Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze LG G7 ThinQ 4GB/64GB

5. 11. 2018 aktualizováno

Jihokorejský obr LG se o prezentaci svých produktů jakoby ani nestaral. Povětšinou vydává své vlajkové lodě bez širšího mediálního humbuku, čehož si na jednu stranu ceníme, ovšem na stranu druhou se – dle našeho mínění – některé kousky k případným zájemcům ani nedostanou. Jednoduše proto, že o nich nikdy ani neslyšeli.

Po vynikajícím smartphonu LG V30 jsme otestovali nedávnou novinku LG G7 ThinQ, která za vaši pozornost rozhodně stojí: už jen proto, že původní cenovka o dost klesla. Telefon lze u nás koupit již od 12 000 Kč (11/18) v modré, šedé nebo černé variantě.

Testado radí

Zajímavé alternativy naleznete v článku o nejlepších telefonech do 10 000 Kč.

Obsah balení

Do redakce nám doputoval osamocený telefon bez jakéhokoliv příslušenství. Pokud si ale přístroj objednáte, domů vám dorazí také napájecí adaptér, datový kabel USB-C a manuál. Obsah balení tedy patří mezi ty strohé.

Design a zpracování – 8/10

Zatímco někteří uživatelé přemýšlí nad tím, zda si koupí nový iPhone ve zlaté barvě, jen aby udělali dojem na své okolí, značka LG zjevně módu neřeší. G7 ThinQ totiž působí velmi nenápadně. Možná jsou na tom jiné barvy trošku jinak, naše černé vyvedení však oka kolemjdoucích asi jen těžko vytrhne.

Rozměrově se přístroj drží pěkných hodnot 153,2 × 71,9 × 7,9 milimetrů a příjemné hmotnosti 162 gramů. Smartphone je tedy štíhlý, protáhlý a lehký. Manipulace je tak příjemná a většinu aplikací není problém ovládat jedinou rukou. Obrazovku není rovněž těžké přepnout do režimu jedné ruky. Všechny hrany jsou pěkně zaobleny a žádná část nikde neskřípe.

A leč je zadní i přední strana potažena ochranným sklem Gorilla Glass 5, telefon nemá tendenci cestovat po stole nebo snad nějak klouzat z ruky. Jednoznačně potěší i přítomnost certifikátu IP68, který ručí za vyšší odolnost vůči vodě a prachu.

Nyní se pojďme podívat na jednotlivé technické vybavení.

Začněme rovnou spodní částí. Na jejím povrchu je k mání napájení konektor USB-C, vlevo 3,5mm jack s mikrofonem, vpravo potom ještě hlavní reproduktor. Ten hraje skutečně silně a hlasitě, tudíž budete s jeho prací spokojeni. Nabízí dokonce jednu vychytávka v podobě funkce Boombox, jež využívá útroby telefonu jako rezonanční komory. Horní hrana nabízí druhý mikrofon a hybridní šuplík pro jednu nanoSIM a jednu paměťovou kartu.

Čelní strana slouží 6,1“ displeji, selfie kamerce, telefonnímu reproduktoru, notifikační LED diodě a skeneru obličeje. Jeho čtecí služby fungují hodně slušně, na prémiovou konkurenci ale stále nemá. Nejde však o nic zásadního (malá prodleva), ale takovou skutečnost zmínit prostě musíme.

LG G7 ThinQ 4GB/64GB

Pravá strana slouží jedinému tlačítku pro zapínání displeje, přičemž na nedaleké levici nahmatáte regulaci hlasitosti a tlačítko Google Asistent. To se mnohdy hodí a jeho přítomnost není vůbec špatná: po troše cviku a zvyku se jedná o užitečného pomocníka. Jen litujeme nemožnosti si tlačítko přenastavit na nějakou jinou funkci.

Zbývá už jen popsat bedra. Právě tam dohledáte rychlou čtečku otisků prstů, která je zároveň také dobře umístěna. Hned nad ní vysedává mírně vystouplá dvojice fotoaparátů, blesk a ústrojí laserového ostření. Výrobce ani neopomněl vyrazit stříbrné logo konkrétního modelu a LG.

Jak již vyplynulo z výše uvedených řádků, zpracování testovaného přístroje LG G7 ThinQ se nám vesměs líbilo. Co bychom snad subjektivně vytkli je nenápadný vzhled (pro někoho třeba výhoda) a upatlaná záda. Trošku také bědujeme nad přítomností hybridního slotu.

Co telefon vydrží se podívejte na níže uvedeném videu:

Displej – 9/10

Zobrazovací plochu si uzmul panel o velikosti 6,1“. Konkrétně budete hledět do tváře IPS LCD displeji s rozlišením 3 120 × 1 440 pixelů, jehož jemnost činí nadstandardních 564 ppi. Obrazovka tak ve výsledku zabírá 82,6 % čelní strany, o což se v nemalé míře postaral poměr stran 19,5:9.

LG G7 ThinQ 4GB/64GB

Horní strana displeje byla poznamenána výřezem, který lze softwarově skrýt. Hodnoty rozlišení máte rovněž šanci zmenšit, čímž snížíte spotřebu baterie. Displej umí pracovat s Always-on, automatickou regulací jasu, a dokonce si můžete upravovat okraje kolem výřezu.

Nabídka softwarové výpomoci je tedy pestrá. Samotná kvalita zobrazení je pak výborná. Po dobu recenzování jsme si tak laskali nad sytými barvami, výtečnými pozorovacími úhly a hodnotami světelnosti: skvělé jsou jak minimální, tak maximální. Nutno dodat, že aplikovaný regulátor jasu patří mezi ty vůbec nejlepší, které jsme letošní rok poznali. Jeho práce byla totiž tak nenápadná, že jsme si ubývajícího nebo přibývajícího jasu většinou ani nevšimli.

Hardware a výkon – 9/10

G7 ThinQ svojí výbavou potěší jak zapálené hráče, tak netrpělivé nedočkavce. Výkon totiž patří mezi současnou špičku. A není ani divu, nitro telefonu bylo osazeno výkonným osmijádrem Snapdragon 845, 4 GB operačních pamětí a vyladěným grafickým čipem Adreno 630. Tenhle stroj tedy nemá potíže rozpohybovat ty nejnáročnější grafické tituly bez zaškobrtnutí. Není tudíž vyloženě nutné jmenovat jednotlivce.

LG G7 ThinQ 4GB/64GB - AnTuTu hardware

AnTuTu test hardwaru ukázao slušných 263 916 bodů, což je o zhruba 50 tisíc lepší výsledek než u konkurenčního Huawei P20 Pro a o něco vyšší než u HTC U12+. Na brutální výkon Sony Xperia XZ3 však ani tahle výkonná soustava nemá. Jak ale vidíte, LG se za svůj výkon stydět nemusí. Pohlazení a pochvalu si zaslouží i za zjevnou vyladěnost, neboť se ani při delší zatížení telefon nijak závratně nezahříval.

O kvalitní zvukové reprodukci jsme si krátce popovídali výše, tudíž ještě doplňme uživatelské možnosti rozšíření úložného prostoru. Z papírových 64 GB máte k dispozici stále pěkných 46 GB, přičemž datové skladiště můžete navýšit pomocí paměťové karty až o dalších 512 GB. Ne třeba ani zdlouhavě dodávat, že jsou takové hodnoty pro valnou většinu uživatelé naprosto dostačující.

Výdrž baterie a doba nabíjení – 8/10

Kapacita baterie o číselné hodnotě 3 000 mAh již napovídá, že nepůjde o nic překvapujícího. A skutečně, výdrž LG G7 ThinQ se v obecném pohledu pohybuje kolem jednoho dne. Takový výsledek tedy není nijak závratný, na druhou stranu však nejde o nic ostudného. Vysoký výkon a velký displej zkrátka zapříčinili své.

Celý den však s tímto telefon vydržíte. V případě blížícího se vybití pak můžete sáhnout po úsporném režimu nebo případně avizovaném snížení rozlišení, které delší výdrži určitě dopomůže. Potěšující je však doba nabíjení kolem hodiny a půl. Neměli jsme však možnost nabíjet originální nabíječkou, takže berte tyto hodnoty s mírnými uvozovkami (na internetu jsou však uživatelské zkušenosti obdobné).

Mimo přítomnosti technologie Quick Charge 3.0 si ještě považujeme možnosti bezdrátového nabíjení. Baterie se drží v žebříčku serveru gsmarena.com v horní polovině.

Fotoaparát a kamera – 8,5/10

O hlavní fotografický výstup se stará duální dvojice čoček. V prvé řadě zmiňme širokoúhlý objektiv vlastnící 16 Mpx se světelností f/1,6, kde hraje roli laserové a automatické ostření. Druhý sekundant disponuje totožnými megapixely se světelností f/1,9, ovšem již bez autofokusu. Na čele pak máte k použití 8 Mpx a světelnost f/1,9.

Spousta originálních fotografií je k vidění tady.

Přední kamerka je skutečně parádní a nelze jí vlastně nic vytknout. Přítomná možnost rozmazání pozadí je působivá a prakticky každý snímek vypadal vždy výborně. Ostatně také zadní výbava se předvedla velmi dobře a přístroj můžeme doporučit všem fotografujícím nadšencům.

Vůbec nejlépe se předvedly venkovní fotografie přírody, kde se zcela zřetelně podepsala vyladěná spolupráce obou objektivů. Na obrázcích je viditelný slušný dynamický rozsah se špetkou přirozenosti. Také barvy jsou velmi pěkné a ostrost číší z každého coulu fotografie. Za bleskové považujeme překvapivě rychlé ostření. Největším kamenem úrazu jsou pak tradičně noční fotografie nebo snímky pořízené v případě menšího množství osvětlení. Nejde však o nic hrůzostrašného – i tady jde vidět slušná kvalita.

K mání je celá řádka režimů včetně panorama, HDR, pomalého pohybu, jídla a jiných. Opomenout nesmíme ani na barevné tóny jako městský, sytost, fialová, nostalgie a další. Hračičkové pak využijí plně manuální režim nebo přítomnost umělé inteligence (AI CAM). Ta nás mnohdy až překvapila, jak dokázala fotografie hezky vyladit, jindy byly snímky naopak spíše přepálenější. Je tedy stále co ladit. Také uživatelské prostřední nebylo zcela plynulé a pořídit rychle fotografii bylo někdy docela problematické.

Kromě fotografování můžete samozřejmě i natáčet videa. Maximální rozlišení představuje 4K při 60 snímcích za sekundu. Pohyblivé záběry jsou obecně hodně povedené a koukatelné. V maximálním 4K rozlišení ale videím chybí stabilizace. Noční záběry pak řadíme spíše k průměru.

Systém a konektivita – 9/10

V současné době systém staví na Androidu 8 Oreo, nicméně do budoucna telefon určitě pocítí nejnovější devátou Pie verzi. Ta nynější je ovšem stále maximálně dostačující. Přístroj je ověnčen výsuvnou lištou s pestrou nabídkou aplikací, přičemž samotné menu v nastavení je příjemně rozděleno do čtyř kategorií.

Taková úpravička má za následek maximální přehlednost a skutečnost, že žádnou funkci telefonu neopomenete. LG podporuje LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, hotspot, Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, NFC a FM rádio. Uvnitř si můžete pohrávat se spoustou vychytávek pro sdílení dat a souborů, navolit si různé klávesové zkratky, případně zapnout Floating Bar na levém nebo pravém okraji – s jeho pomocí se dostanete k vybrané aplikaci efektivně a rychle.

Systém samozřejmě nepostrádá snůšku aplikací od Googlu (Gmail, Mapy, YouTube, Disk…) včetně hodin, kalkulačky, úkolů či audio rekordéru. LG G7 ThinQ ale postrádá infraport.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Heureka během času zaznamenala 27 uživatelských recenzí, které se podílely na celkovém hodnocení 96 %. Všichni si pochvalují pěkné fotografie, výkon a kvalitní zvukovou reprodukci.

Tradičně jsme navštívili i zahraniční weby, mezi nimiž se nám líbila recenze na trustedreviews.com, kde kladně komentovali například displej a zvuk. Neméně slušná je i recenze na digitaltrends.com, která mimo displeje a fotoaparátů vychvaluje software.

Alternativy k LG G7 ThinQ

Je-li vám značka LG sympatická, využijte výrazného zlevnění povedeného telefonu LG V30 (recenze), kterému jsme během testování mohli jen těžko něco vytknout. Krom elegantního zpracování vás jistě zaujme výtečný displej, vysoký výkon, krásné fotografie nebo plynulá 4K videa.

Za menší příplatek stojí také za zvážení letošní hitovka Huawei P20 4GB/128GB (recenze), jež vás uspokojí krásnou obrazovkou, vysokým výkonem, slušnou výdrží a pěknými fotografiemi. O svoji pozornost se podobně uchází i jablečný Apple iPhone 7 32GB (recenze).

Testado radí

Další zajímavé alternativy naleznete v článku o nejlepších mobilních telefonech do 10 000 Kč.

Závěrečné hodnocení

8.7

Skvělý

LG G7 ThinQ patří mezi skvělé chytré telefony, který si své zájemce určitě najde. Za takovou cenu totiž získají prvotřídní displej, herní výkon a výborný fotoaparát s možností natáčet 4K při 60 FPS. Nechybí ani bezdrátové nabíjení a přítomnost umělé inteligence.

Design a zpracování
8
displej
9
Hardware a výkon
9
Fotoaparát a kamera
8.5
Systém a konektivita
9
Klady
  • Kompaktní a odolná konstrukce
  • Špičkový IPS displej
  • Vysoký herní výkon
  • Rychlé a bezdrátové nabíjení
  • Krásné fotografie a videa
  • Vyladěný a uživatelsky příznivý systém
Zápory
  • Design ničím nezaujme
  • Hybridní slot
  • Občas pomalejší aplikace focení

Nejprodávanější mobilní telefony dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (2 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Gábina (24. 4. 2019 19:04)

Dobrý večer, má tento telefon hybridní slot? Využívám dvě SIMkarty. Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (25. 4. 2019 09:04)

Dobrý den, telefon má slot pouze pro jednu nanoSIM a jednu microSD kartu, čili 2 SIMkarty do přístroje nevložíte.

Odpovědět
Uživatel
Ales (13. 11. 2018 15:11)

Jojo, no já právě kupují telefony tady u nás, v Rakovníku, u módního prodejce, a ten Asus či Aser nevede. A já z eshopu telefony neberu,. Beru jen tady u toho pána, v tom obchodě u nás. Ale jak říkám, já nejradši čínské značky HUAWEI, XIAOMI, ULEFONE, UMIDIGI. JEN JEŠTĚ BYCH CHTĚL ZKUSIT OPPO, WIVO, AJ. ALE TY TADY U NÁS TAKY K SEHNÁNÍ NEJSOU. A TEN ASUS, PŘEČTU SI VAŠI RECENZI, ALE TEN JAK ŘÍKÁM, I. NAS V RAKOVNÍKU. NEDOSTANU. Bohužel. A LG G6, ten jsem taky neměl. Tak hezký den, a kouknu na tu Vaši recenzi. Zatím, hezký den. Ales??

Odpovědět
Uživatel
ALES (11. 11. 2018 20:11)

PANE REDAKTORE, ZNACKA LG JE FAJN, ALE DELSI DOBU POKUD VIM, NEBYLA NA CESKEM TRHU JEJI MOBILNI DIVIZE. MNE VSAK JDE O RADU, PORADTE, ZDA MAM RADSI KOUPIT TOHLE LG, COM JSTE TED RECENZOVAL, NEBO HUAWEI NOVA 3I, A NEBO XIAOMI MI 2LITE. KDYBYCH TOMMNEL BRAT JEN PPDLE VELIKOSTI VNITRNI PAMETI, A PODLE ME VELKE OBLIBENOSTI CINSKE ZNACKY HUAWEI, XIAOMI, ASI RADSI BYCH VZAL TEN HUAWEI NOVA 3I. A JELIKLOZ SE MI MOC LIBI TA KRASNA MODROFIALOVA BARVA, COZ NEMA ANI TO LG, ANI XIAOMI, ,,,,,,A TEN HUAWEI NOVA 3I MA I DOST VELKY ANTUTU VYKON, NEKDE KOLEM 140.000BODU. A TO BEZNEMEU UZIVATELUI, JAKO JSEM JA, STACI. TED MAM HUAWEI P SMART, A TYKY SE DA RICT, ZE MI STACI. OVSEM PRECE JEN, JE TO UZ TELEFON KTERY K NAM PRISEL V BREZNU.....ALE MA TAKY SOLIDNI ANTUUT TEST, CCA 84.000BODU. NO NIC PORADIT MI MUZETE, BUDU RAD, ALE JAK RIKAM, CENOVE I VYKONOPVE DNES UZ MAM NEJRADSI HUAWEI, XIAOMI, ULEFONE, UMIODIGI, AJ JKEN TY NEUSTALE SE ZVETSUJICI DISPLEJE, , TOM UZ MOC NEDAVAM. OPRECE JEN 6.3, TO UZ JE NA VYPAADNUTI Z KALHOT.... S POZDRAVEM, ALES, VAS VERNY CTENAR

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (13. 11. 2018 12:11)

Dobrý den, děkujeme za komentář. Jak tak čtu, možná by pro vás mohl být super Asus Zenfone 5: https://www.testado.cz/recenze-asus-zenfone-5-dual-sim/ Vypadá skvěle, dobře se drží, dlouho vydrží a fotí také moc pěkně. Ten ThinQ bude pro vás asi zbytečně moc drahý, protože jeho výkon jednoduše nevyužijete. Zkuste ještě mrknout na LG G6, který je také špičkový: https://www.testado.cz/recenze-lg-g6-h870/ Jinak pokud jde o stáří telefonů, nijak moc bych to neřešil. Výrobci software aktualizují a postupně přidávají upgradované operační systémy.

Odpovědět
Uživatel
martilo (9. 11. 2018 16:11)

dobrý den chci se zeptat jestli je tento smartphone vhodný pro fotografie dovolených????

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (12. 11. 2018 08:11)

Dobrý den, tenhle přístroj fotí skvěle, takže proč ne :) Další inspiraci můžete načerpat ve výběru fotomobilů pro letošní rok: https://www.testado.cz/nejlepsi-fotomobily/

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář