Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Pirelli Scorpion Verde

5. 4. 2021 aktualizováno

recenze Pirelli Scorpion Verde

Pirelli Scorpion Verde 215/60 R17 96H nabízejí zajímavou kombinaci ceny a výkonu i jízdních vlastností a ekologického provedení. Zaměřují se především na majitele vozů typu SUV a mohou se pochlubit skvělým chováním na mokré silnici i v rozbláceném terénu.

Hodnocení Pirelli Scorpion Verde

8.2

Skvělá

Ačkoliv se pneumatiky Pirelli Scorpion Verde 215/60 R17 96H řadí spíše k levnějším modelům, mají výborné chování na mokru. Patří totiž mezi pneumatiky pro off-road vozy. Na rozdíl od většiny terénních gum dává výrobce velký zřetel na celkovou ekologii a šetrnost k životnímu prostředí. Pro všechny zeleně smýšlející řidiče, kteří přitom požadují dostatečný výkon a nechtějí zaplati za nákup příliš, budou Scorpion Verde ideální volbou.

Chování na suchu
8.5
Chování na mokru
7.5
Úspora paliva
8
Tichost
8
Uživatelské hodnocení
9

energetický štítek Pirelli Scorpion VerdeLetní gumy specializované na off-road

Pirelli Scorpion Verde 215/60 R17 96H patří mezi větší gumy, které zaujmou především majitele SVU a crossover automobilů. Budou ideální do terénu a pro pohon 4 × 4. Kromě velikosti je k tomuto účelu předurčuje poměrně členitý dezén s větším počtem drážek a obvodových pruhů. Těmi snadno odteče nejen voda, ale také bahno.

Pirelli Scorpion Verde cílí především na běžné řidiče. Nehodí se pro terénní závody, ale pokud hledáte spolehlivé obutí, se kterým projedete úplně všude, budou se vám jejich vlastnosti líbit.

Do terénu, ale ekologické

U SUV automobilů se čím dál častěji řeší téma ekologie a životního prostředí. Tento problém měl výrobce na paměti a pružně reagoval na očekávání regulačních norem EU i zákaznických požadavků v oblasti crossover vozidel.

Testované pneumatiky Pirelli Scorpion Verde 215/60 R17 96H jsou šetrné a v souladu s novou filozofií zeleného přístupu během provozu i během výroby. Zároveň tím ale nic neztratily na svých jízdních vlastnostech. V ohledu ekologie patří v současné době ve třídě SUV mezi špičku na trhu.

Jízdní vlastnosti

Letní gumy Pirelli Scorpion Verde 215/60 R17 96H jsou zhotovené ze speciální směsi polymerů. Jak již bylo řečeno, jedná se o materiál s ekologickým zaměřením, který zároveň zvyšuje přilnavost. Při jízdě tak můžete počítat s výbornou ovladatelností, spolehlivým brzděním i zvládáním zatáček.

Použitá směs zlepšuje funkčnost a míru bezpečí především na mokré silnici. Odvodové drážky zamezují vzniku aquaplaningu. To je jev, při němž se voda nahromadí pod kolem, které tak ztratí kontakt s vozovkou a tím pádem i řiditelnost. O dobrých vlastnostech vás přesvědčí zařazení Pirelli Scorpion Verde 215/60 R17 96H do třídy přilnavosti B.

dezén pneumatik Pirelli Scorpion Verde 215-60 R17 96H

Ideální poměr ceny a výkonu

Tyto letní gumy nabízejí zajímavý poměr ceny a výkonu. Ačkoliv nejsou příliš drahé, mohou se pochlubit dobrými jízdními vlastnostmi. Ve své velikostní kategorii, kde již letní gumy stojí zpravidla více, představují dobrou volbu pro řidiče, kteří se snaží ušetřit.

Spotřeba paliva zároveň není příliš vysoká v porovnání s jinými dostupnými modely, které se kvůli této vlastnosti mohou mnohdy prodražit. Zařazení do třídy C na energetickém štítku řadí Pirelli Scorpion Verde 215/60 R17 96H ke klasickým typům. Gumy se v tomto ohledu vyrovnají i výrobkům s vyšší cenou.

Hlavní vlastnosti a parametry

Recenzované pneu Pirelli Scorpion Verde 215/60 R17 96H mají již dle svého označení zřejmé velikostní parametry. Šířka činí 215 a profil 60. V rámci vnitřního průměru spadají do kategorie R17. Hlučnost má vzhledem k rozměrům přijatelných 70 dB.

Nosnostní index 96 (do 710 kg) je nejvyšší v našem srovnání mezi pneumatikami R17. To odpovídá zaměření na SUV vozy, které mívají vyšší hmotnost. Naopak rychlostní index H (do 210 km/h) patří ve srovnání s konkurencí z této třídy k podprůměrným. To ovšem neznamená, že to není více než dostatečná hodnota, zvláště u těžších automobilů.

Kromě velikosti 215/60 R17 96H představené v naší recenzi se samozřejmě Pirelli Scorpion Verde vyrábějí i v dalších rozměrech.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 215
Profil 60
Vnitřní průměr R17
Index nosnosti 96 (do 710 kg)
Index rychlosti H (do 210 km/h)
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra B
Hlučnost 70 dB

Nejoblíbenější letní pneumatiky podle recenzí uživatelů

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.4 (10 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář