Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze autokamery 70 Mai Dash Cam Pro

15. 9. 2020 aktualizováno

70 Mai Dash Cam Pro - test autokamery

Hledáte levnou kameru do auta, která umí pěkná videa a ještě něco navíc? Potom zvažte nákup 70 Mai Dash Cam Pro, kterou jsme otestovali a přinášíme naše postřehy v podrobné recenzi. A řekněte sami – tipovali byste rozlišení 2592 × 1944 pixelů?

Hodnocení autokamery 70 Mai Dash Cam Pro

7.3

Velmi dobrá

70 Mai Dash Cam Pro je šikovná kamera do auta za nízkou cenu. Ve vysokém rozlišení dokáže natočit pěkné denní i noční videa, podporuje Wi-Fi a má velkou baterii. Nízká cena se však podepsala na několika nedostatcích. Je už na vás, zdali je přijmete.

Design a zpracování
8
Manipulace a ovládání
7.5
Funkce
6
Displej
7.5
Kvalita videí
7.5
Klady
  • Nízká cena
  • Pěkná denní i noční videa
  • Vysoké rozlišení (snímač Sony)
  • Hlasové ovládání
  • Velká baterie (500 mAh)
Zápory
  • Tlačítka bez popisků
  • Menu v angličtině
  • Bez detekce radarů
  • GPS nutno dokoupit

Design a zpracování

Levná kamera do auta od Xiaomi se svým zpracováním od všech ostatní výrazně liší. Je samozřejmě na každém, zdali takový design je lákavý. Nic na tom ale nemění skutečně kompaktní zpracování, které vám dovolí kamerku kdykoliv pohodlně uschovat. 70 Mai Dash Cam Pro nemá kloub a celkově působí jednoduše. Autokamera vlastní velkou baterii s kapacitou 500 mAh, tudíž nějakou dobu vydrží i bez napájení.

Manipulace a ovládání

Ovládání není těžké, na druhou stranu může být pro některé uživatele trošku matoucí. Ovládacím tlačítkům totiž chybí popisky, takže při prvním seznamování vlastně nevíte, k čemu jaké tlačítko slouží. Součástí balení je sice návod, ovšem text je v angličtině – to platí také o menu, kterému chybí podpora češtiny.

Funkce

Recenzované autokameře Xiaomi nechybí spousta skvělých funkcí. 70 Mai Dash Cam disponuje asistentem pro bezpečnou jízdu, která řidiči pomáhá udržovat bezpečnou vzdálenost od vozidla jedoucího před ním a kontrolu vychýlení vozidla z jízdního pruhu (mikrospánek atd.). Přítomný G-senzor zachytí okolní dění, a tak i když nejste zrovna za volantem, kamera začne – v případě potřeby – automaticky nahrávat. Majitelé oceňují také podporu Wi-Fi, chytré aplikace a nahrávání do smyčky. Detekce radaru ovšem chybí.

Displej

Autokamera Xiaomi vlastní pěkný displej o velikosti 2 palců. Na nedotykovém panelu uvidíte nejdůležitější informace o jízdě a zapnutých funkcích. Taková ideální velikost.

Kvalita videí

Kamera zvládá natáčet v rozlišení 2592 × 1944 pixelů. Ke své práci využívá úhel záběru 140 stupňů, clonové číslo objektivu je na hodnotě f/1,8. Pro kvalitní noční záběry byl připraven noční režim, který dokáže z okolí vytáhnout dostatek světla. Podle uživatelských recenzí jsou výborná videa jak ve dne, tak i během noci. Tato slova dokazuje přítomný snímač od Sony a podpora WDR.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Rozlišení 2592 × 1944 px
Displej 2″
GPS modul × (lze dokoupit)
Rychlostní radary ×
Čeština ×
Pozorovací úhel 140 °
Kapacita baterie 500 mAh
Hmotnost
Náš tip

Pokud vám recenzovaná kamera nevyhovuje, mrkněte se na další kamery do auta.

Nejprodávanější kamery do auta

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Martin (23. 1. 2021 19:01)

Dobrý den, scháním kameru vhodnou především kvůli vandalismu. Takovou, která doakáže natáčet s minimem světla a sama se spustí při pohybu kolem auta. Ideálně, aby měla i kvalitní zadní kameru. Obě aby byly co nejméně vidět. Napájel bych ji trvale. Zaujala mě nová 70mai A800 RC06, ale nevím jak je to se spouštěním videa při pohybu kolem auta. Poradíte ? Díky

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (9. 2. 2021 10:02)

Dobrý den, tato kamera má tzv. parkovací režim, který reaguje na pohyb. Pokud s autem někdo něco začne dělat (tlouci, kopat atd.), nahrávání se automaticky zapne. Pro vaše účely je tedy vhodná.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář