Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze a test Lamax C9 GPS

14. 9. 2020 aktualizováno

Lamax C9 GPS 2K - Nejlepší kamera do auta

Redakční test autokamer vybral jako nejlepší model pro rok 2021 Lamax C9 GPS. V rámci recenze si prozradíme, v čem je nejlepší a proč se vyplatí koupit.

Hodnocení autokamery Lamax C9 GPS

9.3

Perfektní

Lamax C9 GPS je špičková kamera do auta, která se stala vítězem testů. Nabízí nejlepší obraz, velký displej a spoustu funkcí. Tady chybu neuděláte!

Design a zpracování
9.5
Manipulace a ovládání
9.5
Funkce
9
Displej
9
Kvalita videí
9.5
Klady
  • Kvalitní denní i noční video (2K)
  • Pěkný displej
  • Snadné ovládání
  • Databáze radarů
  • Funkce navíc včetně GPS
Zápory
  • Držák nemusí vyhovovat všem

Design a zpracování

Autokamera Lamax C9 GPS vypadá velmi hezky. Navíc se snadno instaluje a používá v rámci praktického držáku. Stačí nacvaknout a můžete se vydat na cestu. Do konstrukce lze vsunout microSD kartu pro nahrávání videí.

Manipulace a ovládání

Ovládání kamerky je naprosto jednoduché a intuitivní. V rámci několika tlačítek obsloužíte menu, které je kompletně v češtině. Díky malým rozměrům nedělá problémy ani menším prstům.

Náš tip

Přečtěte si náš podrobný návod jak vybrat autokameru.

Funkce

Recenzovaná kamera do auta Lamax C9 GPS vás upozorní na statické radary, díky chytrému GPS modulu potom dojedete přesně tam, kam potřebujete. Nechybí upozornění na překročení rychlosti, systém LDWS upozorňující na přejíždění z pruhu do pruhu + informace o doporučení si dát od řízení pauzu. Samozřejmostí je detekce pohybu a G-senzor.

Displej

Kamera Lamax vlastní 2,7palcový TFT displej. Větší rozměry vám tedy dokonale poskytnou náhled na záběr a úhel, který je právě natáčen. Na displeji uvidíte vaši rychlost, směr jízdy a další nezbytnosti.

Kvalita videí

Testovaná kamera do auta umí natáčet obraz v rozlišení 2K (2560 ×1080 px), úhel záběru se pohybuje kolem 150 stupňů. Na videích jsou krásně vidět oba jízdní pruhy. Záběry jsou perfektní jak během dne, tak během noci. Kamerka disponuje nočním viděním, což je výborná funkce při horších světelných podmínkách.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Rozlišení 2560 ×1080 px
Displej 2,7″
GPS modul
Rychlostní radary
Čeština
Pozorovací úhel 150 °
Kapacita baterie 150 mAh
Hmotnost 76 g
Náš tip

Pokud vás tento model nezaujal, tak se podívejte na nejlepší kamery do auta dostupné na českém trhu.

Nejprodávanější autokamery

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 2.6 (5 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Šerák Jaroslav (1. 11. 2021 12:11)

Mám novou Fabie 4 a v interiéru u zrcátka je instalovaná zásuvka usb c na nabíjení autokamery. Jakou byste mě doporučili?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (1. 11. 2021 13:11)

Dobrý den, mrkněte na náš žebříček nejlepších: https://www.testado.cz/nejlepsi-kamery-do-auta-test/.

Odpovědět
Uživatel
Filip Šimek (27. 9. 2021 08:09)

Dobrý den, Prosím o radu….nelze mi přehrávat videa z kamery LAMAX C9. Při pokusu otevřít jakýkoliv soubor se mi ukáže tato hláška v přehrávači… Program Windows Media Player nemůže přehrát soubor. Přehrávač pravděpodobně nepodporuje tento typ souboru nebo nepodporuje kodek, který byl použit ke komprimaci souboru. Děkuji za pomoc.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (27. 9. 2021 11:09)

Dobrý den, doporučuji jiný mediální přehrávač. Osobně používám VLC media player, je zdarma ke stažení zde: https://www.videolan.org/index.cs.html. Mělo by to fungovat.

Odpovědět
Uživatel
Jaroslav Průša (5. 9. 2021 18:09)

Dobrý den Koupil jsem kameru Lamax C9 po přerušení jízdy tak asi na hodinu při opětném startu kamera nenahrává.Asi po 20ti minutách zhasne modrá kontrolka a kamera začne nahrávat. Jedná se o vadu?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (13. 9. 2021 08:09)

Dobrý den, zkuste tovární nastavení/restart kamerky. Pokud nepomůže, asi bych reklamoval.

Odpovědět
Uživatel
Ing. Petr Moravec (1. 4. 2021 08:04)

Jaký máte názor na kameru TrueCam A7s GPS ve srovnání s kamerou LAMAX C9 GPS? S koupí váhám mezi oběma. Vydrží být kamera při jízdě delší dobu v činnosti, aniž by byl připojen napájecí kabel? Rád bych provozoval kameru bez nainstalovaného napájecího kabelu. Předem děkuji za odpověď.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (1. 4. 2021 09:04)

Dobrý den, mezi oběma prakticky žádný rozdíl není. Největšími je o něco vyšší rozlišení u Lamaxu, TrueCam ale má zase větší baterii. TrueCam jsme testovali zde: https://www.testado.cz/recenze-autokamery-truecam-a7s/ Být vámi, rozhodl bych se spíše podle sympatií (jak se vám kamera líbí). Technicky jsou na tom de facto stejně. Co se týče provozování kamerky bez napájecího kabelu, k takovému provozu nejsou určeny. Kamera vám takto vydrží opravdu velmi krátkou dobu. Baterie slouží spíše pro možnost "krizového" natáčení záběrů mimo vozidlo, např. v případě nehody, dokumentaci škod atd. Bez připojeného zdroje vydrží malou chvilku. Pokud vám kabel vadí, což chápu, spíše bych se zaměřil na jeho "neviditelnou" instalaci. S ní si můžete vyhrát tak, aby vám kabeláž nepřekážela a nehýzdila interiér vozidla. Pěkný den.

Odpovědět
Uživatel
Lamax c9 s GPS modulem (19. 12. 2020 23:12)

Prosím o radu nejde mi nainstalovat v GPS na češtinu v menu v kameře to nemůžu najít,děkuji dopředu za radu vaclav

Odpovědět
Uživatel
Testado (21. 12. 2020 11:12)

Dobrý den, v základu je nastavena angličtina, češtinu najdete v menu – záložka language.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář