uložiště čítající 1 000 GB.

Při zpracování této herní záležitosti se výrobci podívali trošku do budoucnosti, čemuž zevnějšek přesně odpovídá. Konzole zastane roli krásného designového prvku v každém obývacím nebo dětském pokoji. Díky stále slušným rozměrům 29,5 × 32,7 × 5,5 cm a váhou 3,3 kg patří mezi menší a výkonná zařízení. Uvnitř konzole tepe výkonný procesor AMD Jaguar a grafický čip AMD Radeon, kteří společně zajišťují vysoký a stabilní výkon. PS4 disponuje mimo jiné technologií Wi-Fi a Blu-Ray.

Součástí balení je krom herní konzole a kabelů intuitivní ovladač DualShock 4, který dokáže pracovat i bez nutnosti kabelového připojení. Díky novému zpracování padne hezky do rukou, přičemž vymazlené analogové páčky, spouště a pohybové senzory zajistí pohodlné hraní. Uvnitř ovladače je dokonce zakomponován vestavěný reproduktor a dotyková plocha.

Sony PlayStation 4 Pro 1TB můžete využívat nejen k hraní, ale také přehrávání filmů, poslechu hudby nebo surfování na internetu. Pokud o koupi uvažujete, počítejte mimo jiné i s nutností měsíčních/ročních poplatků za Playstation služby. Tedy za předpokladu, že budete chtít hrát online a naplno využívat internet.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.2 (15 hlasů)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář