Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze autokamery Lamax T6 GPS WiFi

15. 9. 2020 aktualizováno

Recenze autokamery Lamax T6 GPS WiFi

Nevíte, jakou kameru do auta si pořídit? Co takhle Lamax T6 GPS WiFi za skvělou cenu. Mimo vysoce kompaktního rozměru umožňuje otáčení o celých 360 stupňů. Kromě toho nabízí GPS a podporuje Wi-Fi. Více v podrobné recenzi.

Hodnocení autokamery Lamax T6 GPS WiFi

8.2

Skvělá

Lamax T6 GPS WiFi je šikovná a vysoce kompaktní autokamera, kterou ocení kurýři a ostatní řidiči, jež často vystupují. Přítomný magnetický držák je vysoce praktický. Nechybí funkce GPS, Wi-Fi a možnost ovládání přes mobil.

Design a zpracování
8
Manipulace a ovládání
9.5
Funkce
8
Displej
8
Kvalita videí
7.5
Klady
  • Praktický magnetický držák
  • Jednoduché ovládání
  • Tmavý režim displeje s ukazatelem rychlosti
  • Možnost otáčet o 360°
Zápory
  • Horší ostrost u nočních videí
  • Bez detekce radarů
  • Obyčejné materiály – působí lacině

Design a zpracování

Testovaná kamera Lamax T6 GPS WiFi je vysoce kompaktní, tudíž nepřekáží ve výhledu během jízdy. Zároveň působí nenápadně. Nízká cena se nicméně podepsala na kvalitě materiálů. Plasty nepůsobí příliš dobře. Velkou konstrukční výhodu představuje možnost otáčení kamerkou o celých 360°. Něco takového konkurence neumí.

Manipulace a ovládání

Práce s autokamerou Lamax je naprosto jednoduchá a intuitivní. Přítomný magnetický držák je jako stvořený pro každodenní instalaci. Pokud z vozu často vysedáte, takové řešení je pro vás nejlepší. Druhý díl držáku je na sklo přichycen klasickou přísavkou. Malou kameru je možné ovládat i přes chytrý mobil. Pro základní nastavení a aktivaci jsou připravena tradiční tlačítka. O daném modelu jsme již psali v testu levných autokamer.

Funkce

Ačkoliv je Lamax T6 GPS WiFi poměrně levná, kupodivu umí spoustu skvělých funkcí. Konkrétně zvládá cyklické natáčení, zamykání záběrů, detekci pohybu, vlastní G-senzor pro zamknutí záznamu, podporuje GPS, bezdrátovou technologii Wi-Fi a k tomu podporuje mobilní aplikaci. Na blížící se radar vás ale neupozorní – tato funkce chybí.

Displej

Malý rozměr autokamery se musel podepsat na velikosti displeje. Model Lamax vlastní 1,5palcový displej. Pro zobrazení důležitých údajů ale bohatě stačí. Menu je kompletně v českém jazyce.

Kvalita videí

Recenzovaný model Lamax T6 GPS WiFi umí natáčet videa až ve Full HD rozlišení. Při natáčení se hodí přítomný široký dynamický rozsah (WDR), noční vidění a široký úhel záběru 140 stupňů. Noční videa nejsou také vyloženě špatná, vůči dražším autokamerám už je ale ostrost o něco horší. Pro běžné použití ale vystačí.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Rozlišení 1920 × 1080 px
Displej 1,5″
GPS modul
Rychlostní radary ×
Čeština
Pozorovací úhel 140 °
Kapacita baterie 180 mAh
Hmotnost
Náš tip

Další skvělé kamery najdete v našem přehledu nejlepších kamer do auta. Zároveň vám poradíme, jak kameru do auta správně vybrat.

Nejprodávanější černé skříňky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář