Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze autokamery TrueCam H5

12. 6. 2019 aktualizováno

TrueCam H5 WiFi - recenze autokamer

Jak uspěla na první pohled velmi elegantní kamera do auta s magnetickým držákem? TrueCam H5 za přibližně 3 000 Kč toho umí vážně  dost a navíc se s ní skvěle  pracuje.

Obsah balení

V balení naleznete USB adaptér do autozásuvky s dvojicí výstupů a 3 metry dlouhý napájecí kabel. Dále samozřejmě držák s unikátně řešeným magnetickým přichycením kamerky. V neposlední řadě samolepící podložky a užitečným bonusem je USB čtečka microSD karet. Seznam uzavírá uživatelská příručka.

Recenze autokamery TrueCam H5 - obsah balení

Design a zpracování – 10/10

Kamera do auta TrueCam H5 je jednou z nejelegantnějších na trhu. Vypadá v podstatě jako jehlan se zaoblenými rohy a odejmutou špicí, jejíž místo zabrala optika od Sony. V základně onoho jehlanu je umístěn 1,5“ displej a kamerka se instaluje „naležato.“ Co zaujme hned následně je určitě systém uchycení k držáku. TrueCam H5 stačí pouze přiložit a silný magnet v držáku ji už nepustí. Je to opět značně elegantní řešení.

Není potřeba se zaobírat s nějakými plastovými pojistkami a podobně. Autokamera se ve vteřině nasadí i sundá. Slot pro microSD kartu (max. 64 GB) je umístěn v horní části. Ovládací panel tvoří elegantní čtveřice tlačítek v jednotném mini panelu na spodní straně. TrueCam H5 váží pouhých 62 gramů a s rozměry 55 × 45 × 45 milimetrů je skutečně kompaktní. Nijak nebrání výhledu a pod zpětným zrcátkem takřka není vidět.

Manipulace a ovládání – 9/10

Jak už bylo zmíněno, nasazení kamerky do držáku je díky magnetu otázka pouhého přiložení k držáku. Tedy naprosto perfektní řešení. Dvakrát si ale rozmyslete, kam přesně držák přilepíte. V balení jsou totiž dvě silnější a velmi kvalitní samolepící podložky (lepší než klasické tenké 3M). Jakmile držák přilepíte, je těžké ho přemístit.

Na jednu stranu je díky tomu kamera bezpečně usazena na svém místě, na stranu druhou to malinko komplikuje dobíjení. Kamera sama nemá USB port a proto je dobíjení možné pouze v držáku, potažmo tedy pouze v autě.

Ve chvíli, kdy je TrueCam H5 usazena, je velmi příjemné i ovládání čtveřicí tlačítek vespod. Velmi rychle se dá osvojit pohyb v menu a případné přenastavení. Šikovná je možnost rychlého digitálního zoomu. Pomocí tlačítek se šipkami lze zazoomovat až 4×. Pokud necháte kamerku připojenou na dobíjecí kabel, nemusíte se v podstatě o nic starat. Začne nahrávat chvíli potom, co otočíte klíčkem v zapalování, a samozřejmě to zvládne do nekonečné smyčky (v nastavení lze i vypnout).

Funkce – 8/10

Autokamera TrueCam H5 umí nahrát video v rozlišení Full HD při 30 FPS. Možné je i přenastavení na HD při 60 FPS. Jak jsem se ale přesvědčil, Full HD je dostatečně plynulé, takže není třeba kvalitu přepínat. Statické snímky zvládne vyfotit v rozlišení 5 Mpx.

Samozřejmostí pro každou kvalitní kameru do auta je G-senzor (možnost nastavení citlivosti ve 3 stupních). Ten má za úkol rozpoznat kritickou situaci (prudké brzdění, zrychlení či náraz apod.) a uzamknout jej proti následnému přepsání. Na paměťovou kartu je totiž video zapisováno v nekonečné smyčce. Stará neuzamčená data se tudíž přepisují a nikdy tak nedojde místo pro nový záznam. Bonusem je funkce parkovacího módu.

Kamerka vydrží v pohotovostním režimu 24 hodin, a po tu dobu vám zaparkované auto „ohlídá.“ Zatím účelem je vybavena detektorem pohybu: jakmile se kolem vozu něco začne dít, automaticky to zaznamená. Dalším vítaným bonusem je bezpochyby Wi-Fi, díky které je přenos videa do počítače mnohem snazší a rychlejší. Sympatická je i možnost automatického vertikálního překlopení displeje (počítám, že kvůli možnosti přilepení na sklo či palubní desku). Ovšem nic není 100% a stalo se mi i to, že se displej převrátil špatně.

Recenze autokamery TrueCam H5

TrueCam H5 je vybavena dokonce i detekcí vybočení z jízdního pruhu (LDWS), na což upozorňuje akustickým signálem. Funkce WDR je pak instalována, aby zlepšila vysoké rozdíly mezi osvětleným a tmavým prostorem před vámi a také snížila noční odlesky světel. Jak jsem si v noci vyzkoušel… zase až tolik to nefunguje. V neposlední řadě ještě zmíním menu v češtině.

Displej – 6/10

TrueCam H5 disponuje pouze 1,5“ displejem. To ji možná lehce indisponuje oproti většině autokamer, které začínají alespoň na 2“ (a nutno dodat, že by se větší displej vešel, kdyby nebylo tolik prostoru věnováno logu).

Recenze autokamery TrueCam H5

Náhled je relativně kvalitní, ale pokud si budete chtít prohlédnout nahraný záznam detailně, počítejte s tím, že to budete muset nechat až na počítač. Displej je zkrátka malý. Optika umí zabrat zorný úhel 130 stupňů, což je dobrý standard. Užitečnou funkcí je možnost přechodu displeje do úsporného režimu v případě, že by vás jeho jas třeba v noci příliš oslňoval. Nastavit lze v menu.

Výdrž a nabíjení – 6/10

Do nitra kamery do auta TrueCam H5 byl vestavěn akumulátor s kapacitou 420 mAh. Není to moc a není to málo. Obecně ale kvůli velikosti stejně není možné zabudovat baterii s vyšší kapacitou. Krátkou otočku nebo přejezd plně nabitá kamerka vydrží, ale jinak se vybíjí poměrně rychle. Stejně jako u většiny autokamer je nasnadě mít pořád připojený dobíjecí kabel. Problém může nastat jedině pokud si budete chtít kameru dobít doma. Nebudete moci, protože byste museli ze skla sundat i držák, kde je USB port.

Kvalita videí a fotografií – 7/10

Kvalita denního záznamu je vynikající. Opravdu plynulé video je doplněné o plné barvy a ostré detaily. I za deštivého počasí se TrueCam H5 vytáhla a nelze jinak než pochválit. U nočního záznamu jde kvalita samozřejmě trochu dolů, ale pravdou je, že nijak zásadně. Obraz je relativně čistý a příliš nezrní. Jediné, co vadí sledování, je silně rozptýlené světlo z pouličních lamp a protijedoucích aut (ani WDR moc nepomáhá).

Fotky za denního světla jsou také použitelné, byť má testovaná autokamera docela slabé rozlišení. Potřebné detaily včetně registračních značek z fotek vyčíst lze. To ale už neplatí pro noční fotografie. Tady se ukazuje kámen úrazu drobných optik při slabém osvětlení.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Hodnocení na české Heurece zatím vyneslo autokameře TrueCam H5 89% hodnocení na základě názoru 16 uživatelů. Chvála je zejména za obrazovou kvalitu a kompaktní provedení.

Alternativy k TrueCam H5

Levnou alternativou je miniaturní kamera do auta Yi Smart Dash Camera, která nabídne velmi širokoúhlý 165stupňový rozhled. Umí nahrávat ve Full HD a má pěkný elegantní design. Příjemnou alternativou je také o něco větší TrueCam A7s (recenze), která nabídne taktéž kvalitní denní videa a pohodlné ovládání. Eltrinex LS500 GPS je sympatická autokamera, která je schopna videa nahrávat ve 2K rozlišení. Navíc má přímo v držáku zabudovaný silnější akumulátor, takže se za jízdy obejdete bez kabelu.

Závěrečné hodnocení

7.7

Velmi dobrá

TrueCam H5 je nadmíru elegantní kamera do auta s perfektním způsobem uchycení. Nahrává velmi pěkná a plynulá videa. Určitě s tímto kouskem neuděláte chybu.

Design a zpracování
10
Manipulace a ovládání
9
Funkce
8
Displej
6
Výdrž a nabíjení
6
Kvalita videí a fotografií
7
Klady
  • Elegantní vzhled
  • Kompaktní rozměry
  • Magnetické uchycení
  • Snadné ovládání
  • Výborná denní videa a fotky
Zápory
  • Dobíjení jen přes držák
  • Menší displej
  • Průměrná noční videa a fotky

Nejprodávanější autokamery

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.2 (5 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor několika zajímavých webů a dnes už jen občasný copywriter. Vždycky ho zajímaly nejnovější technologické pokroky a samozřejmě trendy ve světě e-commerce.
Má víc než 15 let zkušeností z oblasti prodeje a díky tomu dokáže při recenzích zajímavě popsat vlastnosti produktů. Jako copywriter využívá svých znalostí a zkušeností k tomu, aby sdílel cenné poznatky se čtenáři a pomohl jim se správně se rozhodnout. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a rád dále studuje a rozvíjí své schopnosti nejen v oblasti online (e-commerce).
LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
TrueCam H5 (25. 1. 2020 07:01)

Po dlouhém vybírání na netu , studování recenzí jsem si koupil kameru do auta TrueCam H5 a udělal jsem dobře . Kamera je velmi jednoduchá na ovládání , snímky z kamery jsou jak přes den tak v noci perfektní . Kameru můžu vřele doporučit .

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář