Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček autokamer

Recenze 70mai Dash Cam M300

kamera do auta 70mai Dash Cam M300

Hledáte cenově dostupnou kameru do auta? Pak vám doporučujeme zvážit koupi autokamery 70mai Dash Cam M300. Tento levný model zaujme atraktivním designem a potěší obstojným výkonem. Pro méně náročné uživatele, kteří si vystačí se základními funkcemi, je tato kamerka ideálním řešením.

Hodnocení autokamery 70mai Dash Cam M300

5.8

Dobrá

Pro méně náročné uživatel představuje autokamera 70mai Dash Cam M300 dostatečné a cenově dostupné řešení. Kromě nízké ceny potěší velmi dobrou kvalitou videí, větší výdrží baterie i atraktivním designem. Chybějící displej do jisté míry nahradí praktická mobilní aplikace.

Design a zpracování
7
Manipulace a ovládání
6
Funkce
7
Displej
1
Kvalita videí
8
Klady
  • Povedený design
  • Výdrž baterie
  • Noční režim
  • Vysoké rozlišení videa
  • Velký pozorovací úhel
Zápory
  • Chybí displej
  • Bez pokročilých funkcí
  • Vyšší hmotnost
  • Komplikovaná instalace

Design a zpracování

Autokamera 70mai Dash Cam M300 nás na první pohled zaujala velice povedeným designem. Kamera je sice trochu větší a těžší než vybrané konkurenční modely, přesto se nejedná o žádný kolos, který by vám překážel ve výhledu. Elegantní černé tělo zapadne do každého interiéru a nepůsobí rušivým dojmem. Upevnění kamery k čelnímu sklu je bytelné a stabilní. Co nás však při testování trochu zklamalo, je komplikované sundávání kamery. K tomu je totiž nutné kameru odšroubovat.

70mai Dash Cam M300 recenze Testado

Náš tip

Nevíte si rady s výběrem kamery do auta? Na základě testování vám doporučíme například autokameru Mio MiVue 886.

Manipulace a ovládání

Kromě poněkud složitější instalace kamery, je manipulace s přístrojem opravdu jednoduchá. Vzhledem k tomu, že kamera nedisponuje displejem, k ovládání slouží mobilní aplikace. S její pomocí zvládnete nastavení kamery poměrně snadno. To však platí pouze za předpokladu, že ovládáte cizí jazyky, neboť aplikace bohužel není v českém jazyce. Pokud pro vás angličtina není překážkou, s obsluhou autokamery se seznámíte skutečně rychle. Vzhledem k tomu, že kamera do auta nabízí pouze základní funkce, ovládání je zjednodušené bez zbytečných komplikací.

70mai Dash Cam M300 recenze

Funkce

U autokamery z nižší cenové třídy nelze očekávat nadstandardní a pokročilé funkce. Pro běžného uživatele je však výbava kamery do auta 70mai Dash Cam M300 naprosto dostačující. Při testování jsme ocenili velice dobrý pozorovací úhel. Kamera snímá obraz v úhlu 140 °, což vám umožní natáčet oba jízdní pruhy i prostor za krajnicí. Pochválit musíme i skutečně dobré rozlišení, kterým se leckdy nemohou pochlubit ani dražší autokamery. Nechybí ani noční režim, jenž natáčí v relativně dobré kvalitě. 

Výrobce nezapomněl ani na praktický parkovací režim. Aby se však kamera do auta automaticky spustila, je nutné dokoupit originální sadu na propojení 70 mai hardwire. Autokamera je vybavena slotem pro micro SD paměťovou kartu. Přístroj je kompatibilní s kartami do velikosti 128 GB. Díky účinné kompresi záznamu je však i tato velikost dostatečná. Video záznam se nahrává ve frekvenci 30 snímků za sekundu. V parkovacím režimu lze využít časosběrné snímání, při němž se 30minutový záznam zkomprimuje do 1 minuty.

 

Displej

Autokamera 70mai Dash Cam M300 patří mezi modely bez displeje. Někteří uživatelé to však nevnímají jako nedostatek, naopak ocení, že je displej nerozptyluje od řízení. V případě potřeby si natočené záběry můžete shlédnout pomocí mobilní aplikace. Rychlé spárování i odezva aplikace tak do jisté míry dokážou absenci displeji vyvážit.
kamera do auta 70mai Dash Cam M300

Kvalita videí

Pokud je pro vás kvalita natočených záběru stěžejní, kamera do auta 70mai Dash Cam M300 vás nezklame. Díky vysokému rozlišení, jež činí 2 304 × 1 296 px, se výsledná videa mohou pochlubit velmi dobrou kvalitou. Pro prokázání případných nehod je kvalita videa víc než dostatečná. Pokud se však chcete kochat záběry krajin, doporučujeme vám zvolit jeden z výkonnějších modelů. Také kvalita nočního režimu je poměrně obstojná, avšak o žádný zázrak se nejedná.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Rozlišení  2 304 × 1 296 px
Displej ×
GPS modul ×
Rychlostní radary ×
Čeština ×
Pozorovací úhel 140 °
Kapacita baterie 240 mAh
Hmotnost 272 g

Nejprodávanější autokamery

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (10 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář