Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze autokamery Mio MiVue C570

3. 9. 2020 aktualizováno

recenze autokamery Mio MiVue C570

Měli jsme možnost otestovat autokameru MiVue C570 od oblíbeného výrobce Mio. Zaujala nás kvalitními denními i nočními záběry, jednoduchým ovládáním a menu v češtině. Pořídit si ji můžete za nějakých 2 500 Kč.

Obsah balení

V balení naleznete samotnou kameru do auta Mio MiVue C570, manuály, nabíječku do auta a samozřejmě držák s přísavkou na sklo. Kabel je dostatečně dlouhý, takže jej můžete od kamery vést přes palubní desku tak, aby nepřekážel ve výhledu. Jen je škoda, že není oddělitelný, abychom mohli autokameru nabíjet případně z jiné nabíječky společně s mobilním telefonem.

Recenze a test autokamery Mio MiVue C570 - obsah balení

Design a zpracování – 8/10

Testovaná autokamera Mio MiVue C570 je díky své velikosti nenápadná. Váží pouhých 67,5 gramů. Použité matné plasty se nám líbily.

Kamera při manipulaci nikdy nebyla osahaná od otisků prstů. Tuhý držák a utahovací přísavka zajistí, že se kamera na čelním skle ani nehne. Dvoupalcový displej pro nastavení a zobrazení informací o blížících se radarech bohatě stačil.

Manipulace a ovládání – 8/10

S testovanou autokamerou se nám pracovalo velmi dobře. Za slabinu bychom považovali ovládací tlačítka z boku kamery. Jsou zároveň s tělem kamery – na pohmat chvíli trvá, než poznáte, zda tlačítko mačkáte.

Mio MiVue C570 - test a recenze kamery do automobilu

Nahrávání se zapíná samo, dojde k němu pár sekund po spuštění kamery. Radary pro zaměření GPS lokace si kamerka také nalezne během chvíle sama. Během jízdy můžete kdykoliv fotit po stisknutí tlačítka.

Nastavení autokamery Mio je snadné. Menu je kompletně v češtině a můžete si nastavit automatické vypnutí displeje. To nám přišlo obzvlášť praktické při nočních jízdách.

Funkce 9/10

Recenzovaná kamera do auta MiVue C570 nahrává video v rozlišení 1080p při snímkovací frekvenci 30 FPS. Videa jsou velmi kvalitní ve dne i v noci. Nahrávání probíhá ve smyčce a soubory jsou za pomoci 3osého G-senzoru chráněny proti poškození v případě nárazu.

Recenze a test autokamery Mio MiVue C570

Autokamera zobrazí rychlost, kterou jedete, a dokonce si můžete nastavit upozornění pro případ, že přesáhnete vámi zvolený rychlostní limit. Bohužel lze nastavit jen jeden limit a kamerka nebere v potaz, zdali jedete ve městě, mimo město, nebo na dálnici…

Samozřejmostí je zobrazení vodoznaku ve videu s informacemi o rychlosti, souřadnicích a datu a času natočeného videa. Vše se zaznamená do formátu MP4 na microSD kartu.

Recenze a test autokamery Mio MiVue C570

 

Z dalších funkcí stojí za zmínku upozornění na blížící se radar. Tato funkce pracuje bezvadně i v České republice. Vzdálenost, při jaké vás má kamera upozornit si nastavíte sami. A o blížícím se radaru vám dá vědět zvukovým signálem – navíc vám zobrazí vzdálenost k radaru i na displeji.

Náš tip

Testovali jsme také autokameru Mio MiVue 798.

Displej – 7/10

Displej není žádný obr. Úhlopříčka 2″ nám ale bohatě stačila. Pro prohlédnutí záznamu by to nicméně chtělo větší displej. Na druhou stranu písmena v menu jsou dostatečně velká a všechny zobrazené informace v pohodě přečtete.

Recenze a test autokamery Mio MiVue C570

Výdrž baterie

Baterie je vzhledem k velikost a hmotnosti autokamery malinká – a tomu odpovídá její výdrž. Z naší zkušenosti to bylo zhruba 15 minut. Při jízdě je nutností mít kameru v nabíječce stejně tak, jak je tomu i u ostatních výrobců.

Kvalita videí – 9/10

Teď jsme se dostali k té nejpodstatnější funkci kamer do auta – videím. Mio MiVue C570 používá optický senzor od společnosti Sony. Ten zajišťuje vysokou kvalitu a ostrost videí.

Denní videa i fotografie se nám velice líbily. Obraz je parádně ostrý a v žádném případě se nezrní ani neseká. Barvy zůstávají věrné i při zapnutém režimu Wide Dynamic Range (zajišťuje lepší světelnost videí při horším osvětlení).

Recenzovaná autokamera disponuje světelností čočky f/1,8. Díky tomu jsou noční videa dost prosvětlená a vy máte možnost sledovat dění před vaším vozem v dobré kvalitě. Samozřejmě dochází ke zvýšenému šumu v obraze, ale v detailech si ostrost udrží. Registrační značku vozidla před vámi přečtete na nějakých 10 metrů.

Na závěr jsme si nechali úhel čočky kamery. Ten má hodnotu 150°, což je v případě kamer do auta nadstandard (a pravdivý). Pokryl opravdu značnou část výhledu čelního skla. Potěšilo nás, že při krajích záběru dochází k minimálnímu zkreslení a obraz působí maximálně věrohodně.

Závěrečné hodnocení

8.2

Skvělá

Celkově jsme byli s autokamerou Mio MiVue C570 spokojeni a musíme uznat, že v její cenové relaci si oproti konkurenci stojí velmi dobře. Velkou výhodou jsou opravdu kvalitní videa a jednoduché ovládání s menu v češtině. Tady můžeme nákup jednoznačně doporučit.

Design a zpracování
8
Manipulace a ovládání
8
Funkce
9
Displej
7
Kvalita videí
9
Klady
  • Kvalitní denní i noční videa
  • Hezké fotografie
  • Jednoduché ovládání
  • Menu v češtině
  • Pevný držák
  • Upozorní na rychlostní radary
  • Skvělý poměr cena a výkon
Zápory
  • Ovládací tlačítka se hůře nahmatávají
  • Nerozlišuje rychlostní limity pro město, mimo město, dálnici...
  • V balení není USB kabel pro připojení k PC

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (9 hlasů)

Autor recenze

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář