Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Mobilní telefony

Recenze Huawei P10 Dual SIM

4. 10. 2017 aktualizováno

Po výkonově slabším sourozenci Huawei P10 Lite přišel na řadu vyspělejší bratříček Huawei P10. Jeho cena se pohybuje kolem 13 000 Kč (10/2017), což tento smartphone řadí mezi ty dražší modely. K dostání je také verze pro jednu SIM kartu s 32 GB úložného prostoru a vybavenější model Plus za částku kolem 17 000 Kč (10/2017).

Pozor
AKTUALIZACE 2019: Tento model se již nevyrábí. Jako alternativu doporučujeme sáhnout po novějším modelu P20 nebo jiném přístroji, například nějakém fotomobilu.

Pojďme se podívat, zdali se investice silně přes desetitisícovou hranici vyplatí. Hned na začátku ale můžeme prozradit, že by měli zpozornět zejména milovníci her a hezkých fotografií.

Obsah balení

Uvnitř krásné vyklápěcí krabičky najdete přístroj Huawei P10 Dual SIM, dále rychlonabíječku, propojovací kabel typu USB-C, plastový ochranný obal, plastová sluchátka, kovovou sponku a průvodce rychlým nastavením. Součástí balení je dále ochranná fólie na displej, kterou jsme již na obrazovce nalepenou měli. Zkrátka slušný nadstandard.

přístroj Huawei P10 Dual SIM - obsah balení

Design a zpracování – 8,5/10

Přístroj se chlubí hmotnostní 145 gramů, které se roztahují do rozměrů 145,5 × 69,6 × 7,4 mm. Po designové stránce patří tento kousek mezi ty vydařenější. Celý přístroj je obklopen lehkou kovovou slitinou, která má zjevně vysokou pevnost. Všechny součástky totiž sedí jako přibité a o nějakém vrzání nemůže být ani řeč. Horní i spodní okraje telefonu jsou příjemně zaoblené, a tak je telefon pohodlný i na omak.

Manipulace je naprosto bezproblémová a dokonce telefon nemá tendence z rukou vyklouzávat. Dost možná na tom má velký podíl zadní strana, která je po svém povrchu jemně zdrsněná. Mínusem je ale absence nějaké certifikační odolnosti. Výrobce sice hlásí odolnost IPX2, což znamená, že telefon odolá mírnému dešti při telefonování. To je sice hezké, ovšem touto rádoby odolností disponuje prakticky každý přístroj. Jiní výrobci se ale tímto údajem nechlubí.

Pojďme ale k technickým specifikacím. Na čelní straně najdete 8 Mpx fotoaparát, světelný senzor, notifikační diodu a podlouhlý reproduktor. Hned pod nimi je obrazovka o velikosti 5,1“, která je opatřena trojicí navigačních tlačítek. Nedaleko pod nimi je umístěna čtečka otisků prstů, která se oproti předchozímu modelu Huawei P9 přesunula právě sem. Výrobcům tleskejme, protože se zvýšilo uživatelské pohodlí. Čtečka funguje precizně a rychle. Vytýkat není co.

Zadní strana je rovněž slušně naditá. Především by vás mohli zajímat duální fotoaparáty značky Leica o síle 12 a 20 Mpx. Kousek od nich hlídkuje duální LED blesk a laserový senzor. Na zadní straně najdete logo výrobce fotoaparátů a značku výrobce včetně IMEI drženého modelu.

Na levé hraně je umístěn hybridní vysunovací šuplík, do něhož můžete vkládat nanoSIM kartu a microSDXC kartu případně dvě nanoSIM karty. Protější hrana slouží kolébkovému tlačítku regulace hlasitosti a tlačítku pro zapínání a vypínání displeje. To má kolem svého obvodu hezkou červenou linku, kterou řadíme mezi hezké designové prvky. Na horní straně je pouze malá zdířka mikrofonu, přičemž spodek toho nabízí o mnoho více. Jedná se o rychlý port USB-C, zdířku 3,5 mm jacku a průduch reproduktoru.

Jak Huawei P10 ustojí pád zjistíte na níže přiloženém videu…

Displej – 8/10

Konstruktéři tentokrát sáhli po střední velikosti, která má poněkud atypický rozměr 5,1 palců. Recenzovaný kousek nabízí Full HD rozlišení, které má poctivé a ostré barvy. Obraz je koukatelný ze všech úhlů a stran, přičemž o kvalitu nebudete ošizeni ani při ostřejším slunečním svitu. Podobně dobře jsou na tom i domácí podmínky, kde svojí pevnou rukou vládne automatický jas. Ten jsem měl zapnutý od samého začátku a s jeho službami jsem byl nadmíru spokojen.

přístroj Huawei P10 Dual SIM

Čtenáři a noční sovy dále ocení přítomnost filtru modrého světla, který zajistí komfortní čtení a úlevu unaveným očím. V nastavení si můžete vyhrát ještě s teplotami barev. Defaultně jsou nastaveny výchozí hodnoty, přičemž dále jsou k výběru teplé a studené barvy. Porůznu nastavovat lze i režim spánku, jehož hodnoty se pohybují od 15 sekund do 10 minut.

Displej pohotově reagoval na všechna má přání, přičemž dokonce i jeho zevní povrch byl na omak příjemný. Ochranná fólie tedy na kvalitách obrazovky nijak neubírá, což je jedině dobře. Jejího nalepení se neobávejte.

Hardware a výkon – 9/10

O výkonností stránku této novinky se stará osmijádrový procesor Kirin 960, který dokáže vymáčknout maximálně 2,4 GHz. Grafické prostředí zase jistí čip značky Mali-G71 MP8. Ani operační paměti na tom nejsou se svými 4 GB vůbec zle. Pozorný čtenář dobře předpokládá, že Huawei P10 nemá s výkonem žádný problém.

Skutečnost je zkrátka taková, že si v klidu zahrajete i ty nejnáročnější hry, na které si jenom vzpomenete. Nebudete prakticky ničím limitováni, takže s chutí do hraní a stahování. Úložný prostor nabízí necelých 53 GB, což je velmi slušné číslo. A pokud byste snad i tak měli málo místa, stačí sáhnout po nějaké microSDXC kartě, s jejíž pomocí můžete uložiště rozšířit až o dalších 256 GB.

AnTuTu test vykázal nadstandardních 140 000 bodů. Jestliže výsledek porovnáme kupříkladu s odlehčeným modelem Huawei P10 Lite (naše recenze), je výsledek recenzovaného modelu cca dvojnásobný. „Pé desítka” je navíc o pouhých 30 000 bodů za prémiovým telefonem Samsung Galaxy S8 Plus (čtěte naši recenzi), jehož cena je o více než 10 000 Kč vyšší.

Huawei P10 Dual SIM - AnTuTu hardware

Je ale škoda, že se mobilní telefon při vyšším zatížení značně přehřívá. Stejně tak není vhodné umístění reproduktoru. Ten hraje sice výborně a dostatečně hlasitě, ovšem při hraní her si budete jeho průduch pravidelně stínit svojí dlaní nebo prosty.

Výdrž baterie a doba nabíjení – 7/10

Chytrý telefon Huawei P10 vlastní nevyjímatelnou baterii o kapacitě 3 200 mAh. Přiložená baterie zaručí bezproblémový jednodenní chod. Večer sice procentuální ukazatel zobrazí zbývajících 20 procent, ovšem s tímto zbytkem druhý den samozřejmě nevystačíte. Pakliže se budete věnovat pouze občasnému surfování a krátkým textovkám, s baterií vydržíte klidně den a půl. Největší žrouti energie jsou jednoznačně hry, což jsem ostatně také očekával – výše jsme komentovali, že se telefon při vyšším zatížení citelně přehřívá.

Po vybití budete muset použít přiloženou rychlonabíječku, která zvládne baterii dobít z úplného vybití na plnou hodnotu asi za 1 hodinu a 40 minut. Občas se mi ale telefon nabil o něco dříve. Na přístroj jsem ale nesměl ani sáhnout. Baterie tedy zrovna nepatří mezi silné stránky recenzovaného modelu, spíše ji berte jako průměr. AnTuTu test vypotil 8 502 bodů.

Huawei P10 Dual SIM - AnTuTu baterie

Kladně ovšem hodnotím úsporné režimy, které jsou již součástí základního systému. Volit můžete mezi klasickým úsporným režimem a ultra režimem. Při dobrém nastavení těchto pomocníků zvládnete výdrž baterie citelně prodloužit. V případě potřeby lze sáhnout také po nastavení nízkého rozlišení nebo volbě, která po uzamknutí telefonu ukončí vybrané aplikace – nebo klidně všechny. Tohle nastavení ostatně doporučuji tak jako tak každému.

Fotoaparát a kamera – 8,5/10

Zatímco odlehčená verze Lite nás o svých fotografických výsledcích příliš nepřesvědčila, testovaný smartphone Huawei P10 je na tom o mílové kroky lépe. Pořízené snímky jsou totiž nadmíru povedené. Všechny barvy jsou pestré a teplé. Hlavně lidské tváře jsou takové živé a stejně tak nás zaujala zeleň a hlavně stromové listoví.

Více fotografií v originální kvalitě najdete tady.

Nadmíru dobře se objektivy popraly nejen se slunečním zářením, ale také se zhoršenými podmínkami včetně silných dešťů a zamračené oblohy. Podobně kvalitně jsou na tom i makro snímky, které jsou skutečně excelentní. Stačí trocha cviku a dokonce i amatérský uživatel dokáže pořídit krásné snímky. Ačkoliv je pravda, že jsou některé fotografie mírně tmavší, než je zdrávo.

Při vaší fotografické činnosti budete využívat hlavní 12 Mpx fotoaparát (světelnost f/2,2), jemuž opodál sekunduje 20 Mpx monochromatický objektiv. Selfie kamera zase oplývá neméně povedeným 8 Mpx objektivem (světelnost f/1,9). Každá kamerka je podporována mnoha užitečnými režimy, jako je černobílá fotografie, vodoznak a třeba časosběrný režim. Zadní kamera má něco navíc v podobě panorama, malování světlem a například podpory HDR.

Ani nastavení výrobce neošidil. Fotografista si může nastavit použité rozlišení, značky GPS, mřížky fotoaparátu, časovač, focení dotykem nebo sledování objektu. K využití jsou i variace barev, které mohou být standardní, živé nebo jemné. Fotografie se ukládají rychle a plynule, a tak vás během fotografování nic neruší.

Problémy ale nastávají u natáčení videí, tedy v případě maximálního UHD 4K rozlišení. Videa jsou pak převážně trhaná, zejména během noci, kdy objektiv vyloženě nestíhá. Kvalitu videí můžete ostatně posoudit sami z přiložených videí. Pokud jde ale o nižší rozlišení, kterých je k výběru celá řada, tam je vše již v pořádku. Natáčet lze kupříkladu v rozlišení Full HD při 60 snímcích za sekundu, jako nejhorší rozlišení pak můžete zkusit MMS v rozlišení 176 × 144 pixelů. Vychválit ovšem musím nahrávaný zvuk, který je skutečně výborný. To se hodí například při oslavách nebo reportážích, kdy je důležitý nejen obraz, ale také zvuk.

Systém a konektivita – 9/10

Huawei P10 běží na operačním systému Android verze 7.0, který plně spolupracuje s nadstavbou EMUI 5.1. Spolupráce je to vskutku působivá, protože systém jede za každých okolností plynule. Můžete mít spuštěných několik her a otevřené další aplikace, systém však běží jako o závod. K využití je pohotová výsuvná lišta, kterou si můžete přizpůsobit podle svého přání. Najdete na ní spoustu užitečných věcí, jako třeba rychlý přístup k úsporným energetickým režimům, komfortnímu čtení, režimu letadlo, atd.

Rychlá výsuvná mini lišta je i ve spodní části obrazovky. Tam je defaultně v nabídce třeba svítilna a rekordér, což se hodí při nenadálých potřebách. Systém obecně vlastní vše, co byste od jeho služeb mohli očekávat. Zmiňme kupříkladu správu SIM karet, datové přenosy, zvuky, nastavení navigačních tlačítek, zamykání obrazovky, zabezpečení a mnohé jiné věci.

Položka chytrá asistence svému uživateli zpřístupní plovoucí tlačítko, ovládání pohybem (převrácení, zvednout) a různá gesta včetně hlasového ovládání. K zahození není ani režim rukavice a režim zdvojení aplikace, kdy můžete mít dva účty k jednomu programu. Přístroj plně podporuje Bluetooth, Wi-Fi, NFC a LTE. Pokud jde o předinstalované programy, je jich příliš moc.

Nástroje typu hodiny, svítilna, zrcadlo a kalendář se určitě hodí. Ani proti programům od Googlu (Mapy, Disk, YouTube aj.) bych neměl námitek, ovšem něco jako Zdraví, Videa, E-mail, Todoist a Booking hotely mi přijde opravdu zbytečné. Po prvním spuštění jsou zaplněny prakticky dvě plochy o 4 × 5 aplikací, což je skutečně moc. Na FM rádio a infraport se ale jaksi zapomnělo.

Alternativy k Huawei P10 Dual SIM

Příhodnou alternativou je bezesporu loňská výkonností špička Samsung Galaxy S7 Edge (více o něm v tomto článku), kterou si můžete v současné době pořídit za 17 000 Kč (10/2017). Tento kousek vyniká nadstandardním tělem, vynikající obrazovkou, vysokým výkonem a dokonalými fotografiemi. Někomu může snad vadit kluzký povrch a cena, která je stále dost slušná.

Za zhruba 9 000 Kč (10/2017) si máte možnost koupit vynikající Honor 8, který jsme recenzovali během loňského roku. Tento přístroj by vás mohl zaujmout kvalitním dílenským zpracováním, pohotovou čtečkou otisků prstů, rychlým nabíjením a výborným duálním fotoaparátem. Krapet má ale problémy s kvalitou videí a třeba průměrnou energetickou výdrží.

Jako vynikající alternativu rovněž doporučujeme chytrý přístroj Honor 9, jehož cena se pohybuje kolem příznivých 11 000 Kč (10/2017). Za tuto částku získáte plnohodnotný smartphone, který vlastní kvalitní obrazovku, nadstandardní výkon podporující 4 GB operační paměti a vynikající duální fotoaparáty. Jeho uživatelé jsou také nadmíru spokojeni s výdrží baterie o kapacitě 3 200 mAh. Počítat můžete i s nejnovějším Androidem verze 7.0 a obřím interním uložištěm o velikosti 64 GB.

Závěrečné hodnocení

8.3

Skvělý

Huawei P10 určitě patří mezi vynikající mobilní přístroje, které si pozornost smartphonových nadšenců zaslouží. Telefon je na pohled hezký, zvládne náročné hry a nadprůměrně fotografuje pomocí duálních objektivů. Nechybí ani USB-C, ovšem na druhou stranu jsme zaznamenali absenci odolnosti a průměrnou energetickou výdrž.

Design a zpracování
8.5
Displej
8
Výkon a hardware
9
Výdrž baterie
7
Fotoaparát a kamera
8.5
Systém a konektivita
9
Klady
  • Elegantní design
  • Slušný displej
  • Vysoký výkon
  • Nadprůměrný dual fotoaparát
  • Plynulý systém
  • USB-C
Zápory
  • Postrádá odolnost
  • Průměrná výdrž baterie
  • Zbytečné aplikace

Nejprodávanější mobilní telefony

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář
Uživatel
David (komentář starší než rok)

Dobrý den mam Galaxy S7 a fotím jedině s vodorovně položeným telefonem a mockrá už se mi stalo že výsledná fotka byla vyfocena jako kdyby jsem měl telefon na výšku fotka jde otočit.Teď se mi to stalo u videa ale at otočím mobil jakkoli tak video je o 90st otočené Čím to může být Děkuji za odpověď David

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, s tímto problémem se setkávám i u současných, velmi drahých telefonů. Právě recenzuji Huawei P30 Pro a už se mi to také stalo. Můžete zkusit buď jinou aplikaci nebo si fotku/video otočit v počítači, což dělám také já. Je to zřejmě problém softwaru a přítomného gyroskopu, kteří se spolu "hádají".

Odpovědět
Uživatel
david Cygal (komentář starší než rok)

Dobrý den , tak jsem si koupil Samsunga S7 . Mám otázku , při vypnutém mobilu je možno mít buď černý displej nebo tam může být čas a datum . Někdy to svítí málo někdy intenzivněji nevím proč . Když bych to měl puštěné neničí se displej , číslice na stejném místě jestli se nevypálí displej , u ledek-televizí to vadí ! Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, jedná se o funkci Always ON. Pokud máte funkci zapnutou, tak se mění intenzita svícení dle okolního světla. Displej se u tohoto typu displeje neničí, neměl bych obavy...

Odpovědět
Uživatel
David (komentář starší než rok)

Dobrý den , v jednom z horních odkazů píšete , že S7 má baterii 3600 mAh , ale uvádí se 3000mAh. Kolik teda má? Jak to že fotí lépe než A5 i když má méně megapixelů . Nepůjde to na větším monitoru již znát ? Děkuji za odpověď David

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, Samsung S7 vlastní baterii o kapacitě 3000 mAh, S7 Edge 3600 mAh. Pokud upřednostňujete větší obrazovku, volte Edge (5,5"), pokud menší, tak je asi pro Vás lepší S7 (5,1"). Megapixely nejsou všechno, je to spíše takový prodejní trik na potenciální kupující. Je zcela běžné, že objektivy s méně megapixely jsou schopny fotografovat lépe. Obecně záleží také na použité technice, softwaru a dalších věcech, které spolu musí dokonale spolupracovat. Právě proto jsou recenze telefonů nezbytné. Parametry berte spíše orientačně, nikoliv jako jasnou věc. Viz např. baterie. Větší kapacita neznamená jasně větší výdrž oproti jinému telefonu s menší kapacitou. Záleží na odladěnosti systému, obrazovce, hardwaru, úsporných režimech apod. S7 Edge jsem měl v rukách při testování nejnovějších modelů S8 a S8+. Rozdíl mezi výslednými fotografiemi nebyl příliš znát, čili S7 fotografují velmi nadstandardně.

Odpovědět
Uživatel
David (komentář starší než rok)

Dobrý den , díky za odpověď. Mám ještě jeden dotaz . Na internetu jsem se dočetl že nový Samsung A5 2017 je snad lepší než Samsung S7. Díval jsem se na parametry a mají je skoro stejné .Je to možné nebo je S7 pořád lepší a když ano tak v čem . Od kolegy jsem slyšel že na S7 nejde krycí folie , stále se odlepuje protože displej je na krajích mírně prohlý. Můžete je prosím porovnat a napsat v čem se liší , jak to vidíte Vy - výkon , foto atd. Děkuji moc za odpověď David

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, recenzi na Samsung A5 2017 si můžete přečíst tady. Pokud jde o srovnání, S7 je na tom určitě lépe. Nesmíte zapomínat, že se jedná o bývalou vlajkovou loď za velké peníze. V porovnání s A5 2017 má kvalitnější displej, rychlejší procesory a větší RAM. V případě S7 není krycí folie vůbec nutná, protože je použitý displej výborně chráněn a vydrží skutečně hodně. Pokud nad jeho koupí uvažujete, krycí folii bych zbytečně nekupoval. O odlupování folie nepochybuji, protože je pravda, že zahnuté rohy budou dělat přilnavosti obrovské problémy. O prachu a částečkách ani nemluvě. S7 má fotoaparát sice megapixelově menší nežli A5 2017, ovšem fotí o něco lépe.

Odpovědět
Uživatel
David (komentář starší než rok)

Dobrý den , díval jsem se na ceny telefonů a zjistil jsem , že se moc neliší Huawei P10 od Samsungu S7. Jak by jste ohodnotil tyto dva telefony ve všech směrech -foto , výkon , vlastnosti .Ke kterému by jste se přiklonil Vy ? Děkuji za odpověď David

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, technické stránky obou telefonů se někde značně liší. Například kapacita baterie u Samsungu je 3600 oproti 3200 mAh u Huawei. Mexapixelově vyhrává Huawei s 20 Mpx oproti 12 Mpx. Ovšem... Je třeba brát v potaz kvalitu Samsungu S7, která je skutečně špičková, o fotoaparátech ani nemluvě. Také má tento Samsung vyšší rozlišení displeje, tedy 2560 × 1440 pixelů proti Full HD. Výkonově bych to viděl na stejnou úroveň. Pokud bych měl zvážit výběr mezi oběma telefony, vybral bych Samsung.

Odpovědět
Uživatel
David (komentář starší než rok)

Dobrý den , Samsung A5 nemá stabilizaci obrazu je to velké minus oproti Huawei P10 . Psal jste že P10 fotografuje o něco lépe .Při jakých podmínkách fotografuje lépe ? Jako normální uživatel poznám ten rozdíl ? Děkuji za odpověď David

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, ta stabilizace netropí zase až tak velký problém, kvůli kterému byste musel nutně kupovat jiný telefon. P10 fotí obecně lépe, a to jak za světla, tak dokonce při zhoršených světelných podmínkách. A5 má ale jisté rezervy. Jako standardní uživatel si myslím, že budete spokojen s oběma telefony. Osobně bych vybíral podle sympatií a kvalitu fotoaparátů bych přeřadil až na další příčku. Oba telefony totiž fotí skvěle.

Odpovědět
Uživatel
David (komentář starší než rok)

Dobrý den , co jste mi napsal není jenom P10 ale P10 dual sim , nevím jak moc jsou si podobné. Jak by jste srovnal Vy co je mate ozkoušené Samsung A5 a Huawei P10 ( ne dual sim ) v oblasti foto .Je duální fotoaparát v P10 takový přínos Děkuji za odpověď David

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, pokud oželíte ten cenový rozdíl, P10 fotografuje o něco lépe. Také videa zvládá ve vyšším rozlišení. Duální fotoaparát slouží hlavě jako podpora hlavního objektivu, zejména pro doostření/rozmazání pozadí za fotografovaným objektivem. Tak či onak ale oba telefony fotografují skvěle a ani s jedním z nich chybu neuděláte.

Odpovědět
Uživatel
David (komentář starší než rok)

Děkuji za odpověď , já měl na mysli Huawei P10 , ne dual sim , ne lite. To i přes duální fotoaparát je horší ? Já myslel že vyjde líp , stojí i více. Kromě foto jak by jste je oba ohodnotil ve srovnávacím testu . Děkuji PS.posílam už tuto otázku potřetí nějak mi to nejde

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, pro srovnání fotoaparátů doporučuji naši recenzi na P10 a P10 lite, kde má každá recenze samostatnou sekci hodnotící fotoaparáty. Komentáře nejprve schvaluje administrátor a až poté jsou schváleny. Tímto předcházíme spamům a opakujícím se dotazům, které by naše čtenáře zbytečně mátly.

Odpovědět
Uživatel
David (komentář starší než rok)

Dobrý den , rozhoduji se mezi Samsungem A5 nebo Huawei P10 .Zajímá mě foto . Je mezi něma velký rozdíl. Jak by jste je ohodnotil Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, pokud Vám jde primárně o fotografie, doporučuji Samsung Galaxy A5 (tady je recenze), který dokáže vytvořit fotografie ve větším rozlišení.

Odpovědět
Uživatel
Lucie (komentář starší než rok)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Vaše doporučení - rozhoduji se mezi Xiaomi Redmi Note 4 Global a Huawei P10 Lite. Klíčový je pro mě zejména fotoaparát, výkon, displej, příp. ještě zvuk. Jsem běžný uživatel, chci hezké fotky, kouknout se na nějaká videa, poslechnout si hudbu, nainstalovat nějaké aplikace (ale ne hry). A aby chvíli vydržel a nezačal po roce a půl odcházet... Který byste mi doporučil spíše? Popř. jiný? Děkuji moc!

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, Lucie, Vámi uváděné modely Xiaomi Redmi Note 4 Global (tady je naše recenze) a Huawei P10 Lite jsou od sebe vzdáleny více než poloviční cenou. Každopádně, pokud patříte mezi řekněme průměrné a méně náročné uživatele, dané Xiaomi Vám v pohodě vystačí. P10 je skvělý telefon, ale pro Vaše potřeby možný až zbytečně drahý... Zkuste se podívat třeba na Honor 6X (recenze). A ve výběru by Vám mohl pomoci i náš Výběr nejlepších telefonů do 10 000 Kč, nebo Výběr nejlepší telefony do 7 000 Kč.

Odpovědět
Uživatel
Lucie (komentář starší než rok)

Jéé, až teď, po několika dnech probírání se, jsem si všimla, že celou dobu koukám na špatnou recenzi! Jak píšu v komentáři - uvažovala jsem nad P10 Lite, ne nad P10. Když jsem se koukla na správnou recenzi, už tak veselá není, najednou to všechno dává smysl :D No nic...každopádně jsem se koukala na Váš typ - Honor 6X a parametry má jak šité na míru. Jen jedna vada na kráse - je ohromně velký! Neexistuje i menší verze? Předpokládám, že nejspíš, bohužel, ne..ale radši se zeptám :)

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý večer, slušný a menší je Honor 8 (ale dražší) - recenze tady nebo také menší a levnější varianta Honor 7 Lite - recenze.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář