Recenze Shimano Sport Camera (CM 1000)

Na trh sportovních kamer se pokouší dostat i značka Shimano se svým modelem Sport Camera CM 1000 a daří se jí poměrně dobře. Kamera je velmi malá a lehká, dobře se ovládá a kvalita záznamu je více než dobrá. K vodotěsnosti nepotřebuje žádné pouzdro, pouze se vymění přední kryt objektivu. Menší nevýhodou je nevyměnitelná baterie a skutečnost, že pro řadu funkcí je vyžadován chytrý telefon.

KLADY:
  • Lehká a kompaktní
  • Dobrá kvalita záznamu
  • Vodotěsná i bez pouzdra
  • Snadné ovládání

ZÁPORY:
  • Pro hodně funkcí vyžaduje chytrý telefon
  • Nevyjímatelná baterie
  • Nižší ostrost videa

Recenze na cyclingtips.com – 8,4/10

Shimano Sports Camera vstupuje na trh, kde dominuje GoPro HD Hero 3+, ale drží se dobře. Byla již přijata profesionální závodnickou komunitou, kde skrze parádní závody ukázala, čeho je schopná. Sports Camera je lehká a kompaktní a je kompatibilní se stávajícími montážními systémy. Ačkoli vůči GoPro něco ztrácí, jedná se o skutečně dobrou alternativu, na kterou se stojí podívat.

Klady. Lehká a kompaktní, kompatibilní se stávajícími montážními systémy, dobrá aplikace pro chytrý telefon, dobrá kvalita záznamu

Zápory: Přístup do mnoha funkcí vyžaduje připojený smartphone, menší škála funkcí a méně nahrávacích možností než nabízí konkurence

Recenze na bikeradar.com – 8/10

Štíhlá Sports Camera od Shimana váží pouhých 87 gramů. Nepotřebuje žádné vnější ochranné pouzdro, ale má vyšší odolnost vůči vodě než kterákoli jiná kamera.

Klady: Rozměry, jednoduchost, ochrana

Zápory: LED diody jsou matoucí, ostrost videa

Recenze na ridingsfeelgod.com – 8/10

Může Shimano CM-1000 Sports Camera opravdu soupeřit se současnými giganty trhu akčních kamer? Odpověď je jednoduchá: Bez debat může.

Klady: Odolná, lehká, kompaktní, snadné nastavení, nejlepší vodotěsnost na trhu

Recenze na mrk.cz – Bez hodnocení

Shimano Sport Camera se dá samozřejmě využít při mnoha dalších volnočasových aktivitách, ať už se jedná o cyklistiku, nebo jiný sport, včetně záznamů z rodinných výletů a podobně. Nezabírá místo, je hned k dispozici, obsluha je jednoduchá a záznam kvalitní. Jedinou slabinkou je to, že z důvodu zachování voděodolnosti kamery není možná výměna baterie, ale doba záznamu je dostatečná pro většinu toho, co chci ve skutečnosti natáčet. Ve srovnání s jinými podobnými produkty si tento výrobek vede velmi nadstandardně.

Klady: Velikost, hmotnost, lze potápět až do hloubky 10 m bez jakéhokoli pouzdra, snadné ovládání, kvalitní záznam, autorotace

Zápory: Nevyjímatelná baterie

8.1 Celkové hodnocení
Skvělá

Shimano s Sport Camera CM 1000 je velmi dobrá outdoorová kamera, kterou můžete použít i ve vodě, aniž byste potřebovali nějaký kryt. Potěší svými kompaktními rozměry a nízkou hmotnost, stejně jako dobrou kvalitou videa. Slabinou je naopak nemožnost vyměnit baterii či menší škála funkcí oproti konkurenci.

cyclingtips.com
8.4
bikeradar.com
8
ridingsfeelgod.com
8
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější digitální kamery dle heureka.cz

Právě zlevněné digitální kamery

Štítky:

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte