Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze autokamery Mio MiVue C330

Další kousek z moře kamer do auta má označení Mio MiVue C330 a pyšní se zejména zdařilou kompaktností a ovladatelností. Jste-li zvědaví, jak se tento pomocník do auta za přibližně 2 400 Kč osvědčil na silnicích, směle se začtěte do naší recenze.

  Obsah balení

  V balení, které je kompaktní jako kamerka sama, najdete držák do auta s přísavkou na sklo, potřebnou dokumentaci a napájecí kabel do autozásuvky. Napájecí kabel je opravdu dlouhý, takže ho lze bez problémů zapojit i do vzdálenější zásuvky.

  Recenze autokamery Mio MiVue C330 - obsah balení

  Design a zpracování – 9/10

  S hmotností pod 60 gramů a rozměry 5,12 × 6,22 × 3,74 centimetru patří Mio MiVue C330 rozhodně mezi nejúspornější autokamerky na trhu. Výhoda malé velikosti je zřejmá – nijak nebrání řidiči ve výhledu z vozu. Hmotnosti odpovídá i použitý materiál. Kamerka je samozřejmě obléknuta do kompletně plastového kabátku. Na kvalitě jí to ale nijak neubírá. Naopak působí velice dobře a zpracování je na vysoké úrovni.

  Za zmínku stojí protiskluzový povrch po celém obvodu displeje, což usnadňuje ovládání postranních tlačítek. Hlavní místo zaujímá samozřejmě 2“ displej se čtveřicí tlačítek po jednom boku a s USB portem a slotem pro microSD kartu na boku druhém. Na opačné straně od displeje je umístěna optika se slušnou světelností f/2.

  Recenze autokamery Mio MiVue C330

  Manipulace a ovládání – 9/10

  Během recenzování autokamerky MiVue C330 jsem ocenil hlavně její skromnost a kompaktnost. Dobře přístupný slot pro microSD kartu je základ. Všichni s velkýma rukama jistě oceníme, když nemusíme kartu vkládat někam mezi hrany přístroje s chirurgickou přesností. Tady nepřekáží nic. Vše, co k ovládání potřebujeme, jsou 4 tlačítka. Opět jsou krásně dostupná a taky velikost se vcelku povedla.

  Při ovládání jednotlivých úkonů tlačítka navíc odpovídají ikonkám v pravém sloupci displeje, což usnadňuje stisknutí toho správného tlačítka. Samozřejmě by se autokamera správně během jízdy obsluhovat neměla, ale pořizování snímků je velmi snadná a rychlá záležitost. Plynulost ovládání a reaktivnost hodnotím na výbornou. Po celou dobu testování fungovala testovaná kamera do auta jak měla a ani jednou se nezasekla. Po stránce ovládání a funkčnosti s ní nebyl jediný problém.

  Funkce – 8/10

  Kamera do auta Mio MiVue C330 disponuje automatickým zapnutím a automatickým startem nahrávání po otočení klíčkem v zapalování. Užitečnou a samozřejmou schopností je také nahrávání ve smyčce, čili přepis předešlých nedůležitých záznamů. To jsou dvě základní funkce, díky kterým si jí v podstatě ani nemusíte všímat.

  Ani GPS modul nechybí. Díky této integraci můžete zobrazit svou polohu třeba v Google mapách a budete varování před databází rychlostních radarů. Varování samotné funguje s dostatečným předstihem a týká se samozřejmě pouze pevných stacionárních radarů. Trochu úsměvné ale bylo zahlášení radaru na okraji malé vísky, kde už asfaltka přecházela v polní cestu. Tam rozhodně radar nikde nebyl. Evidentně nějaké mouchy databáze přeci jen má.

  Další důležitou funkcí je citlivý 3osý G-senzor. Ten má za úkol nahrát a hlavně proti přepsání uzamknout veškeré záběry, které vyhodnotí jako rizikové. To je například prudké brzdění či náraz. Jeho citlivost je nastavitelná a podle toho, co jsem vyzkoušel, je určitě lepší nastavit ji na nižší hodnotu (na polovinu či méně). Pokud ji zvýšíte, stane se vám, že G-senzor vyhodnotí jako rizikové i polní cesty či jiné velké výmoly, kde auto prostě skáče. Stejně tak reaguje při citlivém nastavení na ostře projetou zatáčku.

  Záběr kamerky činí solidních 130 stupňů. Širokoúhlý pohled na svět zaznamená ve Full HD rozlišení rychlostí 30 snímků za sekundu. Statické snímky obstarává 4Mpx snímač se zmíněnou světelností f/2. Jedná se tedy o poměrně slušné vybavení, které trochu ztrácí v noci, ale vynahrazuje to denním náhledem.

  Ukládání dat je možné prostřednictvím microSD karty, přičemž podporovány jsou i vysokokapacitní microSDXC do velikosti až 128 GB. Spousta místa i na dlouhé cesty.

  Kamerka má integrován také mikrofon a reproduktor. Z toho vyplývá, že je možno nahrávat i zvuk ve stereo kvalitě, následně ho přehrávat či ponechat ozvučený pohyb v menu.
  Výhodou je určitě i možnost přepnutí jazyka menu na češtinu. Celkově se menu ovládá pohodlně a není mu co vytknout.

  Displej – 7/10

  Displej není nikterak zázračný. Velikost pouhých 2 palců není moc. Až tolik to ale nevadí, řidič se má stejně dívat před sebe a ne na živý náhled. Ten se stejně po chvilce přepne do úsporného režimu, který zobrazuje čas a aktuální rychlost vozu. Obě užitečné hodnoty mají navíc velké a dobře čitelné číslovky. Velkým plusem je také jejich červená barva. Spolu s černým podkladem tak ani v noci nebude vaše oči rušit nepříjemný jas.

  Recenze autokamery Mio MiVue C330

  Přehled v menu je už lepší. Řádky jsou chytře rozvrženy tak, aby i na malém displeji bylo vše dobře vidět. Menu je tudíž více stránkové. Reaktivnost tlačítek je okamžitá a pohyb v nastavení byl pokaždé příjemný a rychlý. Dotykovou technologii na něm nehledejte. Ostatně vzhledem k malé úhlopříčce by byla asi spíš na obtíž.

  Výdrž a doba nabíjení – 5/10

  Výdrž baterie v autokameře MiVue C330 je jedním slovem slabá. Její kapacita je totiž pouhých 240 mAh. Na druhou stranu je takový parametr pochopitelný, protože kamerka je kompaktní a větší baterii jednoduše nepojme. Nabízí se tedy mít ji neustále připojenou přes dodávaný napájecí kabel do autozásuvky. Je ale trochu škoda, že zástrčka nemá integrovaný alespoň jeden USB vstup. Celou jednu zásuvku je tak třeba obětovat kameře do auta.

  Poté narazíte na obligátní otázku: „Kam s ním?“ Nechtěl jsem, aby mi kabel visel od stropu, ale dávat kamerku ke spodnímu okraji skla je díky jejímu širokoúhlému záběru vcelku nepraktické. Obraz zabere celý čumák auta. Nakonec jsem ji tedy uchytil k hornímu okraji čelního skla. Výhled kamerky byl mnohem lepší a kabel se dá po chvíli tolerovat.

  Kvalita videí a fotografií – 7/10

  Videa vcelku příjemně překvapila a zásluhu na tom má opět širokoúhlý záběr. Plné rozlišení ve Full HD je pěkné a za denního světla výborně koukatelné. Videa jsou navíc i při již překonané rychlosti 30 FPS plynulá a obraz nezadrhává. Výborně pracuje i ostření. Noční video je na tom pochopitelně hůř a má smysl jen ve městě, kde jsou ulice osvětlené. V noci v lese, můžete kamerku směle odpojit.

  Fotografie v originální kvalitě jsou k vidění v galerii.

  Jelikož je fotografování mým koníčkem, musel bych kvalitu fotek z testované MiVue zákonitě shodit – lépe řečeno rovnou pohřbít. Od malého snímače ale prostě nelze čekat zázraky. Navíc rozlišení 4 Mpx není vůbec valné. V praxi to znamená, že si nepřečtete SPZ vozu před vámi (na videozáznamu ano). To už je zkrátka detail nad síly kamerky.

  Na druhou stranu má velmi pěkný širokoúhlý záběr a za denního světla spolehlivě vyfotíte dění na silnici, rozpoznáte barvu, typ auta i chodce a okolí. Noční fotky jsou na tom hůř, ale pokud je na ulicích dostatečné světlo z lamp, dění se dá rovněž spolehlivě zaznamenat. Lepší světelnost je tu znát. V každém případě se fotografování rovná nouzovému záznamu.

  Recenze a zkušenosti zákazníků

  Testovaná kamera do auta MiVue C330 si na české Heurece vysloužila krásné 93% hodnocení, což na ni ve výsledku vrhá hezké světlo. Zákazníci si povětšinou chválí kvalitní zpracování a kompaktnost. Pozadu nezůstávají ani ohlasy na snadnou obsluhu a výborný poměr ceny a výkonu.

  Mimo našich zkušeností se můžete podívat na zahraniční recenze, kde nás oslovily zajímavé postřehy na stránce trustedreviews.com, jež vychvalují nízkou cenu a GPS. Další postřehy načerpáte i od kolegů z techadvisor.co.uk.

  Alternativy k Mio MiVue C330

  Levnou alternativou je miniaturní kamera do auta Yi Smart Dash Camera, která nabídne velmi širokoúhlý 165stupňový rozhled. Umí nahrávat ve Full HD a má pěkný elegantní design. Příjemnou alternativou je o něco větší TrueCam A7s (recenze), která nabídne taktéž kvalitní denní videa a pohodlné ovládání.

  Z dražších autokamer doporučujeme Eltrinex LS500 GPS. Tato sympatická kamerka umí nahrávat videa ve 2K rozlišení. Navíc má přímo v držáku zabudovaný silnější akumulátor, takže se za jízdy obejdete bez kabelu.

  Závěrečné hodnocení

  Hodnocení7.5
  Velmi dobrá

  Autokamera Mio MiVue C330 je velice sympatický kousek, co se velikosti a ovladatelnosti týče. Nahraje opravdu solidní denní videa. Jen na detaily nočních záznamů budete moci zapomenout.

  Design a zpracování
  9
  Manipulace a ovládání
  9
  Funkce
  8
  Displej
  7
  Výdrž a doba nabíjení
  5
  Kvalita videí a fotografií
  7
  Klady
  • Kompaktní provedení
  • Kvalitní materiály
  • Snadné ovládání
  • Pěkná denní videa
  • České menu
  Zápory
  • Slabší noční videa
  • Nízké rozlišení na fotky
  • Slabá baterie

  Nejprodávanější černé skříňky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte recenzi

  Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

  Autor recenze

  David Veselý
  David Veselý

  Miluju fotografování a cestování a tak se mnou zrcadlovka zakouší vše od jízdy na kole po létání letadlem. Věřím ve svobodný přístup k pravdivým informacím a zároveň se řídím heslem: „Věci se naučíš tak, že je děláš.“

  Podobné recenze

  Diskuse u článku

  Přidat komentář

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Odeslat komentář