Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze strunové AKU sekačky Gardena PowerCut Li-40/30

12. 3. 2022 aktualizováno

Recenze strunové AKU sekačky Gardena PowerCut Li-40/30Vítěz testuTestado.cz

Testovaná strunová aku sekačka Gardena zaujme vysokým výkonem a dlouhou výdrží. Lehká konstrukce společně s rychlým nabíjením představuje ideální kombinaci pro náročnou práci ve vysoké trávě. Kvalitě zpracování i ergonomii ovládání se podrobně věnujeme v naší recenzi. Celkové hodnocení se odrazilo také v našem srovnání strunových AKU sekaček.

Hodnocení Gardena PowerCut Li-40/30

9

Perfektní

Vysoký výkon a lehká konstrukce předurčují recenzovanou AKU sekačku Gardena PowerCut Li-40/30 pro náročné práce na menších nebo středně velkých zahradách. Oceníte jednoduché ovládání i dlouhou výdrž na baterii.

Konstrukce a zpracování
9
Baterie a výdrž
9
Záběr a výbava
9
Ovládání
9
Klady
  • Vysoký výkon
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Dobití za 90 minut
  • Záběr 30 centimetrů
  • Hmotnost pouze 3,2 kg
  • Nastavitelné přední madlo
Zápory
  • Chybí závěs na ramenní popruh

Konstrukce a zpracování

Testovaná akumulátorová strunová sekačka Gardena PowerCut nabízí jednoduchý, ale elegantní design. Centrální hřídel spojující motor s madlem a akumulátorem lze rozdělit na dvě části. Strunovku Gardena díky tomu snadněji uložíte v kůlně nebo ve sklepě.

Hodnocení Gardena PowerCut Li-40/30

Celkové zpracování je dostatečně robustní pro náročnou práci. Bytelné madlo se dobře drží. Snadno dosáhnete na startovací páku i malý ovládací displej nad ní. Při delším používání vám může chybět jen popruh na ramena, který by pomohl lépe rozložit váhu AKU sekačky Gardena.

Hmotnost 3,2 kg je příjemná. Se zapojenou baterií sice vzroste na 3,9 kg, přesto se díky nízké váze a dobrému vyvážení strunová AKU sekačka Gardena PowerCut Li-40/30 výborně ovládá. Při manipulaci pomáhá také přední madlo. Můžete si jej výškově nastavit dle potřeby. Díky svěrné páce nepotřebujete pro změnu polohy žádné nářadí.

Baterie a výdrž

Baterie s kapacitou 2,6 Ah stačí asi na 40 minut sečení. Nabíjení zabere zhruba 90 minut. Akumulátor můžete dobíjet kdykoli. Nemusíte se bát žádného paměťového efektu, který by negativně ovlivnil kapacitu.

  • Nabíječka i baterie jsou součástí balení.

nejlepší aku sekačka Gardena powerCut Li-40 30 recenze

Během nabíjení i sečení oceníte jednoduchý indikátor stavu akumulátoru. Sestává z trojice diod, které se rozsvěcují v závislosti na množství zbývající energie. Diody nesvítí stále, reagují pouze na zmáčknutí stavového tlačítka umístěného vedle nich.

Záběr a výbava

Struna zabírá na šířku 30 cm. Motor je dostatečně silný pro sekání vzrostlé trávy. Bez potíží si poradí s neudržovaným trávníkem. Výdrž stačí pro kompletní posečení menší zahrady. Drobnější práce zastane i úsporný Eco režim.

Skvělá aku sekačka Gardena powerCut recenze

Strunu má průměr 1,6 mm. Automaticky ji prodloužíte lehkým poklepáním cívky o zem. Otáčí se rychlostí 8 500 otáček za minutu. Příjemným doplňkem je sklopný rám, který pomáhá chránit okolní rostliny před nechtěným zásahem. Hlučnost dosahuje 83 dB při maximálním zatížení.

Ovládání

Ovládání sekačky Gardena PowerCut Li-40/30 je velmi snadné. Vše podstatné najdete na malém panelu s dvojicí tlačítek. První sekačku zapíná, druhé přepíná mezi standardním a úsporným režimem. Tlačítka doplňují malá výstražná světla. Upozorní na přehřátí nebo chybu baterie.

jednoduchá aku sekačka Gardena powerCut Li-40 30 recenze

Testovaná akumulátorová sekačka Gardena PowerCut dokáže plnohodnotně nahradit menší benzínové nebo elektrické vyžínače. Jednoduchá a lehká konstrukce se snadno ovládá a motor nabídne dostatek síly pro úpravu neudržované zahrady. Baterii navíc dobijete za pouhých 90 minut.

Technické parametry

Gardena PowerCut Li-40/30
Parametry
Typ Aku strunová sekačka
Baterie
2,6 Ah
Záběr
30 cm
Ergonomická rukojeť
Dělená hřídel
Výdrž
40 minut
Nabíjení
90 minut
Hlučnost
83 dB
Kontrola nabití
Hmotnost 3,2 kg (bez akumulátoru)
Rozměry
Neuvedeno

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (35 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář