Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze strunové sekačky Einhell GC-PT 2538 AS Classic

Recenze a test strunové sekačky Einhell GC-PT 2538 AS Classic

Chcete mít dokonale upravený trávník podél plotu? Benzínová strunová sekačka Einhell GC-PT 2538 AS Classic odvede kvalitní práci i ve špatně přístupném terénu. Její výkon nás tak oslnil, že jsme ji dříve zařadili na 1. místo žebříčku nejlepších strunových sekaček

Hodnocení Einhell GC-PT 2538 AS Classic

9.3

Perfektní

Robustní, výkonná a spolehlivá přesně taková je strunová sekačka Einhell GC-PT 2538 AS Classic. V pohybu vás nebude omezovat žádný kabel, šťávu jednoduše doplníte dolitím benzínu. Výborná volba i pro majitele větších zahrad.

Konstrukce
9.5
Ovládání
8.5
Výkon a hlučnost
9
Kvalita sečení
10
Klady
  • Bytelné provedení
  • Rychlý start
  • Vysoký konstantní výkon
  • Záběr 38 cm
  • Bezpečnost při práci
Zápory
  • Vyšší hmotnost

Konstrukce –⁠ 9,5/10

Strunová sekačka Einhell GC-PT 2538 AS Classic je vyrobená z kvalitních materiálů. Spolehnout se můžete na vysokou odolnost vůči mechanickému poškození a dlouhou životnost stroje. Srdcem strunové sekačky je prémiový 2taktní motor se zdvihovým objemem 25,4 cm³ a výkonem 0,75 kW.

Součástí strunové sekačky Einhell je hlava s dvojitou strunou s krokovacím automatickým režimem. Výměnu hlavy zvládnete kompletně bez použití nářadí. Odstředivá spojka odpojí řezný nástroj v režimu nečinnosti, čímž zaručuje vysokou míru bezpečnosti při práci. Praktickým prvkem je velký ochranný kryt strun.

Ocenit musíme snadný převoz a skladování. Hřídel lze totiž rozpojit, stroj proto nezabere příliš místa. Rozložení na 2 části je otázkou několika sekund, rozhodně nejde o složitou proceduru, kterou by zvládl jen zkušený kutil. Protože jde o benzínový vyžínač, model není zcela bezúdržbový. Minimálně se musíte starat o palivo.

konstrukce strunové sekačky Einhell GC-PT 2538 AS Classic

Ovládání –⁠ 8,5/10

Ovládání benzínové strunové sekačky Einhell GC-PT 2538 AS Classic je uživatelsky přívětivé. Motor rychle nastartujete pomocí primeru (manuálního palivového čerpadla) a automatického sytiče. Ten zajišťuje dynamický přísun paliva, a tedy stabilní chod motoru.

Dobře tvarované madlo vyrobené z hliníku se výborně drží, přídavná rukojeť je plynule nastavitelná. Obojí znamená přesnou práci. Hmotnost strunové sekačky je 5,6 kg. To je na benzínový model solidní číslo, na trhu najdete i těžší stroje.

V porovnání s elektrickými a aku strunovými sekačkami je ale tento model přeci jen těžší. Na vaše svaly tak klade větší nároky a déle trvající práce může být únavnější.

ovládání strunové sekačky Einhell GC-PT 2538 AS Classic

Výkon a hlučnost –⁠ 9/10

Vysoký výkon je jednou z největších předností recenzované strunové sekačky. Výkon motoru činí 0,75 kW, což je u strunových sekaček velice slušná hodnota. Chod motoru je navíc stabilní po celou dobu práce. Kapacita palivové nádrže 0,45 l značí, že benzín nebudete muset co chvíli doplňovat.

Hlučnost je u benzínových strunových typů klasicky o něco vyšší, než u modelů poháněných elektřinou či baterií. Einhell GC-PT 2538 AS Classic není výjimkou, hluk se ale pohybuje v rozumných mezích.

Kvalita sečení –⁠ 10/10

Úprava krajů trávníku se strunovou sekačkou Einhell GC-PT 2538 AS Classic je rychlá. Záběr strunové hlavy činí 380 mm. To je nadstandardní hodnota, mnohem častěji se setkáte se záběrem okolo 300 mm. Na jeden rozmach posekáte velkou plochu. Stroj využijete také při sečení vyšší trávy, zvládne i silnější stonky rostlin a keříků.

záběr struny Einhell GC-PT 2538 AS Classic

Technické parametry

Einhell GH-PT 2538 AS Parametry
Typ Benzínová strunová sekačka
Motor 4taktní 123 cm3
Výkon 750 W
Pracovní záběr 38 cm
Cívka 2 mm × 4 m
Typ rukojeti Madlo + přídavná rukojeť
Hmotnost 5,6 kg

Nejpopulárnější strunovky Einhell podle  Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (35 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář